Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a GYED lejárta után 2, 5 hónapra születik a következő baba, hogy jár legjobban anyagilag a család? fórum

Ha a GYED lejárta után 2, 5 hónapra születik a következő baba, hogy jár legjobban anyagilag a család? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 10. 09:36
Azért köszi, hogy válaszoltál!
5. BenKír (válaszként erre: 2. - Moncsiga)
2009. jún. 22. 14:51
Bocsi, most láttam, hogy már régi a kérdés.
4. BenKír (válaszként erre: 2. - Moncsiga)
2009. jún. 22. 14:50

Szia!


Ilyenkor szerintem szabadságot nem tud kivenni, de nem biztos. Lehet, hogy jobban jár volna, ha mielőtt letelik a GYED, felmondja, és elmegy betegállományba. Én legalábbis így csináltam.

2008. márc. 2-ig járt volna a GYED, de 2007. nov. 1-től felmondtam, elmentem betegállományba, és 2008. jan. 22-től, amikor megszületett a kislányom, újra tudtam igényelni.

Ha GYES-t szeretne igényelni, azt már meg kellett volna.

2009. ápr. 26. 21:47

Szerintem igényelje meg a gyest, majd a szülés lehetséges időpontja elött 28 nappal már igényelheti a Tgyást az 168 nap és utána újra gyed!

Persze a gyest meg kell szüntetni mielött a tgyást igényli!


Mindezt persze ha fennáll a munkaviszonya

2009. ápr. 26. 21:31

Részletezem:

A sógornőm 2009. május 23-ig jogosult a GYED-re. 2009. augusztus 14-re van kiírva a következő babával. Mit vegyen igénybe a köztes időben, hogy a második babára a lehető legtöbb GYED-et kapja majd. Szóba jöhet a GYES, a táppénz és a szabadság...

Nekem sejtelmem sincs, mit ajánljak.

Talán Köztetek van valaki, aki nem csak találgat.

Köszi a segítséget!

2009. ápr. 26. 21:27
Ha a GYED lejárta után 2, 5 hónapra születik a következő baba, hogy jár legjobban anyagilag a család?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook