Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt lehet folsavat szedni? fórum

Szoptatás alatt lehet folsavat szedni? (tudásbázis kérdés)


12. kszisz
2009. ápr. 30. 13:08
Köszi a válaszokat, akkor nem parázok ezen és elkezdem szedni.... :)
11. kszisz (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2009. ápr. 30. 13:07
Ugye???
10. kszisz (válaszként erre: 8. - Ritkó)
2009. ápr. 30. 13:07

Nem vényköteles, már vettem is. Ugye a doki ajánlotta, h kezdjem időben szedni, ha szeretnénk a babát, és anno a kislányommal is szedtem már az elejétől. Meg is vettem, de elolvastam a papírját és akkor lepődtem meg azon, amit olvastam.

A dokinak mondtam, mikor erről beszéltünk, h még szoptatok, de aztán azt el is felejtettem megkérdezni, h a folsavval szerinte mi a helyzet....mondjuk ő kapásból a szoptatás abbahagyását javasolta... :S

9. drnéni (válaszként erre: 4. - Kszisz)
2009. ápr. 30. 12:44
Hát ez nagyon meglep, mert ugye a magzatvédő vitaminokat nagyon ajánlják szoptatás alatt is szedni, és tele van folsavval.
2009. ápr. 29. 15:12
Csak arra nem emlékszem, hogy vényköteles a folsav, vagy anélkül is meg lehet venni a gyógyszertárakban. De ha elkezded szedni, akkor szóljál a nőgyógyászodnak. De ha meg vényköteles, akkor úgyis Ő írja fel neked, és tudni fog akkor róla.
7. Ritkó (válaszként erre: 6. - Kszisz)
2009. ápr. 29. 15:11
Persze, hogy szedtem, és semmi bajom se lett se nekem se a kisfiamnak.
6. kszisz (válaszként erre: 5. - Ritkó)
2009. ápr. 29. 14:57

Igen, ezért furcsállottam én is, h ha terhesség alatt lehet szedni, akkor a szoptatás alatt miért nem ajánlják...

Ezek szerint akkor te szedted szoptatás alatt is?

2009. ápr. 29. 14:53

De ha az orvos azt mondja, hogy kell, akkor biztosan szedheted. Nekem is a nőgyógyászom mondta, hogy szedjem nyugodtan. Nem szedtem viszont sokáig, mert nagyon megfogta a hasamat. De a terhesség alatt is ajánlatos szedni, tehát ha ott nem baj, hogy szeded, akkor a szoptatás alatt se baj.

Nagyon sok gyógyszeren rajta van, hogy terhesség, illetve szoptatás alatt az orvos utasítása szerinte kell szedni.

2009. ápr. 29. 14:49
Csak azért kérdezem, mert a papírján viszont az van rajta, h nem ajánlott, mérlegelni kell az előnyök ill. kockázatok arányát....
2009. ápr. 29. 14:47
Persze, kell is, én is szedtem.
2009. ápr. 29. 14:34
kell!
2009. ápr. 29. 14:33
Szoptatás alatt lehet folsavat szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook