Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki Angliában, vagy máshol dolgozik, azt Magyarországon be kell jelenteni valahova? fórum

Ha valaki Angliában, vagy máshol dolgozik, azt Magyarországon be kell jelenteni valahova? (tudásbázis kérdés)

18. Ani58 (válaszként erre: 15. - Csókica)
2009. ápr. 27. 14:32

Igen,a visszaigényléshez tényleg kell bevallás.De akkor volt is abban az évben itthon munkaviszonya.


Az önkormányzatnál miért kellett bejelentenetek a címet?


Bár igaz,nekünk volt aki intézze itthon a dolgainkat.Esetleg akinek hitele van,talán annak az aktuális banknál biztos be kell jelentenie a külföldi címét.De az meg biztos bonyolultabb.Ez meg olyan dolog,hogy nekünk is a hiteles kocsival csak 3 hónapra lett volna szabad kimennünk,mármint a kocsit kivinni az országból.De a kocsinak kint nagy hasznát vettünk,itthon mi lett volna vele állásában?A csekkek fizetve voltak,így nem derült ki.

17. csókica (válaszként erre: 16. - Csókica)
2009. ápr. 27. 07:28
És ha hivatalos ügyben keresik,most nem pont rendőrségi dologra gondoltam,akkor kérhetsz esetleg új időpontot,mert tudod igazolni,hogy máshol tartozkódik,és azért nem tudott megjelenni valamilyen hivatal által adott időpontban.
2009. ápr. 27. 07:10
Az ideiglenes lakcímet az önkormányzatnál jelentettem be.
2009. ápr. 27. 07:00
Amikor a párom Németországban dolgozott,felhívtam az Apeh-ot ,hogy kell-e itthon benyujtani adóbevallást,azt válaszolták,ha nem igényelek vissza semmit akkor nem,de ha lesz visszaigénylésem akkor igen,attól függetlenül hogy kint adózott,kint kapta meg a visszaigényelt összeget.De ez pár évvel ezelőtt volt,a mostani helyzetet nem tudom.
14. Ani58 (válaszként erre: 13. - Ani58)
2009. ápr. 26. 20:39
Ja,és bejelenteni sem kell sehol.Kinek és miért?Kinek mi köze hozzá?Kivéve,ha köröznek,a rendőrségen.:DDD
13. Ani58 (válaszként erre: 11. - 125936dac9)
2009. ápr. 26. 20:38
Az adóbevallásban nem kell feltüntetni a külföldön szerzett jövedelmet,hiszen az adott országban már egyszer adóztál belőle.Feltéve,ha legálisan dolgoztál.Kétszer nem adóztatnak meg!Az adóbevallást nem kell leadni adott évben,ha kint dolgoztál,hiszen Mo.-on nem volt kereseted.Ha tört éved van,akkor csak a magyar keresetet kell feltüntetni.
12. bared (válaszként erre: 11. - 125936dac9)
2009. ápr. 25. 22:35
köszi, erre nem is gondoltam...
2009. ápr. 25. 22:34
Természtesen bekell jelenteni ..de szerintem az adóbevallásban is kell szerepelnie ...van egy rész benne a külföldön szerzett jővedelem ..
10. Ani58 (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. ápr. 25. 21:13
Ez igy igaz!!!
9. bared (válaszként erre: 8. - Ani58)
2009. ápr. 25. 21:12
mi is ezt sulykoljuk... csak ide haza ne(( de a szükség nagy úr, és ha gond van, inkább haza jöjjenek, mint a világban tengődjenek... amíg családjuk van, lakni is van hol, és kaja is kerül... de ne vesszen sok évi kuporgatásuk kárba((
8. Ani58 (válaszként erre: 7. - Bared)
2009. ápr. 25. 20:58
Nem kell mondanod.De most azt mondtak a kint levok,hogy olcsobbak lettek az alberletek a valsag miatt.De jol teszik,hogy maradnak!
7. bared (válaszként erre: 6. - Ani58)
2009. ápr. 25. 20:39
nem, nem jönnek..ezt csak azért kérdezték, mert a sógoromé megszűnt kint, de szerencsére talált másikat....szerintem csak biztosra akarnak menni, és tudni, ha beüt a mennykű, mi vár rájuk...ha voltál kint, nem kell, hogy mondjam, mibe kerül az albérlet, és a sógi is 2 hónap után kapott melót...ha pl mindkettő munka nélkül maradna, nem akarnák felélni, amit eddig eltettek, és ebben igazuk van(( de ha mód van rá: maradnak mindenképpen..
6. Ani58 (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. ápr. 25. 20:33

Ertem.Kaphat mn.-t,bar a papirok intezese eleg hosszadalmas.Nekunk a ferjemmel 3 honap volt.Igy jobban jar,ha kint megkeri a papirokat,hatha gyorsabban megy.Az E301-es nyomtatvany a TB-hez kell.Az is fontos,mert azzal igazolja,hogy kint biztositva volt,igy azt elismerik itthon es ingyen ellatjak az eu. intezmenyekben.Ennek hianyaban,mint tudod,fizetnie kell az ellatasert.

De miert jonnek haza?Ebben a valsagban nem jonnek.Igy is megbantuk mi is.

5. bared (válaszként erre: 4. - Ani58)
2009. ápr. 25. 20:24
egyik sem...a sógorom dolgozik kint, aki kinti magyar, de miskolci barátnője van...angliában élnek, a lány ott dolgozik 4 éve... ők kérdezték tőlem, hogy itthon be kell-e jelenteni, ha ott megszűnik a meló, jár-e munksnélküli segély ha itthon nem találna melót, és hova kell bejelenteni, hogy később a nyögdíjba beleszámítódjon...
4. Ani58 (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. ápr. 25. 20:22

De igen,jogosult vagy.Az eu. biztositottsagnak es a mn.-nek nincs koze egymashoz.Az E104-es nyomtatvanyt kell megigenyelni,az igazolja a munkaviszonyt+tovabbi papirokat kell benyujtani a munkaugyiben.A munkaviszony idotartamat elismerik,de a keresetet nem.Igazabol azert fontos ez,hogy mennyi ideig jar a mn.

A biztositottsag megint mas dolog,az a TB-nel fontos,pl. GYED-nel,stb.

Te most mentel ki dolgozni,vagy jossz haza?

3. bared (válaszként erre: 2. - Ani58)
2009. ápr. 24. 22:27
köszi szépen...feltételezem, munkanélküli segélyre itthon nem jogosult, ha kint volt biztosítva?
2. Ani58 (válaszként erre: 1. - Bared)
2009. ápr. 24. 22:20
Nem.Akkor kell intezkedni,amikor visszatelepulsz.A TB-nel le kell adni az igazolast,hogy biztositva voltal kulfoldon is,igy siman ellatnak es kaphatsz kul. ellatasokat.A munkaugyiben ugyanigy,ha igenybe akarsz venni v.mi juttatast.
2009. ápr. 24. 22:15

Sziasztok! Lenne egy kérdésem...

Ha valaki angliában, vagy máshol dolgozik, azt magyarországon be kell jelenteni valahova?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook