Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kristálygombáról minden! fórum

Kristálygombáról minden! (beszélgetős fórum)


101. Pné Veronika (válaszként erre: 91. - Manna30)
2009. máj. 5. 07:49

Szóval:

Ami nálunk elmondható: a gyerekek naponta 2-3 pohárral isznak, nincs semmi bajuk tőle, a párom székrekedési gondjait megoldotta, rajtam még "szemmel látható változás" nincs.

100. manna30 (válaszként erre: 98. - Bared)
2009. máj. 5. 07:49
Meg is van, hogy ki hirdeti :)
99. manna30 (válaszként erre: 96. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 07:45

Köszönjük :)


Most kicsit le kell lépnem (felébredt a csemetém), de később visszanézek. :)

Nagggggyon érdekelnek a vélemények.

98. bared
2009. máj. 5. 07:43
valamelyik nap a hirdetések között láttam, hogy valaki foglalkozik vele , de előtte még nem hallottam róla... utána olvasgattam, és nem tűnik rossznak...
97. Pné Veronika (válaszként erre: 92. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 07:43
Nekem a hirdetéseim közt van fent... :-)
96. Pné Veronika (válaszként erre: 90. - Bared)
2009. máj. 5. 07:43
Na jó, egye fene... :-) Kibeszélem a családom :-D
95. manna30 (válaszként erre: 94. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 07:42
Igen, írja, hogy ekcémára és talán allergiás kiütésekre bedörzsölésre is alkalmas...
94. anyuca66 (válaszként erre: 91. - Manna30)
2009. máj. 5. 07:42
Valami " ekcima " volt a lány karján, arra is jó volt. Bekente a folyadékkal.
93. manna30 (válaszként erre: 92. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 07:41

Na, talán majd ezen is segít valaki előbb-utóbb. :)

Van ilyen téma? Nem vettem észre. :(

2009. máj. 5. 07:40

Egy hasonló téma már van valahol itt a hoxán...

Nekem tönkre ment. És nem tudok szerezni.. :-(

91. manna30 (válaszként erre: 89. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 07:40

Jaj, köszi a gyors választ! Én még csak pár napja iszom, nagyon fini! De érdekelnének az élettani hatásaival kapcsolatos tapasztalatok, egyénileg.

Puszta kíváncsiságból. :)

És tényleg, nem lehetne itt? Megoszthatnánk a tapasztalatokat. :)

De priviben is szívesen várom, ha csak úgy akarod. :)

90. bared (válaszként erre: 89. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 07:38
nem lehetne itt a fórumban?((( engem is érdekelne((
89. Pné Veronika (válaszként erre: 88. - Manna30)
2009. máj. 5. 07:36
Szia. Nekem van gombám, isszuk is. Azt, hogy milyen átalakuláson megy át a szervezeted, az egyéntől függő. Ha akarsz, bővebben beszélhetünk róla priviben. :-)
2009. máj. 5. 07:33

Érdekelne, hogy ismeritek-e a kristálygombát (japán kristály, vízikefír), s ha igen, ha valaki már használja: mik a tapasztalatok?

Milyen hatással van pl. vérképre, túlsúlyra, emésztésre, immunrendszerre?

Gyermekeiteknek adjátok-e?

Előre is köszi a válaszokat!

2009. ápr. 24. 16:46

Sziasztok. Szaporodnak a drágaságaim... :-)

Akinek kell kristálygomba dobjon egy üzit. Kombuchára én is beneveznék... :-)

2009. ápr. 24. 08:45

Sziasztok!

Nekem is van ajandékozásra váró kristálygombám! Székesfehérváron! akinek szüksége lenne rá jelentkezzen!

Ugyanitt keresnék kefírgombát vagy kombuchát

Legyen szép napotok!

b.boglarka@citromail.hu

2009. ápr. 19. 21:47

Sziasztok!

Nekem sok gombám van (HViki jóvoltából, ugyanis tőle kaptam az induló adagot), ha valakinek szüksége van rá, írjon privit, szívesen küldök.

84. HViki (válaszként erre: 83. - Tengerlány18)
2009. ápr. 19. 21:18

Nem gomba-, baktérium-tenyészet. Igen kicsit furán néz ki, de szerintem helyesek.

Én tavaly mikor virágzott a bodza, tettem a lébe bodzavirágot is. Igaz, hogy a leszűrésnél macerás volt a sok virág miatt, de az íze olyan volt, mint a bodzaszörpé.

2009. ápr. 19. 20:49

szia HViki!

köszi az infot! tényleg akkor nem gomba hanem gombatenyészet? hm, érdekes... bár nekem maga kicsit bizarr ahogy kinéz, kis átlátszó, gumis izé.:) de nekem tetszik

82. HViki (válaszként erre: 81. - HViki)
2009. ápr. 18. 15:23

Jó volna, ha megtanulnék írni!

Tehát: baktérimtenyészet = baktériumtenyészet

81. HViki (válaszként erre: 80. - Tengerlány18)
2009. ápr. 18. 15:11

Utána néztem a neten Neked. A felsorolt alkotóelemek élesztő, sztreptokokkusz, tejsav baktérium szimbiotikus együttélése. Tehát nem egy gombafajta, hanem a köznyelv által gombaként emlegetett baktérimtenyészet.

Ezek egyébként mind emésztést serkentő, bélflórát helyreállító baktériumok.

Úgy vélem, hogy ezek mind pont a savasodás ellen hatnak, de ez csak az én teljesen tudománytalan véleményem.

2009. ápr. 17. 12:46

szia!

köszi h próbálod "kielégiteni" értetlenkedésem, de még mindig nem kaptam választ a kérédemre. erröl meg a neten nincs semmi, amiket irtok azokat én is megtaláltam. viszont arra lennék kiváncsi h a kristálygombának nincs e savasitó hatása? mert ilyen téren minden gomba "rossz" gomba, minden gomba savasit, és nincs kivétel, én legalábbis ugy tudom. ezt csak azert irom mert biztos van jótékony hatása ennek a gombának, csak azert ne igyam már akkor literszámra ha közben meg savasit. meg a mi mit is iszunk meg különben? a gomba benne van a vizben, odáig oké. de mi választódik ki belöle, mit iszunk meg?? gombafonalat? spórát? mit?:)

79. HViki (válaszként erre: 78. - Tengerlány18)
2009. ápr. 14. 07:01

Szia!

Ezt találtam róla a neten. Talán ez választ ad a kérdéseidre.

A vizikefír (japánkristály) a Lactobacillus brevis, Streptococcus lactis és a Saccharomyces cerevisae szimbiózisa. Más szerzõk a Betabacterium vermiforme és Saccharomyces pastorianus fajokat nevezik meg fõ alkotóknak, melyek mellett további baktérium és élesztõfajok elõfordulhatnak, hiszen vegyes kultúráról van szó.

A beteggyógyításban a kristálygomba, mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus női altesti betegségeknél.

Felhasználási lehetőségek: idegbetegségek, belső daganatok, bronchitilis, vérszegénység, vérkép problémák, sklerózis multiplex, vérnyomás és testsúly normalizálás.

Naponta 1 liter, 2-6 hónap alatt gyógyul.

Kiütések ekcémák: naponta fél liter külsőleg bedörzsölni, hagyni megszáradni. Ha kézről, arcról van szó, reggel lemosni, 2-4 nap alatt eltűnnek.

A legfontosabb: A kristálygomba megakadályozza a táplálék rothadását a belekben, ezáltal gyógyít és élethosszabbító hatása is van. A kristálygombát naponta kell inni, nem zavarja az emésztést, mert gyorsan felszívódva a vérbe jut.

Annyit fűznék mék hozzá, hogy az anyósom is sokallotta a cukrot bele és egy részét (nagyobb részét) barnacukorral pótolta és nem szaporodtak rendesen a gombái. Ez tehát azt mutatja, hogy igenuóis szükségük van a cukorra a táplálkozáshoz.

2009. ápr. 13. 21:18

helo!

meg most amugy mi ezzl h megisszuk ezt a levet nem a gombát esszük meg hanem gombafonalak , vagy spórák vagy mik kerülnek a szervezetünkbe??

meg azert arra is kiváncsi lennék h kémiailag ki játszódik le oylankor amikor a gomba benne van a vizben és hogy pontosan hol mit csinál majd bennünk.. mert jobban hinnék benne ha pontosan tudnám hogy is működik?!

77. Pné Veronika (válaszként erre: 75. - Tengerlány18)
2009. ápr. 13. 20:02

Szia. Nem tudom, hogy mennyi idő alatt szaporodnak el a gombák bennünk, de én úgy tudom, hogy ajánlatos 3hónapnyi fogyasztás után pár nap (vagy hét)szünetet hagyni.

Egyébként nekem a gyomorégésemet is "elmulasztja", viszont nem napi szinten literszám iszom, hanem az egész mennyiséget "családilag osztjuk el". Így szerintem ez a legjobb megoldás. :-)

76. jelena
2009. ápr. 13. 18:21
szép napot mindekinek:) lányok tudna valaki nekem is küldeni a gombából. Budapesti vagyok. posta költséget válalom:)) köszönet!
2009. ápr. 13. 17:33

hello!

lenne egy olyan kérdesem, ami lehet h hülyeség, de ettöl a kristálygombától nem lehet "elgombásodni"? mert ugye tudjuk, hogy az ember szervezetében jelen vannak a gombák, de ezek elszaporodása következtében fellép a szervezet elvasasodása. ebben ez a fajta is közrejátszik? azt tudom h vannak olyan gombák amik ártalmatlanok, gondolom pl ez hiszen azert is isszik, de nincs köze pl a candida elszaporodásában? meg az is érdekelne, hogy jó hogy cukor kell a vizbe mert azt eszik a gombák, de annak nem hiszem h a 100%át megennék, igy csak cukros vizet iszunk. mert tapasztalom h napi egy litert megittam az elmult napokban, és alig ettem valamit, mert nem voltam éhes. gondolom a vérsukorszintem miatt...nah mind1, neketek ezekről mi a vélemyényetek, nagy mennyiségben gondolom annyira nem egészéges, vagy már én nem is tudom. irjatok!!

74. 64669b9c48 (válaszként erre: 70. - Binky)
2009. ápr. 8. 13:01

Szia!

Budakalászon lakom, és sok gombám van. Ingyen adom, csak házhoz kell jönni érte, mert kicsik a lányok, és nem tudok csak úgy utazgatni.

Ha neked így megfelel, privátban egyeztessünk és gyere!

2009. febr. 24. 17:35

Sziasztok!


van valakinek tapasztalat ekcémával kapcsolatban? Nekem a kisfiamnak van a kezén ekcémája és egyenlőre még nem találtuk meg a legjobb módszert, amivel tudnánk kezelni. Olvastam, hogy a kristálygomba bedörzsölése is hatásos. Tényleg?

72. HViki
2009. febr. 24. 07:01

Ja, sziasztok!

Én úgy oldottam meg a raktározást, hogy adagonként külön tálkákra szedtem és kiszárítottam. Időnként kicsit megkotortam, hogy teljesen száraz legyen. Aztán papírtörlőbe csomagoltam és úgy raktam el. Összemennek szárazon, de amint újra kapnak levet máris dolgoznak. Már több újraélesztett gombám dolgozik és teljesen rendben vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook