Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábujj-zúzódás (esetleg törés) esetén hogy csillapítható a fájdalom? fórum

Lábujj-zúzódás (esetleg törés) esetén hogy csillapítható a fájdalom? (tudásbázis kérdés)


26. danina
2012. jan. 4. 13:12
Az enyém nyáron törött el.Kemény (fa) talpú papucsot,és Flector gélt javasoltak.A gél tuti jó,3 nap alatt lehúzta a lila-fekete árnyalatot és a dagadást.
2012. jan. 4. 12:47
Sajnos én is hasonló cipőben járok. Mit cipőben! PAPUCSBAN! 24-én letegeztem az ágy lábát, ő volt az erősebb! Doki karját széttár - kímélet, jegelés, kenegetés. Azért van remény! Most már tudok cipőt is venni, ha nagyon muszáj. Sőt, már nem lila, csak fáj. Azt mondták 6 hét. (A negyede már letelt :S) Kitartás! A gyereket meg szedáld le, hogy tudjad tartani vele a lépést :S. Bocs, ha kicsit morbid.
24. 9cf0020815 (válaszként erre: 23. - Kékvera)
2011. jún. 8. 12:16
Annak semmi köze a munkahelyhez...,otthon is megüthetted:-)Menj és,ha tényleg törésed van kárpótold magad egy klassz csukával4:-D
2011. jún. 8. 12:12

Ja, nem munkahelyi baleset vagy ilyesmi. Nem dolgozom ott :).

Juj de szörnyűségeket olvasok itt..2 hónap? :O Hát köszönöm a válaszokat..holnap elmegyek a dokihoz.

22. 9cf0020815 (válaszként erre: 19. - Kékvera)
2011. jún. 8. 11:57
Sok idő mire elmúlik 2 hónap biztosan,ha van biztosításod menj el a dokihoz,mert a biztosító elég jó fájdalomdíjat fizet,rendes törésnek számít.
21. reload (válaszként erre: 19. - Kékvera)
2011. jún. 8. 11:53

Bárpultról?? :O :)))))

Én egyszer eltörtem a kisujjamat a lábamon, bedagadt és nagyon lila volt. Az orvos visszarakta a helyére (röntgen után), na az egy élmény volt :))) Aztán hozzá "szigszalagozták" a mellette levő lábujjhoz. Pár hét alatt rendbe jött :)

20. homern (válaszként erre: 19. - Kékvera)
2011. jún. 8. 11:45
Nekem kb 2 hónap volt mire nem fájt már,csak ha megütöttem.
2011. jún. 8. 11:41

Sziasztok!

Én tegnap egy bárpultról ugrottam le furán...picit fájt, ma reggelre nagyon lila lett és meg is dagadt a középső lábujjam. Ráállni nem nagyon tudok. Törés lenne? Olvastam már lentebb, hogy nem gipszelik...de akkor mennyi idő míg helyrejön? köszönet

2009. ápr. 29. 09:38

Köszi az ötleteket!

Az összeragasztást ki fogom próbálni.

A dokin még gondolkodom. Az a baj, hogy most nehezen lenne kivitelezhető, hogy esetleg kórházba menjek röntgeneztetni, bár hajlok rá, hogy jó lenne, már csak a saját megnyugtatásom érdekében is, hogy nem mozdult el.

17. bancsi77 (válaszként erre: 16. - Ramoona)
2009. ápr. 29. 09:10

Nem nevetséges ,a kórházban is összeragasztják, kemény talpu papucs, meg amit a töbiek már leirtak.

De nem ártana orvosnak megmutatni, mert ha elmozdult rosszul fog összeforrani.

2009. ápr. 29. 08:56

szia!

nevetségfesen hangzik, de a legjobb ilyenkor ájdalomcsillapítók mellet, hogy összeragasztod a mellete lévő lábujjaddal leukoplaszttal... így ha mozogsz, nem fáj annyira, és ha törés van, nem mozdul el... én kipróbáéltam, bejött!Nekem a nagylábujjam volt eltörve, és sokkal hamarabb is gyógyult meg, mint várta a dokim!

2009. ápr. 29. 08:34
Jegelés és cataflam. Nekem ez segített. 1 hétig sínylődtem.
2009. ápr. 29. 08:32

Fekete nadálytő kenőcs, Arnica montana 9CH homeo bogyó. Nekem dokinéni ajánlotta, mikor elrepesztettem a lábujjamat. Sokáig nem tudtam ráállni...

Borogatás is jó.

Egyél multivitaminokat és sok C vitamint. Hamarabb rendbej ön!

13. babika53 (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2009. ápr. 29. 08:31

Szia

Fájdalomcsillapitót vegyél cataflam vagy donalgin.

Ezek a legerösebbek és dr irja fel.

Én is ezeket szedtem.

2009. ápr. 29. 08:25

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Bekentem flector géllel, fogom jegelni is.

Leginkább azért idegesít, mert van egy 2,5 éves kislányom és nem hiszem, hogy fogom tudni így tartani vele a lépést, szinte egész nap kint vagyunk. Játszótér, meg ilyesmik:S Majd totyogok utána valahogy.

Asszem én is papucsba fogok nyomulni.

Máskor is volt már ilyen, de ennyire még sosem fájt, többnyire pár órán belül elmúlt a fájdalom.

2009. ápr. 29. 08:22
ÉN pár éve éjjel a radiátorba rúgtam bele. Két ujjam eltört, rá tudtam állni, csak iszonyatosan fájt, de nem gipszelték be. Borogattam és próbáltam pihentetni, nem emlékszem már mennyi idő után lett jobb, de legalább egy hétig papucsot tudtam csak felvenni....
2009. ápr. 29. 08:17
Ha menned kell valahova akkor kényelmes, de merev talpú cipőben menj
9. **Rita** (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2009. ápr. 29. 08:13
Nem szokták begipszelni
8. **Rita** (válaszként erre: 3. - 89b99f816e)
2009. ápr. 29. 08:12

Ha csak a lábujja tört el rá tud állni.

Ez biztos

2009. ápr. 29. 08:10

szia, én pont lassan 1 hete ütöttem be úgy a lábújamat, hogy vérhólyag lett rajta. Persze a csillagok is megjelentek.

Én egy nagy csomó jéggel fagyasztottam le a zúzódást, és így 2 nap után csak a vérhólyag maradt meg.

2009. ápr. 29. 08:01
jaj,de rossz emlékem van erről.drága gyermekem lábujjára esett egy benzines kanna.el is tört.szegénykém még 6 éves volt,mostmár elmult 27,de még mindig fáj nekem is.nem gipszelték csak fájdalomcsillapitót kapott.stram gyerek nem nyavajgott.neked is valami jó kis fájdalomcsillapitót kellene szedned,vagy aki igy járt
2009. ápr. 29. 08:01
Köszi Niki, van is itthon valami fastumhoz hasonló gél, be is kenem hátha jobb lesz.
4. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2009. ápr. 29. 08:00
A duzzanat miatt sztem lehet borogatni, hogy gipszelik-e...? Konkrétan a lábujjat nem gipszelik be, szerintem.
2009. ápr. 29. 07:59
Fájdalomcsillapítóval. Ha zúzódás, akkor Fastum vagy hasonló gél rá és pihentetés. Törésnél nem tudsz ráállni.
2009. ápr. 29. 07:58

Sziasztok!

Az éjszaka belerúgtam a kanapéhoz tartozó puffba, azóta nagyon fáj a bal lábamon a gyűrűs ujjam (a kisujj melletti ujjam). Nem tudom, hogy el van-e törve, kicsit meg van duzzadva, iszonyatosan forró és eléggé fáj. Járni is nagyon nehézkesen megy.

Kérdésem:

Ha esetleg el van törve, akkor a kórházban mit csinálnak vele? Begipszelik (lehet, hogy hülye kérdés, de fogalmam sincs). Hogyan csillapítható a fájdalom? Borogassam?

2009. ápr. 29. 07:56
Lábujj-zúzódás (esetleg törés) esetén hogy csillapítható a fájdalom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook