Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfehérje érzékenység miatt tényleg ígényelhetek magasabb családipótlékot? fórum

Tejfehérje érzékenység miatt tényleg ígényelhetek magasabb családipótlékot? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 29. 14:13
köszi
15. kattyus (válaszként erre: 14. - Kattyus)
2009. ápr. 29. 14:11
Ja! Ezt a nyomtatványt neked kell kérned. Ha május végére van időpontotok már vidd is a nyomtatványt.
14. kattyus (válaszként erre: 4. - 59e6a0feed)
2009. ápr. 29. 14:10
A Magyar államkincstár illetékes kirendeltsége küld egy formanyomtatványt, amit szakorvos tölt ki. Ráírja a betegség kódját. Ezzel igényelheted a magasabb csp-t.
2009. ápr. 29. 14:06
Mi még csak az elején járunk, a kivizsgálásnak. Még csak az időpont van, az is május végére. Amióta elhagytuk a tejtermékeket azóta rendbe jött teljesen a bőre.
2009. ápr. 29. 10:36

Az ekcéma vagy athópiás dermatitis hátterében is szinte mindig valamilyen allergia áll, nekünk ezt mondta a doktor nénink. Először nekünk is athópiás dermatitis volt a diagnózis. Az allergia eredményünk negatív lett, de én nme nyugodtam bele, hogy bármit csinálok, szegény gyerek csak vörösödik, viszket, vakarózik. Elvittem magánrendelőbe. Furcsamód egyből allergiás volt a tejre és még 4 dologra hajlamot mutattak ki (étel), valamint allergiát, macskára, tollra és még valamire, már nem is emlékszem. Igaz belekerült egy valag pénzbe, de azóta betartjuk a diétát és azóta Dorkának semmi baja.

Szerintem vidd el máshová is kivizsgáltatni.

Egyik ismerősöm dícséri nagyon a biorezonanciát is, de mi még azt nem próbáltuk. Náluk is "csak" ekcémás volt a kislány, de a biorezonancia kimutatott neki 7-8 féle allergiát is, amit egyébként más nem.

11. tafonta (válaszként erre: 8. - 59e6a0feed)
2009. ápr. 27. 15:27
Kislányom is ekcémás volt kicsinek, most a középső fiam is az. Kislányomnál is erre gyanakodtunk, de az eredmény negatív lett. Nekem az orvos mondta az emelt családi pótlékot, amennyiben kiderült volna egy ilyen probléma. De így van ez a lisztérzékenységgel is pl.
10. anaterra (válaszként erre: 8. - 59e6a0feed)
2009. ápr. 27. 15:27
Nekem is ekcémás a kicsi, meg a lány is, de sima athópiás dermatitiszre nem jár, csak ha szövődményt okoz. Sok Sikert!
2009. ápr. 27. 15:24
Még egyszer köszi a fontos infókat.
2009. ápr. 27. 15:23
Na akkor ennek is utána járok, nálunk még csak most derült ki, "csak" ekcémás.
7. anaterra (válaszként erre: 5. - 59e6a0feed)
2009. ápr. 27. 15:21
Természetesen. A gyerek 10 éves koráig jár, ha a betegség változatlanul fennáll.
6. tafonta (válaszként erre: 5. - 59e6a0feed)
2009. ápr. 27. 15:21
Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy 6 éves korig jár így a gyes.
5. 59e6a0feed (válaszként erre: 3. - Anaterra)
2009. ápr. 27. 15:17
A Gyes mennyi ideig jár ilyen gyerkőcre? Az én fiam már 6 éves még neki is járna?
2009. ápr. 27. 15:16
Köszi a gyors válaszokat.
2009. ápr. 27. 15:13
Igen lehet, bár nekem 2 éve a kutya sem szólt, mikor a középső fiam tejfehérjeallergiás volt. A gyermekgasztroenterológustól kérsz igazolást 2 példányban. Az igazolást a Magyar Államkincstártól kell kérned. A szakorvos által kitöltött igazolást el kell vinni a TB-hez és ott elbírálják. Közgyógytól az utazási kedvezményig, étkezési hozzájárulásig mindent meg lehet kapni. De ezt az orvosok elfelejtik mondani. Mikor veszi az ember a 700-800 Ft-os szójatejet, akakót, vagy a 400 Ft-os pudingot, kicsit mellbevágó. De emelt családi nélkül is meg lehet oldani. Arra még Gyes is jár, amivel napi 8 órát dolgozhatsz.
2009. ápr. 27. 15:10
Igen! Talán gasztroenterológusi szakvélemény vagy igazolás kell hozzá, hogy hová kell vele menni, az orvos biztosan meg tudja mondani.
2009. ápr. 27. 15:09

Hol igényelhetem? Milyen igazolás kell hozzá, szakorvosi, vérvétel, gyerekorvosunk adja ki?

A tb nem veszi fel és nagyon kíváncsi vagyok.

Köszi előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook