Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen sorrendben jönnek ki a maradandó fogak? fórum

Milyen sorrendben jönnek ki a maradandó fogak? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 25. 21:24

Szia!


Igen, normális.:)

Azért érdemes figyelni rá, mert gyakran azt gondolják, hogy az egy "kései tejfog".

2009. ápr. 25. 20:32
Köszönöm a válaszokat,teljesen megnyugodtam :) Ez a normális :)
7. nagyreni (válaszként erre: 5. - 4ca460d3e8)
2009. ápr. 25. 20:27
Én is elolvastam, ezek szerint teljesen normális a mi esetünk is. Az én lányom jóval magasabb, mint a korának megfelelő (130 cm magas), gondolom, a koponyája is arányosan nagyobb, mint kellene lennie, ahogy a magassága, ezért bújtak ki olyan gyorsan az első vasfogak hátul.
6. nagyreni (válaszként erre: 2. - Kenzol)
2009. ápr. 25. 20:21
Nem tudom, hogy normális-e, de az én lányomnál is ugyanez a helyzet, ő januárban volt 6 éves. Októberben kezdett mozogni az első tejfoga elöl, és akkor csak úgy kíváncsiságból benéztem a szájába és 3(!!) vasfoga már kinőtt hátul, decemberre kibújt a negyedik is. Ő nem fájlalta, igaz, az utolsó tejfogait is úgy vettem észre, hogy egyszer ásított én meg pont beleláttam a szájába, egyáltalán nem panaszkodott.
5. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 4. - Kenzol)
2009. ápr. 25. 20:21

Találtam Neked valamit, le van írva benne amit Te említesz!


[link]

2009. ápr. 25. 20:14
2 hónapja voltak az ovival fogorvosnál akkor még nem volt jele,de most kicsit furcsállom,hogy hátul jön,azt hittem ez is tejfog,de megvan mind a 20 neki.
2009. ápr. 25. 20:07
Szia! Nekem a gyerekeim még elég kicsik, hogy a maradandó fogakat várjuk! Csak annyit tudok mondani, hogy lehet ez is normális, ugyanis Nekem az elsőszülött gyermekemnél, nem a középső fogak (metszőfog) jöttek elsőnek, hanem a szemfogak, és azt mondta a doki, előfordúl! Azért szerintem menjetek el fogorvoshoz, nem árt egy ellenőrzés!
2009. ápr. 25. 20:00

Kislányom 6 éves múlt,minden tejfoga /20/ megvan még,de elkezdte fájlalni az ínyét hátul néhány hete,és kiderült kibújt egy új fog.

Ez a sorrend normális? Nem az elsőknek kellene kiesnie?

2009. ápr. 25. 19:58
Milyen sorrendben jönnek ki a maradandó fogak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook