Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti mese - gyerekek! fórum

Esti mese - gyerekek! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esti mese - gyerekek!

1 2
47. BollerKrisz (válaszként erre: 46. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 24. 23:15
Köszi! Már megyek is megnézni
46. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 45. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 23. 15:35
Gyorsan meg is néztem a teszen 595 Ft-ért vannak!
45. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 44. - BollerKrisz)
2009. szept. 23. 15:33

Szia!


A teszveszen vagy a vaterán vannak talán!

44. BollerKrisz (válaszként erre: 42. - Kittike8521)
2009. szept. 22. 21:24
Mi most vettünk diavetítőt, csak az a baj, hogy a régi filmek elöregedtek vagy elvesztek, így azt is kell hozzá venni, viszont az 1200-2000 Ft között van /db. Viszont dvd mesét meg már 300 Ft-ért is lehet kapni olyat, ami még aranyos is. Kicsit szomorú, de azért vettünk 5 mesét is. Ha tudsz eladó filmet valahol azt megköszönném
43. c42aaaac41 (válaszként erre: 42. - Kittike8521)
2009. szept. 4. 13:46
játékboltban,de az adok veszek portálokon is el lehet csípni
2009. szept. 4. 13:41

Sziasztok!


Nagyon jo cikk volt!

Egy életre szolo éményt kpa az aki ilyen estimeséken,történeteken nö fel.

Az én kisfiam másfél éves lesz és ugyan még hosszabb idöt nem bir nyugton ülni sokáig,szereti a meséket.

A vidám mesék nagyon jo könyv,nekem is megvan.

Ha valaki keresi,az Alexandra könyváruházban lehet kapni 1990.ft-ért.

Tudnátok abban segiteni h diavetitöt hol lehet kapni?

2009. júl. 18. 12:06
Sebaj!:)
40. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 39. - C42aaaac41)
2009. júl. 18. 11:44
Akkor így jártunk!:(
39. c42aaaac41 (válaszként erre: 38. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 18. 11:20
Nem sajnos!:(
38. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 37. - C42aaaac41)
2009. júl. 18. 08:58

Szia!


Szeretném megkérdezni, hogy Te megkaptad a meséket? Ugyanis Én is kértem még előtted privátban, de azóta sem kaptam semmit!:(

37. c42aaaac41 (válaszként erre: 36. - Fionella)
2009. júl. 15. 10:09

szia!

nekem elküldenéd?

Köszi

tigrincke@gmail.com

36. Fionella (válaszként erre: 21. - BollerKrisz)
2009. júl. 14. 23:15
Szia! nemtom, keresel-e még édes kis meséket, de nekem rengeteg van. El tudom őket küldeni imélben. Szia!
35. BollerKrisz (válaszként erre: 33. - C42aaaac41)
2009. ápr. 29. 20:43
Előre is köszönöm
2009. ápr. 29. 14:37
Gratulálok a cikhez, szívemből szóltál. Számomra teljesen természetes, hogy a könyv és a mesélés mindennapok része. A gyerekek már 2 éve a könyvtár tagjai és rettenetesen élvezik a könyvtárba járást. Büszke vagyok rájuk.
33. c42aaaac41 (válaszként erre: 30. - BollerKrisz)
2009. ápr. 29. 13:04
Szia!Körül nézek,és privátban jelentkezem!
32. rencsilany (válaszként erre: 21. - BollerKrisz)
2009. ápr. 29. 08:33

Ismered a Vidám mesék cimű mesekönyvet?

Még kislány koromban jelent meg,de kiadták újra.

A lányaim kedvence lett.Vannak benne rövidebb és hosszabb mesék,nagyon aranyosak!

Nem tudom most mennyibe kerül,de érdemes rá beruházni!!:)

2009. ápr. 29. 04:46

Kisfiamat 2-3 éves korában még nem igazán érdekelték a mesekönyvek. Mivel én itthon dolgoztam számítógépen, lejött hozzám és sokkal jobban érdekelte a számítógép. Így a számítógépen kezdtük a meseolvasást. Nagyon sok aranyos képes mesét találtam, amiket érdeklődéssel hallgatott.

Ma már 6 éves, de ritka az a nap amikor meseolvasás nélkül alszik el este. Bármit képes abbahagyni csak hogy meseolvasásra legyen idő.

30. BollerKrisz (válaszként erre: 27. - C42aaaac41)
2009. ápr. 29. 00:17
Igazán megköszönném a könyveket, mondd hogy gondolod? Tényleg jó lenne. Ha a világ rigó lenne; Gólya, gólya, gilice és a Mondókák, dalok kicsiknek. Ez a három könyvem van, de már szinte mindegyiket fújja, persze csak amelyikek tetszenek neki, van amit átlapoz. Este a kádban már magától kezdi el mondogatni. Tényleg jól jönne valami új. Előre is köszi.
2009. ápr. 28. 16:08

mondoka...

ovono...

egyszervolt...

ezeket írd be .hu val a végén.

Mi a rövidebb meséknél tartunk.A grimmeket, andersent félretettük(unokahúgunk vigasztalhatatlan volt a bambi után!).

De olyat is szoktam neki venni amiben csak képek vannak, és találunk ki hozzá rövid mesét.Néha már ő is.

28. c42aaaac41 (válaszként erre: 24. - Kerinezsuzsi)
2009. ápr. 28. 16:01
Ez cuki!
27. c42aaaac41 (válaszként erre: 23. - BollerKrisz)
2009. ápr. 28. 16:01

Tényleg megelőzi a korát!Az én fiam még tisztán sem beszél,nem hogy verseket mondjon!:DD

Küldjek könyveket?

26. kerinezsuzsi (válaszként erre: 25. - Kerinezsuzsi)
2009. ápr. 28. 15:46
Most vettem észre, hogy akitől kimásoltam szintén a Hoxa tagja. Hiába kicsi a világ!
25. kerinezsuzsi (válaszként erre: 24. - Kerinezsuzsi)
2009. ápr. 28. 15:39
Bocs, de lusta voltam újra írni! Be kell ütni a googleba a verses mese címszót, és találtok rövidebb, hosszabb meséket, amik azért is jók, mert egész aprókák is szívesen hallgatják.
2009. ápr. 28. 15:35

Fésüs Éva: Békanóta



Békakirály papucsának


elveszett a párja,


nézi erre, nézi arra,


seholse találja.



Kereste a


gyereke,


ebihalak


serege,


egy se lelte,


úgy elnyelte


fekete tó


feneke!



Szalajtották a kis gyíkot,


nézze meg az árkot,


keresték a náderdőben


szitakötő lányok.



Kereste a


gyereke,


ebihalak


serege,


egy se lelte,


úgy elnyelte


fekete tó


feneke!



Nem találják a papucsot


sehol a világon,


ezért ugrál békakirály


ma is mezítlábon!



Kereste a


gyereke,


ebihalak


serege,


egy se lelte,


úgy elnyelte


fekete tó


feneke!



Brekeke !

23. BollerKrisz (válaszként erre: 22. - C42aaaac41)
2009. ápr. 28. 15:28

Köszi a tippet, utána nézek, csak az a baj, hogy külföldön vagyunk és itt semmilyen magyar könyvecskét nem lehet kapni. Azért kellene neten elolvasnom legalább 1-szer, hogy utána elmondhassam neki.

Nagyon sokat olvasok neki, de csak verses könyveink vannak. Már kb 80 apróbb (4 soros) -hosszabb (több versszakos) mondókát tud fejből meg az Öreg néne őzikéjét majdnem teljesen végig, nagyon fogékony és érdeklődő. Megelőzi a korát és igényli a mesemondást és olvasást főleg este lefekvés körül.

22. c42aaaac41 (válaszként erre: 21. - BollerKrisz)
2009. ápr. 28. 15:00
A neten a különböző aukciós oldalakon néha ki lehet fogni olcsó könyveket!De vannak ezek az olcsóbb könyvesesek és ugyan nem a Disney figurás megoldással vannak a könyvek,de attól még el lehet mesélni a gyereknek!De nem kicsi Ő még ezekhez a mesékhez?Inkább ilyen leporellós könyveket vegyél.Szerintem!Dehát a 2 évesek sem egyformák!:DD
2009. ápr. 28. 14:31

Sziasztok!


Az én lányom szereti a tv-t nézni, ha megyünk valahová kocsival, vagy ha apu vigyáz rá, amúgy nem érdekli, kivéve 1-2 sorozat, de hála pont azok, amikből tanulni lehet. Pl: elmo és szezám utca.


A kérdésem: nem sok mesére emlékszem gyerekkoromból, pedig anyáék mindig meséltek, de valahogy kiestek a történetek. Honnan tudnék hozzájutni az igazi mesékhez? Az Andersen mesék még nem nagyon érdeklik a 2 éves manót. Ilyeneket keresnék, mint pl: Piroska, csipkerózsika stb, amit el tudnék mesélni és nem kell a sötétben olvasni hozzá. Könyvesboltban jártam, de ott csak 1 ismerős mese van, sok ismeretlennel 1 könyvben és az is 7-8 ezer. Esetleg neten?

Segítenétek???????????

20. rencsilany (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. ápr. 27. 16:48
nekem is van sajna 1-2 ismerősöm,ahol a tv az úr.és a gyerek már nem is tud nélküle játszani,nem nézi,de valaminek szólnia kell.
2009. ápr. 27. 14:29

Nagyon jó a cikk!

Nálunk most aktuális is, 3 éves a kisfiam.

Mikor hazavittük, jöttünk rá, hogy nem a tv-lesz a központ otthon!

Mikor pár hós volt, szinte be se kapcsoltuk, nem szerettem volna ha a képernyőt nézi és nem játszik a csörgőivel.

Aztán később se, egy két reklámnál kifejezetten megijedt.A filmeket meg szigorúan nélküle néztük nézzük éjszaka(sokszor a híradót is!)!

Most már van, hogy bekapcsoljuk este a tv-t.Meg van dvd-lejátszó is.Sok régi mesét kapott(Legkisebb ugrifüles stb.)De az újakat megnézzük, mielőtt vele is leülnénk.És próbáljuk kitalálni az élekorának mi a legjobb.Kábel tv nincs bekötve,csak egy csatorna van-ha zenés műsor ment azt nagyon imádta!De egyedül nem hagyjuk a tv előtt.Ha valaki

jön hozzánk,kikapcsolom a tv-t,hogy egymásra is figyeljünk.

Nagyon rossz, amikor elmegyünk valahová, és akár 2-3 tv is megy egyszerre a lakásban.Néha leülünk számítógépezni a kisfiammal, de oda is azért mert a mamáékkal

tudunk beszélni és látjuk is őket.

Szülinapjára diavetítőt szeretnék,én gyerekkoromban imádtam.Mivel engem se engedtek nagyon tv-ni,híradó például tiltott volt(néha meglestem), meg a filmek is.Bár azokhoz képest a

mai rajzfilmek sorozatok nagyon távol állnak(sokkal durvábbak, még a mesecsatornák is!).A lényeg, hogy még jó ideig nem lesz kábel itthon és gyerekemmel együtt nézem a tv-t ha mégis bekapcsoljuk.

2009. ápr. 27. 13:28
Nagyon örültem a cikknek. Nemcsak az összetartozást, a biztonságot jelenti a gyereknek, hanem amit gyakran elfeljtünk, a szendergés állapotát. Amikor eljut az ellazulásig a kisgyerek, és egy jóleső érzéssel alszik el. Még egy kicsit mocorog, hogy jobban befészkelje magát az ágyába, és szinte észrevétlenül csúszik bele az álomba. Az, hogy ez a felnőttnek lemondást jelent? Ha jól belegondolok, nekem is sokat jelentettek azok az esték, vagy délutánok, amikor mesét mondtam a gyerekeimnek, az unokáimnak, vagy régen az óvodásaimnak. Én szívesebben meséltem könyv nélkül amikor csak lehetett, de amikor már hosszabbodtak a mesék, már inkább könyvből. Az unokáimnak kitalált meséket is meséltem. A gyerekeimnek, még nem voltam biztos magamban, így inkább a klasszikusok közül voltak a kedvencek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook