Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogyan takarítja a tuskabint? Praktikák, tanácsok? fórum

Ki hogyan takarítja a tuskabint? Praktikák, tanácsok? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. cipa
2010. jún. 18. 21:37

Próbáld ki: 1 rész J.r (folyékony mosogatószer)

2 rész 20 %-os ecet

3 rész víz


Kiürűlt ablaktisztítós, spriccelős flakonba rakom. Ezzel fújom be a kabin minden részét és közben törlöm dörzsi szivaccsal. Nekem bevált! (Én is valamelyik fórumról vettem az ötletet.)

31. Yulcsy
2009. máj. 2. 08:00

Megvettem a R..k tisztítószereket.Az általános tisztítóban citromsav van.Így ha kifogy, akkor legközelebb csak citromsavat veszek és utánatöltöm.Biztos nem fog 1200 Ft-ba kerülni.

Az anticalc felületkezelővel még nem kentem be, de ma megcsinálom.Ettől jobban lepereg a vízcsepp.Ez elég drága volt 300 ml 2600, de ezzel évente 3-4X kell átkenni.Remélem elég lesz egy évre.

2009. máj. 1. 00:27
én meg arra,hogy olyan zuhanykabint kell(ene) venni,ami nem műanyag keretes.igaz,drága,de,ha félrerakod a tisztítószerek árát,amit nem használtál föl,és férjurad megelőlegezné egy ilyen kabin árát,akkor ki is lehetne cserélni a régit.előnye,hogy a síma üveget,vagy plexit,mindenki letörölheti zuhanyozás után,neked csak néha kell "ránézni"/dm almaecetes tisztítószrerel:ESSIGREINIGER/.nálam mindkettő bevált!sok sikert!!!!!!
29. klenca
2009. ápr. 29. 09:55

Lehet venni kb 200 Ft-ért olyan spriccelős műanyagot, amit a vasaláshoz is szoktunk használni. Lehet bele ecetet tölteni. Bespriccelni a vízköves részt és egy sorozatnyi időt várni.:))

Icipicit állni kell hagyni, hogy a vízkő leolvadjon róla, (s hogy eléggé ecetszagú legyen a fürdőszoba) s akkor akár mosogatószerrel lemosni.

Vagy valami csodaszerrel.

Én a BREF-re szavazok.

2009. ápr. 29. 09:04
Már nincs szag, a kabinom szép, köszi a tanácsot.
27. Postaslanyka (válaszként erre: 11. - CS.MARTI)
2009. ápr. 29. 08:40
Szaga az tényleg van :D én fújni szoktam pl.: egy kiürült ablaktisztítós üveg tökéletesen jó erre a célra és akkor nem is fogy annyi ecet mintha állandóan öntögetnéd
26. CS.MARTI (válaszként erre: 25. - 8ebbbd5ab5)
2009. ápr. 27. 18:29
Köszi, sejtettem, hogy ez is csak kamu.
25. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 24. - CS.MARTI)
2009. ápr. 27. 17:27
Mi próbáltuk, kaptunk kölcsön a szomszédtól, de semmire nem jó. Nem old zsírt, nem csinál semmit. Sokkal jobb, ha hagyományos módon csinálod.
2009. ápr. 27. 15:07
Azt a gőzölős csodaszerszámot nem próbálta még senki, amit a teleshop-ban reklámoznak?? Külön műsor mire végigmászom körömkefével és flóraszeptel az összes fugát.
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 13:45
Próbáld meg fülpiszkálóval végighúzni a zselét rajta,én a konyhaszekrényem sinjénél is ugy szoktam!
22. Cszsuka (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2009. ápr. 27. 13:17

igen, ebben igazad van! :)

Nekem környezetbarát tisztítószereim vannak, amik szintén nagyon jók, de a kabin sínjéből nem szedi ki, ha nem állhat rajta semennyit. Erre keresem a zselés megoldást.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 12:56
Nincs mit!:)Igazából próbálom mindenből a legjobbat megtalálni,aztán semmiért nem cserélném el!Mosogatószerből a jart használom,mióta forgalomba került,általános tisztitószert a mr.propert használom!Ez a termék viszont felvált sok tisztitószert,igy kevesebb hely kell nekik,ráadásul idöt is megtakarít,mert nem kell súrolni órákig,meg áztatni,meg hasonló dolgok! Az ár ilyen dolgoknál nem érdekel,mert megéri és persze nem mindegy mennyi idöt töltök a wc-ben könyékig hogy tiszta legyen a többit már ne is emlitsem!
20. Yulcsy
2009. ápr. 27. 12:56
Nekünk R..K zuhanykabinunk van és én az üveget nem merem bármivel lefújni.Most rendeltem meg hozzá a tisztítószereket, majd beszámolok, hogy milyen lett.A tálcát simán le tudom takarítani, de az üveg...Itt Győrben nagyon kemény a víz, így hamar vízköves lesz minden.Csaptelepekre tökéletes a Dm-ben vett saját márkájú tisztítószer, de az üvegre nem mertem ráfújni.
2009. ápr. 27. 12:50
Visszatérve a vízkőoldásra, én úgy csináltam, hogy egyszer vettem ilyen szórófejes vízkőoldót, azóta az van újratöltve mindenféle olcsósággal. Persze fontos, hogy letekerős legyen! A Breffel fürödtem be először, mert az nem letekerhetős, és én marha nem néztem meg, de a lényeg hogy így csak befújod a csapot, meg a zuhanyrózsatartót, meg nálam a kád is vízköves szokott lenni, és pár percet úgy hagyod, akkor nagyon szép csillogós lesz és még spóroltál is egy csomót. És én nem tudom hogy csinálom, de nekem a rendkívül olcsó vízkőoldók is oldanak... Most is valami noname vízkőoldót öntöttem bele, teljesen jó. /Big power vízkőoldó, 169 ft, gugliztam/
18. Cszsuka (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2009. ápr. 27. 12:44
Köszi, utána fogok járni! :)
17. Cszsuka (válaszként erre: 15. - 8ebbbd5ab5)
2009. ápr. 27. 12:44

Sajnos inkább túl igényes és ahova nem jutok el, abból mindig vita van, de ez nem erre a fórumra való téma. A lényeg, hogy nekem annál több a dolgom, minthogy rendszeres lehessen a takarítás. És biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül.


Egyébként meg az, hogy nem súrolom hetente a zuhanykabint és társait, nem jelenti azt, hogy kosz van, vagy rendetlenség.

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 12:36
Hogy a tesco-ban van e nem tudom,de megéri kipróbálni én nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel!Még a járólapról is felszedett olyan szennyeződéseket,sima felmosással,amit a másikkal még súrolással sem tudtam elérni!:)
15. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 13. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 12:32

Ja kérem, nálunk ez nem fordulhat elő, ha nem megértő, és te sem teszel ellene semmit, akkor így jártatok leginkább. Sajnos a férfi igénytelenségére nincs gyógyszer, anyám ezért válik, sokadszorra, de ő még mindig meg tudta győzni a férjeit hogy a tisztaság fontos. Eszméletlen betegségeket lehet különben kapni. Szerintem csak a Tiszta a lakásod egy részét kéne megnézetni vele ( [link] , és máris jobb helyzetben lenne a takkerolásod. :D

Csak riasztgatni kéne, vagy azt csinálni amit anyám csinált velem, rámutatott másnál a hibákra, ha voltunk valahol, akkor mondta, hogy "láttad milyen koszos volt a szőnyeg?", vagy ilyesmi, nem szép dolog, de így könnyem rá lehet venni embereket, hogy takarítsanak.

14. danama (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 12:19
rakjál rá vattát amikor befújtad és úgy hagyd 30 perig így nem folyik el a vegyszer
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - 8ebbbd5ab5)
2009. ápr. 27. 11:47

Szerintem is normális lenne, de sajnos nem tudom megoldani. Az én férjem szinte minden hétvégére programot szervez, s elvárja, hogy a hétvége ne mosásról és takarításról szóljon. Ha nem ő szervezi, akkor nekem van programom, mert ilyen a munkám. Ezért munka és tanulás mellett elég nehéz mindent megoldani hétfőtől csütörtökig, nemhogy még súrolás.


Ezen felül pedig, ott van a kert, s oda csak akkor lehet menni, amikor az időjárás megengedi, de közben nem tűr halasztást.


Ezért olyan megoldás kell, ami segít. Én is tudom, hogy heti egy-két pucoválás jó lenne, de időnként örülök, ha letehetem a fenekem...


Gondolom, még sokan vannak így, nem csak én, ezért is gondoltam, megkérdezem, hátha már valaki kitalált valami praktikát.


Mi az a W5? Máshol is lehet kapni? A Lidl nekem kiesik nagyon. Max TESCO-ban tudom megnézni. Lehet, hogy ott is van?

12. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 11:22
Most lehet, hogy én vagyok a túl igényes, de szerintem normális, ha az ember a heti takarítás során ilyen dolgokra is kitér. Nálunk a szombat délelőtt otthon erről szól, nálam pedig a péntek délután. Szerintem ilyenkor normális, ha az ember csillogósra súrol mindent.
2009. ápr. 27. 11:05
Most próbáltam először postáslányka tanácsára. Egy dörzsis szivacsra öntöttem, és úgy próbáltam. De nekem a kabinnal és a szegéllyel van a bajom nem a tálcával. A tálcáról simán lehozza minden. Készülj fel a szagra! Átható!
10. Cszsuka (válaszként erre: 9. - CS.MARTI)
2009. ápr. 27. 10:00

Töményen ráöntöd és kész? Akkor rengeteg kell belőle, nem?

Én már próbáltam, de nem lett olyan eredmény, mint amit elvárnék. Ráadásul utána nem lesz az a sima tapintás a tálcán.

2009. ápr. 27. 09:41
Az ecet tényleg jó, de most megfulladtam.
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - CS.MARTI)
2009. ápr. 27. 09:24
Én nem tapasztaltam!
2009. ápr. 27. 09:05
Köszönöm ez gyors volt! A W5 nem szedi le a szilikontömítést? Mert ha ezeket a szereket használom általában az a tapasztalatom, hogy hamar lejön a tömítés, és a víz folyik amerre akar, ráadásul a sérült tömítésbe is berakódik a trutyi. A sinből fültisztító pálcikával szoktam kiügyeskedni a hordalékot.
2009. ápr. 27. 08:58
én 20 % -os ecettel takarítom a kabint szerintem annál nem kell jobb a vízkőre :) nagyon szépen lehozza
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 08:40
w5böl van zselé is,meg folyékony is,ablaktisztitó,minden ami a háztartásban kell!lidl-ben vettem és nagyon jó!
2009. ápr. 27. 08:39
Na, ez engem is érdekel, mert a falat még valahogy lepucolom, de ha nem érek rá hetente pucolgatni, akkor a sínbe úgy berakódik a genya, hogy csak akkor tudom kipucolni, ha szétszerelem a kabint. Nekem erre mondhatna valaki valami praktikusat. Esetleg létezik-e valami gél, amit felkenek, s csak akkor jön le, ha vízzel kimosom, de az viszi a vízkövet is, mert hiába fújom be, ha nem áll meg rajta az oldószer, nincs ideje dolgozni... :(
2009. ápr. 27. 08:39
w5 termékekkel,nagyon tuti,sokkal jobb mint a cillit,meg a mr proper.:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook