Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kristálygombáról minden! fórum

Kristálygombáról minden! (beszélgetős fórum)


41. Rosa (válaszként erre: 40. - Kisildy)
2008. aug. 21. 14:55

Köszönöm Ildikém,Csakrózsa vagyok egyébként a Canadahunról,és gyakran hoxázom.

Köszi mindjárt megnézem!

2008. aug. 21. 13:12

Szia Rosa!Nagyon sok mindenre jó,de túl hosszú lenne felsorolni.Itt van egy link,kukkants bele,választ találsz a kérdésedre!Szeretettel:Ildi

[link]

39. Rosa
2008. aug. 18. 18:41

Sziasztok!

Én most hallottam először erről a kristálygombáról.Tudjátok pontosan mire jó?

Azt hallottamhogy segiti a fogyást is,szerintetek?

38. kisildy (válaszként erre: 37. - Zena01)
2008. aug. 14. 14:18
Szerintem mézzel lehet,az nem romlik meg.Bár,ha erjesztés a cél(ugye?),akkor gondolom,cukor kell.Ez csak vélemény ,nem tapasztalat.Amúgy nekem nagyon ízlik,köszönöm neked,Betti!!!
37. zena01
2008. aug. 11. 10:25
A cukrot lehet mással helyettesíteni? Valaki próbálta már?
2008. aug. 4. 14:03
Betti!Most kaptam meg a csomagod,picit kifolyt,de semmi baj!Nagyon szépen köszönöm,hogy elküldted,aranyos vagy.Remélem,valahogy majd viszonozhatom:Ildi
35. kisildy (válaszként erre: 34. - Bett67)
2008. júl. 23. 11:47
Elküldtem priviben,köszi szépen.Ildi
34. bett67 (válaszként erre: 33. - Kisildy)
2008. júl. 22. 14:25

Szia!


Ha megírod a címed küldök.


Üdv Bett67

2008. júl. 18. 11:39
Sziasztok!Nagy szükségem lenne a japán kristálygombára!Tudna segíteni valaki?sürgős lenne!Köszönöm,ha válaszoltok!
2008. júl. 16. 17:09
Hali! Azt szeretném megkérdezni, hogy gyógyszer mellett lehet-e fogyasztani a kristálygombát?
2008. jún. 23. 20:10

Sziasztok!

Olvastam a japán kristálygombáról és szeretnék iylet beszerezni, mert a családban több beteg is van, akiknek lehet h jót tenne.

Aki rendelkezik, többlettel, az küldhetne nekem. ha Székesfehérvár el tudok érte menni, de ha nem akkor a postaköltséget állom.

az adakozó gombatulajdonosok jelentkezését az alexaksza@citromail.hu emilre várom

köszönöm , előre is

2008. jún. 3. 13:26

Kedves Fórumozók!

Ha van valakinek felesleges kefírgombája, és tudna küldeni, nagyon megköszönném. Természetesen a postaköltséget megtéritem. (Győrben esetleg át is tudnám venni.)

tmanka65@freemail cimre várom a jelentkezést.

Előre is köszönöm: Tmanka

29. riki74 (válaszként erre: 28. - Gömörine)
2008. máj. 20. 20:41
Szió! Ahogy írtad tényleg gyorsan szaporodik,nekem a második szűrésnél már két adagra való volt benne.Szívből remélem ,hogy jótékony hatása lesz a kristálynak! Jobbulást és jó egészséget nektek,nagyon drukkolok!Puszika.
2008. máj. 20. 11:08
Szia riki74! Én Heves megyében lakom egy kis faluban Nagykökényesen! Köszönöm válaszodat, akkor én is fogom adni a gyerekeknek,remélem beválik.Kaptam kristálygombát és kefírgombát is éppen tegnap. Ma elkészítettem őket a leírt módon.Nagyon várjuk,hogy megkóstolhassuk.Még nem olyan nagy mennyiség,de olvastam,hogy gyorsan szaporodik és azt is mennyi mindenre jó.Lányomnál fél éve találtak egy jóindulatú daganatot a combcsontjában,eddig nem volt rá panasza,most azért aggódom mert elkezdett fájni a lába.Hamarosan megyünk kontrolra,remélem minden rendben lesz!Ez az elsődleges oka,hogy kipróbáljuk ezeket a gombákat.Köszi,szia!!!!!!!!!
27. riki74 (válaszként erre: 26. - Gömörine)
2008. máj. 19. 13:18
Szia!Biztonsággal adhatod a Kislányodnak!A múlt héten kérdeztem meg a mi Gyerekorvosunkat (ő is fogyasztja)és azt mondta,hogy nyugodtan ihatja az én 10 éves Kisfiam is.Puszika.Merre laksz?
2008. máj. 17. 21:35
sziasztok! nagyon szeretném kiprobálni a kristály gombát és a kefirgombát is.csak arra szeretnék választ kapni,hogy gyerekek fogyaszthatják-e.középső kislányomnak aki 10 éves, sajnos elég sokféle betegsége van,így elsősorban neki szeretném adni.ha tudna nekünk valaki adni belőle nagyon hálás lennék.köszönöm előrre is.
25. HViki (válaszként erre: 24. - Tiglincs)
2008. máj. 9. 11:47
Nekem például van, tudok adni.
2008. máj. 7. 11:20

Sziasztok

Hol lehet beszerezni a kristálygombát ill a kefirgombát?

23. Metty (válaszként erre: 22. - Bubulina)
2008. máj. 4. 20:01

Szia Bubulina!


Én 2szer 1,5 literes üveg kancsóba szoktam készíteni. Aljára a gomba kb 2cm vastagon. Felöntöm hideg vízzel, bele kb 3-4 evőkanál cukor, vagy 6-8 szem mazsi, vagy i db füge. Jól megkeverem és 1,2 citromot beleteszek, lezárom fóliával és beteszem a konyhaszekrénybe. Minden 3. napon szűröm le. A lé be a hűtőbe. Mielőtt visszataszem szűrővel átmosom a gombát langyos víz alatt. Az íze nekem se mindíg egyforma, attól függ, mazsit vagy fügét teszek bele.

22. Bubulina (válaszként erre: 21. - Metty)
2008. máj. 1. 23:49

Szia Metty!

Leírnád a kristálygomba receptjét te hogyan készíted?No és hányadik napon szűröd?

Nekem nem mindig egyforma az íze!Vajon mitől függ?

Várom válaszod,előre is köszi!

Anna

21. Metty
2008. máj. 1. 19:27

Sziasztok!


Én már kb 6 hónapja iszom a gombalevet, napi 2 bögrével. Én csak jó hatásról tudok beszámolni. Az emésztésem teljesen helyre ált. A másik amit tapasztaltam, esténként, vatta pamaccsal ami átvan itatva gombalével, kenem be az arcom, és azóta teljesen elmúltak a pattanások, és alergiás kiütések, teljesen sima és tiszta lett az arcom.

Metty

2007. dec. 2. 14:29

Sziasztok!

Nekem is van kristáygombám, de egy pár napja bebarnult néhány gömböcske. Pedig fémhez nem ért, cukor, víz, citrom, keverés-kavarás, minden megvan, bár én mazsola helyett aszalt szilvát teszek bele, mert azt szeretem, a mazsit nem. Ez a jelenség normális?

Köszi a segítséget!

Rena

2007. nov. 16. 12:45

Sziasztok!

Én tanácsot és tapasztalatokat szeretnék tőletek kérni a kristálygombáról. Nem mondom, hogy túl régen iszom, kb. egy hete... Az ízével nincs különösebb bajom, de azt vettem észre, hogy kb. fél óránként (max 1 óra) kell WC-re járnom. Állandóan pisilnem kell... Más is tapasztalt ilyet, vagy csak én vagyok ennyire "szerencsés"?


Más: milyen változásokat érzékeltetek magatokon a kristálygomba hatására?

Köszi, szép napot Nektek!

18. lacapa (válaszként erre: 15. - H.editke)
2007. okt. 1. 20:46

h.editkének!

A vizikefí,ugyanúgy mint a tejeskefír mondhatni csodaszer.

A fogyókúrához is türelem és idő kell.

Kívánok sok türelmet,hitet,és gyógyulást,jobb esetben megelőzést.

üdv.lacapa

17. lacapa (válaszként erre: 16. - Gedit)
2007. okt. 1. 20:40

Igen a vizikefírből több embernek is tudunk adni.

Hálistn nálunk nagyon szapora.

trummer.laszlo@t-online.hu

06309413572

16. Gedit
2007. szept. 21. 09:05

Sziaztok, csak most kapcsolódtam, be szeretnék valahogy kefirgombához jutni.

Tud valaki segíteni?

Csak leírásokat találok, de, hogy hol lehet venni azt nem.

köszi

Gedit

2007. júl. 4. 21:15
Én is ittam két hétig. Különösebben jótékony hatását nem fedeztem fel magamon a pszichés pozitív hozzáálláson kívül. Viszont híztam 2-3 kilót a sok cukortól, amivel el kell készíteni. Nem érte meg.
14. Teráz
2007. máj. 13. 23:35

Három hete iszom a vízalapú kristálygombát , ami nagyon kellemes ízű , víz helyett is azt fogyasztom , imádom . Előtte nagyon szenvedtem

kegyetlen fejfájásom miatt, szinte minden nap,menstruációm idején annyira görcsöltem ,még a munkám is csak gyógyszerrel tudtam elvégezni .Nekem megoldotta midkét problémámat.

Most kaptam tejalapút is,nagyon hiszem hogy csak pozitív hatás gyakorol az is szervezetemre !

2007. máj. 7. 20:51
Kéthete iszom a kristálygomba -levet azóta nincs székrekedésem egyelőre ennyi a tapasztalatom .
12. Katin
2007. márc. 26. 22:27

Sziasztok, olvasgattam a fórumot...

Nálunk mindhárom féle-fajta gombuc van /kombucha-japán kristály-tejalapú kefírgomba/.

Mi nagyon szeretjük. Ízlenek és csak pozitív hatásukat tapasztaltuk eddig.

Mindenkinek ajánlom.

Japán kristályt és tejalapú kefírgombát tudok adni, ha valaki eljön érte. /természetesen ingyen/

Budapesten lakom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook