Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti mese - gyerekek! fórum

Esti mese - gyerekek! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esti mese - gyerekek!

1 2
2009. ápr. 27. 10:39
Nagyon jó a cikk.Nekem két fiam van ők is nagyon szeretik a meséket és rengeteg mesekönyvük van többet ér bármilyen mesefilmnél is.Én is az olvasásra biztatom őket.
2009. ápr. 27. 10:28

Nagyon-nagyon jó ez a cikk! :)

Nálunk állandóan műsoron van ez a kérdés :D, bár még nincs gyerekünk, de tervezzük.

Én hagyományos esti meséken nőttem fel, anyukám 3 éves koromig volt otthon velem, addig ő mesélt, óvodásan felváltva apuval, és hogy ne legyen hiányérzetem, a nagymamám folytatta úgy 8-9 éves koromig :D.

Rengeteg pozitív tapasztalat jött a mesékkel, fejleszti a beszédkészséget és az olvasást; én öt évesen már olvastam két nyelven, és tök átlagos ember vagyok. Azt hiszem, ez leginkább az odafigyelésnek köszönhető a szüleim és nagyszüleim részéről. És én ezért nagyon hálás vagyok, meg azért is, hogy apu nem volt hajlandó videót venni, inkább sokvideónyi összeget költött a legjobb természettudományos könyveimre, amiből szép kis könyvtár jött össze azóta :D.

Diafilmet mi biztosan fogunk vetíteni a mesemondás mellett, párom is megőrizte a könyveit gyönyörű állapotban, amit tovább tudunk majd adni a gyerekeknek.

Mégegyszer nagyon köszönöm a cikket, mert valódi értékekről szól és hagyománytiszteletre tanít, amik a mi családunkban nagyon fontos dolgok!

2009. ápr. 27. 09:12

Nagyon jó ez a cikk,nagyon örülök,hogy megírtad!!

S annak is nagyon örülök,hogy még vannak olyan emberek akik ezt igy látják és csinálják,vagy csinálni fogják!!

Nekem kiskoromban nem minden este meséltek,de amikor igen az nagyon nagy élmény volt!Apukám olyan szépen ki tudta szinezni a saját szavaival a meséket,hogy szinte ott jártunk mi is a tesóimmal.

Ma már nekem is három gyerkőcöm van.És ahogy elöttem már valaki irta,nem sok tv beli mesét néznek.Sokat vannak szabadban kint a kertben.De esténként igyekszünk nekik mesélni.Szoktunk diafilmet vetíteni,azt nagyon szeretik.(ilyenkor élvezzük a párommal,hogy mi mesélhetünk-szinte versenyzünk benne:))

Tv-t nem is nézhetnek és a mese dvd-ket is megválogatjuk.Sajnos a mai mesékben tényleg nem sok tanítás van,igy nálunk nagy előnyt élveznek a régi jól bevált mesefilmek.(frakk,lolka és bolka,és sorolhatnám)

Remélem én is,hogy a gyerekeink ezekre az estékre szívesen fognak majd visszaemlékezni.

2009. ápr. 27. 08:29
2009. ápr. 26. 17:12

Nagyon szép ez a cikk, szívemhez szólt:) Csak 17 vagyok, de jó volt egy kicsit visszarepülni egészen kicsi koromban:) Miután a szüleim elváltak sajnos ezektől az élményektől meg lettem fosztva és ezt nagyon sajnálom.:(

Nagyon szeretek olvasni, ami szerintem a rég elhangzott esti meséknek köszönhető. Ha anya leszek (ami még messze van, de nagyon várom) biztos, hogy az összes kincsem "esti meséken" fog felnőni.

2009. ápr. 26. 14:53
Én is késői anyuka vagyok, a nagyobb fiamat 34, a kisebb fiamat 36 évesen szültem. Szinte születésük óta mesélek, énekelek nekik. Fontosnak tartom egy körülbelüli napirend betartását is, így a gyerekek tudják, hogy mire számíthatnak, és várják a számukra fontos dolgokat. Mióta jó idő van, szinte csak kint játszanak, vacsora után felváltva mennek fürdeni, nyolcig nézhetik a mesét a tévében, utána minden este meseolvasás. A nagyobbik fiam nyolc, a kisebb hat éves, ugyanúgy várják az esti meseolvasást, mint kisebb korukban, és remélem, még sokáig igényelni fogják. Meseolvasás után jóéjtpuszi, utána kijövök a gyerekszobából behajtom az ajtót, és alszanak, mint a kisangyal. Ezzel az esti rituáléval a saját dolgomat is megkönnyítem, nincs a lefekvésnél huzavona, hogy most akarnak aludni, vagy nem .
2009. ápr. 26. 14:38

Nálunk nincsen minden este mese, lehet, hogy lemaradtam valamiről, de nem tartozom azok táborába, akiknek minden este meséltek. Azért én is megválogatom, milyen mesét nézhetnek a gyerekeim a tévében és ha már tévéznek, előnyben vannak az állatokrólés egyéb hasznos dolgokról szóló dokumentumfilmek, amiből ha nem is sok de megragad a kis fejükben.

Ha nincs is mese minden este, az ellazulás alvás előtt akkor is biztosított, egy természet hangjait tartalmazó cd-ről tücsök- és kabóca ciripelés kellemes hangjától szenderülnek álomba.

10. da5a93d992 (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2009. ápr. 26. 14:15

Én is fogok mesélni a gyermekemnek, ezt eldöntöttem. Emellett majd csinálok diafilm-vetítéseket (gyerekkoromban nekem nagyon tetszettek - mintha moziban lettem volna, ott voltak a képek, mégis anyu mesélt). :)

A Tom és Jerry mesét nem látom 'katasztrófának', többek között ezen is nőttem fel, nagyon aranyos kis mese volt, nem a bunyót vettük át belőle, vagy tanultuk meg.

A mostani modern, groteszk mesék viszont visszataszítók, címeket nem tudok, de szörnyek, meg pokémonok vagy mik vannak bennük, akik lőnek, ölnek, hánynak, vagy más módon gusztustalankodnak. Kitalált, grotesz, csúnya mesealakokkal van tele. Na ebből tényleg csak a rosszat tanulja meg a gyerek, ennél tényleg jobb egy családi film is. Vagy egy-egy szülő által megvásárolt/kikölcsönzött DVD....Ezeket a meséket egy kisgyereknek sem szabadna nézni.

2009. ápr. 26. 14:08

Örülök hogy írtad ezt a cikket! Nekem mindig mesétltek esti mesét bár arra nem emlékszem mennyi idős koromig,de azt tudom hogy mindig elképzeltem a szereplőket ha volt kép a meséhez akkor azt tovább tudtam képzelni........és lehet hogy enek köszönhetően már gyerekkoromban inkább az ismeretterjeztő filmeket néztem,jó jó persze volt mese meg sorozat is de ez egy komoly meghatározója lehet egy kisgyereknek. Mikor még a pocakomban volt a kislányom én már akkor hataározottan tudtam hogy ha eléri azt a kort hogy tud már egy picit figyelni hosszabb ideig akkor bizony esti mese lesz.Úgy képzelem bevackolom magam mellé az ágyikóba,hogy azért ő is lássa mit olvasok és nem lesz olyan este hogy ne meséljek neki valamit :0) Épp Apukám 2 hete rálelt a régi mesekönyveinkre,már csaptam is rá hogy el ne tegye!!!!!!!!Szeretnék azokból a mesekönyvekből olvasni amiből anno nekem olvastak(azoknak még volt értelem,mostanába jajjjjjjj néha amik a kezembe akadnak se füle se farka).Oviba is mindig meséltek a szunya idő előtt ,emlékszem a Mazsola és Tádét :D,zöld borítása volt .....jó volt kicsit nosztalgiázni :0)))

Köszönöm pöttike!

2009. ápr. 26. 13:16

Nagyon szepen megirtad a cikket,szivembol szoltal!:)Remelem masok is elolvassak.

A lanyomnak nagyon regota mondok meset este lefekveskor(3,5 eves),van,hogy kettot is,imadja!:)Mindig elmondja melyiket szeretne hallani,mar parat kivulrol fuj annyiszor mondtuk.Amig mi meselunk,addig apa kockazik a kicsivel(2 eves),de egyre gyakrabban all mellettunk es par percig figyeli:)

Mi napkozben is meselunk,a konyvek mind elso helyen vannak,es en olyan szivesen meselek.Sokat enekelunk,(azt a kics imadja) es mondokazunk is,nagyon jatkos tud lenni,a gyerekek levezik es kozben fejlodnek.

Sajnos,nekem ez nem adatott meg,mivel anyukam meghalt mikor 4 eves voltam.Es en tiszta szivembol adom ezt a gyerekeimnek,en is elvezem.

En is azt tanacsolom midenkinek,soha nem szabad sajnlani erre az idot,hiszen csak par percrol van szo,megis milyen sokat adunk vele a gyereknek.

7. c42aaaac41 (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2009. ápr. 26. 13:12

Szerencsére azért vannak egész épelméjű mesék is a tvben.a fiam imádja a thomast meg a Bob az építőt,vagy a postás patet.Ezekben azért van sok tanítás is!De tény,hogy ezek vannak kevesebben!Vagy csak meg kell keresni őket!

Én a Tom és Jerryn nőttem fel,de soha nem okozott nekem problémát,hogy durva.Akinek a gyereke ép értékrenddel rendelkezik,az el fogja tudni választani a mesét a valóságtól.Csak kell egy szülő,aki elmagyarázza a gyereknek,hogy mi is az amit lát!

2009. ápr. 26. 13:05
Én is fontosnak tartom, tartottam az esti mesét, amikor még kicsik voltak a gyerekeim. Ennek ellenére a tv mesének se vagyok ellene, csak azt tartom fontosnak, hogy mit, mennyit és mikor. Sajnos a mai meséket már nem a szórakoztatás és nevelő szándék vezérli, hanem az üzlet. Elvesznek az értékes mesék, a Rémusz bácsi, a Futrinka utca, a Mazsola és a többi. Helyette a felnőtt filmeket adják, gyerekszereplőkre átkonvertálva,. Ha belegondolunk, pl a Tom és Yeri se szól másról, csak hogy egyik szereplő hogyan tudja bántani, kinyírni a másikat. Sajnos ilyen meséken nőnek fel a gyerekeink és még csodálkozunk, hogy mitől olyan vadócak. És most nagyon szépen fogalmaztam.
2009. ápr. 26. 12:49
Én is úgy nőttem fel,hogy anyu mesélt!a kedvencem Az öreg néne őzikéja volt!A mai napig imádok olvasni!a gyerekem 2 éves és a maga módján ő is imádja a könyveket képregényeket.Szinte minden este "átolvasunk"egy -két képregényt,vagy könyvet.Ami annyit jelent,hogy sorolja,kit lát a képeken.Remélem mikor kicsit nagyobb lesz akkor ugyanúgy szeretni fogja a meséket,balladákat verseket,mint ahogy én is szerettem!
4. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 2. - Huanita80)
2009. ápr. 26. 12:46
Én is most kezdem el Nekik a meseolvasást, idáig nem nagyon érdekelték Őket (3 évesek a nagy 5), remélem mostmár fog Nekik tetszeni! Én tv-t nézni amúgy sem szoktam, Ők nézik néha a minimaxot, vagy egy egy mese dvd-t, de hála az égnek itt a jó idő és mindíg kint vannak játszanak! Este fürdés közben viszont nagyon imádják, ha elmeséljük végig beszéljük, hogy mi történt aznap!
2009. ápr. 26. 12:39
Szerencsére nincs is igazán csábító műsor a TV-ben. Szinte mindenről "lemaradok", de nem érzem lemaradásnak, hiszen az marad le a lényegről, aki a TV-vel kel, fekszik gyerekekkel együtt. Amit az első pár évben tudunk adni a gyermeknek, azt nem lehet behozni később.
2009. ápr. 26. 12:19

Milyen igaz.Én 29 éves vagyok,a kislányom 3 lesz.Most kezdjük bevezetni az esti meséléseket,hogy ne a tévére aludjon el.Bizony le kell mondanom az esti sorozatról,bár már nem ér sokat....

Az is igaz hogy annyi dolga van az embernek,hogy jó lenne ha tévézne a gyerek de az én kislányomat 3 percre köti le bármilyen mese.Néha bánom,néha nem. :)

A képzelőerőt,fantáziát fejleszti nagyon a mesehallgatás,ezért kell nekik mesélni,ettől nem szeretném megfosztani,főleg hogy a tévé nem köti le biztos tettszeni fog neki a mesélés.

2009. ápr. 26. 11:03
Megdöbbenve olvasom, hallom, hogy mennyi problémát okoz a mai világban a gyerekek irányítás nélküli tévézése.
Kapkodom a fejem, hogy a gyerekek - az egész picitől a majdnem felnőttig - mi mindent vesznek át az általuk megnézett és valóságosnak vélt filmvilágból.
Mit tegyünk? Egy nagymama korú anyuka tapasztalatai..

Ugrás a teljes írásra: Esti mese - gyerekek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook