Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
9380. 3532273647 (válaszként erre: 9377. - Joey87)
2013. febr. 7. 12:36
Én is azt mondom,keress másik orvost.Az én dokim a teljesen panaszmenteseket is 6 hónapra hívja vissza,azzal,hogy panasz esetén azonnal kontroll.Én most kivételesen 6hetet kaptam
9379. agnes1219 (válaszként erre: 9377. - Joey87)
2013. febr. 5. 18:22
szerintem,is jó,szakorvostkel keresni,kivizsgálásra.üdv ágnes
9378. kompen (válaszként erre: 9377. - Joey87)
2013. febr. 5. 14:30
Ha megteheted egy jó kezelőorvost keresned kell, és ha szükség van rá akkor egy kontrasztanyagos MR vizsgálatot el kell végezni, sőt egy EEG monítorozás is kellene mellé, hogy látszódik-e fedés a roham kiindulási helye és az MR "árnyék" között, mert ha igen akkor az nem árnyék.
9377. joey87 (válaszként erre: 9375. - Farkas68)
2013. febr. 4. 20:37
Sajnos a kezelőorvos nem igazán ér rá, és nem is annyira szeret beszélgetni, inkább lerázza az embert jó gyorsan. Decemberben voltam utoljára, észrevettem, hogy legközelebb 1 év múlva kell mennem :/ ezt kicsit sokkalom... na de mindegy. A kézremegéshez már én is kezdek hozzászokni, de azért mások előtt kényelmetlen sajnos. Közösségbe sajnos nem járok, pedig kéne... Sajnos nincs olyan barátom aki kirángatna... Persze próbálok változtatni, remélem munkám is lesz hamarosan, mert a sulimnak vége, és végre lesz papír a kezemben.
9376. joey87 (válaszként erre: 9374. - Kompen)
2013. febr. 4. 20:31
Az eeg folyamatosan mutat sajnos tűskéket, MRI-n régen voltam, nem találtak semmit, bár felküldték bp-re az eredményeim, mert az orvos látott valamit, és utána azt mondták vaklárma, csak valami árnyék...
9375. farkas68 (válaszként erre: 9371. - Joey87)
2013. febr. 4. 17:15
Szia joey! Gondolom, hogy a legutolsó nagyrohamod után felkerested a kezelőorvosodat.Esetleg változtattatok gyógyszert, vagy a réginek megemelte a dózisát? A fiamnál is tapasztaltam kézremegést dózis emelés után, s ez sajnos maradandóvá vált./gyógyszer mellékhatás/.A tanulási problémádat szerintem beszéld meg a kezelőorvossal, hogy annak van-e köze egyáltalán az epihez.Próbáld elfogadni a betegségedet, ne rettegj a rohamtól, mert annál rosszabb. Fiatal te vagy még ahhoz, hogy rettegésben élj, légy nyitott az emberek felé és hidd el akkor ők is nyitni fognak feléd. Éld az életet,próbálj eljárni valami közösségbe/pl.sport/.Ha te tudod hogy mindent megteszel hogy ne legyen rohamod, és ennek ellenére mégis bekövetkezik, akkor nem tudsz mit csinálni, el kell fogadnod a sorsod, de ne ezen agyalj nap mint nap, mert akkor becsavarodsz.Tudom az ember néha úgy érzi mintha egy hullámvasúton ülne, egyszer lenn, egyszer fenn, de ezeken túl kell lépni. Épp a hétvégén láttam egy filmet egy férfiról, aki karok nélkül született és mindent megtud csinálni a lábaival, vezet, füvet nyír, családja, gyerekei unokái vannak, teljes értékű emberként éli az életét. Bámulatos volt látni. Hát ilyenkor kezd el gondolkodni az ember, hogy mi is a mi bajunk? Fel a fejjel, hidd el nem lesz semmi gond. Szia
9374. kompen (válaszként erre: 9373. - Joey87)
2013. febr. 4. 15:17
Gondoltam, hogy örökletes betegségről van szó ha a testvérednél is jelentkezett. Voltál már CT-n vagy MRI-n? Megállapítottak valami elváltozást az agy szerkezetében? Az EEG mutat tüskéket?
9373. joey87 (válaszként erre: 9372. - Kompen)
2013. febr. 4. 15:06
A rohamok különböző típusúak voltak az évek során volt, h csak pár másodpercre vesztettem el az emlékezetem, viszont 1,5 éve nagy roham volt remegtem is, és eszméletlen voltam kb 20 percig. Depakine-t szedek 500mg-ot reggel és este 1-et. Amúgy azt megállapították, hogy örökletes epilepsziáról van szó, szóval valamelyik családban biztos volt… (és ez azt is vonja maga után, h örökre szednem kell a gyógyszert…)
9372. kompen (válaszként erre: 9371. - Joey87)
2013. febr. 4. 14:47
Milyen gyógyszert szedsz és milyen dózisban? Milyen típusúak a rohamok?
9371. joey87
2013. febr. 4. 13:25
Sziasztok még új vagyok itt, 14 éves korom óta epilepsziás vagyok, több rohamom is volt mire beállították a normális megfelelő gyógszerszintet, volt egy 8 éves tünetmentességem, és hirtelen jelentkezett egy nagyobb roham. Ez volt kb másfél éve, de azóta nem érzem magam egésznek, már majdnem elfelejtettem a betegségem olyan hosszú volt a tünetmentesség és még is bekövetkezett ismét. A bajt tetőzi, hogy közben az öcsém is "megkapta" ezt a betegséget és én vettem észre, az volt az első, hogy láttam milyen egy roham igaziból, kb beleégett a retinámba az eset… Az utolsó nagy rohamom előtt pár hónappal intenzív angolra jártam, hogy felfrissítsem a tudásom, és nagyon élveztem, jól ment, gyorsan. Viszont az utolsó rohamom óta elkezdve megint az angolt ismételek, nem megy… Nem tudom, hogy ez most pszichés e, vagy tényleg elfelejtettem dolgokat, de nagyon idegesít, mert tudom, hogy ezt tanultam, de nem jut eszembe semmi, és úgy érzem lassabban is megy a tanulás. Plusz a kezem is elkezdett néha időközönként remegni picit az utolsó roham óta, természetesen, ha izgulok ez fokozódik… Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek lehet e köze a rohamnak ahhoz, hogy nehezebben tanulok… :/ Nektek vannak e ilyenben tapasztalataitok. Mivel munkám nincs az a baj túl sok időm marad a gondolkodásra, észrevettem magamon, hogy egy bizonyos falat húztam fel magam köré, bármennyire is ciki ezt leírni félek ismerkedni új emberekkel, félek, hogy bármikor ismét történhet egy újabb roham.
9370. kompen (válaszként erre: 9368. - Farkas68)
2013. febr. 4. 11:28
Szedtem én is a Kepprát, de nekem nem váltotta be a reményeket.
9369. 3532273647 (válaszként erre: 9366. - Kompen)
2013. febr. 3. 18:46
Közgyógy.Úgy számoltam,belefért volna még 2 doboz Lamictal,de nem..hét közepén kapom az újabb kerettöltést,akkor fogom kiváltani
9368. farkas68 (válaszként erre: 9367. - Kompen)
2013. febr. 3. 11:08
Köszi a segítséget kompen! Azt eddig is tudtam, hogy van többfajta levetiracetam hatóanyagú tartalmú tabletta, amivel lehetne helyettesíteni a Kepprát és ráadásul olcsóbbak is, csak azt nem tudni, hogy a fiamnál ugyanúgy rohammentességet biztosítana-e az olcsóbb készítmény. Végre a Kepprával elértük azt, hogy rohammentessé vált /korábban a Topamaxot, ill. monoterápiában csak a Convulexet szedte de nem vált be mert rohamai voltak, s ez miatt a munkahelyét is elvesztette/. A dilemmám az, hogy most megint van állása, jól érzi magát és most kezdjünk megint kísérletezgetni, hogy az olcsóbb is beválik-e, rohammentes marad-e ? Ha nem, akkor megint röpül a melóból? Most böngésztem a Neten és találtam erről egy kutatási anyagot, hogy nem biztos, hogy olyan olyan jó megoldás a rohammentes pácienseket "átkényszeríteni" az olcsóbb generikus készítményekre. A másik félelmem az amit az egyik gyógyszerész ismerősöm már tavaly ecsetelt nekem, hogy több drága készítmény esetében tapasztalták azt, hogy az állam fokozatosan megvonja a támogatást és ezzel kényszeríti a beteget az olcsóbb készítmény vásárlására, és itt említett egy koleszterin csökkentőt, ami az elején 900 ft-ba került a betegnek, aztán fokozatosan vették el a támogatását mindaddig míg végül a teljes árát 9000 ft-ot kellett volna kiperkálnia a betegnek. Szerinted hányan tudták megfizetni ezek után?Hát ettől a tendenciától félek, mert a Keppra eredetileg 18000 ft-ba kerül, tehát tudnak még bőven rajta emelni.Ezért keresek olyan beteget, aki LEV. hatóanyagú gyógyszert szed és már van tapasztalata róla. Köszi a megértést és hogy kissé hosszúra nyúlt a mondandóm.
9367. kompen (válaszként erre: 9361. - Farkas68)
2013. febr. 3. 10:34
9366. kompen (válaszként erre: 9364. - 3532273647)
2013. febr. 3. 10:28
Milyen keretedről van szó?
9365. agnes1219
2013. febr. 2. 10:56
sziasztók! szintén ,felháboritó,de sajnós,nálúnk,meg merik csinálni./mindenkinek,ha csak,lehet fájdalom,mentes,hétvégét,kivánok.
9364. 3532273647 (válaszként erre: 9362. - Zsanci79)
2013. febr. 1. 23:23
Lamictal 200mg ára is felment,nem tudom mennyivel,de a keretembe nem fért bele
9363. farkas68 (válaszként erre: 9362. - Zsanci79)
2013. febr. 1. 18:51
Zsanci! Ez a támogatott ára, egyébként 18000 ft a teljes ára.Csak az háborít fel, hogy az ember nem hallott róla, hogy ennek a gyógyszereknek az ára felmegy, a másik meg az, hogy nagyon durvának érzem, hogy 2500 ft-tal emelték meg kapásból.
9362. zsanci79 (válaszként erre: 9361. - Farkas68)
2013. febr. 1. 13:06

nem értem. nem kapjátok 90%-os támogatással?

Mert én igen. lamictal. De az is 6000 körül lenne teljes árban.

Erre a betegségre kell hogy járjon a 90%-os támogatás!!!!

Egy évre adják ki, évenete kell hosszabbítani.

9361. farkas68
2013. jan. 31. 18:32
Sziasztok!Nagyon régen jártam már itt, nekem a 23 éves fiam epilepsziás már 7 éve. Ő a Keppra 500 mg-os gyógyszert szedi és még hozzá a Convulex retardot. Legnagyobb meglepetésemre ma a patikában a Keppra ára az eddigi kb.3500.- ft helyett 5968 ft lett. Azt hittem először rosszul hallok, de "megvigasztalt" a patikus, hogy sajnos ez nemrég ment föl. Elvagyok keseredve, mert a fiamnak ez a gyógyszer bevált, nem tudom hogy a helyettesítője is rohammentességet biztosítana-e neki. Ő már dolgozik és félnék megkockáztatni egy munkahelyi rohamot ami egy esetleges elbocsátást is maga után vonna.A ti gyógyszereitek is ilyen mértékben emelkedtek vagy csak a Keppra? Ha valaki már a Keppráról váltott ugyanolyan hatóanyagtartamú olcsóbb gyógyszerre szívesen venném a véleményét róla.Köszi előre is.
9360. eb2870e056 (válaszként erre: 9358. - Adél78)
2013. jan. 29. 17:41

Szia Adél!

Nekem olyan szokott lenni, hogy nagyon elönt az izgulás, de olyan, mintha a hasamból jönne, izgatott leszek, elkezd kalapálni a szívem nagyon, (ez volt műlt hét szerdán, aztán szóltam egyik munkatársamnak és felkísértek az öltözőbe, eztán ez elmúlt), de amikor novemberben volt a nagy rohamom, akkor ugyanezekkel kezdődött, de folytatódott azzal, hogy a hallásom olyan érdekes lett, mintha hallucináltam volna, majd sötétség és már csak arra emlékeztem, hogy mondták, h itt van a mentő. Ez is a munkahelyemen volt.

9359. zsanci79 (válaszként erre: 9353. - Eb2870e056)
2013. jan. 29. 12:59

Hát, úgy látom én vagyok ebben a fórumban a rossz példa :)

Én dohányzom. Nincs bajom.

9358. Adél78
2013. jan. 29. 12:24

Kérdezni szeretnék

Nektek rohamotok nappal hogy van?

Gondolok olyanra hogy lehetséges hogy olyannal jár, hogy izzadás, zsibbadás, hasmenés, ájulás?

Vagy ilyen tünetekkel más lehet az ok?

Nekem éjjel volt nagyon régen az is gy. csökkentés miatt.

A nappaliról semmit nem tudok

9357. Adél78
2013. jan. 29. 12:20

Fülzúgásom ovis korom óta van, bár 11 évesen lettem beteg.

Mennyire biztos, hogy attól lehet?

9356. agnes1219 (válaszként erre: 9355. - Eb2870e056)
2013. jan. 27. 20:09
szia,nekem,anyit,mondtak,meg hógy,valami,miat,ami lehet,születési,rend eleneség is,deha nem,mütenek,meg süket leszek,a jobb fülemre,ésegy mütéti, tájékoztatót kaptam,majd konzultálok,az ideg dókival./köszönöm,hogy irtál.jó pihenést.
2013. jan. 27. 19:55
Fülzúgásom az nekem is megvan, a legelső görcshohamom óta. A fülész nem talált szervi elváltozást, tehát valószínű ehhez a betegséghez köthető. Ki mit érez, mielőtt rosszul lesz? Vagy egyáltalán semmit, csak jön az ájulás és kész?
9354. pannika65 (válaszként erre: 9349. - Agnes1219)
2013. jan. 27. 15:42
sziasztok, uj vagyok itt 63 évesen tudtam meg, epilepsziás vagyok? G4090 milyen epi? Kétféle gyógyszert szedek rá, mégis vannak éjszakai remegés, vizelési inger.agnes1219 nekem is volt fülműtét 2o évesen. Ettől lehet néha fülzúgásom, talán az epilepszia is? Ezt csak gondolom, meg hogy az orvosom tévedhetett, vagy nemtudom elfogadni? Zavaros nekem mitől lehet. Testvéremnek is ez van fülműtét nélkül
2013. jan. 26. 23:55
Apropóóó, még egy kérdés.. Van itt köztetek olyan, aki dohányzik? Ez mennyiben befolyásolja ezt a betegséget? Tudom, hogy a dohányzás általánosságban is ártalmas, de konkrétan itt árt valamit??
9352. eb2870e056 (válaszként erre: 9351. - Adél78)
2013. jan. 26. 23:53
Én is szeretem a Harry Pottert is :) Az Alkonyat-sorozatról nem is beszélve.......:) :$
9351. Adél78
2013. jan. 26. 19:10
Meg Harry Pottert is a kis vagy lassan-lassan nagyfiammal de sokszor megnéztük :-)
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook