Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kristálygombáról minden! fórum

Kristálygombáról minden! (beszélgetős fórum)


2009. máj. 15. 15:27

sziasztok!

egy pohár kristtálygomba ital felér egy pohár kefirrel, vagy joghurttal szerintetek? mert én hasonló "csipős" érzést, izt érzek ha iszom a gombateát, mint egy kefirnél... kérdes az h szerinetetk ugyanaz a hasznos baktérium van ebben mint egy kefirben? üdv

130. bozsika51 (válaszként erre: 129. - Tidike)
2009. máj. 14. 15:20
A repcemézet még nem próbáltad? Állitólag segít lekötni a savat..
129. Tidike (válaszként erre: 124. - Pné Veronika)
2009. máj. 14. 15:09
Nagyon bízom benne, hogy nekem is használni fog a gyomromra, mert nagyon érzem a savamat. Elég kellemetlen.
128. 62ffba3b4b (válaszként erre: 127. - Pné Veronika)
2009. máj. 14. 15:05
:)))
127. Pné Veronika (válaszként erre: 126. - 62ffba3b4b)
2009. máj. 14. 14:37
Bocsi, kicsit "szőke vagyok"... :-)
126. 62ffba3b4b (válaszként erre: 125. - Pné Veronika)
2009. máj. 14. 14:36
A 112-es hsz.-re válaszolta, abban érdeklődnek a kombucha teáról.
125. Pné Veronika (válaszként erre: 121. - Bozsika51)
2009. máj. 13. 17:01

Ja, nem láttam...


Egyébként ezt hol írta?

124. Pné Veronika (válaszként erre: 123. - Tidike)
2009. máj. 13. 17:00
Nekem kb 2 hét után már jó volt a gyomrom, de minden alkalommal amikor eszek olyasmit, amitől égne, már előtte és utána is iszom gombát :-)
123. Tidike (válaszként erre: 118. - Pné Veronika)
2009. máj. 13. 16:03
Jó ezt olvasni, hogy a gyomorproblémát is megoldotta. Sajnos nekem van egy kis gyomorfekélyem és sok a savam. Még most kezdtem el inni. Nagyon jó lenne, ha megszűnne, mert nagyon kellemetlen tud lenni. Mikorra várható érezhető hatása?
122. bozsika51 (válaszként erre: 121. - Bozsika51)
2009. máj. 13. 10:36
ill. gyomorproblémái..
121. bozsika51 (válaszként erre: 119. - Pné Veronika)
2009. máj. 13. 10:35
bared a kombucha gombáról írja, hogy gyomorégése van tőle...
120. HViki (válaszként erre: 113. - Bared)
2009. máj. 12. 21:12
Elképzelhető, hogy rövidebb ideig kellene érlelnetek, vagy kevesebb gombát rakni bele. Szerintem túl "erős"-re sikerül és ezért vált ki ilyen reakciót.
119. Pné Veronika (válaszként erre: 113. - Bared)
2009. máj. 12. 20:42

:-((


Nem értem, mert nekem meg elveszi a gyomorégésemet. :-/ Sőt, most már ott tartok, hogy ha valami olyat fogok enni ami savat csinál a gyomromba, akkor előtte is és utána is iszok 1-1 pohárral.

118. Pné Veronika (válaszként erre: 116. - Manna30)
2009. máj. 12. 20:40

Szóval, ami nálunk bevált azt elmondhatom:

emésztési problémáimat megoldotta (ha sok a savam, iszok 1-2 pohárral), páromnak a wc gondokat, a gyerekeknél sok változás nincs és mondjuk én sem lettem (még) nádszálvékonybarbibaba :-P Most írtam épp az egyik ismerősnek, hogy ma bodzásat szűrtem le és isteni finom lett. Anyumnak a vérnyomására bevált, iszonyú magas volt neki, kb 1 hónapja issza, rendszeresen, de közbe szedi mellé mondjuk a vérnyomáscsökkentőt is. A vérképe is jó most már, úgyhogy nekünk családilag jól bevált. :-) Ha akarsz, csak kérdezz nyugodtan. :-)

117. Tidike
2009. máj. 12. 14:42
Én még csak 2 napja kezdtem el inni, de nagyon ízlik. Azt nem tudom, hogy 1 liternél többet érdemes-e és lehet-e inni belőle?
116. manna30 (válaszként erre: 115. - Pné Veronika)
2009. máj. 6. 07:36

De aranyosak! Na, olvasgatom itt a hsz-eket, mióta leléptem. Nos, hát azt hiszem, talán érdemes hosszútávon iszogatni a limobodzát... Érdekes, hogy ezt olvasom az ízéről nekem is rögtön a limonádé és a bodzaszörp/bodzalé jutott eszembe.

Nálunk a következő a felállás:

Férjnek magas vérnyomás... erre jó esetleg?

Nekem némi túlsúly (jó, nem sok, úgy 12 kg - de, mégis sok(k)). :)

Mellette eléggé vérszegényke is vagyok...

Nagyfiam immunrendszerét kellene kicsit javítani, meg az étvágyát... alig eszik, olyan sovány a kis drágám. Vagy 5 kiló jól jönne neki... (mondjuk tőlem?!)

Kicsifiam -hát ő 20 hónapos, és még nem vettem észre rajta különösebben semmit, egészséges, mint a makk. :)

Egyébként szerintetek ő is kortyolgathatná?

Vagy még korai lenne?

115. Pné Veronika (válaszként erre: 114. - Bared)
2009. máj. 5. 08:27

Üccsiket én sem, a vízre esküszöm, mint szomjoltó, de a páromnak nem ment le a sima víz. A gyerekek is a víztől nem szomjaztak, de ezt szívesen megisszák. Hűtve, citromkarikával szoktam nekik "kedveskedni vele". Meg szívószállal és kis napernyővel, ha kint a kertben vagyunk. Élvezik, azt szokták mondani, hogy:


"Pincér, kérek egy gombaszörpöt. Nem elvitelre, itt fogyasztom!" - és amikor kiviszem, játékpénz a fizetségem. :-))Meg 1-1 nagy puszi. :-)

114. bared (válaszként erre: 109. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 08:22
nem iszom üdítőket amúgy sem, és a gyereknek sem adok lehetőség szerint((( na, ha a cukrot fogyasztja el, elgondolkodom rajta...
113. bared (válaszként erre: 110. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 08:20
igen, én....fogytam tőle, de komoly gyomorfájást, és sav hányást okozott, és a családban szinte mindenkinek((
2009. máj. 5. 08:12
Ajaj. Ennyi cikk erről:-)
111. Pné Veronika (válaszként erre: 84. - HViki)
2009. máj. 5. 08:09

Idén én is kipróbálom, majd elmesélem, hogy milyen lett. :-)


Ha veszel (én a Médiában vettem, de máshol is biztos van)műanyag kávéfiltert(szűrőt), akkor sokkal könnyebb. Ráadásul pont akkora, mint az 5l üveg szája. :-)

2009. máj. 5. 08:09

Kombucha teáról tudtok információt adni? Használta-e már valaki? Milyen eredményei voltak?


ez így van pontosan, a kedvenceim közt találtam...

109. Pné Veronika (válaszként erre: 108. - Bared)
2009. máj. 5. 08:06
Azt nem tudom, mennyi a kalória tartalma, de a gomba a cukrot "fogyasztja el", de a biológiai részéhez nem tudok hozzászólni. Az biztos, hogy a bolti édesített löttyöknél 1000x jobb, ha csak azt veszem, hogy semmi extra káros nincs benne. Olyan mint egy "kicsit buggyant" bodzaszörp, de semmi rossz íze nincs. Ahogyan én készítem, az olyan "limonádés". :-)
108. bared (válaszként erre: 106. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 08:04
ezek szerint magas a kalóriatartalma(( ráadásul most megyek candida tesztre, erősen gyanús, hogy sikerült beszednem, úgyhogy egyenlőre ki kell hagynom, pedig olyan jól hangzott((
2009. máj. 5. 08:03
Semmi baj, látom odaértél... :-)
106. Pné Veronika (válaszként erre: 104. - Bared)
2009. máj. 5. 08:01
Magától szaporodik. Csak cukor-víz-aszalt gyümölcs-citrom kell hozzá. Én szoktam velük "beszélgetni" is... :-))
2009. máj. 5. 08:00

Azért, hogy ne szaporodjon olyan gyorsan és ne legyen annyira édes, kevesebb cukorral készítem. Nekem sokszor volt gyomorégésem, mindenfélével próbálkoztam, "Reni", ...cid, stb. már nem mulasztották el. Most már azt csinálom, hogy amikor tudom, hogy gyomorégést okozó kaját fogok enni, előtte megiszom 1-2 pohárral, majd étkezés után is, így nincs semmi bajom. A gyerekeknek étvágyjavító (vagy csak nőnek és simán leennék a fejemet), de mást nem tapasztaltam náluk.

Az biztos, hogy a férjecském megeszi az aszalt gyümölcsöt is belőle, s ha pl. szilva volt benne, akkor becsiccsent tőle picikét. :-))Tehát alkoholtartalma biztos van. :-) Mielőtt még valaki szörnyülködne: a gyerekek annyit nem isznak belőle, hogy baj lenne, csak pár pohárral naponta. :-)


Viszont van a használatához egy rossz -(jó)tapasztalatom. A keresztanyám elkezdte inni, kenegette a körmeit (félbe voltak neki törtve), kente a kezét, és kiütéses lett tőle a karja. Kihagyott pár napot, elmúltak, majd újra itta-kente és megint pöttyös lett. Abbahagyta, aztán elment bőrgyógyászatra a körmei miatt és kiderült, hogy összeszedett valahol egy kemény köröm-gomba fertőzést, amit a kristálygomba felerősített. Most kapott rá antibiotikumot és kenőcsöt, így már nincs vele gond.

Ha a gombát nem itta volna, talán még mindig a "vitaminhiányra fogja rá", hogy csúnyák a körmei. Így viszont kiderült... Ha szeretnétek még itt kérdezhettek nyugodtan. :-)

104. bared
2009. máj. 5. 07:54
hogyan tudjátok szaporítani?
103. manna30 (válaszként erre: 87. - Pné Veronika)
2009. máj. 5. 07:53

Hello! Az apukámnak van... ő tenyészti :D

De hát ezt postán nem igazán... szerintem :D

2009. máj. 5. 07:51

Hallottatok a tejalapú kefirgombáról? Mik a tapasztalatok? (Sütés, főzés)

Mit lehet tudni a kefírgombáról?

Ti hallottatok már a kombucha jótékony hatásáról?

Kristálygombáról minden!

" Kerírgomba " illetve " kristálygomba " szóra ezeket adta be...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook