Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két tannyelvű iskolák fórum

Két tannyelvű iskolák (beszélgetős fórum)


2015. jún. 18. 15:39

Kedves Kálbá,


mire jutottatok végül? Melyik suliba jártok, és mi a véleményetek? Az én lányom 5 éves, szintén Béke tér környékén.. keressük az ideális általános iskolát :).

2009. jún. 1. 08:43

nekem eddig 4 gyerekem járt kéttannyelvűbe. Először némettel kezdték de nem voltunk megelégedve , ezért átmentünk a rózsák terére a szerb iskolába. Egy álom volt. A legkisebb már az ovit is ott kezdte. Az ostályok kis látszámúak, van külön magyar tanár , de minden tantárgy szerbül megy (de vegyesen használnak magyar és szerb könyveket is) Érettségizni két nyelvből tudnak!

Én csak ajánlanmi tudom már ovódás kortól bármelyik kéttannyelvű iskolát!

2009. máj. 18. 13:37
köszi az sajnos nekünk az is elég messze van:(
21. Manilu
2009. máj. 18. 12:31
18.kerület,Üllői úton,most nagyon szépen felújították az egészet.
20. Kálbá (válaszként erre: 19. - Manilu)
2009. máj. 18. 06:00
merre van az az iskola???
19. Manilu
2009. máj. 15. 13:16
Én a Német Nemzetiségibe jártam(volt Piros Iskola)és fantasztikus iskola volt,már ezelőtt 15évvel felvételizni kellett.Mindenkinek jó szívvel ajánlom.Nállunk a tesóim,sőt még apukám is oda járt.
18. Manilu
2009. máj. 15. 13:15
Ha valaki kéttannyelvű ovit keres ajánlom neki a www.sportovi.hu-t,kisfiam is ide fog járni jövő áprilistól.
2009. máj. 11. 11:11
köszi, de egyenlőre általánost keresünk még:)
2009. máj. 11. 10:59
amúgy meg google-ba be kell írni
2009. máj. 11. 10:59

nevelt fiam,és egy hoxás netes b.nőm jár ilyen isibe!

nevelt fiam, cseszik tanulni, ismim meg sikerül neki,nem nehéz!

Szily Kálmán kéttanyelvű

2009. máj. 9. 16:39
a pannonia általánosnak a kéttannyelvű részéről van valakinek tapasztalata?
2009. máj. 6. 15:55
köszi
12. potyek
2009. máj. 6. 08:37

szia!

A VI. kerületben van a Terézvárosi Kéttannyelvű most már csak általános iskola!

Mint írtam a fiam nem bírta,de van akinek bevált.Angol és német osztályok indulnak; már elsőben felvételi volt!

2009. máj. 5. 10:09
senkinek nem jár a gyereke ilyen suliban valahol a belváros 13. kerület kötnyékén?
2009. ápr. 28. 10:26

Nincs tapasztalatom a kétnyelvű iskolákról.A párom perfekt beszél szerbűl,a 11 éves lányomnak is elég jól megy a szerb,na és az angol(bár nem annyira mint a szerb,mert az angolt csak a suliban tanulja,a szerbet pedig itthon tudja beszélni).De a 6 éves lányom nem tudja még ki ejteni a szerbet csak halandzsázik.

Az óviban tanul pár gyerek angolul,verseket mondanak,betanulták,az már más kérdés hogy értik-e?

2009. ápr. 28. 08:46
köszi, de mi onnan elég messze lakunk:) valaki tud esetleg valami jó két tannyelvűt a Béketérhez közelebb? (XIII ker)
8. 10e84b259d (válaszként erre: 7. - Kálbá)
2009. ápr. 28. 08:03
Soroksár (Bp. XXIII. került), Grassalkovits Antal Általános Iskola. Én csak ajánlani tudom, de hozzáteszem, hogy a lányom nagyon könnyen tanul, vele eddig soha semmi probléma nem volt a suliban. Remélem ez így is marad :)
7. Kálbá (válaszként erre: 6. - 10e84b259d)
2009. ápr. 28. 08:01
melyik suli ez?
2009. ápr. 28. 07:57

A lányunk nemzetiségi oviba járt, ahol már ismerkedtek a német nyelvvel. Az óvoda utolsó évében járt már az iskolába német előkészítőre. Most harmadikos egy olyan általános iskolában ahol német-magyar oktatás van. Elsőtől nagyon komoly német tanítás, valamint a környezetismeret, az ének, a testnevelés órák is németül zajlanak. Negyedik év végén van egy szintfelmérés a nyelvből, ami alapján eldől, hogy kéttannyelvű, vagy nemzetiségi osztályban folytatja-e a gyerek a sulit. Kéttannyelvű: magyaron kívül minden németül, nemzetiségi: emelt szintű német nyelv, kultúra oktatás, a többi tantárgy a hagyományos módon.

Nálunk nagyon bevált ez az iskola, jól megy a nyelv a gyerkőcnek. Az itt végzettek 98%-ának elsőre sikerül a középfokú nyelvvizsga. Nagy előny így kezdeni a gimnáziumot. Továbbá negyediktől bejön a német mellé az angol is.

2009. ápr. 28. 07:47
az én fiamnak se ment a Szabó Lörinc kibuktunk nehéznek találtatott,,,
2009. ápr. 28. 07:46

Az én fiam kéttannyelvűben kezdte az elsőt, de sajnos vacak angoltanárt kapott; míg az osztály egyik fele egy jó tanárnál tényleg tudott valamit 5. osztály elejére, a gyengébb csoport csak lesett, amikor felsőben bejött a történelem, civilizáció stb. angol nyelven.Nekik még az alapokkal is problémák voltak, így a szakszavak kemény nyelvtanú mondatok nem mentek.Mi fel is adtuk; a 6. osztályt másik iskolában folytatja....

szóval nekünk nem vált be!

3. erzsebet_c (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2009. ápr. 28. 07:28

Szia

Az én lányom kéttannyelvűben kedte az ovit is. Jónak jó, csak nekem az a problémám vele, hogy majdnem mindent idegen nyelven tanul és sokszor szótárat kell használni ahhoz, hogy megértse a szöveget ami a tankönyvben van. Mert ugye nem magolva tanulunk.

2009. ápr. 28. 07:26

Szia!


Én kéttannyelvű iskolába jártam, igaz csak gimnáziumba. Szerintem szuper volt, bár az első évvel megszenvedtem, mert nehezen szoktam bele, de összességében nagyon hasznos volt. Hogy olyan kis kortól jó-e, azt nem tudom...

2009. ápr. 28. 07:18

sziasztok


igaz még csak négy éves a lányom, de már most elkeztünk azon gondolkodni, hogy hová is kéne majd iratni. Van valakinek tapasztalata két tannyelvű iskoláról??? ha igen mondja el nekem, mert ezen gondolkozunk. Ha egy mód van akkor 12 osztályosba iratnám. De hová, tényleg jó az ilyen kis kortól???

előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook