Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Romlik a szemem ! fórum

Romlik a szemem ! (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 30. 11:29

Enyhe magas vérnyomásom van,15 éve szedek rá

gyógyszert,és 6 körüli a cukrom,naponta 3-4 órát ülök gépelött. Elmegyek orvoshoz majd,kösz az ed-

digi jótanácsokat.

3. Molyka (válaszként erre: 1. - F242343012)
2009. ápr. 30. 11:01

Szia! Szerintem a gép valóban okozhatja a szem elfáradását, de manapság ezek a monitorok mindenféle szűrővel vannak felszerelve, amik kizárják azt, hogy emiatt romoljon a szem. Vagyis néhány nap megvonás után vissza kell térjen az eredeti látás. Sokkal inkább tudnék gondolni alakuló szürkehályogra vagy makula degenerációra. Ami ennél ritkább az a glaucoma (közismert nevén zöldhályog, ami nem egy hályog, "téves" az elnevezés") de 50 éves kor fölött ez se kizárható. Illetve ha magas a vérnyomásod, akkor előfordulhat a szemfenék meszesedése, ami voltaképpen a szem mélyén elhelyezkedő erek megvastagodását jelenti.

Ha elmész orvoshoz, akkor simán szemfenéktükrözéssel ki tud zárni bizonyos betegségeket. Az se vészes, belevilágítanak a szemedbe, vagy egy géppel belekukkantanak, esetleg megmérik a szemnyomást.

Mindezek a betegségek előfordulhatnak, azonban lehet, hogy simán csak az évek előrehaladtával, mindenféle diagnózis nélkül romlik a szemed. :)

2. Marjann (válaszként erre: 1. - F242343012)
2009. ápr. 30. 10:55

Mennyit gépezel egy nap?

Ha úgy érzed fárad a szemed, akkor pihentesd kicsit. Vannak erre speciális gyakorlatok is, de az is segít, ha egy húsz percet mást csinálsz, nem a monitort nézed. Figyelj arra, hogy jó minőségű, ne régi monitorod legyen. Lehet venni speciális szemüveget is (talán valami bevonat van a lencsére), ami szűri a káros sugarakat, de gondolom elég drágák.


Én napi 8órát ülök gép előtt szeptember óta (bár előtte is sokat gépeztem). Hétfőn megyek szemészetre, remélem nem romlott január óta a szemem. Bizony így is előfordul, hogy délutánra megfájdul a fejem:(

2009. ápr. 30. 10:48

Az ötvenes éveim elején kezdtem el szemüveget

használni olvasáshoz,cca. kétévvel ezelött írtak

fel 1,5-es olvasószemüveget. Különösebb problé-

mám nem volt,azonban amióta netezem / másféléve /

észrevettem,hogy gondjaim vannak. Orvosnál nem

voltam,gondoltam megkérdezem a fórum olvasóit,hogy

Ti miképpen védekeztek a számítógép "áldásos"hatá-

sa ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook