Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két év körüli gyermekeiket még szoptató Anyukák! fórum

Két év körüli gyermekeiket még szoptató Anyukák! (beszélgetős fórum)


24. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 23. - Gabilive)
2009. máj. 7. 15:58

Látod én is így vagyok ezzel,addig örülök,amíg még hiányzom neki:)

Főleg azért ragaszkodom hozzá szerintem,mert ő a legkisebb és több már úgysem lesz,hát őt még babusgatom,amíg hagyja:)

23. gabilive (válaszként erre: 22. - 1fb0dcbfc6)
2009. máj. 7. 14:44

Nálunk pont forditva van,Janka a mi ágyunkban alszik el,és később átrakom a kiságyába.Aztán,ha "szerencsém" van,alszik reggelig,ha meg nem,akkor valamikor visszakerül közénk.De igazából nem is bánom.Alig néhány év,és már nem a mi ágyunkba fog bújni.Azt a pár évet,amig engem ölelget,és nem mást,meg ki kell használni.

Ami a szopit illeti,azzal vigasztalom magam,hogy előbb-utóbb úgyis leszokik,elvégre egy felnőtt sem anyatejen él,valahogy mindenki abbahagyta.

22. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 21. - Gabilive)
2009. máj. 7. 12:36

Ez így van,aki gyerek mellett unatkozik,azt irigyelni sem tudom!

Minél nagyobb,annál többet igényel.Borkával számokat ,betűket tanulunk,a nagyokkal meg az iskolai házi feladat+ a kis személyes "bajuk"(éhes,szomjas,gyere ide,stb..),de azt mondom addig jó,míg kérnek és igényt tartanak ránk:)

Én nagyon sajnáltam amikor a Borkát le kellett szoktatni a szopiról,addig sokkal bújósabb volt,bár az éjszakák javát nálunk tölti,még ha a szobájában kezdi is:D

21. gabilive (válaszként erre: 20. - 1fb0dcbfc6)
2009. máj. 6. 17:00
Köszi.Hát unatkozni nem szoktunk,az biztos,de gondolom,3 gyerkőc mellett sem lehet unalmas az élet,még ha nagyobbak,akkor sem.Láttam,nagyon kis ügyesek,jó a kreativitásuk.Biztos sokat foglalkozol velük.
20. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 18. - Gabilive)
2009. máj. 6. 13:28
Belekukkantottam a naplódba,gyönyörű a kislányod,hát nem unatkozol mellette,azt látom:)
19. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 18. - Gabilive)
2009. máj. 6. 13:20
Ez így van,ne foglalkozz velük,attól még egy gyerek sem lett allergiás,vagy beteg,mert anyatejet szopott,de a tejtől és egyéb tartósítószerrel teletömött "ételtől" annál több:)
18. gabilive (válaszként erre: 17. - 1fb0dcbfc6)
2009. máj. 6. 11:53
Engem sem érdekel,hogy mások mit nómondanak,csak az idegesit,hogy még az orvosok is(gyerekorvos,allergológus),úgy néznek rám,mintha valami rosszat tennék,pedig nekik a szoptatást kéne támogassák.
2009. máj. 6. 11:47

Az én lányom is 26 hónapos koráig szopott,nekem muszáj volt elválasztani,mert a hormonjaim összezavarodtak:(,legtöbbször csak éjszaka szopott.

Szerencsére okosan meg tudtam vele beszélni,pár nap alatt sikerült,bár még utána is simogatott.A nyakláncomat fogta szopizás közben,az még a mai napig megmaradt(5 éves múlt).Odajön és belé csimpaszkodik,akár éjjel is.

Engem egyáltalán nem érdekelt,mit mondanak mások,hogy miért szopott még mindig,azt sajnáltam,hogy nem lehetett tovább:(

2009. máj. 6. 11:12

Én is próbáltam már az értelmére hatni,de nem sikerült.Mondtam már azt is neki,hogy adjuk oda a kicsi babáknak,mert ők még nem tudnak bögréből inni,nekik még kell a szopi.Erre azt válaszolta,hogy akkor adjon nekik az anyukájuk.Szóval ez a lebeszéléses módszer nálunk eddig nem vált be.

Az este próbáltam azt is,hogy csak bújjon oda,simogassa meg,de nem volt elég neki.Annyit sikerült elérni,hogy 3-4 szivás után abbahagyta,fél perc alatt elintéztük.

Cserébe viszont ma reggel orditva ébredt,és követelte a szopit,pedig ilyet már hónapok óta nem csinált.Igazából,nem hiszem,hogy lenne összefüggés a két dolog között,csak nem értem,hogy most hogy jutott eszébe reggel szopizni,hiszen már régóta csak este szokott,és máskor nem is kéri.

Nem tudom,jól tettem-e,de nem adtam neki.Vagy 10-15 percig keservesen zokogott,ami néha átcsapott egy kis hisztibe,és nagyon sajnáltam,de nem akartam,hogy megint visszaszokjon a többszöri szopira.

15. peci
2009. máj. 5. 08:51

Sziasztok!

Az én kislányom 2,5 éves koráig szopott. Már csak az elalváshoz kellett, de ahhoz nagyon:) A doktor nénije mondta mielőtt mentünk volna vissza a bölcsibe, hogy ő már nagylány, nem kell az neki. Esténként simogassa meg, de már ne szopizza. Ebben maradtak...:) Ilyen korban már az értelmére lehet hatni, ha csak nem táplálék szerzés a cél(akkor gőzőm sincs).

2009. máj. 5. 08:03

Sziasztok! Én is hasonló cipőben jártam. Hunor iszonyatosan cicifüggő volt. Szinte mást nem is akart enni,csak szopizni. Már előre aggódtam,hogy fogok így menni dolgozni /mert sajnos kell, a huszonezer ft.nem elég,amit gyesként kapok majd/. Karácsony előtt 1 nappal be kellett mennem a kórházba. Hunor apával aludt,és mikor másnap hazajöttem,nem is hisztizett a ciciért. azóta párszor "rápróbált" volna,de megmondtam neki,hogy te már nagyfiú vagy és nem kell cici.Igaz,meztelenül nem kell sétálgatni a lakásban....:)

Én nem gondoltam volna sosem,hogy így 1 nap alatt képes lesz leszokni,amilyen függő volt.

13. dius81 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2009. máj. 1. 13:02

Panka!


bocs, hogy beledumálok, de csak azárt szeretnéd elválasztani, hogy mások ne szóljanak meg?


Szerintem akkor nem jól teszed.

Egyszer olvastam vlalhol, hogy egy gyereket aakor kell megfosztani a szopi örömeitől, ha valamelyik félnek az már terhes.

Ha neked már vmi miatt nem jó akkor persze, de mások miatt ne tégy ilyet kérlek!

Nem cicivel a szájába fog iskolába menni, ne aggódj!


Nekem 2 gyermekem van.

Sajna a szopizás az elsővel 6 hétig (!) adatott meg, a kcsi most 10 hetes,de már alig van tejcim, pedig azt mondtam magamnak, hogy addig fogunk szopizni, amíg csak ő akarja, hát sajna nem adatik meg, én csak irigyelni tudlak.

Annyira jó érzés az a fajta ragaszkodás ,amit tőlük kapsz.

Ilyen már soha az életbe nem lesz, hacsak nem szülsz több manót.


ez a saját véleményem, ha megfogadod ok, ha nem az is a te döntésed.



Unokahúgomat a nagynéném 3 (!) éves koráig szoptatta és nem lett anyássabb, mint a két nagytesója, akik csak 6-8 hónapig szopiztak.

2009. ápr. 30. 12:00

Sziasztok!


Az én fiam 2,5 éves koráig szopizott naponta többször,éjszaka is!!!!


Én már nagyon szerettem volna elválasztani,de nem hagyta!


Bekentem citromlével utána is elfogadta.Aztán próbáltam úgy,hogy nem adtam neki,de ordított mint a sakál,éjszaka is felébredt sokszor és csak szopizással volt hajlandó visszaaludni.


Most 3,5 éves és szerintem az első 2 foga azért fekete ,mert éjszak szopizott,és abban is van cukor!!!


Én is indítottam annó ilyen fórumoz,hogy mit csináljak,hogy tudnám elválsztani,még a védőnő sem tudott tanácsot adni:(


Aztán valaki azt írta,hogy ő leragasztotta sebtapasszal a mellbimbóit.


Nos én is kipróbáltam.A fiam nagyon sajnált,hogy bibis,többször megnézte a sebtapszt,de sírás nélkül elfogadta!!


Aztán kitalálta,hogy akkor szopizik abból a mellemből amibe kb 1 éve nem volt semmi!


Így hát azt is leragasztottam(figyelni kellett mert sokszor volt ellenőrzés)


Utána már csak hozzámbújt és úgy aludt el.


A nővérem a fiait 1 éves korig szoptatta,és nem értette én mért nem tudom elválasztani az Ádámot.


Az ő lánya augusztusban lesz 3 éves ,és szopizik!!!


Ő sem tudja elválasztani!

11. ildiko0914 (válaszként erre: 6. - Csacsa)
2009. ápr. 30. 11:43
Én is ettől félek, hogy nekem rosszabb lesz mint neki,a fiam 17hós lassan és még mindig szopizik,de csak este és egész éjszaka,kétóránként ébresztget, és semmi egyebet nem hajlandó elfogadni, cumi, tea stb.Az éjszaka is már azon voltam, hogy bekenem vmivel a cicit, de nem tudtam megtenni, de az biztos, hogy nekünk sem lesz könnyű az elválás.Az az igazság, hogy szoptatnám is még tovább, de nem éjszaka és kétóránként,mert lassan nem kedtem birni.Viszont imádom az összebújást is, egyszóval egyikünknek sem lesz könnyű és egyre nehezebb is lesz, mert már okosak és ragaszkódóbbak
10. gabilive (válaszként erre: 6. - Csacsa)
2009. ápr. 30. 11:42
Nálunk az a baj,hogy nem éhségből szopik,és nem nyugtatásképpen,inkább csak hozzátartozik neki az esti szertartáshoz.Ja és nem azon alszik el.Szopi után még játszik,aztán cumival megyünk lefeküdni.
9. gabilive (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. ápr. 30. 11:37

Hát igen,én már nagyon régen elkezdtem tudatosan csökkenteni a szopik számát,mindig 2-3 havonta kihagytam egyet.Aztán lassan eljutottunk idáig,csak innen nem tudom,hogyan tovább.Néha előfordul,hogy elfelejtkezik róla,de aztán másnap ugyanúgy követeli tovább.Ha meg nem adok,olyan keserves zokogásban tör ki,hogy mindig megsajnálom.Erőszakkal nem merem elvenni tőle,nehogy valami sérülést okozzak nála.

A cumi nálunk sem pótolja,csak este elalváskor kell neki,de úgy is volt szoktatva,hogy nappal nincs cumi,ne lógjon egész nap a szájában.

8. csacsa (válaszként erre: 7. - Gabilive)
2009. ápr. 30. 11:35
Hat igen ez sajna nem egyszeru. Es igazabol nem csak a gyereknek nem az , hanem az anyanak sem.
2009. ápr. 30. 11:31
Hát,szerintem az,hogy mennyire nehezen választódik el,nem feltétlenül attól függ,hogy mennyi idős,inkább gyerekfüggő.Az én lányomat,ha 1 évesen akartam volna elválasztani,akkoris ugyanilyen nehezen ment volna,sőt,szerintem még nehezebben,mert akkor még többször szopizott.Már az sem volt könnyű,hogy fokozatosan csökkentsem az adagot.
2009. ápr. 30. 11:26
Jaj azt elfelejtettem hogy nekem is csak este szopizott mar a vegen a lanyom es en ugy szoktattam le , hogy este jol teleraktam a pociaat egy heten keresztul kajaval. Majd mikor jott a szopi este akkor eloszor meg ivott par kortyot es a het vegere pedig mar csak hozzabujt a cicihez es nem kapta be. Igy teljesen le is szokott. De bevallom nekem rosszabb volt mint neki az elvalas :D
5. Panka78 (válaszként erre: 3. - Gabilive)
2009. ápr. 30. 11:26

Akkor Te szerencsés vagy! Az én gyerkőcömnek a cici a megnyugvás.. van, hogy csak kettőt szív rajta és már rendben is van minden, na jó, de egy nyűgös nap van, hogy akár 10-15x is kérné!

Kisebb korában már próbáltam, hogy akkor inkább cumizzon. Vettem több félét, de rá sem néz!

..ha nem kap cicit mikor kéri, szinte megőrül. Szerencsére csak itthon kéri, máshol nincs ilyen "problémám":)

4. Molyka (válaszként erre: 1. - Panka78)
2009. ápr. 30. 11:22

Szia! Barátnőm kislánya állandóan a cicin csüngött, neki már elege volt belőle, úton útfélen a kislány ráakaszkodott, nem beszélve arról, hogy vagy 10 kilót fogyott a szoptatás alatt... Aztán vett a patikában keserű lötyit, ami teljesen átlátszó és bekente a mellét. 2-3x próbálta még a kislány, de mivel megváltozott az íze és rossz volt, nem kellett neki.

Ezt a leszoktatásra írtam. :)

3. gabilive (válaszként erre: 1. - Panka78)
2009. ápr. 30. 11:22
Szia.Az én lányom februárban volt 2 éves,és ugyanabban a helyzetben vagyunk,mint ti.Néha úgy néznek rám,mintha nem lennék normális.Amúgy én is szeretném már elválasztani,de nem nagyon akar sikerülni.Igaz,hogy már csak egyszer szopizik,este,de arról nem hajlandó lemondani.Drasztikus módszertől én meg félek.
2. csacsa (válaszként erre: 1. - Panka78)
2009. ápr. 30. 11:21
Hat egy ido utan elvalasztodik magatol , de az mar ebben a korban nagyon sokara lesz. Igy azt javaslom finoman kezd el. En egy evig szoptattam es most szoptatom a fiam es ot is csak addig szeretnem. Akarhogyan is nem szerettem volna tovabb. Szerintem az egy ev boven eleg, ilyenkor meg nem olyan nehez az elvalasztas. Neked mar mindenkeppen nehezebb dolgod lesz.
2009. ápr. 30. 11:16

"Mi" még szopizunk, és kapok hideget-meleget.. szeretném, ha már elválasztódnánk, de szerintem ebben a korban ez nem is olyan könnyű..

drasztikus módszer v. várjam meg még elválasztódik magától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook