Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cypromix fogamzásgátló fórum

Cypromix fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
694. Bexy
2014. dec. 5. 15:43
Sziasztok! Tudom hogy mostanában nem járt itt senki, de remélem valaki tudna segíteni.. Nekem a nőgyógyász azért írta fel a cyp ro mixet, mert vannak cisztáim, és mondta, hogy 1 évig szedhetem csak. Tegnap vettem be az első levél utolsó szemét,most várom hogy megjöjjön. Mióta elkezdtem szedni, 3x hánytam ( a gyógyszer bevétele után kb. 9 órával) , a mellem az folyamatosan feszül, fáj ha erősebben hozzáérek, sokszor van hányingerem, állandóan hangulat ingadozásom van, van, hogy sírógörcsöt kapok, de nemtudom miért, nagyon ingerlékeny vagyok, és van, hogy rám jön a viszketés..pedig nincs kiszáradva a bőröm, de letudnám tépni.. Abban reménykedem,hogy ezek elmúlnak ha majd hozzászokik a szervezetem, de már én rosszul vagyok magamtól és ezektől a hangulat változásoktól... Valakinek voltak ilyen tünetei? Vagy kinek mennyi idő után múlt el/szokott hozzá a szervezete?
693. 18e79e1970 (válaszként erre: 691. - 419d3a90bd)
2014. jan. 25. 12:24
Jól írtad: egy trágya. Több kárt csinál, mint hasznot, aztán utána vagy megúszod a mellékhatást vagy nem. Azért remélem neked sikerül minden mellékhatás nélkül abbahagynod, mert azért akad olyan is; csak gyakoribb, hogy gond van vele.
692. 419d3a90bd (válaszként erre: 689. - Dorika9395)
2014. jan. 25. 11:48

Júj,nehogy megkóstold!

Külsőleg,úgy ahogy leírta a fórumtárs.

Én még turbóztam egy kis E vitaminos olajjal,és Vigantollal ami D3 vitamin.

De a legtutibb rá az Elevit terhességi vitamin.Évente 2x csinálok belőle egy 3 hónapos kúrát,mert tuti a hajamra,szerencsére nem kívánom jobban a kaját,úgyhogy bátran ihatom.

Meg a Forcapil kapszula is jó,mert blokkolja a DHT-t.

691. 419d3a90bd (válaszként erre: 688. - 18e79e1970)
2014. jan. 25. 11:43

Szia!

Köszi szépen a gyors választ,erre számítottam sajnos,de azért tudat alatt reménykedtem egy kicsit,hogy azt írod,semmi baja nem lett a hajamnak.

Nekem van már egy 7 éves kislányom.33 évesen kezdtem el szedni ezt trágyát,előtte soha semmilyen hormont nem szedtem,de már nagyon bánom:(

690. 18e79e1970 (válaszként erre: 689. - Dorika9395)
2014. jan. 25. 08:01

Én hajra szoktam kenni, úgy, hogy egy picit felmelegítem (az egész üveget beleállítom egy forróvizes pohárba, így könnyebben folyik). Aztán egy kis tálkába teszek 1-2kanál olajat, és én még egy kanál meleg vizet, ezt kenem a hajamra. Főleg a tövekbe masszírozom,de az egész hajra kenek belőle. Aztán 1-2órára dunsztba teszem.

Nekem sokat segített. Már másodszor kezdtem használni a ricinust, először növesztés céljából (de akkor is volt egy pici hullás), akkor is megállította a hullást, de nem vettem észre, hogy gyorsabban növekedett volna. Viszont most: rengeteget nő.... Ezt annak tudom be, hogy régebben 4-5havonta ha eljártam fodrászhoz, de mindig volt törött hajrészem, most viszont nem voltam már 2éve, mert én vágok belőle minden hónapban. Nincs eltörve, és így gyorsabban nő.

689. dorika9395 (válaszként erre: 685. - 18e79e1970)
2014. jan. 24. 21:09

Köszi, én is így vagyok vele, hogy előbb talán részletesebben utánajárok, és legutoljára hagyom ezt a megoldást...


A hajhullásodra ricinus olajat használtál?

Már többeknél olvastam, hogy sokat segít a hajnövesztésben.Hogyan kell alkalmazni?? Fogyasztani kell, vagy hajra kenni?? :))

688. 18e79e1970 (válaszként erre: 687. - 419d3a90bd)
2014. jan. 24. 19:03

Szia!


Ezt nem is tudom hogy felejtettem el a leírásból. A hajam: mint írtam nagyon zsírosodott, és amit elfelejtettem mondani nagyon hullott. De tényleg nagyon. Nem mertem kibontva hordani, egy hajmosáskor kb 200szálat számoltam meg, majdnem sírtam.. Aztán visszaálltam a ricinusra, az segített. Most nem hullik már szerencsére. Sajnos egyszer abba kell hagynod, ha máskor nem is, amikor babát szeretnél, és lehet hogy ezek a tünetek hatványozottabban jelennek meg egy jó pár éves szedés után. Amit tudok: soha többet nem szedek semmilyen fogamzásgátlót.

687. 419d3a90bd (válaszként erre: 685. - 18e79e1970)
2014. jan. 24. 18:42

Szia!

Én azt szeretném kérdezni Tőled,hogy hajad,hogyan reagált a gyógyszer elhagyására?

Abba szeretném hagyni,de valahogy emiatt nem igazán merem:(


Sajnos még nem találkoztam olyan fórumozóval akinek semmilyen problémát nem okozott a gyógyszer elhagyása,ha esetleg van ilyen fórumozó itt akkor ne tartsa magába, ossza meg velünk pozitív tapasztalatait:-)

2014. jan. 24. 08:08

[link]


És még rengeteg ilyen fórum van itt a Hoxán. :)

685. 18e79e1970 (válaszként erre: 684. - Dorika9395)
2014. jan. 24. 08:04

Szia!


Nekem nincs PCO-m, így ebben nem tudok nyilatkozni, de ajánlom figyelmedbe az itt futó fórumot a témában.


Én fogamzásgátlónak szedtem először Minervát, utána Cypromixet. Ugyanaz a kettő, csak egyik a másiknak a helyettesítője.

Szóval a tapasztalatom: amikor elkezdtem szedni, akkor 1hónapig vérezgettem, a második megvonásosnál elmúlt a közti vérzés. Az arcbőrömön nekem is segített, néha-néha volt egy-két pattanás. Szedtem egy jó másfél évig. Aztán a párommal megbeszéltük, hogy abbahagyom. Na akkor jött a pokol...... Abbahagytam tavaly júniusban, akkor szépen megjött a megvonásos 3 napra, az első rendes menzeszem 35 napra, a második 32-re jött meg. Azt hittem minden oké, túl vagyok a nehezén, nem kavart be... de bizony bekavart. A szeptemberi vérzésem 43 napra jött meg.... Éreztem, hogy meg fog jönni, fájt előtte a mellem stb,de a biztonság kedvéért teszteltem, persze negatívat. Azóta az eset óta, (le is kopogom),beállt a menzeszem 28napra.

A bőrömet hazavágta, a hajam totál zsíros volt amikor nem szedtem tovább. Most márt a zsírosság elmúlt, az arcomon a pattanásosság olyan,mint előtte volt (van,de nem annyi,mint amikor abbahagytam,akkor csúnya gyulladtak voltak). A hátam is ragyás lett (ami tini korom óta nem volt az...), most az is kezd szépen javulni.


Nekem ez a tapasztalatom ezzel a gyógyszerrel, és azt javaslom, (több helyen olvastam), hogy inkább menj el endokrinológushoz a PCO-dal, és vele vizsgáltasd meg magad. Ez hozzá jobban tartozik, mint egy nőgyógyászhoz. Sok helyen olvastam, hogy a Cypro csak addig oldja majd meg a problémát, amíg szeded, utána visszajönnek a tünetek. Szóval csak elfedi, de ha abbahagyod, ugyanúgy marad a PCO.

2014. jan. 23. 19:58

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem, a Cypromix-szel kapcsolatban,remélem valaki tud segíteni..:)

Az én esetemben PCO ciszták miatt írta fel a nőgyógyász,csináltatott vérvételt (a hormonháztartást vizsgálta) de a papírra csak ránézett, és rögtön ezt a gyógyszert ajánlotta,talán az arcbőröm miatt is, mert eléggé pattanásos. A vérvételből kiderült, hogy nem túl magas a tesztoszteronom, tehát nem a férfi hormonok vannak túlsúlyban, hanem inkább a stresszért felelős hormonok voltak az egekben.

Ami elbizonytalanított a Cypromix-szel kapcsolatban,az az,hogy a többi fogamzásgátlóhoz képest olcsó.Ezért merült fel bennem a kérdés,hogy elkezdjem-e szedni, nem-e valami átverés, és nehogy valami szemetet szedessenek velem.

Az is érdekelne, hogy akinek szintén volt ilyen jellegű problémája, mennyi idő után tapasztalt javulást az arcán?

683. 18e79e1970 (válaszként erre: 680. - Doritos12)
2013. dec. 6. 12:11
Szia! Arcra ajánlom a patikai mosdókenőcsöt. Nekem szép lett az arcom tőle :-)
682. 18e79e1970 (válaszként erre: 680. - Doritos12)
2013. dec. 6. 12:10

Én is nagyjából másfél évig szedtem. Azt hittem, hogy nálam nem lesz gond, ha majd abbahagyom. Hát tévedtem.

Az első két rendes vérzésem megjött 35napra -nálam 30-35 a normális-, de a harmadik 43napra. Volt para bőven, nem azért mert a terhességtől féltem, hanem hogy így szétcseszte a hormonjaimát. Ja igen, nagyon hullott a hajam is. Konkrétan majdnem bőgőrohamot kaptam fésülködéskor.. Szerencsére ez már a múlt. Ciklusom rendeződött, és a hajam sem hullik. Viszont soha többet gyógyszert!

681. Neeris
2013. dec. 4. 15:49

Szasztok!


Én sajnos több mint egy évig szedtem. A Bőrömet eléggé rendbe rakta ugyan és nem volt semmi gondom vele amíg szedtem, DE egy alkalommal nem jött meg tőle a vérzésem csak kis pecsételő vérzést tapasztaltam, 2hónapig! Végül Abbahagytam. Ezek után másfél évbe telt amíg rendbe jött a ciklusom!

Nem ajánlom senkinek.

2013. máj. 21. 12:45

Sziasztok.

Én több mint másfél éve szedem a Cypromixet, a pattanásaim miatt kezdtem el szedni. Úgy voltam vele,hogy kipróbálom és biztos voltam benne,hogyha eddig semmi más nem segített ez talán majd fog. Fél év eltelt,és még akkor sem vettem észre nagy változásokat az arcomat tekintve, Menstruációm beállt, mindig pontosan megjött,illetve elmúltak a görcsök. Egy ideig nem vettem észre semmilyen mellékhatást sem,kezdtem örülni,hogy talán jó lesz. Amikoris tavaly nyáron észrevettem az arcomon 1-2 barna foltot,és azt hogy a napra még jobban előjönnek,Akkor még csak a 2 szemöldököm felett volt,illetve a szám fölött,ami nagyon zavaró volt,mert olyan volt mintha bajszom nőtt volna,pedig nem volt ott szőr. De gondoltam majd elmúlik.és nem sejtettem,hogy a fogamzásgátlótól jött elő. A másik mellékhatás az hogy laktózérzékeny lettem. Ez is fokozatosan rosszabb lett,már ott tartok,hogy laktózmentes termékeket sem tudok fogyasztani,vagyis a vajat azt még igen. Megnéztem a cypromix összetevőit,és mint minden fogamzásgátlóban van laktóz. Jó persze nem mindenkinél hozza elő ezeket a problémákat,csak az a szomorú,hogy ezek el sem fognak múlni.Sem a laktózérzékenység,sem a májfoltok. ÉS még a a pattanások sem szűntek meg, menstruációnál pedig elkezdtem megint görcsölni, A cypromixet most hagytam abba. Úgy tervezem hogy 2-3 hónap szünetet tartok,és vagy elkezdek szedni 1 gyengébb gyógyszert vagy pedig nem. Gondolom van akinek segített ez a gyógyszer,de biztos van olyan is akinek nem. ÉS aki a pattanásai miatt akarja szedni,az gondolkozzon el előtte,hogy más megoldás nincs-e,csak fogamzásgátló.. Én sem akartam szedni,de más lehetőséget nem láttam. 24 éves vagyok és nem tudom,hogy valaha is el fognak múlni -e, de remélem igen.

679. Lujza17
2013. márc. 30. 14:07

Sziasztok!


3. éve szedem a Cypromix-et, nekem a magándoki a tüszős petefészkem miatt írta fel, és azt mondta h nyugodtan szedhetem évekig is amikor felvetettem h úgy hallottam hosszabb időn keresztül nem ajánlatos szedni.

Mellékhatás?!

Pár hónapja vettem észre h folyamatosan fájnak a melleim, csomót nem érzek, de a ciklus bizonyos időszakában hozzá sem bírok érni.

Elég sűrűn van köztes pecsételős barnás vérzésem, ez elég bosszantó főleg nyáron, de most télen többször van, ez lehet talán azért is h felfázom - bár vigyázok magamra és ennek egyéb kellemetlen jelét(szerencsére) nem érzem - ilyen érzékeny lennék?! A hasam is püffedt ilyenkor, nem is beszélve menstruáció előtt pár nappal és közben.

Egyébként sajna nekem olyan kemény görcseim vannak menstruációkor h semmilyen fájdalomcsillapító nem segített, van h melóba sem tudtam menni, ezért számomra a fog.gátló tökéletes - kiszámítható a menses és NEM FÁJ (hurrá!), egyéb problémát szedés előtt vagy után nem észleltem. Mivel gyereket nem szeretnék nem lenne gondom h akár életem végéig fog.gátlót szedjek, de természetesen nem megoldás h hormonokkal bombázzam magam.

Nem mondom h a problémáim a Cypromix-el állnak összefüggésben (lehet h az évek múlásával ezek már csak rosszabbodnak - 37 vagyok), de megosztom veletek, hátha valaki hasonló cipőben jár, netán hozzá fűzne valamit ami számomra vagy visszaigazolás, vagy megoldás, vagy megnyugtatás lenne :)


schunee: 5 év semmi gond nélkül?! ez kicsit megnyugtat... :)

678. schunee
2013. jan. 21. 20:20

Sziasztok!


Én évek óta szedem a cypromixet. Pár éve a korábbi orvosom 2x megműtött, mert cisztám volt, utána orvost váltottam és az új doki írta ki ezt a bogyót. Azt mondta nem kell műteni, szedjem ezt. Pattanásom soha nem volt halleluja, de a hajamra nagyon pozitívan hatott. Megerősödött és sokkal dúsabb lett (amitől én nagyon boldog voltam). Fogamzásgátlásra is abszolút bevált, csak ezzel védekezünk és semmi gond vele.


Most kb 5 év után tartok ott, hogy a hajamra már nem "hat", újra elkezdett töredezni és hullani. Lehet, hogy váltanom kéne?!


Remélem a hozzászólásommal tudtam segíteni valakinek :)

677. Wizzi
2013. jan. 20. 16:35
Megtudnád nekem mondani, h a tabletta mellett csinálhatok káposztaleves diétát?
676. Wizzi
2013. jan. 19. 17:27
Ez legalább 30éve a piacon van.
2013. jan. 15. 19:56
Hát ez is valami új lehet,még sose hallottam róla.Nézz utána esetleg itt a fórumokban.Az az igazság,mindenkinek más a jó.
674. Wizzi
2013. jan. 15. 14:48
Hát elmentem a dokihoz és a Rigevidon-t írta fel. Mondva h ez viszonylag még olcsó gyógyszer.. annyi rosszat írnak erről is, h inkább ki se váltanám.. :/
2013. jan. 14. 20:53
A Cypromix a Diane 35 "helyettesítője",teljesen ugyanaz a hormontartalom.
672. Wizzi
2013. jan. 13. 16:31
Egy magán doki azt mondta, hogy ő nem ajánlja a helyettesítőket, mert azokat nem úgy tesztelik le, mint a rendes tablettákat. Ezért is több a mellékhatása.
2013. jan. 12. 21:50
Szia.Voltam dokinál,most lesz 2éve hogy a cypromixet szedem,úgyhogy váltanom kell,most gyengébbet írt fel a doki.Lyndinette 20at,de abból a 3havi 6ezer körül van,viszont a Sensonette a megfelelője,teljesen ugyanaz a hatóanyag és csak 4ezer vmennyibe kerül a 3havi.Szerintem cypromix csak annak való akinek muszáj,mint pl nekem a PCO,ciszták miatt,vagy akinek problémás az arcbőre.Az igaz,hogy szinte az a legolcsóbb.
670. Wizzi
2013. jan. 11. 16:12

Sziasztok!

Én Volint szedek, most szedem a 4.levelet, de túl drága gyógyszer (egyéb bajom nincs vele). Barátnőm mondta,hogy ő a Cypromix tablettát szedte, de fogamzásgátlás céljából. Ahogy olvasom a kommenteket, nem vagyok már biztos benne, hogy erre kéne átváltanom. Tudtok ajánlani egy másik olcsó gyógyszert, ami kevés hormontartalmú, és persze hatékony?

2012. nov. 20. 19:15

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy elkezdtem szedni a cypromixet az arcom miatt. most fejezem be lassan a második levéllel de nemhogy szebb lenne az arcom, hanem még rosszabb. nincs olyan nap hogy ne jönne ki ujabb pattanás:S Volt valakinek ilyen tapasztalata esetleg?

Köszi

2012. okt. 2. 16:37

Sziasztok!


Én 2 évig szedtem és gyönyörűen eltűntek a pattanásaim,hízni nem híztam tőle és a menzeszem is renben volt!

Most nemrég abbahagytam tisztulás céljából a gyógyszert és a pattanások visszatértek,de a menzeszemmel minden rendben!

Van egy 3 havi tablettám még talomban,de nem tervezem újra szedni egy jó darabig!

Ha valakinek kell írjon nyugodtan!

2012. aug. 23. 12:40

Sziasztok

Én most kezdtem el életemben előszőr ilyen gyógyszert szedni(szőr probláémákra kifejezetten)de ha már erre került sor jól jönne védekezésben is ezért azt szeretném kérdeni , hogy ma veszem majd be a 4-dik tabit és , hogy mikor fekdüthetek le a párommal óvszer nélkül és meg kell majd szakítani vagy végig lehet majd csin.

A másik h az nem baj ha pl 10 perces külömbségek vannak a napi bevételkor?Szval pl 8 előtt 10 perce v 5 percel hamarabb kb.. meg ez is lehet hülye kérdés de szedek vas és magneb6 pezsgő tabikat ezek nem befolyásolják a fog. gátlót igaz?

666. nadine81 (válaszként erre: 665. - Katttttttttti)
2012. aug. 9. 23:11
Nálam nem okozott gondot,sajnos közben nekem is volt szükségem erre a kombinációra:(
2012. aug. 8. 09:22
Cypromix mellett szedhető alkalomszerűen Xanax 0,25 mg-os? A Xanaxot nem tudom meddig szedném, attól függ, hogy alakulnak a dolgaim, de napi maximum 2 szemet vennék be, vagy inkább kevesebbet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook