Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Futómuskátli vs. levéltetvek fórum

Futómuskátli vs. levéltetvek (beszélgetős fórum)


6. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - Evely)
2009. máj. 1. 10:30

Nagyon szívesen :-)


További okosságokat olvashatsz majd a naplómban. Ha van kedved nézz majd be, folyamatosan írom őket :-)

2009. máj. 1. 09:02
Köszönöm szépen a segítséget! ;)
4. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Evely)
2009. ápr. 30. 16:27

Szóval, akkor a helyzet a következő:


1. Tudsz permetezőszerrel fellépni ellenük

2. Alternatív bevált házi szerrel lefújod

3. Vagy ha nincs kedved pepecselni, akkor kész spray-vel is próbálkozhatsz

---

1.Decis 2,5 EC rovarölő szer, vagy Sherpa rovarölő szer. Ezeket kertészetekben, gazdaboltokban megtalálhatod, ott a keverési arányokat is elmondják, de rajta van a használati utasításán is. Elég sok a legkisebb kiszerelés is, de nagyon sok rágó-szívó kártevőre hatásosak.


2. Kitűnő növényvédő a levéltetvek ellen a timsó. 5 liter vízben feloldunk 50 g timsót és ezzel az oldattal lepermetezzük a tetves fákat, bokrokat, szobanövényeket, a tetvek elpusztulnak. Kicsit macerásabb, de bevált módszer.


3. Pirimor spray. Ez nem a legolcsóbb, de mindenképp a legegyszerűbb megoldás. Veszel egy doboz spray-t és egyszerűen lefújod őket.


Remélem, tudtam segíteni. :-)A választás rajtad áll. :-)

2009. ápr. 30. 11:21
Még nem virágoznak, kicsik még nemrég lett kiültetve kb. két hete. Csak két hosszú ládára való van, nagyjából 20 tő. Gyerkőc még nincs.
2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Evely)
2009. ápr. 30. 11:12
Szia. Virágzóak már a muskátlik? Mennyi amit permetezned kellene? Van e gyerek a közelben, aki hozzáférhet... Ha leírod, segítek. :-)
2009. ápr. 30. 11:08
Sziasztok! Ládába ültettem futómuskátlit ami szépen növésnek is indult, de megszállták a tetvek... Mit tudok vele csinálni? Hallottam, hogy vannak permetező szerek, de pontosan mik ezek, vagy mekkora adagok azt nem tudom. Akinek van már tapasztalata 'légyszi írjon! Thx előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook