Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak olyan babák, akik kb. 9 hónaposak és még mindig szinte CSAK szopiznak? fórum

Vannak olyan babák, akik kb. 9 hónaposak és még mindig szinte CSAK szopiznak? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 15. 08:17
Szia az én kislányom kilenc honapos hét honapos koráig csak szopott és este potoltam tápszerrel, mert nem volt elég a tejcsi, egy honapja teljesen elapadt a tejem és tápszert kelett adjak, de a kaja nem ment neki.Elvittem dokihoz, hogy valami baja van, gondoltam egy ekkora gyereknek nem elég a tápszter a doki csak annyit kérdezett anyuka hány babát hallot éhen hallni?, haggya azt a babát amikor kell neki megkéri.Igy is lett egy hete odaült mellénk ebédkor és egy nagy tál spenotot evett meg.Azota eszik nem mondom, hogy mindent de eszik.
28. mliv
2009. júl. 14. 12:48
Köszönöm a további hozzászólásokat, sokat segítetek ezzel. Napjában még mindig ötször szopizunk, a helyzet annyiban változott, hogy a felnőtt kajákat elfogadja, de azokat is csak úgy, ha leteszem elé, és ő eheti. Megeszi a rizst, borsót, kenyeret, Sültkrumplit??, szóval az ilyen szilárdabb jellegű étkeket. Foga még csak kettő van, azaz a felső kettő már áttört, úgyhogy szerintem ha végre rendesen tud rágni, akkor még jobban fog menni a felnőtt kaják bepakolása.
2009. júl. 8. 04:58
Az én kislányom több,mint 1 éves koráig szinte csak szopizott. Ha a kanalat a szájához érintettük,már öklendezett,úgyhogy a hozzátáplálás nagyon nehezen ment. De nagyon hurkás,duci baba volt,úgyhogy gondolom,hogy elég volt neki a tejci.
2009. júl. 7. 23:07
A második lányom 1 éves koráig szopott, és a hozzátáplálást (folyamatosan) olyan 10-11 hónaposan kezdte el, addig csak havi vagy heti 1 alkalommal kínálgattam. Ha nem kell neki, akkor nem kell. Ő érzi és tudja, hogy menniyre elég neki az anyatej. A kisfiam 7,5 hónapos koráig kizárólag csak szopizott. Aztán máj. 24.-én megkereszteltettük, és az nap elkezdett enni. Ma már a disznó paprikás a kedvence tésztával, vagy főtt krumplival. :D
25. mliv (válaszként erre: 24. - _kleo_)
2009. ápr. 30. 07:49
Köszi, hogy írtál!
24. _kleo_
2009. ápr. 28. 13:59

Nekem mindkét fiam csak anyatejet fogadott el 8-9 hós koráig. A nagyobb 13, a kicsi 18 hós koráig szopizott. Amikor már kevés volt nekik az anyatej mennyisége, akkor kezdtek el mást is enni. A nagynál kb. 1 hónap alatt eljutottunk arra a szintre, hogy csak este szopizott. A kicsi tovább húzta, de tisztán emlékszek, hogy mindkét esetben meg voltam győződve róla 9 hós korukban, hogy érettségizni is ciciről mennek majd, annyira elutasítottak mindent. Aztán szépen sorban megbarátkoztak mindennel, nagyon jó evők, már 4.5 és 2 évesek.


A legfontosabb, hogy ne erőltesd. Naponta egy étkezést nevezz ki, pl. az ebédet, amikor készítessz neki is, szopi előtt kínáld meg főzelékkel, vagy gyümölccsel. Ha megeszi dícsérd meg, ha nem, akkor másnap más étellel próbálkozz.


Nálunk az áttörést a felnött zöldséglevesek jelentették. Az abban főtt zöldségeket törtem össze nekik, nagyon szerették. Szóval kitartás, és semmi erőltetés. Ha szopik még, akkor éhen halni biztos nem fog. :)

2009. ápr. 26. 15:57
Az én kislányom is 7 hónapig kizárólag csak szopott,mi akkor adtunk Neki előszőr inni,amikor Ő kért vagyis rámutatott a pohárra és mutatta,hogy kér, akkor már pohárból egyedül ivott.Aztán négy éves koráig szopizott,de ezt úgy képzeld el,hogy minden étkezés szopással fejeződött be.! éves koráig éjjel is mindig szopott,ezért is választottam el akkor,mert már nem bírtam a kialvatlanságtól,ugyanis még 3 testvére is van.Őket egyáltalán nem tudtam szoptatni.Ettől-vagyis a szopástól-szebb,kényelmesebb dolgot nem is tudok elképzelni!Mármint a gyereknevelésben.
2009. ápr. 26. 08:45
Szerintem azzal semmi baj nincs,ha még mindig csak szopizik.Örülj neki,erősebb lesz az immunrendszere.Ráér később is megismerkedni az ételekkel.
21. kszisz
2009. ápr. 25. 12:26

Sziasztok!

Szerintem ezen ne aggódj! Amíg tudod szoptatni, nem lehet baja és majd elkezd szépen enni mást is!

Az én kislányom 6 hónapos koráig kizárólag szopizott, akkor kezdtük a hozzátáplálást, de lehet korai volt még neki. Nehezen ment, sokszor nem fogadta el bármit is kínáltunk neki. Mindig voltak olyan időszakai, amikor megint csak szopizott, semmi mást nem volt hajlandó enni. Aztán 13 hónapos korában kezdte el, h kinézte a szánkból a falatot, azóta jobban érdeklik a kaják, de a mai napig nem túl jó evő. Még egyévesen is volt olyan hét, h szopin kívül semmit se evett! Amúgy ő a darabosat se akarte elfogadni, szinte mindent pépesítenem kellett neki. Most ott tartunk, h vagy darabos, v. pépes, de ha pépesben vmi darabot talál azt kiköpi. Most 15 hónapos és még mindig szopizik és nem egy vékony típusú baba!

Ne aggódj, te is észre fogod venni, ha már érdekli más ennivaló, addig szerintem ne erőltesd túlságosan!

2009. ápr. 24. 18:41
Nekem is mennem kell, majd kesobb meg benezek. Kivancsi vagyok a fejlemenyekre.:)
19. Pné Veronika (válaszként erre: 15. - Kostyi79)
2009. ápr. 24. 18:38
Jaj tényleg... Az én lányom imádta a "Hóvirág" kétszersültet. Egyszer megkaparintotta a tesóét, utána piríthattam neki a kalácsot, mert nem ette meg másképp... :-)
18. mliv (válaszként erre: 16. - Pné Veronika)
2009. ápr. 24. 18:37
Lenne miből fogyni az biztos :)))
17. mliv (válaszként erre: 15. - Kostyi79)
2009. ápr. 24. 18:36
Megpróbálom azt is. Most mennem kell, nagyon köszönöm, hogy segítetek, remélem még tudunk beszélni!
16. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Kostyi79)
2009. ápr. 24. 18:36
Csatlakozom hozzád, szerintem egy "éhes gyerek" nem így néz ki... Nincsenek hurkái, Emmának pedig még a kis ujja is hurkás... :-))
15. kostyi79 (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. ápr. 24. 18:35

Ez mondjuk igaz. Az enyemek mindig velunk egyutt esznek.

Meg valami eszembe jutott. Erre mifelenk szoktak adni piritost is az elso kajak kozott. Osszevagod csikokra, jol el tudnak ragodni rajta.

14. kostyi79 (válaszként erre: 10. - Mliv)
2009. ápr. 24. 18:33
En is meglestem a te Emmadat. Nagyon edi. Es nem ugy nez ki, mint aki nem fejlodik rendesen, ugyhogy aggodalomra semmi ok.:)
13. mliv (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. ápr. 24. 18:31
köszi! :)
12. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Mliv)
2009. ápr. 24. 18:31

Szia.

Az én lányom 27-28 hós koráig szopizott, az első 7-8 hónapban szinte csak szopi volt, nagyon nehezen, de azért szépen, fokozatosan ráállt a "másfajta" élelemre is.

Mi úgy kezdtük, hogy "bébijoghurtok", bébipapik,kicsi banán, kicsi alma, ilyen lé, olyan lé...Szenvedtünk rendesen, de volt értelme.

Először sok minden volt, amit épp csak megnyalt, de volt olyan is, amit megevett szó nélkül. Próbáld úgy, hogy veletek üljön az asztalnál. Nálunk bevált, érdeklődve nyammogott 1-1 karika banánon, vagy épp tényleg egy kis kenyérhéjon, vagy kiflicsücskön. :-) Sok sikert...

11. kostyi79 (válaszként erre: 9. - Mliv)
2009. ápr. 24. 18:30
Akkor megprobalhatod meg a parolt v. fott zoldsegeket. Nalunk a sargarepa es a cukorborso nagy siker volt.:)
10. mliv (válaszként erre: 8. - Kostyi79)
2009. ápr. 24. 18:30

Ne haragudj, de megnéztem az adatlapodat!

Gondolom a Te kislányod van a képen, Nekem is Emmám van!!

9. mliv
2009. ápr. 24. 18:28
Hát a banán annyira nem ízlik neki. Próbáltam pépesen, villával törve, és úgy is, hogy simán a kezébe adtam, hogy nyalogassa, de nem.
8. kostyi79 (válaszként erre: 7. - Mliv)
2009. ápr. 24. 18:15
Nalunk mukodott a banan is. Ezek mind eleg puhak, nem kell felni, 9 honaposan mar megbirkozik veluk. Pepezni csak akkor kell, ha koran kezdi vki a hozzataplalast. Ilyenkor mar nem szukseges.
7. mliv
2009. ápr. 24. 18:12
igazad van, mert a kenyérhéjat megeszi, azaz valamennyit nyamnyog rajta...!!
2009. ápr. 24. 18:08

A lanyom is egybol darabos kajakkal kezdte. Egyebkent azt mondjak, hogy a szopis babak sokkal jobban szeretik a darabos eteleket, mint a pepeket. Probalkozz kenyerhejjal v. babapiskotaval, esetleg parolt zoldsegekkel.

Erdekes, hogy a kanalbol nem is igen fogadott el tolem semmit. Akkor kezdett levest meg ilyesmit enni, amikor hagytam, hogy egyedul probalkozzon. Most 18 honapos, es gyonyoruen eszi a levest is kanallal.:)

A fiam tapis volt, o most 2,5 eves, de meg mindig szereti, ha etetem.

5. mliv
2009. ápr. 24. 17:58
Kezdek megnyugodni... :))
2009. ápr. 24. 17:57

Szia!

Én hat hónaposan próbálkoztam a hozzátáplálással, de nem sikerült. Visszatértem a kizárólagos szoptatáshoz, később újra próbáltam mást is adni nem sok sikerrel. Ha egy kiskanálnyi valamit megevett a lányom már örültem. Szinte csak szoptattam.

Így ment ez kilenc hónapos koráig, amikor egy csirkecombot adott a kezébe a nagymama. Onnantól kezdve sikerült a hozzátáplálás.

3. mliv
2009. ápr. 24. 17:53

A kislányom 9 hónapos, és még mindig szinte csak szopizik. Próbálgatom a hozzátáplálást, de masszivan ellenáll. Vannak olyanok akik azt mondják, hogy ez nagy hiba, az anyatej, már egyáltalán nem elég neki, és vannak olyanok akik szerint viszont ez egyáltalán nem baj. 5 és fél hónapos kora óta próbálom megismertetni a különféle ízekkel, de nem fogad el igazából semmit. Akkor még nem is erőltettem, de mostanra azért már jó lenne, ha enne valami mást is.

VAnnak még ilyen babák itt a fórumon? VAgy akiknek ismerőse ilyen beállítottságú baba?

2009. ápr. 24. 17:52
A lanyomat 7 honapos koraig kizarolag csak szoptattam. Akkor is csak azert kezdtem el hozzataplalni, mert mar nagyon mondtak, hogy kene. Szerintem ha szepen fejlodik, akkor nincs ezzel semmi gond. Folyamatosan kell kinalgatni, ha szuksege lesz ra, akkor majd elfogadja.
1. mliv
2009. ápr. 24. 17:50
Vannak olyan babák, akik kb. 9 hónaposak és még mindig szinte CSAK szopiznak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook