Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hasznos eszközök a konyhában a sütéshez fórum

Hasznos eszközök a konyhában a sütéshez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hasznos eszközök a konyhában a sütéshez

1 2
2011. okt. 23. 15:36
Gyerekek,a suto papirt tudom kihasznalni a legjobban,tapasztatatbol irom,vettem szilikon lapot na azt akarminel nem lehet hasznalni,megint tapasztalat es azert nem egy kis mullatsag.Van szilikon formam na ezt akcioban vettem de volt ket teflonosom katasztrofa volt a sutes megis hazasitottam oda adtam gyorsan ajandekban,a kerek torta format meg nem probaltam ki vagy egy fem szerkezete/talja biztosan a mozgas miatt/a piskota formam oda vagtam amikor agyon sutottem kezem na oktatas az hogy masik tepsiben kell rakni itt nincs duma.Akar mikor adok segitseget ebbol a szempontbol gaztuzhely meg keramilapos dolgoknal kulfoldi vagyok,itt a kronika megszunik.
2011. okt. 23. 14:13
sütőpapír,keverőtál
40. margareta51 (válaszként erre: 34. - 021ff75d72)
2010. jan. 30. 14:06
En elso hasznalatnal beolajoztam egy kicsit,nem ragadt le csak annyit tanultam hogy egy masik tepsiben kell rakjam es ugy a lerben ezer fele mozgot amikor kellett kivegyem es forro volt.A szilikon lapot csak apro sutemenynel hasznalom,probaltam tojastekercshez a lapo sutni ezen de ala folyt a massza egy resze es dimbes-dombos volt ilyenkor sutopapirt hasznalok igaz annal is ugyan igy jartan de megis simabb volt a tojaslap.
2010. jan. 20. 14:01
szeretnék olyan konyhapultot, ami tapadásmentes gránit. de nem lesz. úgyhogy a jó kis gyúródeszka. a cikk írója pedig inkább a kikevert muffinok megszállottja, ha jól olvasom, és nincs nagy barátságban a finom kelt tésztákkal, pogácsákkal.
2009. jún. 30. 06:14
Szia! Én nagyon sokszor használok alufóliát.A melegszendvicsek alá,ha hurkát kolbászt sütök.Csak kiemelem és nem kell kapargatni a tepsit.De a grill csirkét is azzal szoktam körbe tekerni a sütés első felében.Sőt ha a húsvéti sonkát főzőm akkor is a fóliával tekerem be és abban hagyom kihűlni.Így puha lesz mint a vaj istenien lehet szeletelni.
37. Kiss Ildikó (válaszként erre: 36. - 021ff75d72)
2009. jún. 9. 15:46
Még nem sütöttem szilikonossal. Sima sütőpapírt használok bevajazva.
2009. jún. 9. 13:31
Igen,nem nézett ki jól,de ízre jó volt.Te szoktad a szilikon formát használni,neked nem ragad bele?
35. Kiss Ildikó (válaszként erre: 34. - 021ff75d72)
2009. jún. 9. 12:42
De ugye megtudtátok enni a sütit?
2009. jún. 9. 11:55
Nagyon ritkán sütök,de egy kudarc után még ritkábban fogok:Szilikonos sütiformában LERAGADT a kevert sütitészta,holott azt írta a használati utasítás és a reklám is,hogy ebben NEM ragadhat le.Nem tudom mit csinálhattam rosszul,de nagy csalódás volt!
2009. máj. 28. 14:14
Szia!Mindent tehetsz mellé amit szeretnél.Én a krumplit is vele sütöm!Nagyon jó,mert nem kell hozzá zsiradék.Gyönyörűen megsül.
32. Kiss Ildikó (válaszként erre: 31. - Fancsali)
2009. máj. 28. 10:45
Megcsináltad? :-)
2009. máj. 27. 02:36

Köszi a segítséget! Így fogom csinálni! Ez tényleg egyszerűnek tűnik, azt hittem sokkal macerásabb!

Biztos nagyon fini lesz!

30. Tidike (válaszként erre: 28. - Fancsali)
2009. máj. 26. 13:54

Szia!

Én már sütöttem egész csirkét zacskóban, szerintem sokkal finomabb így, hisz nem szárad ki, mint a sütőben letakarva.

Így készítsd: Befűszerezed ízlés szerint a húst, teszel egy pici olajat a zacskóba, majd a végét lezárod. A sütőzacskóval együtt lehet kapni a műanyag lezárót is. Azt hiszem a sütési idő le van írva a zacskó dobozán. Ja és meg kell a zacskót szurkálni hústűvel. EGyáltalán nem kell forgatni, szépen megsül.

Én még nem próbáltam zöldséggel, de szerintem azt is mellé lehet tenni nyugodtan, vagy pedig bele a csirkébe.

Remélem tudtam segíteni:)

29. Kiss Ildikó (válaszként erre: 28. - Fancsali)
2009. máj. 26. 13:15

Én még sosem sütöttem zacskóba!

Kérdezd meg úgy a többieket, hogy kiírod új tudásbásis kérdésnek és szerintem azonnal kapsz választ!

2009. máj. 26. 13:08

Gyorsan segítsetek! Hogy kell a sütőzacskót használni? Csak húsokat lehet benne sütni, vagy lehet mellé pl. zöldségeket is tenni? Hogy zárjátok le és kell vele valamit csinálni, forgatni, stb.?

Mindent egyszerre bele, fűszerekkel együtt? Mennyi ideig sül benne a kaja?

Köszi a segítséget!!!

27. Kiss Ildikó (válaszként erre: 26. - Mami581)
2009. máj. 9. 17:49

Szia! :-)

Ma hagyományos tepsiben sütöttem levajazott sütőpapíron muffin tésztát. Kisütöttem, kettévágtam, megkentem lekvárral és egymásra tettem. Gyors volt és finom :-)

26. mami581 (válaszként erre: 25. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 9. 17:35
Az biztos,de lassan fokozatosan be lehet szerezni. Nekem már valamivel jobb,mert 37 éve főzök ill. vezetek önálló háztartást.
25. Kiss Ildikó (válaszként erre: 24. - Mami581)
2009. máj. 8. 20:43

Köszi hogy eszembe juttattad! Hát az tényleg nem drága. Kéne venni. Meg még mennyi mindent.

Ha igazán merészen vásárolnék, szerintem a párom a számla összegétől hanyat esne :-D

24. mami581 (válaszként erre: 23. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 8. 17:27
Szia Ildi ! Éppen tegnap láttam az egyik boltban 250 Ft-ért a szilikonos kenőtollat
23. Kiss Ildikó (válaszként erre: 22. - Mami581)
2009. máj. 6. 17:55
Szia! Ezt a szilikonos kenőtollat még nem is hallottam. Jól hangzik. Volt egy párszor, hogy elfelejtettem a kakaós csiga alá sütőpapírt rakni. Hú de nehéz volt elmosni a nagy tepsit :-O
2009. máj. 6. 17:47
A szilikonos kenőtoll nagyon jó és megfizethető,könnyen mosható.Szerintem sem nélkülözhető legalább a nyújtófa,mert akkor hogy csinálnék pogácsát vagy almás tésztát?!Én minden alá sütőpapírt teszek,a sültek,és rakott ételek alá is mert könnyű elmosni a tepsit.A nokedlit csak össze kell kavarni,és soha nem csomós. legjobb ha külön tepsi van a süteményeknek és a húsoknak.
21. Kiss Ildikó (válaszként erre: 20. - Erdei gyümölcs 13)
2009. máj. 1. 16:13
Nekem is van olyan tepsim :-) Szeretem én is. Állandóan mosom, mert mindent sütök benne.
2009. máj. 1. 15:52

A teflon tepsik is nagyon jók, de én a régi szürke pöttyözött zománcú tepsiben szeretem a sűlt csirkét sütni, nem ragad a bőre le benne.

Nagyon kedvelem a modern serpenyőket, hal sütéséhez.

19. Kiss Ildikó (válaszként erre: 18. - Gyopár)
2009. máj. 1. 07:10
Mekem nincs gyúródeszkám, de sodrófám van. A konyhapulton szoktam a tésztát elnyújtani.
2009. máj. 1. 00:13
Én azért gyúródeszka nélkül nem tudnék létezni :)Nem tudnám hol meggyúrni a tésztát, amiket tényleg gyúrni, nyújtani kell, nem csak kikeverni.
17. Kiss Ildikó (válaszként erre: 16. - Margitnéni)
2009. ápr. 28. 15:44
Nem tudtam venni alufólia tepsit. Pedig sokszor jó lenne. Van olyan amikor nem tudom elmosni a tepsit. Például hurka és kolbász sütés után :-(
16. Margitnéni (válaszként erre: 15. - Kiss Ildikó)
2009. ápr. 28. 15:26

Bizony! A nagymamám is így csinálta, és olyan gyorsan szaggatta, hogy nem tudtam a szememmel követni.

Azért feltaláljuk magunkat mi nők a konyhában! Ez régen is így volt, amikor nem volt segédeszköz, és most, hogy szinte minden rendelkezésre áll, itt a példa, hogy milyen jól tudjátok, tudjuk használni őket!

15. Kiss Ildikó (válaszként erre: 13. - Margitnéni)
2009. ápr. 28. 15:07

Én is éppen csak összekeverem villával.

Nagyon jól szokott sikerülni. Van aski a deszkáról szaggatja kanállal :-O

14. Kiss Ildikó (válaszként erre: 12. - Margitnéni)
2009. ápr. 28. 15:05

De finom a képviselőfánk! Anyu olyan jól tudta csinálni. Kikellene próbálni :-)

Van jó receptem hozzá.

13. Margitnéni (válaszként erre: 8. - Franc22)
2009. ápr. 28. 15:02
Szia! Valamelyik "nagy" szakáncsunktól hallottam, hogy a nokedli tésztát nem szabad nagyon kikeverni, csak éppen összeállítani. Azt hiszem így puhább marad. Persze ki hogy szereti! (Én is vagyok olyan elvetemült, hogy a grízgaluskát keményen ugrálva szeretem!)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook