Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10190. Vali1982
2018. febr. 22. 06:09
Sziasztok, Lányo 15 éves, először 8/ évesen volt neki egy nagy roham és azóta tavaly májusban és októberben kettő. Minden alkalommal a Heim Pálban voltunk, de az utóbbi után tegnap voltunk az amerikai úton a Dr Kelemen Annánál. Mindenféle vizsgálat nélkül a leletei és a zárójelentései alapján kiírta neki a Lamictált. Előtte semmilyen gyógyszert nem javasoltak. Most mit tegyek? Szedje? Ne szedje? Teljesen tanácstalan vagyok. 8 év alat 3 roham volt neki összesen. Valaki van, volt hasonló helyzetben? Előre is köszönöm a válaszokat!
10189. csakanya
2018. jan. 27. 23:40
Sziasztok! Csak szeretnék egy kis mosolyt csalni az arcokra, hátha sikerül :-)! Kedden voltunk az első féléves kontrollvizsgálaton a 17,5 éves lánykám miatt. Minden rendben volt, az EEG és az MRI is szuper.Mivel panaszunk sem volt, a doktornéni szerint a jogosítvány és a tanárpálya is abszolút teljesíthető. Persze azért még várunk egy kicsit! Tudom, hogy az eltelt fél év még nagyon rövid idő, de én annyira bizakodó vagyok (illetve anyaként annak kell lennem :-))!!! Nekem ez nagyon jó hír, és talán Nektek is ad némi erőt. Nagy ölelés MIndenkinek!
10188. csakanya (válaszként erre: 10176. - Teglaszeghi)
2018. jan. 11. 23:21
Szia kedves teglaszeghi! Hogy van a Párod? Sikerült beállítani a gyógyszert? Sokat gondolok Rátok, és nagyon szorítok!
10187. cicaanya (válaszként erre: 10186. - Cicaanya)
2018. jan. 3. 12:16
Mindenkinek boldog új évet ,és kitartást sok erőt.
10186. cicaanya
2018. jan. 3. 12:09

Szép napot mindenkinek !

kopp kopp kopp 3éve lesz tünet mentes fiam...18.betöltötte és 1hórrá lenyelte nyelvét...

ő nyelv lényelősök közé tartozik :( itthon történt,lestrapált tanulásban és stb... ráadásul nagyon meleg volt!

Nehéz minden nap csörget beért isibe,teljesen nem telepedhetek nyakára Tini stb...

De alvásidő betartás(már amennyire lehetséges), gyógynövények,cukor mentesség (azért van némi cukor)

és vitaminok .....ami fontos....és a sok sok folyadék!

reggel víz Primavera ha nincs Mizse víz ... étel és vitaminok gyógyteával mézzel! este dettó!

Magneb6 2x1 (kék)

Halolaj 2x1 (termék DM-ben és Dm-saját terméke legolcsóbb)

Lecitin 1x1 (jutavit termék DM-ben legolcsóbb)

D vitamin és b-komplex 1x1

és c-vitamin 1x1 (Dr.Chen terméke)

cink 1x1 (jutavit termék)

Gyógytea: diófalevél-akácfa-szederlevél-katángkóró és gyümölcstea szárított ....2L lefőzve(kihűlve kis citromlével) hűtőbe be tárolva) mindegyikből 2 jó nagy csipetnyi bele vízbe és reggel és este mézzel!


kopp kopp kopp jó minden 3éve lesz juni-ban...és mikor süt nap napszemüveg télen nyáron! villogó fényt semmi ,se mozi stb....! Tudja saját érdeke ,nos saját maga oda figyel magára muszáj!

10185. agnes1219
2017. dec. 31. 18:35
Kedves kubtagok! NAGYON,BÓLDÓG ÚJ ÉVET KIVÁNOK,MINDENKINEK.!!!
10184. agnes1219
2017. dec. 19. 20:29
Kedves tagok,mindenkinek, nagyon,Boldog ünnepeket kivánok!
10183. agnes1219 (válaszként erre: 10182. - Csakanya)
2017. dec. 11. 11:31
Szia,drága, aztőrtént,hogy, ahova jártam,a Növér közölte hogy,már mindig más,fog rendelni,mert a főnökség,döntése, beteg ,járjón éppen ahóz aki van.} és beutalo nélkül nemlehet házi órvostól. legyen szép napod.üdvÁGI
10182. csakanya (válaszként erre: 10180. - Agnes1219)
2017. dec. 9. 18:36
Drága Ágika! Mindenképp ragaszkodj az állandó orvoshoz! Neked ez azért is fontos, mert más egészségügyi problémákkal is küzdesz. A kutyafáját annak a véleményt nyilvánító orvosnak!
10181. Piroska52 (válaszként erre: 10180. - Agnes1219)
2017. dec. 5. 17:01
ez egy nagy butaság,az lenne a jó ha az orvos jól ismerné a betegét, én 12-évig hordtam a lányomat ugyanahhoz az orvoshoz,mert amikor elmúlt 18-éves akkor se adta ki a kezéből még megnem gyógyult
10180. agnes1219
2017. dec. 5. 16:14
Üdv mindenkinek,tanácsot,szeretnék, vagy infót, sajnos a dokim,már nincs akihez jártam,és most mindig másik doki van. mert a kerületi,főórvos szerint,nem,jó ha a beteg, órvos kapcsolat,tartós, stb. köszönöm.üdvÁGI
10179. agnes1219
2017. dec. 5. 11:20
Üdv mindenkinek,szép napot,és főleg tünet,menteset.eben a napsütéses időben.!
10178. agnes1219
2017. szept. 26. 17:59
Szia, nagyon,remélem,csökeni fognak,a rohamok,és,sikerül,a gyógyszer be álitása,mindenkire más ként hat,melék hatás,stb. kitartás,nekd is,és remélem, minden rendeződik.üdvÁGI
10177. csakanya (válaszként erre: 10176. - Teglaszeghi)
2017. szept. 22. 21:15
Szia kedves teglaszeghi! Nagyon sajnálom, ami a pároddal történik. Nagy tapasztalatom nincs ebben a kérdésben, mivel a lányommal még mi is kezdőnek számítunk. Viszont nagyon sok jó emberrel (tapasztalt és segítőszándékú új ismerősökkel) hozott össze a sors, akiknek az elmondása alapján a következőket szűrtem le: türelemmel kell várni, és -úgy ahogy teszitek is- mindent azonnal jelezni kell a kezelőorvosnak. Ha 2-3 hónap után nem válik be a gyógyszer vagy az orvos, akkor váltani kell, de beletörődni semmiképp sem szabad, főleg az elején. Kitartást és erőt kívánok Neked és a Párodnak is!
2017. szept. 22. 12:46
Sziasztok! A Tegretol hatásának idejével kapcsolatban lenne kérdésem. A feleségem 40 évesen kapott két súlyos GM rohamot, kórházba került. Előtte semmi jele nem volt epielpsziának, illetve panaszkodott kisebb szédülésekre, rosszullétekre az elmúlt 1-2 évben, de nem gondoltuk, hogy ez lehet mögötte. Hogy mi okozta a nagy rohamokat, nem lehet tudni, mert a képalkotó vizsgálatok nem mutattak ki semmit, de az EEG kimutatta az epilepsziát egy alvásmegvonásos vizsgálat során. Feltételezések szerint volt egy lappango hajlam, amit egy nagyon stresszes, egy éve tartó élethelyzet, krónikus alvásprobléma és idegkimerültség drámai felfokozódása triggerelt be nagyrohammá. De a nagy rohamok napja óta - bár nagy roham nem volt - naponta vannak kisebb-nagyobb szédüléses, de-javu érzetes, egy-egy percig tartó rohamok, amik alatt nincs eszméletvesztés. és ezeknek mondjuk 3 fokozata van, és ezek mennyiségüket és fokotatukat tekintve is randomszerűek. Van, hogy egy nap van 1, de van, hogy három. Néha az az érzése, hogy munkahelyi stressz felfokozhatja a számukat. Olyan nem volt, hogy egyáltalán ne lett volna valamilyen. Van, hogy utána nagy álmosság fogja el, de van, hogy pár perc után jól lesz. A kórházban már megkezdték a Tegretol kezelést, ez egy hónapja volt, de nem nagyon látunk javulást, illetve talán minimálisat. Hétfőn a kontrollon elmeséltük az orvosnak, hogy vannak ezek a kisebb rohamok napközben. Az orvos most megemelte a reggeli adagot, de ezen a héten is ugyanúgy voltak ezek a kisebb nagyobb "rohamocskák", amiket nem nagyon tud leírni, nehéz meghatározni. Az orvos azt mondta, hogy a tegretol egyik előnye az, hogy nem 6-8 hét után, hanem azonnal kezd hatni, de nem tudom, hogy mások tapasztalata szerint ez hogy van. Olvastam több helyen, agol oldalakon, hogy pár naptól, hetekbe tellhet, mire hat. Tudom, mint minden gyógyszeres kérdésnél megoszlanak a vélemények, mert van, aki azt mondja, hogy szuper gyógyszer, azóta minden rendben van, más meg azt, hogy egy szörnyeteg, el kell felejteni. Ezzel én is számolok, de inkább az orvosnak hiszek. Viszont arról nem nagyon beszélt, hogy ez mégis mennyi idő után hat. Aki jártas a témában, tud erről nekem mondani valami érdemi tapasztalatot? Itt is hónapok, mire kifejti a hatását és beépül, vagy egyszerűen csak a mi esetünkben nem működik? Hálásan köszönöm előre is a válaszokat.
10175. Piroska52 (válaszként erre: 10172. - Csakanya)
2017. szept. 20. 13:30
szia ,mi először Szolnokra jártunk,de az annyira kritikán aluli volt,hogy a harmadik alkalom után azt mondtam ide többet nem jövünk, szerencsére a férjem unokatesója orvos ,tőle kértünk segítséget, így kerültünk, a Szent László kórházba,11-éves korától 22-éves koráig oda jártunk,akkor lett gyógyultnak nyilvánítva..ÖRÖK HÁLA Dr.LIPTAI ZOLTÁNNAK
10174. z.beus
2017. szept. 20. 09:22
Sziasztok!!!Hát mindenkinek kitartás!!! Én is nagyon kivagyok..20 éve nem találják a gyógyszert ami segít tünetmentesíteni..😏 már szinte az összeset kipróbáltam. Most lamictal-frisium-topamax a kov.Ugy emlékszem próbáltam már a Topamaxot. Sajnos nálam nagyon hamar jelentkeznek a mellékhatások. Nálatok Topamax ügyben volt vmi??? Kérlek segítsetek. Köszönöm. Szép!
10173. agnes1219
2017. szept. 19. 19:26
ÜDV Mindenkinek,nyugis,estét,és ha lehet ,tünetmentes idő ket ha csk,lehet de a font hatás,stb.kitartás erőt.üdvÁGI
10172. csakanya (válaszként erre: 10160. - Piroska52)
2017. szept. 15. 22:21

Köszönöm a választ Piroska52! Nagyon örülök, hogy a lányod "kinőtte" a betegséget. Én is próbálok bizakodni, az anyai szívem mélyén több-kevesebb sikerrel...Mi dr. Juhos Verához járunk. Nem ismered őt véletlenül?

Esetleg valaki másnak van tapasztalata Vele kapcsolatban?

10171. csakanya
2017. szept. 15. 22:04
Sziasztok! A lányom 16 és fél évesen lett epilepsziás. Eddig 1 rohama volt (illetve egymás után 2), remélem, hogy az volt az első és utolsó alkalom... Levilt szed, tegnap volt 3 hónapja a történteknek, azóta semmi :-). Ma voltunk MRI-n. A gépet kezelő fiatalember azt mondta, hogy vérömlenyt és daganatot nem lát, de a pontos kiértékelés akár 6-8 hetet is igénybe vehet.... Ezeken kívül mit mutat ki az MRI?
10170. agnes1219
2017. szept. 15. 18:51
Szia,VIEV191 szintén,nagyon,remélem, hogy ,jubbulás lesz nálad is.vigyázz magadra.üdvÁGI
10169. samu23 (válaszként erre: 10167. - Viev1991)
2017. szept. 13. 20:46
Szia viev:) Neked kis és nagyrohamaid is voltak. Most az a baj ezekkel a gyógyszerekkel, hogy a rászokási (beállítódási) idő alatt érzel mellékhatásokat, amik - ha megakadályozza a rohamot,- egy idő után meg kell szünniük. Az MR vizsgálat nekem pozitív lett P) Drukkolok, hogy neked jó legyen.
10168. agnes1219
2017. szept. 12. 20:58
Szererintem,a minden,napokban, apoblémák,meg oldása,egyéb kihatránk,sok féle gyógyszer,és, jó szakórvost is nehéz találni.}mindenkinek,tünetments,estét.kivánok.üdvÁGI
10167. viev1991 (válaszként erre: 10165. - Samu23)
2017. szept. 11. 19:53
Szia samu23 :) örülök, hogy válaszoltál a "bajomra", hát a 10 év alatt szedtem már a convulexet(ettől nagyon fáradékony voltam és meghíztam) azután a kepprát ( ez marha drága lett) ezután jött a levetiracetam(levil) ezzel az volt a gondom, hogy azt hittem ennek a gyógyszernek a mellékhatása ez a rossz érzés, de nem! Most lamolepet szedek.... úgyhogy volt már egypár, engem most az orvosom beutalt egy koponya mr vizsgálatra, de lehetséges hogy lelki okok miatt jelentkeznek a rohamok,a belső rossz érzés, nem tudom,igazából majd a vizsgálat után derül ki! És téged amúgy befolyásol a mindennapokban a betegség?
10166. agnes1219
2017. szept. 11. 16:48
Üdv Mindenkinek, nyugis hetetkivánok,óvatósan a font hatás végét.} sajnós a gyógyszerek,hatása is stb.álkapocs csont izületi gyúladás,is lehet,a fogvicsorgatás tól.1219
10165. samu23 (válaszként erre: 10161. - Viev1991)
2017. szept. 8. 14:03

Szia viev1991!

Én is 16 éves korom óta vagyok epis. Nekem is két rohamom volt tavasszal,(10 év után) ez volt az ötödik. Én ilyen "belső remegést" szoktam érezni, elmondtam a neurologusnak, aki elküldött pszihiátriára, (persze nem mentem el - nekem elég a Tegretol gyogyi; amit kapok az epire). Nekem emelték a gyógyszeradagot, mert valószínűleg hozzászokott a szervezetem. Neked is ez lehet; tehát nem az epid rosszabbodott. Te mit szedsz?

10164. agnes1219 (válaszként erre: 10163. - Sunny97)
2017. szept. 7. 10:07
szia, sajnós,ez ügyben, ha érdekel ,nézd meg a neten, nekem fógvédőt készitet.}dr Szalai KATALIN.} járási Hivatal,háthatud infót.üdvÁGI
10163. sunny97
2017. szept. 5. 22:57

Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy fogimplantátum támogatásához adott-e valaki be a NEAK felé méltányossági kérelmet? Nekem csak sajnos az implantátum jöhet szóba viszont ennek a folyamatnak (kérelem benyújtása és a beavatkozás) a lezajlásáról nem tudok sokmindent. Eddig nem kaptam sok segítséget, annyit, hogy tényleg magabiztosan el tudjam kezdeni.

10162. Piroska52 (válaszként erre: 10161. - Viev1991)
2017. szept. 3. 14:28
voltál orvosnál mióta ezeket tapasztalod? ha nem akkor nyomás addig még rosszabb nem lesz
10161. viev1991
2017. szept. 3. 14:10

Sziasztok!


Én 16 éves korom óta vagyok epilepsziás, most 26 éves vagyok, a 10 év alatt 4 szer volt olyan rohamom amikor az eszméletemet elvesztettem és a szemeim fennakadtak(2006 ban, 2013 ban, 2017 ben kettő is) ,ebből 3 volt olyan ami izomgörcsökkel is járt, az utolsó rohamom 3-4 napja volt, az előző februárban, az első 2 rohamom között 7 év telt el, ebben az évben meg már volt 2 db is, szerintetek lehet olyan hogy az epilepszia rosszabbodik? A februári rohamom óta, nagyon sűrűek a "furcsa" érzéseim, és egy új tünet is jelentkezett, ami úgy néz ki, hogy elkezdek beszélni vmiről , mutogatok közben, majd utána megkérdezik tőlem, hogy jól vagyok e, én meg kapásból mondom rá , hogy nem, rosszul vagyok, és 1 perc múlva semmi bajom, de egyáltalán nem emlékszem semmire, csak értetlenül hallgatom, hogy mit csináltam. Ti veletek volt már hasonló?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook