Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babák mozgásfejlődése fórum

Babák mozgásfejlődése (beszélgetős fórum)


22. bocicsalad (válaszként erre: 21. - KLMárti)
2009. ápr. 30. 12:07

szia,

szerintem felallitjak...de nem vagyok benne biztos majd megkerdezem!!


En is mondtam nekik, hogy hagyjak a vedono "ajanlatat", es tegyenek ki csalit a babanak.

Na, majd meglatjuk mi lesz :)


Koszi

21. KLMárti (válaszként erre: 1. - Bocicsalad)
2009. ápr. 28. 09:30

Szia!

Azt írod, hogy ülni és mászni nem tud, de állni már igen. Hogyan áll fel? Fekvésből, vagy valamibe kapaszkodva? Gondolom akkor mászni sem mászik?

Nekünk a kisfiunk viszonylag későn kezdett el rendesen mászni (8 hónaposan). Kúszni már előtte is. Felállni pedig 9 hónaposan, de csak úgy, hogy odamászott valamihez (asztal, szék, állvány, puff, ágy stb.), és abban megkapaszkodva állt fel. Viszont felülni ő sem akart nagyon sokáig. Majdnem 1 éves volt, mire megtanult rendesen felülni.

Nekünk azt mondták, hogy az nem olyan nagy gond, hogy csak későn kezd ülni, inkább az a rossz, ha a kúszás-mászás marad ki. Azt mondják, hogy iskolás korban az olvasás-írás fejlődésében okozhat problémát.

Igazából nem tudom, hogy ez hogyan függ össze, de ezt több helyről is hallottam.

Amikor a kúszás-mászást tanítottuk Kristófnak, akkor úgy próbálkoztunk, hogy 1, max. 2 izgalmas játékot tettünk mellé úgy, hogy ne érje el, de ne is legyen túl messze, és majd ez ösztönzi arra, hogy elinduljon felé.

Remélem, tudtam segíteni.

20. bocicsalad (válaszként erre: 19. - Krisztina3)
2009. ápr. 27. 13:53

Kerdeztem is toluk, hogy akkor ha vendegek mennek azoknak is negykezlab kell jarkalniuk?? :D Nehogy ossze zavarodjon az a gyerek, hogy anyaek negykezlab maszkalnak, mindenki mas meg "csak" 2 labon :)


Na, majd meglatjuk mi lesz..eddig meg elvezik a dolgot, nagyokat rotyognek :)

19. Krisztina3 (válaszként erre: 16. - Bocicsalad)
2009. ápr. 27. 12:21
Jó buli lehet,csak sokan ne lássák őket.
18. Tonettó (válaszként erre: 17. - Dius81)
2009. ápr. 27. 12:19
:D
17. dius81
2009. ápr. 27. 12:09

Vicces egy család lehetnek, a gyerek meg majd ettől megy világgÁ::::)))))

Négykézláb

2009. ápr. 27. 12:06
Na, elkezdtek a negykezlabon jarast az ismerosomek....a gyerek csak nez nagyokat, de meg nem mozdul :) hehe...azt hiszi anyaek begolyoztak :)
15. dius81
2009. ápr. 26. 13:08
Amúgy a védőnő meg elmehet, oda ahova akar, de csak a mienkkel együtt:)
14. dius81
2009. ápr. 26. 13:06
pér nepon= pár napon
13. dius81
2009. ápr. 26. 13:06

Az én fiam anno (most 4,5 éves) 5 és fél hónapos négykézlábra állt és pér nepon belül mászott.

9 hónaposan pedig egy kezemet fogva besétált a gyerekorvosi rendelpbe.

A doki meg csak pislogott.

Beszélni is hamar tudott 1 évesen szavakat mondott, 1,5 évesen pedig már 2-3 szavas mondatokat.

minden gyerek más és más:)

12. bocicsalad (válaszként erre: 9. - Tonettó)
2009. ápr. 25. 21:00
Majd szolok nekik, hogy csinaljanak 1 kisfilmet:D hatha meg oscart kapnak erte :P
2009. ápr. 25. 08:30
Egy gyermek a saját ütemében fog fejlődni.Mi felnőttek se tudunk mindent.
10. agitamas (válaszként erre: 8. - Bocicsalad)
2009. ápr. 25. 07:44
Szeretem ezt a sok "okos" vagyis okoskodó védőnőt.Nekünk még alig tudod valami használható infóval szolgálni.Mindig csak egy sablonszöveget mond,holott pedig minden gyerek más,és más.
9. Tonettó (válaszként erre: 8. - Bocicsalad)
2009. ápr. 25. 07:25

Ez azért elég vicces ;-)

Majomkodhat szerintem a szülő, de az a gyerek ennyi idősen nem fogja utánozni, az tuti! :))))

Azért felvehetnék videóra, megnézném :D

2009. ápr. 24. 19:27
En is ugy gondolom, hogy nem kell eroltetni a dolgokat. Az ismerosomnek meg azzt tanacsolta a vedono, hogy jarjanak a gyerek elott negykezlab es akkor majd utanozni fogja oket!!
7. Vikó 26 (válaszként erre: 3. - Noemi1207)
2009. ápr. 24. 18:33
Mármint ez.
6. Vikó 26 (válaszként erre: 2. - Krisztina3)
2009. ápr. 24. 18:33
Szerintem ez nagy butaság!
2009. ápr. 24. 18:31

Az én lányom 9 hónapos lesz 13-án!

Kicsit több mint egy hónapja ül teljesen önállóan,fekvésből,mászásból ahogy neki tetszik!

Körülbelül 2 hete kezdett el fel állni különböző dolgokba kapaszkodva és ezekbe a tárgyakba kapaszkodva vagy úgy hogy a kezemet fogja,meg is tesz jó pár lépést!

Mi is kaptunk érte fűt fát,pedig nem én eröltetem,egyszerűen ő ilyen.

Mikor ülni tanult folyton ült volna,most meg egyfolytában menne,állna!

Minden gyerek más és más a maga ütemében fejlődik,ebben mi szülök csak segíteni tudjuk,de irányítani korlátok közé szorítani hátráltatni szerintem nem szabad!

Ezt egy védőnőnek tudnia kéne és nem a szülőket feszéjezni mindenféle rém hírekkel.

4. Krisztina3 (válaszként erre: 3. - Noemi1207)
2009. ápr. 24. 18:31
Én még semmi ilyet nem tapasztalok.
2009. ápr. 24. 18:24
Úgy tudom,ha kimarad egy lépcső a mozgásfejlődésnél,később iskolás korban lehetnek problémái a gyereknek.
2. Krisztina3 (válaszként erre: 1. - Bocicsalad)
2009. ápr. 24. 17:48
Szia!Minden gyermek fejlődése más,szuper gyerekek mindig vannak.Nagyobbik gyermekem akkor tanult meg önállóan ülni mikor felállt és popsira esett.Addig is ült ha ültettük de önállóan nem.Ekkor 10-11 hónapos volt.Előfordulhat,hogy 1-1 fejlődési fázis kimarad ami szerintem nem vészes ha az utána következő szakaszt produkálja.
2009. ápr. 24. 17:40

Sziasztok,

azert hoztam letre ezt a forumot mert kivancsi vagyok mas babak es mamak velemenyere ebben a temaban.

Egyik osmerosom gyermeke 9 honapos, ulni es kuszni meg nem tud de mar allni igen. A vedono elkezdte "ijezgetni", hogy ez nem tesz jot a gyereknek...

gondolom sok babanal elofordult ez..varom velemenyeteket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook