Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kristálygombáról minden! fórum

Kristálygombáról minden! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
761. mtündi
2011. dec. 16. 01:28
Sziasztok! Nincs valakinek felesleges-többlet kristálygombája? Szívesen érte mennék Bp-en. Köszönöm: mt64@freemail.hu
760. mincse (válaszként erre: 759. - Lacika84)
2011. dec. 13. 19:50

Szia, nekem akkor kezdett zselesedni, amikor uveges viz helyett csapvizbe tettem. Lehet, hogy melege is volt, mert akkor kezdtunk futeni es nem tettem be a kamraba, csak a konyhaablakba. Nagyon erzekenyek. Ha nem kevergetem azt sem szereti.

Anita.

2011. dec. 13. 12:20
Nekem is ez zselésedési probléma lépett fel a kristálygombáimnál! Tudna esetleg valaki írni, segíteni, hogy mi okozhatta? Hidegben, melegben is fellépett! Mindent átmostam, a hűtőben lévőket cukros vízbe tettem. Nem lehet, hogy azért van, mert fény is érte? ( bareszsopte@vipmail.hu )
758. Arillas
2011. nov. 28. 13:25

Szívesen adok át kristálygombát túlszaporulat miatt.

Nagyon szép egészségesek és nagyok, tényleg olyanok mint sok-sok kis kristály.


legraditunde@gmail.com

757. mincse (válaszként erre: 755. - ILI.)
2011. nov. 27. 21:01

Nem itt volt a problema, hanem otthon M.o-n. Oktoberben otthon voltunk es hazavittem a gombaimat, mert anyukam nem talalt. Eloszor nagyon jol sikerult, de masodjara mar zsele lett belole. Meg utana is vagy 3-szor. Vegul feladtam. Mikor visszajottunk ide, anyukam is kiserletezett, de vegul kidobta. Ok Oroshazan laknak, Bekes megyeben. Ha tudnal neki kuldeni, nagyon megkoszonnem, es o is nagyon boldog lenne.

Elore is koszonom, Anita.

A tobbit majd priviben.

756. ILI. (válaszként erre: 752. - Mincse)
2011. nov. 26. 22:13
Hoppá, most nézem, hogy nem is M.o. laksz. Akkor bonyolult...
755. ILI. (válaszként erre: 752. - Mincse)
2011. nov. 26. 22:11
Szia! Nekem is volt ilyen problémám... Volt, hogy jó volt, és volt, hogy bezselésedett. Aztán a végén már állandóan olyan zselés trutyis volt, és kidobtam. Az okát én sem tudom, de a gombáid nem jók sajnos... Nekem van sok egészséges gombám, ha akarod akkor küldök.
2011. nov. 22. 14:07

Üdv.

Most olvastam a "mincse" üzenetét és nekem is az a problémám lett a gombával. hogy sűrű lett a leve és nem úgy erjed mint eddig. A gombák pedig szép nagyok. Nem tudom, hogy ez baj-e? Ha tud valaki segítsen.

Köszi.

Szabó

2011. nov. 8. 06:19
Sziasztok! Ha valakinek szüksége lenne kristálygombára, tudok adni bőven!!! Bp. XVII. kerületben lakom.
752. mincse
2011. nov. 4. 04:34

Sziasztok!

Mitol van ,hogy bezselesedik a limonade. Latszolag a gombanak nincs semmi baja, szaporodik is, de az utolso 3-4 limonadem mindig bezselesedik.Kerlek segitsetek, mert mar teljessen tanacstalan vagyok.Eddig mindig uveges vizet hasznaltam. utana kiprobaltam a csapvizet, ekkor kezdett zselesedni. Most visszatertem az uveges vizhez, de nem akar jo lenni. Pedig mindent ugy csinalok mint elotte. Heeeelp!!!

Elore is koszi a segitseget, Anita.

751. suki01
2011. okt. 29. 23:44

Helló, sziasztok ha valakinek szüksége lenne kristálygombára szívesen adnék! Van bőven!!!

Pilisvörösváron tudnám átadni.

2011. okt. 27. 06:42

Köszönöm!

De csak ez az egy leírás kering mindenhol.ki az a Mankiw professzor?

mert egy van,de az politikával foglalkozik.Ilyen bárki ír,mint a 742-es.Akár külön honlapot is szerkeszt neki.Ha valaminek megvan az eredete,azt végig is tudod követni.

Ez nekem nem elég.

És nem ellene vagyok,mert ha kapok ujra használni fogom.

Egyszerüen vissza szeretném keresni az élettörténetét.Hogy megválaszolják a pöttyöket is a gombán.Azt is,hogy a ph-m miért lett 8.2-ről 5.2.

ilyenek.De köszönöm a segítséget!

749. 41fdab80c1 (válaszként erre: 748. - Renitens)
2011. okt. 26. 21:30

Kedves Renitens!


A 742.hsz-t nem olvastad? Tedd meg légyszives.

2011. okt. 26. 19:38

Sziasztok!

Végigolvastam mind a 25 oldalt,hogy többet tudjak meg a gombáról.

Sajnos azon kívül,hogy jó az emésztésre,azon kívül semmit nem tudunk róla.

A multját szerettem volna kideríteni,mert csak onnan tudunk róla valamit,hogy elkezdtük használni.

Nem vagyok benne biztos,hogy a japánok fehércukrot adagolnak bármihez is.

ennek ellenére most két hétig használtam.De miután több hozzászólásban kérdezték,hogy miért vannak fehér pöttyök a kristálygombán,erre senki nem tudott felelni.Az enyémen is megjelentek.

Ezért kénytelen voltam kiönteni,mert egy lehetséges penészgombától jobban tartok.

És pont ezért aggódom,hogy nem tudunk róla eleget.

2011. okt. 22. 05:03
11 evig ittam,s gondolkozok,hogy ujra iszom/abbahagytam,mert kulfoldon eltem/nem ausztraliaban,mint most/,csak jot mondhatok rola,soha nem voltam megfazva,erot,boseges energiat adott,nyugtat es meg folytathatnam.ize meg egyenes perfect nyarra,mert savanykas/ausztralia meleg orszag/.
746. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 743. - Éva7407)
2011. okt. 18. 10:47
Izre nagyon finom volt...nekünk a bodzára hasonlitott kicsit..
745. 41fdab80c1 (válaszként erre: 736. - 61fc1393dd)
2011. okt. 18. 10:42

A kristálygomba és a kombucha két különböző dolog. Nem szabad összekeverni.

A kristálygomba, először apró áttetsző ásványra hasonlító, aztán szemenként növekvő gomba.


A kombucha olyasmi, mint egy tinoru gombafej, olyan nyálkás valami, ami egybefüggően növekszik egyre nagyobbra, mint egy gomba.

Csak így tudom a vízuális képet róluk leírni.

2011. okt. 18. 10:27
A kefírgomba arra jó, hogy otthon, saját magadnak, akár naponta készíthess kefírt finom házi tejből. Gyógyító hatása az anyagcserére van, ha minden este utolsóként kefirt iszol.
743. Éva7407 (válaszként erre: 739. - 4fbd4b2862)
2011. okt. 18. 10:24

sziasztok!

Én most találtam ezekre a gombákra,mindkettőt megrendeltem ma.

a kristálygombáról azt olvastam hogy gyerekek is ihatják finom limonádé íze van.

azért is nyitottam ezt a fórumot,mert kíváncsi lennék,hogy kinek milyen tapasztalata van

a közvetlen családba Hála Isten nincs súlyos beteg,de kipróbálnánk,mert állítólag nincs káros hatása.

tágabb családba viszont van sajnos rákos beteg...ez is érdekelne hogy van -e tapasztalat,segített -e már valakinek a környezetébe?

2011. okt. 18. 10:24

A kristálygombáról:


A Kaukázus lakói ismerik a kristálygomba gyógyító hatását, a gyerekek is isszák mint a vizet és sokan a 110 éves kort is elérik. Ez a világ egyetlen helye, ahol az emberek egészségesen ilyen magas kort érnek el.


Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkolózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború előtt megállapította ezt a különös hatást. Kristálygombával gyógyította a légzőszervek hurutos megbetegedéseit, gyomorgörcsöket, krónikus bélgyulladásokat, májgyulladást, epebetegségeket, hólyagproblémákat és segített a nehéz betegségek utáni lábadozások idején is. A beteg-gyógyításban a kristálygomba mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus altesti női betegségeknél.



Felhasználási lehetőségek: Idegbetegségek, belső daganatok, izületi gyulladás, szívinfarktus, epe-, máj-, vese, fertőző májgyulladás, gyomor- és bélbetegségek, hasmenés, szorulás, vérkép problémák, kiütések, ekcémák, stb.


Adagolás:


Idegekre, gyomorfekélyre, asztma, bronchitis, vérszegénység, vérkép problémák, sclerózis multiplex, vérnyomás és testsúly normalizálás: napi 1 liter (2-3 hónap múlva gyógyul);


Súlyos esetben : napi 2 liter;


Kiütések, ekcémák: naponta 0.5 liter, külsőleg bedörzsölni, hagyni megszáradni, ha kézről, arcról van szó, reggel lemosni. 2-4 hét alatt a makacs kiütések is eltűnnek;


Vese-, hólyag-, epebetegségek: naponta 1 liter. 2-6 hónap alatt gyógyul.



A LEGFONTOSABB!!! : A KRISTÁLYGOMBA MEGAKADÁLYOZZA A TÁPLÁLÉK ROTHADÁSÁT A BELEKBEN, EZÁLTAL GYÓGYÍT ÉS ÉLETHOSSZABBÍTÓ HATÁSA VAN. A KRISTÁLYGOMBÁT NAPONTA KELL INNI, NEM ZAVARJA AZ EMÉSZTÉST, MERT GYORSAN FELSZÍVÓDVA A VÉRBE JUT. KOMOLY, HOSSZANTARTÓ BETEGSÉGEKNÉL BŐSÉGESEN SZÜKSÉGES KRISTÁLYGOMBÁT INNI REGGEL, DÉLBEN, ESTE FÉL-FÉL LITERT.



Elkészítés: FIGYELEM!!! A gomba fémmel nem érintkezhet!!!


széles szájú (nem fém) lezárható edényt, vagy üveget használjunk. 6 evőkanálnyi (műanyag kanál) kristálygombát szitába téve, meleg (nem forró) vízzel lemossuk, 10-15 dkg cukrot (javasolt a 15dkg) 1 db száraz fügét, vagy 6-8 szem mazsolát és fél, jól megmosott citromot teszünk bele. 2 liter hideg vízzel felengedjük, jól felkeverjük, szobahőmérsékleten 2-3 napig érleljük és minden nap újra megkeverjük (javasolt naponta 2-szer keverni). Érlelés után leszűrjük, üvegbe töltjük és a citrom levét belecsavarjuk.


Ügyeljünk arra, hogy a gomba fémmel ne érintkezzen semmilyen körülmények között!!! Javasolt az üveg illetve tárolóedény folpack-al, celofánnal történő lezárása.


A kristálygombát langyos folyóvíz alatt szűrőben alaposan kimossuk és a fentiekben megadott módon újra felhasználjuk. A gomba gyorsan szaporodik, nehéz hozzájutni, ezért a szemétbe dobás helyett a felesleget jobb tovább adni. A belőle készült ital a hűtőben néhány napig eláll.


Fogyasztása hűtve ajánlott. Előfordulhat, hogy elkészítés során kissé pezsgős lesz az ital. Ez teljesen természetes.


A kész italnak a bodzaüdítőre hasonlító íze lesz.

741. reni79
2011. okt. 18. 10:21
Én fél éve ittam.Nálam a hatása hasmenés volt amugy semmi mást nem vettem észre.
740. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 739. - 4fbd4b2862)
2011. okt. 18. 10:18
Mármint a kristálygombát...
2011. okt. 18. 10:18
Szia Éva!Mi nyáron ittuk nagyon finom volt!Hatása?Nem vettem észre semmit!
2011. okt. 18. 10:17
Ha a kristálygomba az,amelyik áttetsző,gélszerű,és a rajta lévő levet kell meginni,akkor nekem ez nem vált be.De tényleg,nulla,semmi.
2011. okt. 18. 10:14

kefir gomba,Japán kristálygomba

Ha van személye tapasztalatotok ,kíváncsi lennék rá.Kinek hogy vált be vagy épp nem vált be

2011. okt. 12. 19:08
Kristálygomba (kombucha) tapasztalatok. Ha valaki használja, mondjon véleményt róla! Köszi
735. ILI. (válaszként erre: 733. - Nyugdijas-50)
2011. okt. 10. 14:15
Szerintem a napi 1 liter az sok, mert akkor kell, ha kónikus beteg valaki. Én fél litert iszok meg, és csak pozitív hatást érzek. Igaz ha abba hagyom egy időre, és amikor el kezdem megint nekem is van olyan bajom hogy kicsit meghajt, de nem vészes, aztán beáll.
734. McHat (válaszként erre: 733. - Nyugdijas-50)
2011. szept. 29. 12:55
A feleségemmel együtt kezdtük el a lötyizést, sajnos nála 1-2 hónap alatt székrekedést (lehet, hogy nálatok is ez van)okozott és nem iszik velem. Szerencsére nekem nem okozott ilyen/hasonló tüneteket, mindenkire másképp hat. Ha az ember nem érez semmi gyógyulást, az még nem jelenti azt, hogy nem is csinál semmit. Jó egészséget mindenkinek!
733. nyugdijas-50 (válaszként erre: 731. - McHat)
2011. szept. 29. 09:30
Nagyon szépen köszönöm,hogy ezt megosztottad velünk.az állapotodban pedig javulást kívánok!!Én augisztus 13-tól fogyasztom a koktélt,szintén napi 1litert,de változást nemigen vettem észre magamon.Unszolásomra most már párom is fogyasztja!!Így már 4litert készítek belőle,minden 3.nap!Csak az zavar,hogy sok gomba kárba vész!!!Mivel igen sok termelődik belőle.Nem tudom hogy lehetne szét osztani!AZONBAN!!egy kérdésem volna hozzátok,időnként igen erős gyomor fájást érzek,véleményetek szerint ez lehet-e a gomba hatása???Köszönettel várom válaszaitokat!!!
732. 902929e538 (válaszként erre: 731. - McHat)
2011. szept. 28. 20:24
Szép estét:) Köszönjük, hogy megosztottad:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook