Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
10014. Lolka33 (válaszként erre: 10013. - Lpicur)
2013. okt. 6. 11:25

Szia!

Nekem hamarabb beállt a végleges látásélességem, de szerintem ne ess kétségbe, az első egy hónapban még lehetnek változások. Kértél már extra kontrollidőpontot? Te is megnyugszol, ha megnézeted!

10013. lpicur
2013. okt. 1. 12:19

Sziasztok!


3 hete volt Femto műtétem az Optik-Mednél. A jobb szemem 110%-os, a bal 90 %....elég zavaró ez a különbség, főleg, mert azt érzékelem, hogy rosszabbodik...vagy csak belemagyarázom már :) Kicsit aggódom, hogy így marad. Arra lennék kiváncsi, hogy akinek Femto műtétje volt, annak menni idővel utána alakult ki a végleges látása, az éleslátása?

Főleg zárt térben rosszabbodik a látásom.

Köszönöm

10012. Judy18 (válaszként erre: 10011. - Judy18)
2013. szept. 29. 11:13
Vagyis látni :D bocsi
10011. Judy18
2013. szept. 29. 11:11

Sziasztok!


Most készülök én is a lézeres szemműtétre.:) Holnap szeretnék bejelentkezni a vizsgálatra, hogy PRK vagy LASIK - al tudják e megcsinálni. Vagy azt én választhatom? Kicsit félek tőle, olvastam jót is, rosszat is. Arra kérnélek titeket, hogy akinek volt ilyen műtéte írja már hogy hogy is zajlott, a műtét után mit tapasztalt, fájt e, mikor kezdett 100% osan járni. :)


Előre is köszönöm mindenkinek :)

10010. anka01
2013. szept. 26. 15:46

Sziasztok!


nekem már két éve, hogy megműtötték a szememet. intra lasik eljárással, -9,5 dioptriáról most 120%-ot látok mindkét szememmel, külön-külön. :-)

csak ajánlani tudom mindenkinek.

Persze nekem sem rögtön műtét után más nap lett már ilyen jó a szemem, de hetek alatt kialakult. úgyhogy ne ijedjetek meg, ha nem láttok tökéletesen rögtön. közelre meg főleg homályos lesz az elején. nekem az is teljesen jó már azóta.

Ráadásul azóta szültem is, de császárral. pont amiatt, hogy nehogy vmi baja legyen a szememnek. elvileg terhesség alatt, szoptatás alatt is romolhat vissza, de nekem szerencsére nem így történt. úgyhogy aki gondolkodik, hogy bele vágjon-e, csak biztatni tudom!:-)

Aki pedig túl van rajta, annak kitartás és türelem, biztosan napról napra élesebb lesz minden. :-)

10009. bakata
2013. szept. 20. 20:15

Sziasztok,

sokat olvasgattam a fórumotokat, a műtétem előtt és után is:-) köszi, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, megnyugtattatok többször is:-)


9 napja volt PRKm Szegeden. Az egyik szemem tökéletes, a másikon jelenleg kb egy fél dioptria van, remélem mindhatom, hgy még:-) . Kicsit aggódni kezdtem az elmúlt napokban, hogy az egyik szemem nem lett tökéletes, jó volt olvasni, hogy nektek is sokat alakult még a későbbiekben is a látásotok. Nekem még mindig szúr a szemem, nagyon szárad, De már nyitva tudom tartani egész nap:-)


És tényleg hihetetlen, hogy szemüveg nélkül is láthatok:-)

10008. de Luca (válaszként erre: 10007. - Lyzike)
2013. szept. 18. 20:12
Fog ez még alakulni...
10007. Lyzike (válaszként erre: 10006. - De Luca)
2013. szept. 18. 16:46
Sajnos....én sem tudom, hogy egyáltalán reménykedjek-e abban, hogy majd az 1 év alatt esetleg ez lejjebb megy és javulni fog :( Nem tudom talán a géneim miatt lehetett ez vagy...nem tudom :( 1 hónapig csodás volt minden, és a műtét 30 napjára, csak így egyik napról a másikra leromlott ennyire! :/
10006. de Luca (válaszként erre: 10005. - Lyzike)
2013. szept. 15. 19:36
Ez azért második után elég sok dioptria. Jobb a marketing, mint a teljesítmény.
10005. Lyzike (válaszként erre: 10003. - Nagbri)
2013. szept. 15. 15:00

Köszönöm kérdésed.

4 napja voltam kontrollon, még így is, a 2. műtét után is maradt a szemem B 1.5 - J 1 dioptria. Persze látok én, csak nem élesen és a messzi dolgok nem tiszták, ezért sokszor erőltetem a szemem a suliban, és így hamar fárad, néha szúr, meg fáj a fejem :/

Remélem azért javulni fog.

Akkor Neked is még jobbulást! :)

2013. szept. 8. 21:49
Sziasztok! Engem márc. 14- én műtöttek. Nagyon jó érzés ,h felkelek és látok gyorsan hozzá lehet szokni:)
10003. nagbri
2013. szept. 5. 23:09

Lyzike: Hogy van a szemed?

Nekem a jobb szemem volt egy hónap utána gyengébb,amin a kevesebb dioptria volt. Most a két hónaposon egyforma volt. A kettővel együtt meg szuper jól látok. De van hogy behomályosodik még. Akkor fáradtabb már a szemem.

10002. Lyzike (válaszként erre: 10001. - Indya)
2013. aug. 30. 15:48

Köszönöm szépen a biztatást :)

Azóta már eltelt 2 hét. Voltam kontrollon, 14.-én és 100% volt mind a két szemem, mostanra hogy kezd beállni a bal ismét gyengült, maradt rajta. De hála nem sok. Szerintem 1 év alatt az is lemegy majd.

10001. indya
2013. aug. 24. 08:30

Lyzike, azért hagyjuk időt a szemnek hogy gyógyuljon.

Egyébként is a prk-nál jobban fáj a szem a műtét után. Szerintem tök mindegy hogy már műtötték egyszer, másodszorra is lekaparják és hámosodnia kell, és addig fájdalmas.

Fél éve volt (mínuszos) Lasik szemműtétem, még az után is szúrt és könnyezett két napig. Hetekig nem fejlődött annyira a jobb szemem, mint a bal. Homályosabban láttam vele mint a ballal, vérben is volt sokáig, de a doki mindig azt mondta hogy szépen gyógyul. Este az éjszakai világítás, lámpák előtt fura homályos folt volt, de az is elmúlt. De mondom, hetek teltek el.

És hát a prk-nál hosszadalmasabb a hámosodás.

A műtét után a közelre látásom romlott, olvasáskor összemosódtak a betűk. A doki mindig mondta h erőltessem. És ahogy teltek a hetek, ez is kiélesedett. Szerintem kitartás!

10000. Lyzike
2013. aug. 8. 11:06

Lehet én vagyok túl türelmetlen, vagy csak nem valami pozitív de felhívtam a klinikát. Hétfőn azt mondták még nem hámosodott be a jobb rendesen. De azóta ugyan azt a tüneteket produkálja, szúr/idegestestérzet, néha könnyezik, vérben van és elég "laposakat pislogok", a látásélesség gyenge. Még a bal nagy, fehér és csodásan a látok. Kérdeztem hogy lehetséges-e hogy még mindig nem hámosodott össze?Ez a 6. nap. A bal 3 nap után tünetmentes volt. Nem kaptam megnyugtató választ. Elvileg előfordulhat, mivel már használom a szemem!Ezt mondták de telefonáljak be holnap vagy menjek vissza....

VOLT már valakinek ilyen????Nagyon kellene a megnyugtatás pls, aki már átélt valami hasonlót írjon!!!!Köszönöm előre is :(

9999. Lyzike
2013. aug. 8. 10:07

Igen prk volt!


De jó neked de Luca ! Hát kibírtam most már mindegy, kb 4 perc volt, gyorsba mentek a dolgok, az első több volt, de ott a lézer többet is "dolgozott" a nagy dioptria miatt.

Sajnos a homályosságra nem írtatok...ti sem tudjátok??

Azt vettem észre ez már nem is homályosság, hanem olyan mintha annyi dioptria különbség lenne a két szemem között, viszont a jobb még ma is szúr :/ Remélem elkezd fejlődni!!!!!Mert az nem lehet, hogy 2ről szedik és annyi rajta marad, mert én komolyan nem tudom akkor mit csinálok :S De csak nem talán.......

9998. de Luca (válaszként erre: 9996. - Lyzike)
2013. aug. 8. 08:27

Egyébként szerintem - így, hogy van összehasonlítási alapom - a műtét utáni fájdalom vagy épp a gyógyulási idő nagyban függ attól is, hogy milyen tempóban halad a műtét.

Az első nekem nagyon szuttyogós volt, nem túlzok, ha azt mondom, hogy 2-3 percig is kapargatta a szemeimet a doktornő, utána is volt egy kis bénázás, még az egyiik lencsét sem tudta betenni, konkrétan ki is esett a kezéből.

A másodiknál Nagy doki mint a villám, úgy dolgozott, és olyan hamar kész voltunk, hogy röhögve mondta, hogy ne ott pihenjem ki magam a műtőasztalon, kelljek szépen fel.

A második műtétem másnapján a műtött szemem annyira hófehér maradt, és annyira nem éreztem még szárazságot vagy kaparást sem, hogy szó szerint elfelejtettem a reggeli ébredésnél, hogy műtétem volt előző nap.

9997. szombatne (válaszként erre: 9996. - Lyzike)
2013. aug. 7. 23:35
Fájt? Mi fáj? Nekem azt mondták fájdalommentes. Prk volt?
9996. Lyzike
2013. aug. 7. 10:38

Sziasztok!

Túl vagyok a második műtéten, ami augusztus 1-én volt. Eddig a bal szemem volt a gyengébb, most úgy néz ki a jobb lesz az. Hiszen a bal 3 nap után behámosodott, a jobb még a mai napon is homályos eléggé - és kicsit szúr. Létezik ez?Vélemények?

És de Luca sajnos nem volt igazad :/ nekem a második is nagyon fájt :(

Amúgy B -2,5 J -2,25 ről szedték. És a közeli látásom most alakul még....

Csak a dokinál azt mondták a második műtét után gyorsabban gyógyul a szem. Ezért aggódom a jobb homályossága miatt :( :(

9995. arrival (válaszként erre: 9994. - Jennyke 1)
2013. júl. 31. 15:44
En ugy tudtam -1 alatt nem mutenek, kit hivtal fel? Optikned, Focusmed?
9994. jennyke 1
2013. júl. 31. 11:59
Nekem -1,5 a szemem de a doki azt mondta ez miatt nem műtik meg nagyon kicsi a dioptria:(Pedig jó lett volna sasszem klinika mondta
9993. arrival (válaszként erre: 9992. - Szombatne)
2013. júl. 27. 15:35
Nagyon szuper, hogy megmutenek !
9992. szombatne
2013. júl. 27. 14:52
"csak" 40-42 éves korba
9991. szombatne
2013. júl. 27. 14:51

Megműtenek a Focus Medicalba:)))))

De sajna PRK nem jöhet szóba csak FEMTO így fél milla,elég húzos! Én PRK-ra készűltem.


A rejtett dioptriáim "csak2 40-42 ves korba fognak előjönni amikor a szem öregszik.

Addig tökéletes lenne a látásom!


Augusztus közepén műtét!

9990. de Luca (válaszként erre: 9989. - Vivi1975)
2013. júl. 27. 12:07
Ne viccelj, simán mehetsz! :-)
9989. vivi1975 (válaszként erre: 9980. - De Luca)
2013. júl. 27. 11:49
Hát ez szuper! Én azóta se merem megnézetni a szemem, de gyanítom, h messze nem 100%-os. Apropó! szted 1,5 év után már mehetek szoliba? Nagyon kéne!Napszemüveg lenne rajtam közben.
9988. Lyzike (válaszként erre: 9987. - Nagbri)
2013. júl. 23. 22:33
Örülök a sikereidnek, és a gyógyulásodnak. Remélem lassan én is elmondhatom majd!köszönöm :)
9987. nagbri (válaszként erre: 9978. - Lyzike)
2013. júl. 23. 16:06

Lyzike: Muszáj sikerülnie!!! És fog is!


Én ma voltam az egy hónapos kontrollon, egyik 100%-os, másik 90%. Remélem ez is utoléri! :)

9986. szombatne
2013. júl. 23. 13:52

Felhívott ma a hölgy a Focus medicaltól!

megcsinálják a műtétet ha én így vállalom hogy még romolhat a szemem!

Illetve van még egy olyan lehetőség hogy felír egy szemüveget fél évig kéne hordanom egy erősebbet hogy előidézzenek a rejtett dioptriámból valamennyit! (Ha bírja a szemem,ezt pénteken kipróbáljuk)!

9985. szombatne
2013. júl. 22. 10:50

Felhívtam a Focus medicalt!


Elmondtam mi a helyzet! Azt is elmondtam hogy egy másik klinikán jártam alkalmassági vizsgálaton és hogy mit mondtak.

Erre mondta hogy ők se csinálnak távollátóknak ilyen fiatalon (csak kb 45 éves kortól) ! De közben kérdezgetett,kedves volt. Megkérdeztem hogy ha én kérem akkor nem műtik meg? És estleg ha romlik akkor majd valamikor elmegyek még egy műtétre.


Mert azt mondta hogy távollátóknak 45 éves korra véglegesedik a látása! Addig várjak???


Kérdezte mennyi volt volt a visus szabad szemmel és mennyi szemüveggel,felírta.



Beszél a Főorvosasszonnyal és holnap visszahív!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook