Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek egymás után többször is tüdőgyulladása? Hogy lehet kikezelni, hogy rövid időn belül ne térjen vissza? fórum

Volt már valakinek egymás után többször is tüdőgyulladása? Hogy lehet kikezelni, hogy rövid időn belül ne térjen vissza? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 9. 18:58

Régen nem írt ide senki....

Én most gyógyultam, illetve gyógyulok ki egy makacs tüdőgyulladásból.

Karácsony első napjától vízkeresztig feküdtem. Makacs láz, fulladás, erőtlenség.

És még most is nagyon hamar elfáradok, egyszerű házimunkában. Pl: egy egyszerű zöldségleves megfőzése, ami tényleg nevetséges, ha egészséges az ember,de nekem az most olyan,mint a maraton.

Én még ilyen beteg sosem voltam,de ne is jöjjön elő többet,ezt kívánom.

Az orvos utasítását komolyan kell venni, ez egy ágyban gyógyuló betegség.

Még most is(!) nagyon sokat pihenek.

13. zumbi
2009. ápr. 26. 16:45
megfontolandó miket le irtok, bizony komoly dolog is lehet belőle, ezek szerint a pihenés nagyon fontos
2009. ápr. 26. 14:54
A fiamnál 5 éves korában makacsul vissza-visszatért a tüdőgyulladás. Röntgenek kiutatták, a köhögéscsillapítóktól enyhült, de mindig kiójult. Végül egy hónapos antibiotikumos kezelést követően azt mondta az orvos - azóta is áldással emlegetem -, ne csináljunk semmi mást, csak minden nap vigyem föl 3-4 órára a Szabadság-hegyre (Bp-en laktunk). Valóban, a napsütésben olyan volt a város, mintha füsttenger lepné el. Amikor már nem hallott zajt a tüdőben, az orvos visszaengedte a közösségbe. Azóta egyszer sem volt tgy-a a fiamnak, és ennek már csaknem húsz éve! Régi gyógymód: tiszta levegő!
2009. ápr. 26. 13:57

Van ellene védőoltás, egyik nagypapám az embóliája óta mindig beoltatja magát...

Másik nagypapám két hete hunyt el a második tüdőgyulladása után... Az első után nem kezelték ki a kórházban, úgy küldték haza...

2009. ápr. 26. 13:27

Csak a kifekvés a hatásos. A tünetmentes állapot után, is javasolt min. egy hét.

Egyik ismerősöm, is elbagatelizálta, végén szövődmény gyanánt tüdőrákja lett, ami 41 évesen el is vitte. Soha nem dohányzott, sem ő, sem a családból bárki.

9. zumbi (válaszként erre: 8. - A7a90ace89)
2009. ápr. 26. 13:09
Nem én vagyok az érintett szerencsére, de egy örökmozgó asszonyról van szó, aki állandóan mozgásba van,. még akkor is ha beteg,ezek szerint akkor ezt saját magának köszönheti, mert nem hagyott időt a meggyógyulásra.A korházi kezelés után ahelyett, hogy pihent volna, inkább ablakot pucolt, meg állandóan porolt vmit.
2009. ápr. 26. 13:05

Kifeküdni, de szigorúan!!!!!!!!!! + a megfelelő antibiotikum, ami azt a kórokozót megöli! Ha muszáj, akkor 2 hetet feküdj, hogy ne legyen komolyabb baj!


10 éves koromban amint lement a lázam a tüdőgyulladásban, mehettem iskolába. Mivel nem értettünk hozzá, így mentem is. 4 hónap alatt 10x estem vissza, melynek az eredménye egy ronda asztma lett!

7. zumbi (válaszként erre: 4. - Kijózanító)
2009. ápr. 26. 13:05
környezetünkben nincs lehetőség táltos módszerrel gyógyulni, de ajánlottam az akupunktúrás kezelést, mindenképp azt is meg kellene próbálni, mert ez már sok kezdett lenni
2009. ápr. 26. 13:02

feküdd ki feltétlen.. Anyukámnak igy múlt el.

jobbulást Neked is.

5. zumbi (válaszként erre: 2. - Lilluska25)
2009. ápr. 26. 13:02
Egyik ismerősöm szenved már egy jó ideje. Igen, asztmás,de rövid időn belül kétszer volt korházba tüdőgyulladással, most meg az este hivott, hogy újra hőemelkedése van és fáj a háta is, gondolom megint az a baja, de már idegesit h nem tudták már egyszer kikezelni rendesen
2009. ápr. 26. 13:00

Kínzó tüdőgyulladás ( pneumonia ), nátha ( rhinitis acuta ), köhögés ( tussis ) csodálatos gyógyulása



Hosszú éveken keresztül sokat betegeskedtem. Kínzó betegségem, a tüdőgyulladás minden évben visszatért, ez többször társult hörghuruttal.


Kovács - Magyar András Táltost a Zenit Televízióban láttam meg először. Műsoraiban hallottam Tőle az Istenről, Szentjeinkről, a magyar nemzet dicső múltjáról, és még sok minden, számomra addig ismeretlen dologról, főleg ami az egészséggel kapcsolatos. Azóta többféle betegségből meggyógyultam, nagyon sokat tanultam a Táltos Iskolában, előadásokon és kurzusokon. Részt vettem a Táltos szertartásokon, tapasztalatokkal gazdagodtam, lelkileg és szellemileg fejlődtem.


Hosszú éveken keresztül sokat betegeskedtem. Kínzó betegségem, a tüdőgyulladás minden évben visszatért, ez többször társult hörghuruttal. Évente legalább kétszer hetekig tartó erős náthában szenvedtem, ami erős, kínzó köhögéssel társult. Ilyenkor nagyon legyengültem, étvágytalan voltam, fájt a gyomrom, berekedtem, belázasodtam.


Hét éven keresztül hosszanti vízérben feküdtem. Ez az egészségre nagyon káros sugárzás elvitte minden energiámat, fáradtan keltem. A tüdőgyulladásnak, náthának, köhögésnek ez volt az oka. Csak a szobám közepén találtunk földsugárzás mentes helyet, azóta is ott van a fekhelyem. Eleinte furcsa volt a szoba kinézete, de az íróasztalomat, a könyves szekrényt és a virágokat olyan ötletesen helyeztem el, hogy még szebb lett a szobám, mint korábban. Már az első napokban megéreztem a különbséget az új fekhelyemen, reggel frissebben keltem, napközben több fizikai erőm volt a munkához.


Hegedűs Marika gyógyító Táltos módszerrel kezelt. Már az első kezelés alkalmával tapasztaltam, hogy könnyebben veszem a levegőt, mélyebben tudok lélegezni. Visszatértek még az őszi és tavaszi időszakban ezek a megfázások, de rövidebb ideig tartottak és enyhébb lefolyásúak voltak. Tapasztaltam, hogy az izületeim is sokat gyógyultak. Volt idő, hogy járni is alig bírtam, levert voltam. A Táltos gyógykezelések után kedvem támadt a Pilisben túrázni, több órán át fáradtság nélkül bírtam lejtőn és emelkedőn menni anélkül, hogy kifulladtam volna, és nem fájt a térdem.


Gyógyított még Kopcsányi Ildikó és Kopcsányi Mártika is. Hónapról hónapra látványosan javult az egészségi állapotom. Letettem minden gyógyszert, ugyanis éveken keresztül szinte szünet nélkül szedtem a fájdalomcsillapítókat, a gyulladás gátló gyógyszereket és szteroidokat is.


Ez év tavaszán voltam utoljára náthás, és csodálatos módon pár nap alatt meggyógyultam. Történt ugyanis, hogy egy pénteki napon szúrást és kaparást éreztem a torkomban, szombaton már jelentkezett a nátha, vasárnap tovább erősödött, majd hétfőn volt a csúcs, ami erős orrfolyásban és gyakori tüsszögésben nyilvánult meg. Szerencsémre, ekkor eszembe jutott, hogy néhány héttel ezelőtt hallottam a Zenit televízióban Kovács - Magyar András közvetítésével Szent Margit arc- és homloküreg gyulladásra alkalmazott gyógymódját, miszerint kamillát és zsályát kell inhalálni, citromfüvet teaként kortyolgatni.


Ezt a kúrát azonnal elkezdtem. Naponta kétszer inhaláltam kamilla és zsálya főzettel, közben bő folyadékpótlás részeként citromfű teát fogyasztottam. Már az első napon a nátha jelentősen visszaapadt, a torokkaparás és szúrás megszűnt. A kúrát folytattam, egész héten naponta kétszer inhaláltam és két liter citromfű teát naponta megiszogattam. Teljesen meggyógyultam, arc - orr - és homloküregem kitisztult.


Köszönöm a gyógyulást Kovács - Magyar András Táltosnak, Szent Margitnak és a Táltos módszerrel gyógyítóknak.



H. Tibor

2009. ápr. 26. 12:58

Az antibiotikumok egy bizonyos baktériumra vannak kitalálva.

Ha vesznek köpetet vizsgálatra, akkor laborban azon ki lehet kísérletezni, melyik az a gyógyszer, amitől meg is gyógyul teljesen.


Hajrá!

2009. ápr. 26. 12:57
nem vagy asztmás vagy allergiás ?mert én igen és bár nemvolt még tüdögy. om de ez által sokkal hamarabb rámegy minden a tüdömre..mint másnak
2009. ápr. 26. 12:54
Volt már valakinek egymásután többször is tüdőgyulladása?Hogy lehet kikezelni, hogy rövid időn belül ne térjen vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook