Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az E-számokról fórum

Az E-számokról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az E-számokról

12. Serry (válaszként erre: 11. - Norci78)
2010. szept. 11. 17:04
Azért azt érdemes tudni ,hogy az E-számokkal jelzett adalékok nem vegyszerek.. aromák színezők, stb. olvasd el hoxát.
2007. szept. 27. 21:24

A bio élelmiszerekről is az van köztudatban, hogy vegyszermentes, de mégis található bennük különféle adalékanyagok. Sajnos a mai fogyasztói társadalomnak a figyelmét előbb lehet felkelteni színesebb, jobb illatú termékekkel mint az egészséges termékekkel.

Addig nem is várhatjul el a termelőktől hogy kevesebb vegyszert használjonak.

Persze tisztelet a kivételnek

2007. szept. 27. 21:20

Persze a rengeteg E-betüvel jelzett adalékanyagok nem minden esetben jelenti, hogy káros hatásuk van. Sokan közülük természetes szinezőanyag és társai. A mennyiségüket pedig szigoruan ellenőrzik, de ha valaki egyoldaluan táplálkozik.......

De a táplálkozásunkkal a betegségek nagy részét meg lehet előzni, illetve (ha olyan típusú a betegség) helyre hozni.

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Apokrif)
2007. szept. 24. 13:45

Szia!

Miért lennék? De nem jó, ha téves információk terjednek.

"Ha ideállís lenne az általad említett arány" - nem írtam arányt.

A csonttömeg alakulása komplex folyamat, soktényezős, nem lehet leegyszerűsíteni a kálcium- és foszfátbevitelre.

8. apokrif (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2007. szept. 24. 06:35

Jó reggelt! Kedves Pirosalma!


Mostmár itthonról, jobban ráérve.


Mielőtt bármit is írnék, ... kérdezem, hogy Te "Önjelőlt/Ügyeletes cikiző" vagy ezen a portálon vagy "Kerületi megbízott" vagy? Mert akkor egész más a helyzet ....


Ui:

De az utolsó szó jogán, még hagy írjam ide, ... "Ha ideállís lenne az általad említett arány, talán nem lenne Magyarországon is immár népbetegség a csontritkulás. Nem súlytana annyi embert a csonttömeg vesztés. Nem volna Pl. probléma a szájszebészeknek, hogy nem tudják beültetni az implantátumokat az alsó vagy felső álkapocsba, mert nem volna olyan elvékonyodott, stb.

7. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Willy)
2007. szept. 23. 09:17
Glikollal édesíteni mondjuk, érdekes dolog. Szerintem vagy nem így volt, vagy nem édesítőnek tették bele (de leginkább véletlenül). Glikollal édesíteni gazdaságtalan, és már kisebb mennyiség esetén is végzetes következményekkel jár az elfogyasztása, ennyire hülye nem lehet a termelő.
6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Apokrif)
2007. szept. 23. 09:15

Szia!

Szerintem a foszfátról már le lehetne szállni, mert bizonyított tény, hogy kielégítő kálciumbevitel mellett a kálcium-foszfát aránynak nincs jelentősége.

2007. szept. 23. 07:56

Barackos krémmel töltött, fagyasztott FORNETTI réteske :

- B412 (guar-gumi: a mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tisztításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül 10%-ban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény egyéb kísérőanyagait is. Allergiát okozó anyag.)

- E452 (polifoszfátok: a legvitatottabb adalékok közé tartoznak. Az ugyan még nem bizonyított, hogy a gyerekeknél hiperaktivitást váltanak ki, az azonban igen, hogy a foszfátok befolyásolják az emberi szervezet kalciumanyagcseréjét. Túl sok foszfor bevitele megbontja a foszfát-kalcium egyensúlyt és megakadályozhatja a szervezet kálciumfelvételét (ami csontritkuláshoz vezethet).

- E104 (kinolinsárga: szintetikus színezőanyag, a patkányokra és az egerekre nézve ártalmatlannak bizonyult. Egy EU szakértői bizottság kutyákon végzett rövid idejű vizsgálata szerint „nem mutatható ki egyértelmű toxikus hatás”. Káros hatása az emberre nem ismeretes. Az USA-ban élelmiszerszínezőként tilos használni. Feltehetőleg allergiát okoz.)

- E110 (narancssárga: Feltehetőleg allergiát okoz.)

- E122 (azorubin: az eddigi állatkísérletek során nagyobb adagok esetén – a legkülönfélébb mellékhatásokat figyelték meg (a vérképre, a tüdőre, a nyirokrendszerre és a hasnyálmirigyre hat). Feltehetőleg allergiát okoz.)

- E124E (neukokcin: Feltehetőleg allergiát okoz. Az USA-ban betiltották.)


Adatok: „Az élelmiszerek adalékanyagai (a E-számok rejtélye)”.

Kiadja: a Hulladék munkaszövetség, az ÖKO-TEST Verlag alapján.

2006. aug. 9. 09:33

Nohát mostság találtam egy cikket, és gondoltam felrakom tele E számokkal és az Uniós határozattal, de ha már van ilyen, akkor nem teszem fel.


Az indittatás a gumi arábikumból fakad, ugyanis a csokimban, amit tegnap ch napon ettem ez volt. Gondoltam megnézem már. Dörzsöltek ezek, nem az E-s jelzést teszik ki, hanem kiírják, hogy ez van benne, de halvány lila sejtelmem sincs, hogy mi a szösz ez. Igaz már tom :).

3. zse pi (válaszként erre: 2. - Willy)
2005. nov. 22. 14:17

Szia.

Ha érdekel, hogy kik, és miért mérgeznek bennünket, akkor olvasd el a Cenzurázott egészség c. könyvet, abból megkapod a választ.

Szerintem sem valami egészséges a rengeteg E-ből álló élelmiszereket megenni, csak manapság sajnos már nem találsz olyan termékeket a polcokon, amik természetesek.

Ezért jó ez a diéta, mert a hentesnél megvett husiban, vagy a zöldségestől az uborka, biztosan nem tartalmaz E-t! A baj az, hogy rohanó világban élünk, és a tartósított kajáknak vesszük a "hasznát"...

Zs.

2005. nov. 18. 22:47
Úgy gondolom, hogy el kellene gondolkodni a következőn: Az e-szám, mindössze egy rendszer, amely magába foglalja az élelmiszer adalékok listáját. Ezeket az adalékanyagokat, ugyanúgy, mint pl. a gyógyszereket, bevizsgálják és megfelelőség esetén engedélyezik. Nyilván hozzáértő, és megbízható szakemberek. Ekkor jön valaki, aki azt állítja, hogy pl."amerikai laboratóriumokban megállapították, hogy..." Soha, konkrét meghatározást ezzel kapcsolatosan nem volt alkalmam olvasni. Szinte mindíg általános alanyzt használnak ezek a kritikusok, pl.: meg akarnak mérgezni minket. Csak az a kérdés kik, és miért. Ha vannak élelmiszergyártók, akik felelőtlenek, az nem vonatkoztatható mindenkire ebből az iparágból. Ha annak idején az Oszták borban fagyálló folyadékot találtak, az nem jelenti azt, hogy minden gazda fagyállóval édesítette a borát. Felelőtlen emberek ellen nem sok védelem van, de a rémhíreket terjesztőkkel szemben sem, mert ezek legalább annyi kárt okoznak. Bölcsebb dolog a józan emberi észre hagyatkozni.
1. Hoxa
2005. nov. 18. 14:17
Elég ellentmondásos rémhírek és hiresztelések kaptak szárnyra az E-számokkal kapcsolatban. Vannak köztük megkérdőjelezhető anyagok, de vannak ártalmatlanok is! Szerintem a lényeg, hogy ismerjük meg valamennyire őket, és a legártalmasabbakat próbáljuk meg elkerülni, ha már minden E-számot úgyis lehetetlen. A cikkben tárgyalt lista elsőre ijesztő lehet, nem a pánikkeltés a cél, hanem hogy megismerjétek azokat a kódszámokat, amelyeket érdemes "ételeinken kívül tudni".

Ugrás a teljes írásra: Az E-számokról

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook