Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Multivitaminok. Melyiket érdemes szedni? fórum

Multivitaminok. Melyiket érdemes szedni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. 03e8385f6c (válaszként erre: 93. - Olíva1980)
2011. szept. 29. 15:38
94. omaja
2011. szept. 28. 13:00
nálunk a fiam által felfedezett multivitamin viszi a pálmát.. a Shop.Builder oldalán található multivitamin nem csak testépítőknek ajánlott és ha megnézed mennyiségeket, és összehasonlítod a gyógyszertári agyonreklámozott "csodaszerekkel" meg fogsz döbbenni! hasonló áron sokszorosa minden ásványi anyag és vitamin tartalom... én ezt tudom ajánlani jószívvel!
2011. aug. 24. 18:21
A Centrum, a Supradyn, meg a többi a legnagyobb átverés. Kevés a vitamin és ásványi anyag tartalmuk és még drágák is. De hiába, a reklámok megvezetik az embereket...
92. kam2
2011. aug. 24. 16:18

Két dolog:Hogy a vérkép pontos képet ad ezt nagy őrültség lenne állítani,automata vizsgálja a sokszor a javasoltnál tovább állni hagyott vért,olyan intervallumok között,ami eleve más egy felnőttnél vagy gyermeknél,férfinél,nőnél.A vérben a hiány a legvégső esetben jelenik meg,a szervezet úgy intézi,hogy inkább innen-onnan elveszi,s csak ha már a hozzáférhető készletek kifogytak,akkor nyúl a vérhez.Tehát ha a vérben megjelenik,azt már(bármilyen kicsinek tűnik)komolyan kell venni.Nem így a koleszterin értékeket,ami minden 2.embernél magas,nem hiába ez a gyógyszer a 2.legnagyobb hasznot hozó fajta.A koleszterin értékeit időszakonként lejjebb viszik,nehogy maradjon egy normál értékkel bíró.Aki ezen értékekre kiváncsi,72 órával a vérvétel előtt ne egyen állati eredetű ételeket és édességet.

A másik:A B-vitaminoktól akkor leszel kívánós,ha nem megfelelő arányban vannak a vitaminodban,vagy egyedül B-vitamint szedsz.Ha dupla adag C-vitamint fogyasztasz hozzá,ez a tünet elmúlik.

91. kam2 (válaszként erre: 87. - Aadc13cca8)
2011. aug. 24. 15:58

Multi lenne a legjobb,emelt dózisban,(Lenkei vagy vitaminkirály)és a B-vitaminok mellett pl az ásványok,az A-és a C-vitamin hiánya is egyértelműen hajhulláshoz vezethet.Vashiány,gyulladások,vese vagy pajzsmirigy zavarok nem állnak fenn?

Hajhullásra komplexségük,lúgosító hatásuk és magas fehérjetartalmuk miatt a Spirulina vagy Clorella algák is melegen ajánlhatók.

90. mkriszti81 (válaszként erre: 84. - 07c4794583)
2011. aug. 19. 17:20

már ha gyógyszeripar által forgalmazott vitamint vesz...


amúgy pedig a mai zöldségekben nincs elég vitamin már, kell a pótlás

(asszem napi 10 kiló almát kéne megenni a c-vitamin szükséglethez pl...)

2011. júl. 26. 15:26

én ezt szeretem mert természetes alapanyagokból készül, és elég olcsó mert 3 havi adag kb 3000 ft

[link]

azzal a hozzászólóval nem értek egyet, aki azt írja, hogy a vitaminok a sülkrumpli zabálók utolsó mentsvárai. Már a zöldségek/gyümölcsök sem tartalmaznak elég tápanyagot ezért pótolni kell őket!

2011. jún. 26. 15:18

www.vitaminkiraly.hu

vagy

www.drlenkei.hu


ezek szerintem a legmegbízhatóbbak, van külön-külön vitaminok is, de komplex csomagok is, 3-féle erősségben, attól függően, mennyire van igénybevéve a szervezet.

Különféle korosztályok számára speciálisan összeállított csomag is van, mert változik a test igénye ugye... (pl Senior csomag)

2011. jún. 12. 11:47

Én is most valamilyen multivitamint szeretnék szedni, mert nagyon hullik a hajam. Tudom ilyenkor a B-vitaminok jók, de mellette még másféle vitamin is jöhetne. A gyümölcsöket nem igen szeretem egy kettő kivételével. A zöldségeket meg csak főve eszem meg.

Ja és 50 felüli vagyok bőven :((

Szívesen veszem a saját tapasztalatokat, mert annyiféle vitamin van már, hogy nehéz eligazodni

köztük, mert ugye minden gyártó a maga lovát dicséri.

2011. ápr. 11. 08:00
Hosszú évek óta az ötven év felettieknek való vitamint szedem különösen kora ősztől késő tavaszig. Kétszer voltam csupán kicsit náthás, tavaly a szomszédom H1N1 vírusszal szenvedett heteken keresztül, naponta járok el az ajtaja előtt, hetente meglátogattam és nem kaptam el tőle semmit. Ehhez csak a természetes dolgokat fogyasztom: méz, vöröshagyma, lilahagyma, fokhagyma, feketeretek, sülttök, savanyúkáposzta, csicsóka, kiwi, banán, citrom, gránátalma, néha 1 dl minőségi bor, stb., semmi primőr zöldségféle.
85. Noncsi18 (válaszként erre: 84. - 07c4794583)
2011. ápr. 11. 01:51
Én elég sok vitamint eszek. Mindennap minimum 5 féle zöldség és 5 féle gyümölcs, de ennek ellenére akkor is szedem a centrumot, mivel kint élek Amerikába itt kb (de nem csak itt) minden génkezelt és nincs már annyi vitamint bennük mint régen,így inkább kiegészítem. Illetve vannak olyan vitaminok, ami olyan zöldségeben van amit ritkán eszem és azt jó pótolni. Sajnos itt még spenótot se láttam a boltokba és nagyon sok dolgot nem lehet kapni. Se zeller se karalábé.... :S
2011. ápr. 11. 01:42

A dobozban/leveles tablettában/por alakban bevitt extra vitamin hizlal, és az utolsó mentsvára azoknak, akik giroszon, sült krumplin, rizibizis rántott izéken élnek.


Nem szarul kell enni, és vitamint külön bevinni, hanem normálisan kell étkezni: cukkinit, kelbimbót, borsót, babot, almát, céklát sütőtököt minél természetesebb módon, étkezésként fogyasztani, akkor nem kell semmilyen multivitamin.


Aki nem tud elszakadni az otthoni kajálási szokásaitól, annak hajrá. Majd kaszál rajta a gyógyszeripar.

2011. ápr. 11. 00:59

Nem tudom melyik a legjobb, én anno a D M- be is lehet kapni meg sok helyen egy narancssárga egy leveles multivitamin, az nagyon olcsó.

Most centrumot szedek reggel meg este egyet.

Nem tudom, hogy melyik a legjobb, vagy hogy ez mennyire vállt be, mert előtte se volt semmi bajom, mikor semmit nem szedtem, és most se érzem, hogy hűűű de jó lenne, hogy vitamint szedek. :)

2011. ápr. 10. 22:09
Szeretnék venni valamilyen multivitamint. A kérdés az hogy milyet vegyek? Neked bevált már valamelyik?
81. f64f0d9a69 (válaszként erre: 80. - 94e6ec2939)
2009. okt. 1. 11:02

Ez igaz, szerintem mindegyik jó. A mesterségesek is.

Az igazi mindig a természetes lenne, de ha valaki eszik zöldséget, gyümölcsöt is elég jól kompenzálhatják egymás hatását. Ez persze csak az én véleményem.

80. 94e6ec2939 (válaszként erre: 79. - F64f0d9a69)
2009. okt. 1. 10:37
Nem azt mondtam, hogy nem hasznal a vitamin, hanme azt, hogy nem lehet bebizonyitani, hogy ket vitamin kozul melyik a jobb.
79. f64f0d9a69 (válaszként erre: 78. - 94e6ec2939)
2009. okt. 1. 10:24

Szerintem nem így van!

Amikor a gyerekeim iskolások voltak és adtam nekik a vitaminokat, a tanárok megjegyezték, hogy látványosan kevesebbet betegek.Pedig senki nem tudta mit adok nekik.

Most pedig már felnőttek és ha el is kapnak valami göthöt, sokkal hamarabb gyógyulnak, mint az ismerősök.(a gyógyszereket nem váltjuk ki) Kimerültségnél nagyon gyors a regeneráció.

2009. okt. 1. 09:46
Azt, hogy egy vitamin hasznal-e vagy sem, nem lehet megitelni. Csak az a kerdes melyikben bizol.
77. dee
2009. okt. 1. 02:15

Magyar ember magyar vitamint szedjen!!!


Nem mind1 milyen táplálkozás mellé, milyen vitamint szedünk.


A Béres cég kutatói minket vizsgáltak mit eszünk és mi hiányzik még a szervezetünkből.


Az Actival multivitamint minden korosztálynak javaslom.


A Béres csepp megelőzésként és betegség esetén is páratlan.


(ja és megfizethető termékek:D)

76. Skar
2009. okt. 1. 00:32
Virágport. :) (termgyógy ismerősöm szerint)
2009. okt. 1. 00:15
2009. okt. 1. 00:14
2009. máj. 2. 22:14

Szerintem sem szabad egész évben vitamint szedni, inkább sok tengeri eredetű halat, gyümölcsöt, és zöldséget kell enni.

A hal nagyon jó sokmindenre, szépíti a bőrt, a hajat, depresszió ellen is nagyon jó, akkor a csontoknak, a szívnek, izületeknek, sportolóknak ráadásul egész évben fogyasztható:-)

Ami nagyon jó hír hogy már koncentrátum formában is lehet kapni, olcsó, és nem unalmas hogy mindennap halat eszünk.

MI évek óta szedjük a Lysi, izladni tőkehalmáj olajat. Kb. 3 havi adag kb. 1600 ft, gyógyszertártól és gyógynövényboltosoktól függ, és elég napi egy evőkanállal bevenni, úgy hogy azonnal iszunk rá valamilyen gyümölcslét.

Aki nagyon nem szereti a halat akkor kapszula formájában is lehet kapni, vagy citromos, gyümölcs izesítéssel.

Én nagyon szeretem, nem csak azért mert jótékony a hatása, de az ízét is. Ráadásul soha nem vagyunk betegek, és ami nagyon fontos hogy természetesn és tiszta forrásból származik.

Érdemes hosszútávon és rendszeresen fogyasztani, hogy beépüljön a szervezetbe.

Rengeteg országban ahol sok halat esznek, sokkal tovább élnek az emberek.

Érdemes kipróbálni mert nagyon jó:-)

2009. ápr. 30. 20:21
Elírtam: betonfal
2009. ápr. 30. 20:19

Mivel én már elég régóta ismerem ezeket a dolgokat és elég sok könyvem is van róla, meggyőződésem, hogy a vitaminokra ásványi anyagokra igenis szükség van!

Nem hiszek az ilyen- olyan %ban felszívódókban,mert még a mesterségesen előállított is jobb a semminél!

Sok ismerősöm használja a Lenkei-féle szereket és látom mennyire jól vannak.Ez is üzlet és kész. A világon a gyógyszeripar a legnagyobb üzlet. Ha az emberek megismerik az étrendkiegészítők hatását, ki veszi meg? Nem is emléxem, mikor szedtem utoljára gyógyszert.

Ha gyorsan kéne, megvenném. A gyógyszereket eredetileg gyors segélynek kéne alkalmazni, mert szükség van rájuk, csak nem ennyire...

Ami országunkban sem lehet sok olyan szert megvenni, amit a körülöttünk levőkben igen. Láttam a TV-ben az OÉTI egyik vezetőjét Lenkeivel"vitatkozni" A betofnal igen hajlékony hozzáképest.Hááát nem is csodálkozom, hogy miért is halnak meg nálunk olyan sokan...

70. hetimea (válaszként erre: 69. - F64f0d9a69)
2009. ápr. 30. 19:43

én is nemrég láttam ezt a videót, elolvastam róla utána sok mindent.. engem megrázott.. neked mi a véleményed??

Megdöbbentő, ha valóban igaz ez, mármint hogy szabályozbni akarják mennyi legyen a maximális vitamin és ásv. anyag tartalom a táplálékkiegészítőkben.. és nem azért, hogy mi jobban járjunk.. háát. én mindenesetre aláírtam a peticíót..

69. f64f0d9a69 (válaszként erre: 63. - Hetimea)
2009. ápr. 30. 16:15
2009. ápr. 30. 15:58
Béres Aktival, nem drága és ugyanazok az elemek vannak benne, mint a méreg drága homeopáthiás szerekben. Nem szabad az év minden egyes napján vitamint szedni. Mert a túlzott fogyasztás is árthat. Célszerű 3 hónapos kúrákat csinálni. Nyáron meg abszolúte nem szükséges a bevitel, ellenben télen annál inkább.3 hónapig szeded, 3 hónapig nem.
67. f64f0d9a69 (válaszként erre: 65. - Klenca)
2009. ápr. 30. 15:37

Ez nem így van!

Én már több mint 10 éve szedek 1000 mg-osat! Ha beteg vagyok, többet. A családom is.

Dr Pauling pedig 10-18g-ot szedett be naponta.Dr Michael Colgan táplálkozáskutató 5g-ot.

Az állatok pedig 3-15grammot állítanak elő naponta.

Határt a bélrendszer tűrőképessége szab.

Minden nap szükségünk van rá valamilyen formában.

Veskeövet nem csinál.

66. klenca (válaszként erre: 63. - Hetimea)
2009. ápr. 29. 19:01
Almát allergiagyanúsak tavasszal egy grammot se egyenek a keresztallergia miatt!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook