Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire van rendben az osztályfőnöknek könyvutalványt adni a ballagáskor? fórum

Mennyire van rendben az osztályfőnöknek könyvutalványt adni a ballagáskor? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 4. 18:03
Én könyvesboltban dolgozom, s már találkoztam olyan osztállyal, ahol a szülők úgy döntöttek, hogy könyvutalványt adnak ajándékba, mert tudják, hogy az osztályfőnök szeret olvasni, de nem tudott könyvcímet megadni, hogy minek örülne, olyan könyvet pedig nem akartak venni neki, ami esetleg már megvan a tanárnak, mert azzal nem okoztak volna nagy örömet, inkább csalódást esetleg. Az az osztálytól függött, milyen értékben vettek utalványt, volt aki csak ezzel lepte meg az osztályfőnököt, volt amelyik osztály csak mellékajándéknak szánta.
21. Szuszika (válaszként erre: 20. - Szeptember99)
2009. ápr. 25. 16:19

Sajnálom. :(

Nem is elsősorban azt, hogy az osztálynak nem tetszik az ötlet, hanem azt, hogy az ofőtök nem szeret benneteket. Én az enyémeket semmiért, senkiért nem adnám oda...

20. szeptember99 (válaszként erre: 15. - Szuszika)
2009. ápr. 25. 12:46

Hát,az osztálynak nem tetszik az ötlet,mindenki leszarja,mivel az oszi is leszart minket,és másik osztályt jobban szereti.

Szóval kap mellé raffelot.

19. mohonc
2009. ápr. 25. 12:12

Én a tavalyi nyolcadikos osztályomtól egy ruha-utalványt kaptam és egy nagyon aranyos - nagyon puha macit, amin egy fehér póló volt, azon pedig a legutolsó osztálykép. A maci kezében egy kis könyvecske, amibe mindenki írt bele valamit.

A macinak örültem jobban. :)

(de hazudnék, ha azt mondanám, hogy az utalvány nem jött rosszul)

2009. ápr. 25. 11:11
Szerintem egy nagy csokor virág mellé szuper ajándék! Anyukám tanár 30 éve, azt a vázagyűjteményt nem tudjátok elképzelni! És mindig nagyon kell neki örülni!
17. mreich
2009. ápr. 25. 11:04
Én már kaptam könyvutalványt ballagó osztálytól, igaz nem osztályfőnökként, csak mint tanító tanárukként. És nagyon örültem neki. Persze jó, ha van mellette valami személyes ( akár anyagi értékkel nem bíró ) ajándék is.
16. szeptember99 (válaszként erre: 15. - Szuszika)
2009. ápr. 25. 10:06

ez nagyon jó ötlet!nekem legjobban az verzió tetszik, hogy mindenkinek lenne 1 vagy 2 oldala.

(majd megkérdezem a többieket,hogy mit szólnának hozzá)

2009. ápr. 25. 09:58

Én így, ebben a formában nem örülnék az ajándéknak. Nem az értéke miatt, hanem a személytelensége miatt.

Az jutott eszembe, hogy készíthetnétek neki egy "könyvet". Vegyetek egy jobb kinézésű jegyzetfüzetet, és a fedőlapjára rakjátok fel a legutolsó osztályképet. A belsejére két ötletem is van:

- Minden osztálytársnak egy lap juthatna. Ide fényképeket, idézeteket, aranyköpéseket, stb. tehetne az oldal "gazdája".

-Az osztály története kerülhetne be időrendi sorrendbe. Képek, beragasztott belépőjegyek, ellenőrzőből kimásolt részletek, kis tasakban osztályvideót tartalmazó CD-k, stb.


A könyvutalványt pedig elhelyezhetnétek az egyik lapon lévő kis tasakban. Így már sokkal személyesebb lesz.

14. szeptember99 (válaszként erre: 12. - Boriviri)
2009. ápr. 25. 09:52
a libriben nincs nagyobb összegű,igen,még vennénk valami apróságot (MIT?És mibe lehet ezt becsomagolni? valakinek ötlet?)
13. e71af41436 (válaszként erre: 12. - Boriviri)
2009. ápr. 25. 05:52
na tudod mit kapott volna ez az óvónő tőlünk :))
2009. ápr. 24. 23:04
ötletnek jó, de nem biztos, hogy örülne. Mi az óvodában próbálkoztunk vele, az óvónő kikérte magának, hogy könyvutalványt kapjon, azt mondta, ajándékot szeretne. Egyébként ballagáskor, ráadásul osztályfőnöknek szerintem kicsit kevés az ötezer forint.
2009. ápr. 24. 22:06
Sztem jó ötlet, de ha osztályfőnök, lehet nagyobb összegben is adni, mert oszlik a diákok között a pénz.
10. szeptember99 (válaszként erre: 9. - SF)
2009. ápr. 24. 21:55
Jah,az ilyen esszéknek,novelláknak az ára ez :)
9. SF (válaszként erre: 8. - Szeptember99)
2009. ápr. 24. 21:34
A saját ízlésemre céloztam:-)
8. szeptember99 (válaszként erre: 7. - SF)
2009. ápr. 24. 21:29
Én a libri oldalán nézelődtem,és a könyvek többsége 2000 forintól 3000-ig terjedt.
7. SF
2009. ápr. 24. 21:21

Az 5 ezerrel megelégednék, de az valószínűleg csak 1 könyvre lenne elég. Az igényesebb kiadványok nem olcsók.

A kérdésre a válasz: igen. Hogy az adott tanárnak is elég lesz-e? Erre nem tudok mit mondani.

2009. ápr. 24. 21:17
És neked elég lenne az 5000 forintos (ez kb.2 könyv ára)+valami kisebb dolog?
5. SF
2009. ápr. 24. 21:05
Én tanárféle vagyok, és nagyon örülnék neki!
2009. ápr. 24. 20:10
:)
2009. ápr. 24. 19:28

Szerintem jó ötlet.

Én nem vagyok tanár, de nagyon örülnék egy ilyen ajándéknak.

2009. ápr. 24. 19:13

5000 forintos lenne,a libriben levásárolható.


A tanárunk sokat olvas,de csak nagy vonalakban tudjuk,hogy mit szeret,és lehet,hogy azt meg olvasta,amit vennénk neki.

2009. ápr. 24. 19:12
Mennyire van rendben az osztályfőnöknek könyvutalványt adni a ballagáskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook