Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
9080. Edó21 (válaszként erre: 9078. - Agnes1219)
2012. aug. 11. 15:22
Nagyon nem értek hozzá, de többször hallottam már más betegségek esetében is, hogy 10 után le kell cserélni az addig szedett gyógyszereket.
9079. border05 (válaszként erre: 9075. - Évi-)
2012. aug. 10. 21:38

Évi, köszönöm,aranyos vagy

nekem ebben segítségemre van valaki

valaki,akinek a társaságában elfelejtem a gondjaimat

akinek kisírhatom magam,és bár nem tud beszélni, mégis megvigasztal

érzi a bánatomat, vállamra hajtja nagy fejét, és piszkálja a fülemet, amíg meg nem nevettet

akivel a legjobbakat lehet játjaszni

aki komolyan figyel,miközben magyarázok neki

aki folyton a sarkamban jár, ha vele vagyok

akinek selyem szőrén ragyog a hold

ő az életem, a mindenem

ő a lovam

9078. agnes1219 (válaszként erre: 9077. - 04d410066e)
2012. aug. 10. 14:54
sziasztok,irta valaki,közöketek,hógy a Alamictált,vagy,a ritoteilt05 szavartság,évekóta szedem, mijen ,tünetek,már 15éve ,és egyre zavartab,vagyók, kérlek beneteket irjatók.trigo-és akubtakok köszönöm.üdv ágnes
9077. 04d410066e (válaszként erre: 9075. - Évi-)
2012. aug. 9. 15:13
Igaza van Évinek, nekem a buddhista meditációk segítettek. :)
9076. Évi-
2012. aug. 9. 15:12
Teljesen prózai dolog, most megyek garázst takarítani.
9075. Évi-
2012. aug. 9. 15:10

Sziasztok!

Ti hova nem jártatok? Én itt valahol vidéken a válság közepén meg közösségi közlekedés leépítése közben itthon keresgéltem valamit. Találtam a neten irányított meditációkat, (nagyon jók, ha valakit érdekel, megírom, hogy hol)nagyon mély depiből jöttem ki novembertől kb. májusig. Fél életem átértékelődött. Közben sok olvasni való is a kezembe akadt (véletlenek nincsenek). Az orvosomnak elmondtam, hogy most éppen mit találtam ki, azt mondta "annál jobb nincs, mint amikor a szervezet gyógyítja önmagát". (Már egy ideje úgyis Gandhit idézgetett.) Tegnap és ma is órákat ültem, mert az utóbbi időben ellinkeltem a meditációkat és szét voltam csúszva.

Border, te nem keresnél hasonlót? Csak annyira, hogy az elméd lenyugtassa. Mindegy melyik, elég sok módszer van.

9074. Froyta (válaszként erre: 9072. - Border05)
2012. aug. 9. 14:32
Igen nem szabad hagyni hogy felül kerekedjen rajtad!Jobbulást kívánok!!:)
9073. Froyta (válaszként erre: 9071. - Moofly)
2012. aug. 9. 14:31

Jáj félre ne érts!:D nem vettem gúnynak egyáltalán!!:)

Nekem pszihomókussal csak egyszer kellett találkoznom amikor egy tesztet kellett kitölteni aztán csókolom.mondjuk nem is bánom hogy csak egyszer kellett menni:)

9072. border05
2012. aug. 9. 12:38

én úgy vagyok ezzel, hogy igazából sosem féltem a rohamoktól, egészen mostanáig, hogy ilyen durva nem lett

mostanában sokat rohamozok (hetente), de tudom, hogy ez a sok stressznek köszönhető

nálam a stressz, a hőség, és a fáradtság a mumus

de most is ugyanúgy megyek, ahova csak kell, nem hagyom, hogy a félelem eluralkodjon rajtam

sőt,kifejezetten szeretek csavarogni, ha rámjön, akkor megyek,mint a mérgezett egér fél napokat a városban félelem nélkül

nem fogom hagyni,hogy pánikbeteg legyek, aki a végén ki sem mer mozdulni otthonról

na jó, azt azért bevallom,egész napos programra, vagy messzebb nem megyek el egyedül, de ha ritkulnak a rohamaim, akkor biztos, hogy ezzel sem lesz gondom

9071. moofly (válaszként erre: 9068. - Froyta)
2012. aug. 9. 11:41

Izék alatt a felsorolást értettem,ami pánikbetegségek vannak,meg olyan amiről nem is hallottam sosem.Nem gúny volt.Vannak körülöttem pánikbeteg ismik,szóval kb látom milyen rossz,még ha nem tudok "bele érezni" akkor is..

Volt hogy bele kényszerítettek egy pszichoterápiába,mert belém akarták beszélni,hogy szükségem van rá,mert jajj minden episnek kell mennie,meg ilyenek.Hát én mentem is,elő volt írva 12 alkalom.Gyakorlatilag át mentünk "a pszichológus a beteg" játékba,mert a közepe felé kb minden kérdést vissza dobtam neki.

Tudtam a nőről ezt azt,szal mondhatni neki kellett vna kezelés.

Megkérdezte minek mentem hozzá.Én meg nagy lazán,hááá meee aszonták kőő. :D

hatodik alkalommal kezet fogott velem és azt mondta akkor menjek,ha valóban szükségem van rá..

Szerintem nem törvényszerű hogy egy betegséghez társuljon pszichés megbetegedés is.Alvászavarra egyszer nyugtatót kaptam,de nem váltottam ki.

Utóbb kiderült hogy csak gyógyszer mellékhatás,de két hét alatt megszűnt.(akkor volt egy gyógyszer beállításom)

9070. 04d410066e (válaszként erre: 9069. - Froyta)
2012. aug. 9. 10:53
Kineziológushoz jártam. Ott mondatokkal és izomreflexszel dolgozunk. Elég nehéz leírni, de nálam szuperul működött.
9069. Froyta (válaszként erre: 9066. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 10:38

No én nem jártam szakemberhez csak az említett természetgyógyászhoz és kipróbáltam sok mindent (légzés-asszem ekkor szabadultam meg a legtöbb félelmemtől;meditációk;visszautaztatás vagy mi stb)meg saját akaratomat megerőszakolva:D

Neked ez az átprogramozás hogy zajlott?

9068. Froyta (válaszként erre: 9067. - Moofly)
2012. aug. 9. 10:35
"pánik izék"...nem is értem hogy annak idején miért nem találtam már meg ezt a fórumot...akkor biztos jobban viseltem volna, mert nekem sok "pánik izém" volt ám.Nekem a fáradtság volt a mumus tehát amint kinyitottam a szemem az volt az első dolgom hogy kiszámoltam hány órát aludtam és ha nem volt elég akkor féltem hogy mi lesz,vagy elalvás előtt van amikor az ember összerándul de köze nincs a rohamhoz (szerintem) na akkor pánik és félelem, vaagy igaz hogy magamtól raktam le a gyogyit de évekkel később volt egy időszak amikor nem tudtam elindulni otthonról úgy hogy ne legyen nálam seduxen meg betaloc ezek ilyen pocsék beidegződések és nagyon sok munkámba került ezeket megszüntetni.
9067. moofly (válaszként erre: 9066. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 10:18

Igen,azt mondta a doki,hogy az is annak felel meg.Nem tudtam,eddig azt hittem csak a reggeli erős megrándulások,aztán kiderült hogy bármilyen izom izé ami akaratlan,annak felel meg.

Én nem parázok a téltől.Csak tudom hogy ha sokat vagyok kint,az nem tesz jót.Beöltözök én mint az eszkimóka,de a hideg az hideg.Nem is értem,hisz téli gyerök vagyok,méénem bírom a hideget? :D

Am értem mire gondolsz.Pont olyan mint a "félek kimenni az utcára mert rohamom lesz"

Na nálam ilyen pánik izék nincsenek..

9066. 04d410066e (válaszként erre: 9065. - Moofly)
2012. aug. 9. 09:39

Ez az izomrángás, remegés a myclonus? Szerencsére nekem ilyen nem volt soha.

Nekem régen, amig nem szedtem gyógyszert, mindig a nyári nagy melegben jött ki a rosszullétem. Emiatt elkezdtem rettegni a nyártól, és nem akartam meleg helyre menni nyaralni sem. Beprogramoztam magamnak, hogy nekem rossz a meleg. Voltam a terapeutámnál, kiszedtük ezt a rossz programot, betettük, hogy szeretem a meleget. :) És bármilyen hülyén hangzik, működött. Tavaly és idén is tengerparton nyaraltunk 2 hétig, és semmi gond nem volt. :)

Próbáld meg ezt a rossz beidegződést valahogy kiverni a fejedből, lehet, hogy úgy sokkal jobb teled lenne. :)

9065. moofly (válaszként erre: 9063. - Froyta)
2012. aug. 9. 09:19

Igen egész nap.Reggel erősebb és sűrűbb.Meg ha fáradt vagyok,akkor is,de az olyan remegésszerű.Aztán vagy hogy erősödik.Olyan mint mikor fázol és remegnek az izmaid.

Ezért rossz télen,mert remegek is meg remegek is fázással vagy anélkül. :D

Vannak jobb,és rosszabb napok egyaránt.A tél nekem nagyon rossz,olyankor néha "irányíthatatlan" vagyok...

9064. agnes1219
2012. aug. 8. 18:38
sziasztók,engem,is felmentetek,tesiből,de a lábam, és a látásómra,hivatkozva.{legyen fájdalóm,mentes,estétek.üdv ágnes
9063. Froyta (válaszként erre: 9061. - Moofly)
2012. aug. 8. 16:50

Jogos!:D a doki is a "nem ajánlott" szófordulattal élt csak hát akkor friss episként az valahogy egyenlővé vált a tiltólistás dolgokkal nehogy hajam szála görbüljön..:D

Egyébiránt Neked/Nektek myoclonus az a nap bármely időpontjában előfordult? mert nekem pl csak reggel ébredéstől számítva max fél-4 órán belül jelentkezett és utána semmi.Nagyon ritkán napközben,ilyenre nem is nagyon emlékszem,este meg sose.

9062. moofly (válaszként erre: 9056. - Froyta)
2012. aug. 8. 09:31
Én nem lettem felmentve tesiből,csak nem mászhattam kötélre,meg nem kellett annyi kört lefutnom mint a többieknek,stb.Meg annyi volt a szabad tér,hogy ha úgy éreztem nem bírom,csüccs és kuss. :D De ritkán voltam szurkoló..
9061. moofly (válaszként erre: 9051. - Froyta)
2012. aug. 8. 09:27

Ihoj! :D

Most nem volt hetekig hőség,így viszonylag nyűgmentesen vészeltem át. :D

Háát az hogy "nem szabad",nem egyezik a "nem ajánlott"-al.Nekem az egyik felsorolta mit nem ajánl,a másik azt mondta éljem az életem ahogy akarom. LOL

Nincs jogsim,sztem nem is lesz.Vagy nem tom,de végülis nem jogsival megy a járgány. ;)

Igen,bele számít a myoclonus is.Ha logikusan végig gondolod,egy kézrángás simán árokba visz,vagy legalábbis másik sávba.Jártam így bicajjal,düdüvel nem lenne fini sztem..


Nééked is szépséges napot :)

9060. agnes1219
2012. aug. 7. 17:28
sziasztók, mindenki, nekünk, nics kócsink,de a párómnak, vólt,és ahógy kiderült,hógy látótérgóndvan,már is elveték,nagyón kibórút. sajnós nagyon megszigóritóták.üdv ágnes
9059. Froyta (válaszként erre: 9057. - 04d410066e)
2012. aug. 7. 13:22
Azt hiszem én is élvezném..:)meg melóba járás szempontjából eléggé jó lenne:)))
9058. Froyta (válaszként erre: 9053. - 04d410066e)
2012. aug. 7. 13:21
ÓÓÓ de még mennyire mindent globálisan néznek....:D múltkor (pár éve) elmentem egy szakrendelésre hogy már régen volt nagyrohamom és hogy esetleg jogsival megpróbálkozhatnék e...hát kb hajam leüvöltötte a doki meg hirtelen átment szemészbe és azt is megvizsgálta minekután nagy nehezen kinyögtem hogy szürkehályogom van a jobb szememen azzal nem látok jött a következő adag üvöltés hogy mit képzelek én:D szóval igen mindent globálisan néznek..:)a dokira visszatérve egyébként jogos volt a véleménye, mert ugye nagy felelősség aláfirkantani egy papírt azt ki tudja mi lesz... csak lehet azt megfelelően is csomagolni:)
9057. 04d410066e (válaszként erre: 9056. - Froyta)
2012. aug. 7. 13:18
Nem csak hasznos, hanem annyira jó is! Ha már van rutinod, akkor igazán élvezetes vezetni! Én nagyon szeretek! A párom szerint nagyon jól is vezetek, ő rengeteget bátorított. Addig mondogatta, mígnem tényleg elkezdtem egész jól vezetni. :) És úgy élvezem!!! Legszívesebben mindig kocsival járnék, de az nem kivitelezhető. :)
9056. Froyta (válaszként erre: 9054. - Évi-)
2012. aug. 7. 13:15

Ez amúgy tényleg vicces..nem mondta hogy nem tornázhatok de elkezdte felsorolni hogy mik azok a sportok amiket nem űzhetek(úszás,falmászás..stb) na már most kapásból tánc táborba falat másztunk:D

A jogsiról meg kétes érzelmeim vannak...így nagyon kényelmes hogy hurcolják a popómat de sokszor igazán hasznos lenne ha lenne jogsim:)

9055. 04d410066e (válaszként erre: 9054. - Évi-)
2012. aug. 7. 13:05
Oh, én imádok vezetni! Én megszereztem a jogsit, mielőtt kiderült volna, hogy epis vagyok. Utána nem vezettem... Kimaradt 5 év. Amikor a dokinőm megengedte, hogy vezessek, a párom elvitt nagyon sokszor vezetni, hogy visszazökkenjek. Aztán lett új állása, céges autóval, és nekem adta az övét. :) Most már bátran vezetek, és nagyon szeretem. :) 2000-es motor van a kocsimban, úgy megy, mint az álom, és gyönyörű is. Csak sajnos sokat eszik, meg bp belvárosban nem is praktikus, úgyhogy van azért bérletem is. :) Sőt, most már hátrafele két kocsi közé is be tudok farolni. :) Ez meg aztán sikerélmény. :D
9054. Évi- (válaszként erre: 9051. - Froyta)
2012. aug. 7. 12:55
Szia Froyta! Akkor te még könnyedén megúsztad, nekem úgy kezdte a doki, hogy azt mondta anyámnak elképzelhető hogy 30 éves koromig is elélek ezzel a betegséggel. Tornából azonnal felmentettek. Akkor (majd 40 éve) még ez volt a rutin. Jogsit nem is szeretnék, tudom magamról, hogy képes vagyok belebambulni a világba, ez pedig pontosan elég egy balesethez.
2012. aug. 7. 12:54
Meg biztosan néznek egy csomó mást is, hogy milyen gyógyszert szedsz, és mennyi, hogy az nem álmosít-e, hogy mennyire súlyos az epilepsziád, stb. Nekem szerencsére nem volt súlyos, meg nagyon kevés gyógyszert szedek, aminek egyáltalán nincs mellékhatása. Szóval gondolom, globálisan mérlegelnek minden tényezőt, mikor azt mondják, hogy oké, vezethetsz.
9052. 04d410066e (válaszként erre: 9051. - Froyta)
2012. aug. 7. 12:48
Nekem az nem volt, úgyhogy nem tudom. Nekem 3 év után mondta a doki, szóval gyakorlatilag nem volt nagyrohamom egyszer sem, miután beállított a gyógyszerre. Nekem azt mondta, hogy ő még azt szokta nézni, hogy van-e aura. Mert akinek van, és már volt néhányszor, annak még van ideje lehúzódni. Akinek viszont nincs, egyből jön az eszméletvesztéses nagyroham, ott nem szívesen engedi akármennyi év tünetmentesség után sem.
9051. Froyta
2012. aug. 7. 12:44

Helló csajok!hogy bírtátok a meleget?nálam szerencsére kibírható volt a hőség:)

Egyébként az milyen már, hogy a dokik(nálam ez volt)egyből azzal kezdik mit NEM SZABAD csinálni (sport)..pedig a gyakorlat azt mutatja hogy jó hatással van ránk...

Tényleg!Nektek van jogsitok?nekem azt mondta anno a doki hogy ha 5 évig tünetmentes vagyok...ebbe a mycolonusok is beleszámítanak?

Szépséges napot mindenkinek!:)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook