Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsik/kiságyak/babás apróságok..:) fórum

Babakocsik/kiságyak/babás apróságok..:) (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 5. 00:17

Sziasztok!

Régebben én is járkáltam a hoxa portálon de nem fórumoztam.Jó ez az oldal hasznos tanácsokat kaphat az ember.Had írjak én is le néhány tapasztalatot.Az első gyereknél arra törekedtem minden vadiúj legyen mert igazából nem is terveztem többet.Így a babakocsiból is új kellett és hát nem igazán a praktikusságot néztem hanem megtetszett egy jó nagy igaz szépen fel volt szerelve de 18! kilós kocsi.Szegény mamám megvette 70-ért én meg szenvedtem vele.Először csak az első emeletig kellett felvibnnem majd átköltöztünk és a másodikra.Extra túlsúllyal és egy szépen fejlődő gyerekkel.Váltottam egy cam-osra.Eszméletlen nagy volt a különbség.7,5 kilós kocsi nagy kosárral lábzsákkal és esővédővel akkor "csupán" 38-ért.A mostani kocsinkamit a második gyerkőcnek vettünk aukciós oldalon,3funkciós,és ez sem az igazi.b lux de nehéz, pedig nem látszott olyan nehéznek a képen.aki járművel utazik ha csak néha is, meg kell kütdenie a lépcsőkkel.Jöhet az új kocsi megint :(

44. Renuka
2009. febr. 27. 22:30
Nézzetek be a Nurcika bababoltba az Árpád téren van.Babakocsik most nagyker.áron vannak.
43. culko
2009. jan. 17. 12:54
sziasztok, ha valaki erre járna, és tudna piccolino babakocsiról véleményt mondani, akkor azt nagyon megköszönném...:)
42. bzanna
2008. jan. 25. 00:11

Jajjj de ciki, bocsánat!!! Most vettem észre, h te ezt egy éve írtad!!

No sebaj, ha esetleg valakit érdekelné a babakocsi, vagy egy kiságy, szóljon, írjon, megbeszéljük.

41. bzanna (válaszként erre: 33. - Ekka)
2008. jan. 25. 00:06

Szia!

Ne haragudj, ha zavarlak, nem tudom aktuális-e a babakocsi-dolog. Nekem van egy eladó babakocsim, mózeskosárral, esővédővel, téli lábzsákkal stb. Nagyon jó állapotban van, TAKO NATALIA. Nagy küllős kerekei vannak. Strapabíró. Én 35000-ért árulom. Ha érdekel, írj a bzanna@freemail.hu-ra vagy hívj a 06/70-293-45-71-en.

40. Zsu77 (válaszként erre: 1. - Ekka)
2007. aug. 13. 07:43

Szia!

Megértelek, hogy már most elkezdesz nézelődni én is ezt tettem.

Babakocsink BBC Airtrophic4-s van. Na ez a méregdrága babakocsi (le sem merem írni az árát), 5 hónaposan a kerekei megadták magukat, cseréltetni kellett. Mondjuk még most is ezt használjuk, szeretem is, de kategóriájában lett volna olcsóbb is.

A kiságyat, pelenkázót csináltattam a szekrényekkel együtt (170 eFt a vett kanapéval). Pelenkázó jó nagy legyen, de az is igaz nincs akkora pelenkázó amin egy hisztiző kakás gyerek elférne:)

A kiságy variálható, 140x70-es és kókuszmatracot vettem bele (11 eFt). A mai napig használunk babafigyelőt Angel Car (32 eFt). Pelenkázó vödör nekünk 2 féle van (már dolgozok és 2 helyen élünk), a Sangenicbe nagyon drága az utántöltő és nem is zár olyan rendesen, mint a másik.

Amíg pici nagyon hasznos az a féle hordozó amit a babakocsikra lehet tenni és még az autóba is beköthető, aztán ezt hamar kinövik és jöhet a gyerekülés.

Vettem babafürdető szekrényt (32 eFt), én szerettem, de már jó ideje nem fér bele a pici, jaj és a leeresztő csövet kész macera kitakarítani, legalábbis, ha fürdetőkrémmel fürdetsz.

Szoptatós párna (10 eFt) és szerencsétlenségünkre nem szopott a pici. 3 féle fejőszerkezetet sikerül beszerezni, de beteg lettem és a baba is így el kellett apasztani a tejemet.

Mérleg, kuponnal 6 eFt-volt, ígynem kellett mindig mérlegeltetni járni, viszont nagy veszélye az állandó inger a mérésre és az adatokon való idegeskedés. Hízott, nem hízott......

Kicsit sokat írtam, bocsánat.

Jó pocakoskodást!

2007. máj. 21. 05:35
A csecsemű persze csecsemö akart lenni :)
2007. máj. 21. 05:33

Sziasztok!

Nekünk rácsos 120*120-as volt, 3 pozicióban állithatós, amit imádtunk, de most eladok mert költözünk, és már úgyis csak kicsit van benn, elég a hálós, amit össze tudok csukni, és elfér az ágy alá.

Nekem a hálós instabilnak tünt, de a nagyobb, négyzet alakuak azért kibirnak pár dolgot szerintem.



A babakocsi hossza eléggé egyformácska tud lenni, a lényeg az állitható lábtartó, mert azt biztos utálná egy magas ám fiatal csecsemű, ha tértől lóg a lába, de az alját nem éri még fél évig el...


Pelekázó vásárlásnál a mama magasságát is figyelembe kell venni!

Az izgő-mozgót úgyis az ágyatokon fogod előbb-utóbb pelenkázni, az egybeépitett pici lakásokba ideális, amúgy azért nem,mert mi van ha a 3 éves kijelenti,hogy nem tetszik neki a bútor? Hallottam ilyet, és sajna hiába érvelt a mama,hogy nna de azért vettünk hosszabbithatóóót....


Magas mamák a babakocsi hátsó merevitővasába élvezettel belerughatnak ám menet közben,a toló rész is jó,ha magasan van és jó az elősztása, mert padkánál gyorsan kell tudni manőverezni vele.


Ritkán lehet egy kocsival megúszni sajna,mert ritka a tökéletes kocsi.

Ami szuper, az nehéz , ami könnyű annak meg más baja van...


:)

2007. febr. 3. 14:09
Köszike, én is ettől féltem...mármint, hogy a hálós az gyanús volt...valami fát keresek, de olyan "szerencsétleneket" látok csak, nem tetszik egyik sem :( ami meg tetszik, az majd 40ezer ft. Kispolszkit is tudok ennyiért...micsoda üzlet a gyerek...
2007. febr. 2. 11:51
SZIA FUTRINKA! NEKÜNK NÉGYSZÖGLETŰ STÍNES MŰANYAG VOLT MIND A 2 GYERKŐM SZERETTE. KB 15-20 EZER KÖZÖTT VAN AZ ÁRA. SZERINTEM A HÁLÓSBA KÖNNYEN BEAKAD AZ UJJA, NO MEG KAPASZKODÁSNÁL VÁG ÁM AZ A HÁLÓ.
2007. febr. 2. 08:29

Sziasztok!


Hempergő-járókaügyben mit tudtok tanácsolni?

Milyen legyen, ne legyen? Ezerféle van, némelyik nem is tetszik, de vajon melyik a jó? Hálós, rácsos? Kerek, négyszögletű, sokszögletű? Van valakinek tapasztalata? Jó ha több szintben állítható?

Teljesen nemistudom...

34. Pitypang (válaszként erre: 33. - Ekka)
2007. jan. 16. 18:50
Ekka, irok privat uzenetet, mert en pl. tudok egyet, ami a leirt kriteriumaidnak megfelelhet es olcsobbal uzletben nem talalkoztam.
33. Ekka
2007. jan. 16. 16:51

Babakocsinak mekkora legyen a hossza?

Párommal mindketten jó magasra nőttünk, gondolom a babó is követ majd minket:D


Nekem valami olyasmi kellene amihez van mózes. 2.emeleten lakunk jó lenne abban le-föl hordani a babót.

Tud valaki ilyen kocsit "olcsón"? Amit én néztem megfizethetetlen:P

32. Pitypang (válaszként erre: 31. - Pitypang)
2007. jan. 16. 11:52

Bocs, javitok, mert osszekeveredtem en is...


"A kisfia 4 honapos, a mozeskosaraba mar nem fer bele, de olyan tul sokaig mar mozeskosar nelkul is vegig fogja erni a kocsit."


----» ...., de nem olyan tul sokara mar mozeskosar nelkul is vegig fogja erni a kocsit.


:)))

31. Pitypang (válaszként erre: 28. - Vandancsi)
2007. jan. 16. 11:49

Egy baratnom epp igy jart egy 120 ezer Ft-os babakocsival, hogy most engem nyaggat, segitsek neki szerezni egy olyant, mint amit mi vettunk. :)) Az o babakocsijuk nagyon szep, nagyon konnyen fordithato stb., csak egy baj van, hogy figyelmen kivul hagytak a meretet. A kisfia 4 honapos, a mozeskosaraba mar nem fer bele, de olyan tul sokaig mar mozeskosar nelkul is vegig fogja erni a kocsit. A sportresze jonak tunik, bar arra meg nem kerult sor, hogy hasznlajak ugye... Csak hat az a baj, hogy ulni meg sokara fog tudni ugy, hogy egy egesz ebed utani setet kibirjon es jo is legyen neki ugy.

Szerintem aki meg nem vett babakocsit, ne hagyja a meretet figyelmenkivul, mert nem az icuri-picuri, 3-4 kg-os baba fog csak benne lenni, hanem hala Istennek meg fog noni egesz hamar. :)


Amugy en sem babonazgattam az elejetol kezdve, mert szerintem nem a megvett holmin mulik egy baba egeszsege stb. En is ugy gondolom, hogy jo idoben elkezdeni nezegetni, korbekerdezni a friss anyuka ismerosoket, mert nagyon sok hasznos dolgot tudnak mondani, amit a bababoltos biztos nem fog, mert neki az jobb, ha ossze vesz az ember mindent, akar duplan is... :(

Kulonben is, a nok azert szeretnek vasarolgatni, gyujtogetni, valogatni, ez nem is "feladat" nekunk, hanem meg szorakoztato is. ;)

30. Hoxa
2007. jan. 14. 13:52

Vigyázzatok az olyan pelenkázóval, ami az ággyal egybe van építve. Nem elég széles és a leesést gátló fa részbe a kicsi beveri a kezét, amikor kalimpál. Nekem nem ajánlotta egy barátnőm, akinek ilyen van és mindig összeverte rajta a kezét a kicsi.

Szerintem is jobb az olyan pelenkázó, ami széles, később levehető a teteje és kapsz egy sima kis szekrénykét. Az ágyból is van átalakítható, hogy ha kinövi a gyerek, akkor a rácsokat leszerelve is ágy marad.

2007. jan. 14. 10:23

Sziasztok!

Én nem tudom ki hogy van vele, de mi a párommal nem vagyunk babonás tipusok, és szépen lassan vásárolgatunk is a kicsinek, pedig még épp hogy a félidőn túl járok.


Szóval én is olyan kiságyat akartam ami pelenkázóval együtt van, és később külön komód lesz a pelusozóból, az ágy meg ifjúsági ágyként is használható, de aztán letettem róla, mert iszonyat ára van. Úgyhogy maradt a külön kiságy (ágyneműtartóval), és a pelenkázót meg megcsináltatjuk.


A babakocsi meg érdekes dolog, mert épn meg sok olyat hallottam, hogy vettek egy olcsóbbat, aztán meg még kettőt, mert kinőtte a baba, meg nem lehetett sportkocsivá alakítani, stb...

Szóval mi úgy dönöttünk 1x inkább megvesszük a drágábbat, és akkor az legyen végig jó a babucinak, meg esetleg majd a követkető babynknek is, mert ugyanis 2-t tervezünk.

2007. jan. 14. 09:53

Én mint majdnem mindent, a babakocsit is licitálós oldalon vettem, és azt gondolom, jól jártam vele, bár még nem debütált a kocsi, majd márciusban fog. Szóval ez egy B. márkájú, nagyon tágas kocsi, az első kerekei bolygósíthatóak, átfordítható tolókarú, és szuperül téliesíthatő. Egy hibája van talán( amiért az előző tulaj 2 hónap után eladta), hogy viszonylag nagy helyet foglal összecsukva is, így se tömegközlekedésre, se kocsiban való szállításra nem nagyon alkalmas. De nekünk ezek pont nem is voltak fontosak, mert a városközpontban lakunk. Sztem ami fontos, hogy könnyen irányítható legyen egy kocsi. Egy ismerősöm fogalmazta meg jól, hogy az a jó kocsi, amit egy kézzel is jól és könnyen tudsz irányítani. Mert sokszor kerülhet az ember olyan helyzetekbe, hogy egyik kézzel ajtót kell nyitni, vagy valami más van benne (pl. telefon), vagy egy gyerek!!! :) ja, az ára 25 ezer ft volt (új ára 50ezer)táskával, lábzsákkal, esővédővel együtt, még garanciális is, és tényleg új állapotú.

A kiságyat is így "szereztem", ami kombi,vagyis pelenkázóval egybeépített, és később majd külön ágy meg komód lesz belőle. itt szempont volt, hogy ágyneműtartós fiókjai legyenek, mert a lakásunk nagyon pici, és a fiókok sok ruhát el tudnak rejteni.

tesóm Ch.. márkájú kocsit vett, ami nagyon szuper(egy vagyonba került), viszont baromi nehéz, összecsukva nagyon nagy és a gyerek 2-3 hónap alatt kinőtte mind a mózest, mind a babahordozót (ami nagyon helyes, mert így nekünk azt nem kell venni!!!), így mindenképpen kell vennie egy sportkocsit meg egy másik hordozót. Szal sztem nem érte meg, bár tényleg nagyon (Hoxa után szabadon) csicsa-micsa, és sokan meg is csodálják.

A G. márkájúról én csak jókat hallottam. Az egyik barátnőm pesten az egyik babaáruházban vett olyat és 70 ezer helyett 35 ezer volt, mert kifutó színből választott!!! Figyelni kell az akciókat, mert több tízezret meg lehet spórolni.


Egyébként Ekka sztem jól teszed, ha szépen lassan elkezded a vásárlást, mert így nem a legvégére marad, és nem akkora megterhelés a pénztárcádnak sem. Arról nem is beszélve, hogy a lelkednek meg milyen jót tesz, ahogy gyűlik a babakelengye!!!


Na, jó hosszú lett, bocsika!! :))

2007. jan. 12. 21:49
A mi babakocsink 30 ezer volt.Ennél jobb nem kell.Nagy felfújható kerekei vannak,nagy belső tér és mózeskosár.Nem utolsó sorban állítható tolásirány,és kicsire összecsukható.Az anyaga és a színe is szép.Az volt a fontos hogy a kicsinek kényelmes legyen.Nem szeretem a csörgős bolygókerekű kocsikat,és szerintem a kicsinek sem kényelmes hogy szétrázza.
2006. dec. 30. 16:24

Mi a babakocsiból igyekeztünk a legolcsóbbat kiválasztani, ami 30 e Ft-ot jelent. Jól néz ki, nagy kerekekkel, nagy fekhellyel, bár fordulni csak úgy lehet vele, ha megbillentjük, mert nem bolygókerekes. Szerintem butaság sokat költeni egy puccos babakocsira.


Viszont a légzésfifyelő vételét nagyon fontosnak tartom.


Kiságyból is a leglocsóbbat választottuk, ami ettől függetléenül új és jó minőségű. nem tetettünk bele a manapság divatos kókuszmatracot, hanem brendonos, jó minőségű szivaccsal béletük, így összességében 13-14 e Ft. volt.


Babahordozót a sógornőméktől kaptunk kölcsön.

2006. dec. 30. 14:40

Nalunk a babakocsi kerdese megoldodott egyszeruen. Ismerostol, akinek epp olyan volt, amit en kerestem. Nekem az volt fontos, hogy nagy kereke legyen, mert ezeken a rossz jardakon talan elonyosebb. Atfordithato legyen a tolokar, hogy amig pici, velem szembe nezzen, utana meg tudjon seta kozben nezegelodni, mikor mar ul. Fontos volt, hogy nagy legyen a belso ter, mert tobb friss anyukatol hallottam, hogy le kellett cserelni a babakocsit, mert kinotte a baba. Plane telen, amikor jol be vannak oltoztetve a kis maciruhakba. :)

Volt hozza mozeskosar is, ami belefer a babakocsiba, ezzel egyutt ki lehet venni a babat es pl. bevinni a lakasba stb.

Hordozonk meg nincs, de azt lehet kulon is venni.

Jaj, es kaptunk egy tok jo kis kengurut, amit alig varom, hogy majd hasznalhassuk! :) Allitolag konnyu vele vasarolni menni stb., mert nem kell a nagy babakocsival szenvedni a lepcsos bejaratu boltoknal. Meg hat olyan edesen hozzad tudnak bujni benne es szemmel lathatoan ott nekik jo, meleg, biztonsagos. :)

24. m_marcsa (válaszként erre: 20. - Fujicat)
2006. dec. 27. 11:25
Az előbbit neked írtam.
2006. dec. 27. 11:24

Kb. 3 hónapig volt jó nekünk a mózeskosár.

Lehet egyenesen kiságyba tenni.

22. Hoxa
2006. dec. 26. 23:17

Nekünk is graco hordozós babakocsink van. Elég strapabíró, szerintem okés. A hordozó sokáig jó itthon is, etetéshez, vagy kivinni a babót a konyhába magaddal. :)


Bútor dolgában javaslom mindig nézegessétek az apróhirdetéses oldalakat, mert az új bútorok ára az egekben van, jóval olcsóbban is meg lehet venni. Mi a kiságyat és a pelenkázót cakumpakk 50E-ért vettük matraccal, baldahinnal, pelenkázó betéttel, mindennel, és mindkettő bútordarab átalakítható. Boltban is néztem, nem úsztuk volna meg 150 alatt. Durva. Ráadásul olyan sok a csicsa-micsa bútor, ami egy idő után szerintem fárasztó a szemnek. :)

21. kicsinuszi (válaszként erre: 20. - Fujicat)
2006. dec. 26. 22:29
esetleg nézzetek olyan babakocsit amihez van tartozékként mózeskosár
20. fujicat (válaszként erre: 19. - 737f507a35)
2006. dec. 23. 19:27

köszönöm a tanácsokat.

igazából én is a ti véleményeteken vagyok, egyenes fekhely kell a kicsinek éjszakára, csak reménykedtem. :S

a mózeskosár nem rossz ötlet, csak azt meg érdemes megvenni néhány hónapra, aztán viszlát?

hát még nézelődöm, hátha találok kisebb ágyat, szerencsére van még időnk, vagy valami hülye rendszerben az új helyig átrendezem hozzá a szobát :D

annak pedig külön örülök, hogy az együttalvást senki nem javasolta ;-) :D

19. 737f507a35 (válaszként erre: 17. - Fujicat)
2006. dec. 19. 15:40

Szia Fujicat!


Mindenképpen hallgass N.Rose-ra és tényleg vegyetek a picinek egyenes fekhelyet, mert 3-4 hónapos koráig csak úgy lehet altatni a babát, mert a kis csontjai nagyon fejletlenek még és Te sem szeretnéd, hogy bármi baja legyen szegénynek.


Ami pedig a sétáltatást illeti: nos olyan helyre kell vinni, hogy ne legyen ott lehetőleg benzingőz, mert az tényleg teljesen tönkre teszi az immunrendszerét.


Amúgy mi is vettünk a babucinknak egy nagyon szép hagyományos mózest és az elején abba fog aludni, hogy ne is féljen szegényke, majd utána fog átköltözni a bölcsőjébe.

2006. dec. 19. 15:26
szia fujicat! szerintem ne altasd a babát a hordozóba mert a gerincének normális fejlődéséhez mindenképpen szükséges az egyenes fekhely a hordozó használatát pedig csak rövid ideig max1-2 órára tervezték.Esetleg próbáljatok meg beszerezni egy mózeskosarat az már csak befér a szobátokba és 1-2 hónapig azzal kihúzhatjátok.
2006. dec. 19. 14:36

szia ekka

még nálunk is csak nézegetés szintjén van a dolog, de nekem a babakocsival már régóta fenntartásaim vannak.

ugyanis az a fejlövésem, hogy a babakocsi magassága éppen az autók kipuffogó csövének magasságában van (picit feljebb, éppen benyeli a kicsi az összeset). emiatt dilemmázom, hogy kell-e ilyen...., persze anyum azt mondja, babakocsi nélkül nem lehet meglenni. szóval nem tudom.

sok féle-fajta van, valóban kérdés, hogy milyen körülmények között használnád, jársz-e kocsival, stb.

nekem anyu nézett ki egy márkásat és jót, állítólag, és 44.000,-Ft, kombi kocsi, tehát hordozóval, ami könnyen rápattintható és egy kézzel összecsukható, masszív kerekekkel stb.

ha, gondolod priviben bővebben, mert nem a reklám helye :D

az nem tudom számít-e, hogy 3 vagy 4 kerekű, ez a hagyományos, nekem nagyon nem tetszik a 3 kerekű.

személyes nézelődéseimről csak annyit, hogy nem mo-n élünk, éppen 3x annyiba kerülnek itt a kocsik, talán használtat lehetne nézni, de itt nem is tudok ilyet, szóval lehet még nekünk is anyum fogja kihozni :D


én arra várnék véleményt, hogy nagyon gáz az, ha az első időben a kicsi a babahordozóban alszik? éjjelre mindenképpen jobb lenne valami egyenes fekhely, ugye? :S

ugyanis eddig úgy tűnik, a szobába nem fér el több ágy :(

2006. dec. 19. 10:52
Én akartam csináltatni pelenkázót, de nem fért volna be sehová. Ezért kiságyra helyezhető pelenkázót vettem. Ez jó is volt, míg kisebb volt a gyermek, de amikor már súlyosodott és mozgott már féltem rajta pelekázni, úgyhogy áttértem arra, hogy a mi ágyunkon pelenkázom és ott is nagyon jól működik a dolog. Tehát ha nincs rá hely vagy anyagi keret, szerintem a pelekázó simán kihagyható
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook