Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2013. szept. 9. 20:54

Én azt szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e valaki olyat fajta érzést, ami a deja vu-höz hasonló, de olyan negatív értelemben.

Úgy értem olyan, mint a deja vu-m lenne, s olyan érdekes hátborzongató érzésem van közben.

9649. 3532273647 (válaszként erre: 9648. - Józsi74)
2013. szept. 8. 21:05

Szia!

Lamictalt és Trileptalt szedek,semmi probéma(mellékhatás) nincsen,de teljesen nem vagyok tünetmentes

9648. józsi74 (válaszként erre: 9603. - 4b724ddbc4)
2013. szept. 8. 16:30
Én már szedtem,de nem vált be nálam.Most a Zonegran-t szedem de evvel sem vagyok megelégedve.Azt szeretném kérdezni hogy szed e valaki Trileptal-t,milyenek a tapasztalatai.
9647. pannika65 (válaszként erre: 9646. - 3532273647)
2013. szept. 6. 22:19
Kösz. Ezt kipróbálom. Szedek gyógyszert vércukorra is. Most meg reggel ébredéskor érzem rosszul magam. Hogy ez mihez köthető, nem tudom. Javulást kívánok Neked.
9646. 3532273647 (válaszként erre: 9645. - Pannika65)
2013. szept. 5. 21:17

Szia!

Ezt nálam a vércukor esés okozta,egy kockacukor jót tesz(csak nehéz a remegéstő bevenni)Április óta egyszer volt ilyen

Ildi

9645. pannika65 (válaszként erre: 9644. - 3532273647)
2013. szept. 5. 21:01
Szia Ildi, majd írjál magadról, milyen gyógyszert szedsz, mit mond a doki. Éjszaka fölébredtem,olyan borzongás hidegrázás, vacogásom lett, mint kb. influenzánál. Másfél éve volt utoljára ilyen. Másfajta rosszulléteim is vannak, szerencsére csak éjszaka, de igen megviselnek.
2013. szept. 5. 18:29
Az előzőt miért kétszer vitte be a rendszer?Holnap megyek dokihoz,remélem,kitalálunk valamit.
2013. szept. 1. 22:13
Ma estem,nagyot,senki se volt itthon,nem tudom meddig tartott,amíg nem voltam magamnál.Elgondolkodtam,ha egyedül maradok,mi lesz velem?
2013. szept. 1. 22:05
estem,nagyot,senki se volt itthon,nem tudom meddig tartott,amíg nem voltam magamnál.Elgondolkodtam,ha egyedül maradok,mi lesz velem?
9641. aliasdj (válaszként erre: 9637. - Aliasdj)
2013. aug. 14. 12:50

[Mikor]

2013. szeptember 14.

[Időpont]

10:00 - 23:55


[Leírás]


Égésznapos epilepszia találkozó, egy gyönyörű környezetben. ahol megemlékezünk az elmúlt évekről.

BUDAPEST TÖMEGKÖZLEKEDÉSI TÉRKÉPE! HASZNOS LEHET ANNAK AKI SEGÍTSÉGRE SZORUL!!!


[link]


Az aktuális napi program:


-Gyülekező, piknik hely elfoglalása.


-Kalász lászló A Magyar Epilepsziával Élők Alapítványának elnöke megnyitja a rendezvényt.


-Tövisi Sándor a (mi Sanyikánk) ünnepi verset szaval


-Mészáros László alapító memoárja az eltelt öt évről.


-Kávé-fagyi szünet


-Hajókirándulás fakultavív részvétellel, egyéni költséggel. (BKV jegy) VAGY Szikla Kápolna megtekintése(Ima minden epilepsziával élőért)!


-Az alapítvány elnöke átadja az év önkéntese díjakat és a területi képviselői kinevezéseket.


-A legöregebb és a legfiatalabb tag jutalmazása.


-Piknik


-Este előadás az operett színházban A Rómeó és Júlia muzikelre vannak szabadjegyek korlátozott számban 1500 és 2600Ft ért.(önköltséges a színház jóvoltából nagyon kedvezményes jegyárakkal)

MINDENKIT KÉREK HOGY A JEGY IRÁNTI IGÉNYÉT 08. 14-E ESTÉIG Adja le!!!!!!


Mindenkit szeretettel várunk akinek köze volt van vagy lesz az alapítvánnyal.


A PROGRAMOK MÉG BŐVÜLHETNEK ILLETVE VÁLTOZHATNAK

ERRŐL FOLYAMATOSAN ÉRTESÍTÜNK MINDENKIT


Részletek és jelentkezés az alapítvány facebook oldalán!

9640. szandus19
2013. aug. 13. 20:59

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Van egy két éves kisfiam, aki 2 hete érdekes dolgokat produkál a szemével a legkülönbözőbb időpontokban és helyzetekben (8 napon belül 3x fordult elő, 2-3 percig tartott). Azt csinálja, hogy becsukja a szemét és nagyon összeszorítja, ha rászólok, hogy nyissa ki nem tudja, vagy csak nagyon sokára nagyon nehezen. Most kezdett 1-2 hónapja érthetőbben beszélni mindenki számára, ma is volt egy ilyen eset, relatíve sokáig tartott, semmi előzmény vagy kiváltó ok nem volt (ok, fáradt volt, de votl már ennél sokkal fáradtabb is), hirtelen nagyon sírni kezdett, összeszorította a szemét és nem nyitotta ki, annyira szorította, hogy még én sem tudtam neki erővel kinyitni. 3-4 perc is volt, mire sikerült neki, közben nyugtattam és puszilgattam, az ölemben ült, nagyon sírt. Amikor rászóltam, hogy nyissa ki a szemét visszaválaszolt, hogy nem tudja. 8 hónapos korában volt egy epilepszia gyanúja, akkor a fejét rángatta nagyon gyorsan oldalra és közben felakadt a szeme (45 percen belül kb 15-20x), akkor a Heim Pálban kötöttünk ki. Volt ébrenléti EEG, kb 3 percig tartott, az orvos 5 percre nézte meg 4 nap alatt, majd közölte, hogy semmi baja a gyereknek, csak szeret szédülni én meg ne aggódjak már, mert minek?! Volt ott szemészeti vizsgálata is, az negatív lett, de a szemész kb. ugyanolyan nemtörődöm volt mint a neuro. Nem hagytuk annyiban, elvittük szemészetre magánúton, szerencsére negatív volt a lelet. Elvittük ezután DR. Altmann Annához is, ő alaposan kivizsgálta és volt egy majdnem 3 órás alvásos EEG is, aminek az eredménye az volt, hogy vannak ugyan epilepsziára utaló tüskekezdemények, de nem kóros, tehát terápia nem javallott. Abban egyeztünk meg, hogyha újra furát észlelünk akkor visszamegyünk új vizsgálatra. Már be is jelentkeztünk, csütörtökön megyünk 3-ra hozzá. Szerintetek lehet epilepszia? A védőnőnkkel beszéltem, mert a gyerekdoki szabin van, a helyettese pedig egy link, és azt javasolta, hogy a szemén csináljak takarásos próbát, mert ha esetleg látásprobléma akkor zavarná a takarás vagy próbálna kikukucskálni a kezünk alól. Megcsináltam, nem zavarta és nem is kukucskált.

Elnézést a hosszú leírásért. Várom a véleményetek! Köszönöm szépen: Egy aggódó anyuka

9639. bumburka (válaszként erre: 9627. - Kakaosital)
2013. aug. 12. 20:25
Menj vissza a dokidhoz és mondd el neki mi a gondod.
9638. bumburka
2013. aug. 12. 20:23
Azt szeretném megkérdezni tőletek,hogy mik feltételei a leszázalékolásnak?
9637. aliasdj
2013. aug. 9. 14:31

A Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány szeptember 14-én tartja az ötéves szüliunapi buliját Budapesten a Kopaszi Gáton Részletek az alapítvány facebook oldalán az események címszó alatt !


MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

9636. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 9635. - 3532273647)
2013. júl. 30. 10:22
Köszi.
9635. 3532273647 (válaszként erre: 9633. - 4b724ddbc4)
2013. júl. 29. 19:54
Szerintem munkahelyi orvostól nem kell vinni.
9634. aliasdj
2013. júl. 29. 18:48

Minden Magyarországon BEJEGYZETT és HIVATALOSAN MŰKÖDŐ szervezetet, legyen az nonprofit, közhasznú, egyesület, alapítvány, baráti csoportosulás vagy bármi , és szívesen részt venne az epilepsziával élők érdekvédelmi szervezetének majdani megalakításában, azt kérjük vegye fel a kapcsolatot a Magyar Epilepsziával Élők Alapítványával , Informálisan !!!!!!! minden elérhetőségünk a WWW.EBOC:HU oldalon megtalálható.

Mivel nem tudjuk jelenleg rajtunk kívül működik e más csoportosulás ezért arra kérünk mindenkit aki ilyennek tagja vagy képviselője adja tovább, ossza meg ezt a felhívást. A kapcsolatfelvételeket augusztus 15 ig várjuk.

9633. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 9632. - 3532273647)
2013. júl. 23. 10:15
Köszi a választ.Még 1 kérdés. Ha most nem dolgozok,de amúgy munkaviszonyban vagyok és most megyek bizottság elé hogyan vigyek munkaorvosi papírt?
9632. 3532273647 (válaszként erre: 9631. - 4b724ddbc4)
2013. júl. 22. 11:28
Próbaidő alatt indoklás nélkül bármiért kirúghatnak indok nélkül a megváltozott munkahelyről is.Volt olyan kollégám(én is dolgoztam ilyen helyen),aki eleve csak ideiglenesre kapta meg az orvosi alkalmasságit
2013. júl. 22. 11:11

Sziasztok!


Szerintetek kirúghatnak-e a munkahelyemről (megváltozott) ha epilepszia miatt nem voltam közel 1,5 hónapja egyáltalán. Próbaidőm augusztus 31-én jár le.

9630. kuli 57
2013. júl. 18. 08:18
Szep napot mindenkinek ,ugy latom jol vagytok,lenne kerdesem, de ide senki nem lep be ,mas epis forum vagy valakitkell talaljak akinek ilyen betegsege van. Sziasztok!A lenyeg a jo cucc!
9629. Kakaosital (válaszként erre: 9628. - Newoman)
2013. júl. 12. 22:07

Igen, tudom. Mióta megvoltak a dolgok törése féltem a drágábbakat, így átrendeztem a szobámat, hogy ne tudjak semmit se összetörni, felrúgni, felborítani. Próbálom feldolgozni, elfogadni, és továbblépni.

Egyelőre nehezen megy.

9628. newoman (válaszként erre: 9627. - Kakaosital)
2013. júl. 12. 17:04
Este,mielőtt lefekszel,zárd be az ajtódat,tedd el magad mellől a holmikat,pl.fel a polcra vagy egy szekrénybe.Ha jól beállítják a gyógyszeredet,teljesen tünetmentes lehetsz és teljes életet élhetsz.
2013. júl. 11. 22:05

Nem tudom. Este lefekszek, elalszok. Aztán reggel felkelek és vagy máshol voltak a cuccaim, vagy össze voltak törve. Pl. a pohár lent volt a földön összetörve, de nem emlékeztem arra, hogy mikor törtem össze.

Convulexet szedek. Emeltek az adagon, mert szerintük nem elég, amennyit szedek.

9626. kuli 57 (válaszként erre: 9624. - Kakaosital)
2013. júl. 11. 06:57
Nem ertelek,Kakao,ha az egeszsegem es a draga cuccaim kozott kellene valasszak, inkabb a tunet mentesseg.Ha a jo cuccaidat felted zard szekrenybe, nem hiszem hogy egy krizis kozepette, szekrenyajtot tudnal nyitni es ruhat tepni! Tudod en sem tudtam a tegnap ejszakaig hogy lehetnek rohamaim ejszaka is, de arra ebredtem,hogy szomjas vagyok es nem tudtam inni,gorcsbe voltam,nem tudtam hogy miota,de utana meg tartott 6 percet es mely alomba zuhantam az elmultaval,reggel izomlazam volt es nagyon zugott a fulem,fejem es homalyosan lattam. Ennyi!
9625. pannika65 (válaszként erre: 9624. - Kakaosital)
2013. júl. 11. 00:00
kakaosital, hogy töröd össze a cuccaidat ? Elesel, vagy hogyan nem értem. Milyen gyógyszert szedsz és mit mond az orvosod ?
2013. júl. 10. 08:56

Mondjuk nekem egyelőre az a szerencsém, hogy eddig éjszaka voltak rohamaim, s nem nagyon látszódtak külső nyomai. Éjszaka nem dolgozok, így egyelőre "biztonságban" vagyok.

Ami zavar, hogy nem azért vettem, veszek magamnak drága cuccokat, hogy aztán szépen összetörjem őket.... Járhattam volna rosszabbul is, tény. De, ha elvesztem a munkámat emiatt nem fog vígasztalni, ha itt fogunk állni anyagi gondokkal.

9623. newoman (válaszként erre: 9618. - Kakaosital)
2013. júl. 9. 14:53
Elfogadás,elfogadás....Ez a kulcsa a továbblépésnek.Fogadd el és szeresd magad ezzel a kis zavarral együtt.Nick Vujicic életét biztosan ismered.Az ő sorsához képest egy epilepsziás roham semmiség,nem szabad belebetegedni.Minden csak hozzáállás kérdése.Egyik tanítványom 16 évesen lett epilepsziás.Életvidám,boldog,pedig gyóygszerszedés mellett havi nagyrohamai vannak. Most már egyetemista.Azt mondta, hogy nincs oka a szomorúságra,mert a barátai,osztálytársai tudják,ha érzi a rohamot,megtartják,megölelik.Pihen egyet,majd folytatja az életét tovább.Van epilepsziás tanítónő ismerősöm,gyógyszerrel rohammentes,szült is. Hidd el,ha meg tudnál kicsit nyugodni, a rohamok is ritkulnának.
9622. kuli 57 (válaszként erre: 9618. - Kakaosital)
2013. júl. 9. 05:35

Szia,mondd el nekem, ha masnak nem akarod! En meg elmondtam es igy jobb, mert nem hordozok egy plusz terhet,ha a munkahelyeden nem is de masnak mondd el,a szuleid ,jobarataid,meg jobban fognak szeretni,ez is Te vagy,honnan varsz olelest ha nem attol aki szeret!

Ez a Te harcod, miert lennel gyengebb, talan meg erosebb vagy !Egy jo siras az johet, nalam bevalt! Puszillak egy 56 eves nagyi,aki nem hiszi hogy epis lett ebben a korban(a doki szerint 80 evesen is lehet)

9621. kuli 57
2013. júl. 9. 05:25
Sziasztok, legyen szep napunk! Mikor jon el az a nap ,mikor elhiszitek ,hogy episek vagytok ,mert nalam aprilisba diagnosztizaltak es azota sem hiszem el.Szedem a gyogyszert es sokszor erzem miert is kell ezt ,kezdem csokkenteni egy nap, reggel es este,utana megijedek es veszem tovabb ahogy ki van irva! Nekem nem mondtak mikor kell menjek ellenorzesre ,kell -e? Jar ez az allapot (depi)feledekenyseggel ,zavartsaggal valakinel? En sokszor dadogok. Irjatok ,mert a kornyezetemben nincs senki akivel beszelhetek a meg elt krizisekrol,en nem tagadom senki elott mi van mert en vagyok ez is, ilyen allapottal!
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook