Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Női sterilizáció fórum

Női sterilizáció (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 7. 07:13
Azt hiszem hogy a válasz hozzászólásokból extra gyorsasággal rájöttél volna, rossz helyen vagy...:)
31. csgybzs (válaszként erre: 30. - 099c0bed40)
2012. ápr. 6. 11:37
Igen.. még szerencse, hogy nem egy "babát akarok" topikba csöppentem a sterilizációs gondolataimmal... :D
2012. ápr. 6. 11:35

Vagyok néha én is elkavarodva ide-oda, pedig nem most kezdtem a fórumozást.

Semmi baj, lényeg hogy az ember megtalálja azt ami érdekli. :)))

29. csgybzs (válaszként erre: 28. - 099c0bed40)
2012. ápr. 6. 11:32
Köszönöm, időközben teljesen kiigazodtam a két topik között, csak tegnap elkavarodtam.... :)))
2012. ápr. 6. 11:26

A másik topikban ( spermavezeték elkötése) egy nagyon kedves fórumtárs leírta a személyes tapasztalatait.

Érdemes elolvasnod csgybzs --és mindenki aki kételkedik vagy szorong---, szerintem Ő azért csak hitelesebb forrás mint a cikkben írottak, nem?

27. 099c0bed40 (válaszként erre: 26. - Sylvia31)
2012. ápr. 6. 07:32

Szia, köszönöm hogy ezt írod, nagyon kedves vagy..:)

Annyit azért hozzátennék, hogy nem túl sok témában vagyok tájékozott, talán csak a nőgyógyászt meg a pszichés dolgok amikben kicsit igen.

Egyrészt mert eü-s végzettségem van és az elmúlt 27 évben dolgoztam sok helyen, másrészt magánemberként is érdekelnek az emberi test és lélek működésével kapcsolatos problémák, igyekszem minél többet informálódni könyvekből meg a netről.


Örülök hogy Anyukád jól van, az enyém is,( ugyanez történt Vele is) sőt, szerencsére az összes olyan barátnőm és ismerősöm, akinek elvégezték ezt a műtétet.


Ezért írtam azt , hogy nehezen tudom elképzelni hogy ami a nőknél nem okoz gondot, az a férfiaknál azt okozzon....

26. sylvia31 (válaszként erre: 25. - 099c0bed40)
2012. ápr. 5. 19:27

Nagyon szeretem a hozzászólásaidat egyrészt sokmindenben egyetértünk másrész nagyon tájékozott vagy sokféle témában(taliztunk már máshol is:-))

Na ez most kemény volt amit írtál és pont erre lettem volna kíváncsi!!!Hogy nem káros-e az hogy a petesejt nem tud lejutni a méhbe..Mondjuk drága édesanyámnak 38évesen csináltak méheltávolitást most 58éves semmi baja nem lett utána sem a petefészkek és hüvely maradt csak a méhtestet vették ki neki..Ugyanaz mint a lekötésnél petesejt termelődött még utána neki természetesen jó pár évig de felszívódtak vagy szétestek amit Te írtál nem tudom..De ép és egészséges már amennyire lehet ezt így mondanom ..

25. 099c0bed40 (válaszként erre: 24. - Csgybzs)
2012. ápr. 5. 17:02

Nem tudok hozzászólni, csak annyit, hogy a világ eddigi összes "találmányának" ( így ennek is) van egy ellentábora, akik minden érvet igyekeznek felsorakoztatni annak érdekében, miért NEM jó ez a módszer.

Én meg pont a női sterilizációval kapcsolatban olvastam nemrégiben azt, hogy mennyire káros a nők szervezetére, ha ovuláció után a petesejt nem tud továbbjutni a szétégetett (elvágott) petevezetőben, mert ott "álldogálva" egy idő után gyulladást meg rákot okoz.

Erre jött egy stáb, aki vállalta hogy endoszkóppal végigkísér egy művileg meddővé tett nő peteérését/vándorlását: nos,az történt, hogy a petesejt még azelőtt szétesett ( magától!) hogy odaért volna a bizonyos veszélyesnek ítélt szakasz széléhez.

Erre az ellentábor sakálvokálban rázendített, hogy hú, ha így van, az még rosszabb mint az előző verzió, amit addig állítottak...:(((

Erre gondolom én azt, hogy nem érdemes a végletekig szétanalizálni mindent, mert akkor a vége az lehet, hogy az ember nem tud eligazodni azon hogy mi igaz és mi nem, elbizonytalanodva pedig nem lehet dönteni.


Józan logikával belegondolva: ha valóban káros lenne az egészségre hogy a spermiumok nem tudnak kiürülni, akkor a 10-20-30 éve vazektomizált férfiak zöme már biztosan beteg lenne, márpedig úgy tudom hogy nem azok,legalábbis nem ettől.

2012. ápr. 5. 14:28

Tudod Eszter mit olvastam ma valahol a vazektómiáról? Hogy a spermiumok belülre ürülnek és felszívódnak, és hogy ez állítólag nem egészséges....

Szerinted?

23. 099c0bed40 (válaszként erre: 22. - Bagira 2011)
2012. ápr. 5. 08:11

Szia, igen, jól tudod, mesterséges megtermékenyítéssel szülhetnek a sterilizált nők is, bár szerencsésebb ha valaki csak az után hoz egy ilyen horderejű döntést miután ezer százalékra tisztázta magával hogy ezt akarja, és késöbb se fogja majd megbánni a döntését.


Gratulálok a babákhoz, jó egészséget Nektek!

E

2012. ápr. 5. 06:54

Sziasztok!


Én 35 éves leszek,az utolsó császárnál saját kérésre köttettem el magam.


3 gyerek,3 császár,az utolsónál alig tudták kiszedni a babát,mert annyi összenövés volt a hasamba.Bár lehet az is baj volt,hogy 38 hetesen 4090 gr-os volt


Én úgy tudom ,lombikkal még lehet,annak gyereke ,aki elkötette magát,de én remélem soha nem bánom meg

21. csgybzs (válaszként erre: 20. - 099c0bed40)
2012. ápr. 4. 13:36
Én egyetértek ezzel. Mindenki a következmények tudatában dönt arról, hogy mit tesz.. így utána már "késő bánat eb gondolat"... tehát csak a saját döntése után kell vállalnia a "felelősséget"..
20. 099c0bed40 (válaszként erre: 16. - Sylvia31)
2012. ápr. 4. 13:25

Szia, szerintem is durva, de azzal érvelnek hogy egy nagykorú nőnek joga van eldönteni többek között azt is hogy akar-e szülni vagy soha az életben nem.

Hogy késöbb mi lesz, (ha netán meggondolja ) az legkevésbé a törvényhozókat érdekli.

19. 099c0bed40 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:21

Szia csgybzs, férfiasan bevallom hogy informatikából "analfabéta" vagyok, így aztán fogalmam sincs, hogyan lehet valamit belinkelni, a mostani fórumokat is csak akkor találom meg újra, ha rögtön az elején bejelöltem kedvencnek.

Gáz, de valóban "öregnéne" vagyok, főleg a mostani újdonságokhoz, én még oroszt tanultam a suliban, nem informatikát. :)



A kérdésre válaszolva: Nem tudom a jelenlegi árát, tavaly 40-60 ezer ft között mozgott , kórházanként változó volt hol mennyi a tarifa, ez szerintem most is így van, azaz érdemes körbeinformálódni.

2012. ápr. 4. 11:38

Van itt egy fórum erről, csak nem találom.... oda is jókat írtak, öregnéneőzikéje Te írtál abba is, nem linkeled be?


Ha nem lenne ilyen macerás én futnék amilyen gyorsan csak lehet! :)

2012. ápr. 4. 11:34
Mennyibe kerülhet az elkötés?
2012. ápr. 4. 09:36
Köszönöm az információt:-)!Azért ez vhol nagyon durva is de nem mennék bele..19évesen vki nem döntheti ezt el sosem tudhatja lehet 32évesen jön el az igazi neki aki lehet pont azért nem marad majd vele mert nem tud szülni..Nekem ez most speciel pont jó így de azért durvának tartom..
15. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - Sylvia31)
2012. ápr. 3. 20:45

Szia, igen, elvégzik minden 18 év feletti nőnek, az új törvénynél nem számít az sem hogy van-e már gyereke vagy nincs.

Egyetlen feltétel a nagykorúság.

2012. ápr. 3. 13:12
Ja még vmi!Csatlakozom Trixikee-hez GONDTALAN SZERETKEZÉSEKRE VÁGYOM nem a kínlódásra a gumival kúpokkal megszakítással..
13. sylvia31 (válaszként erre: 2. - Trixikeee)
2012. ápr. 3. 13:10
Szia!Én 36 vagyok a párom 43 mindkettőnknek van már gyermeke neki egy kislány(3éves)nekem egy fiú(11éves)én egyértelműen és visszavonhatatlanul meg akarom csináltatni!!!A tablettától hányok(mindtől)Mirenám volt már 9hónapig véreztem tőle le kellett venni hüvelygyűrű ua.mint a tabletta hánytam tőle amúgyis miómáim vannak tehát az ösztrogén számomra méreg mert csak még betegebbé tesz..Gyereket NEM AKARUNK ez eldöntött tény a párom már a megismerkedésünkkor megmondta (2éve élünk együtt)de mostanra én is megértem rá hogy NEM AKAROK!!!Egyébként is ezer bajom van a depressziótól az aranyérig meg erre a vlágra???Örülök ha ezt a kettőt felneveljük szretetben egészségben..Féltjük a munkánkat nekem tesóm nincs csak anyukám van ő is lassan 60 éves lesz...Hova?Minek mégegy??És öregnek érzem magam hozzá..kell a 8óra alvás mert nehezen regenerálódok már lumbágóm is van(kozmetikus vagyok)meg veszitsem el megint a vendégkörömet??Rosszul vagyok az egész böfi-kaki-pelus mizériától:-((Ne bántsatok érte imádom a gyerekeket ők is engem meg tisztelem becsülöm a nőket akik 2vagy többet vállalnak..nekem a volt férjem semmiben nem segitett a baba körül a terhesség alatt nem kívánt biztos ez is nyom maradt belül..Szerintetek elvégzik nekem?
12. 099c0bed40 (válaszként erre: 11. - Györfi rózsa)
2011. nov. 30. 06:48
Szia, ennek őszintén örülök!
11. györfi rózsa (válaszként erre: 10. - 099c0bed40)
2011. nov. 29. 18:30

Szia



Szia

Köszönöm jól vagyok, lelkileg sem viselt meg!

2011. nov. 29. 12:29
Szia, sajnálom hogy ez történt Veled, remélem azóta teljesen felépültél és a lelkedben sem maradt űr.
9. györfi rózsa (válaszként erre: 8. - 099c0bed40)
2011. nov. 29. 11:34

Szia!

Én már biztosan nem szülhetek többet, négy hónapja kivették a méhemet, de nem ezért.

2009. ápr. 30. 18:23

100 %-os megoldás csak az, ha valaki egyáltalán nem él nemi életet.

Egyik fogamzásgátló eljárás sem tud 100 %-ban hatékony lenni, de a sterilizációnak illetve a vazektomiának ( spermavezeték elkötése) a legkisebb a hibarátája az összes módszer között.

Sajnos nekünk nőknek nagyobb műtét a petevezetékek koagulálása, a férfiaknál viszont ambuláns beavatkozással elvégezhető a spermavezeték átvágása, azaz a terméketlenség.

Külföldön egyre több párnál vállalja magára a Férj a fog. gátlás eme végleges megoldását, nálunk sajnos még él az a tévhit, hogy a védekezés a nő dolga, oldja meg Ő ha nem akar teherbe esni.

Persze vannak kivételek, ezúton is minden tiszteletem Nekik!

2009. ápr. 30. 16:38
egyébként ez sem 100%-os megoldás
2009. ápr. 30. 16:36
3 gyerkőcöm van, mind császárral született, így nem volt kérdés, hogy több bébit nem vállalunk, pedig szerettünk volna még egyet.. Én a császárok miatt döntöttem így.
2009. ápr. 30. 16:36
Egy volt kolléganömnek is így lett egy be nem tervezett harmadik gyemeke.De most már mégis nagyon örül,így 10 év után.
2009. ápr. 30. 16:27
A szomszédasszonyom volt a hatodik gyermek után műtéten , elkötötték mind a két petevezetékét és fél év múlva az orvos közölte iker gyermekekkel várandós. Ez sem egy 100%-os megoldás. Miért ezt választottad?
2009. ápr. 30. 16:24
Nekem már elegem van a fogamzásgátló tablettákból a mellékhatásaikkal együtt, unom az óvszert és a sperma ölő esemény előtt felhelyezendőket..... És 100%-ban biztosak vagyunk benne a párommal, hogy már nem akarunk több gyereket. 1 van már. Viszont nagyon vágyunk a gondtalan együttlétre, ami most nem mondnám, hogy meg van, mert én már szinte kórosan rettegek a teherbe eséstől, annyira nem akarok gyereket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook