Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
8934. n.nandrea
2012. febr. 18. 09:20

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ,hogy volt-e valakinek pinguecula szem műtéte?Sajnos nekem ez van a szememen és nagyon tehetetlen vagyok ,mivel ez a elváltozás a kötőhártyán van ,orvosok szerint műtét után heg maradhat.Ha esetleg már valaki átesett egy ilyen műtéten kérem írjon,hogy fájdalmas volt-e ?Maradt heg a műtét után?!

8933. Pödike
2012. febr. 17. 22:37

Sziasztok.


Én Angliában élek a családommal. Decemberben itt kint elvégezték a látásjavító műtétet rajtam is. Nekem csak és kizárólag jó tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Én 14 évig viseltem kontakt lencsét mielőtt belevágtam a műtéti megoldásba…


Tavaly november közepén voltunk először konzultáción. Nagyon kedvesek voltak, mindenkinek hoztak italt ki mit kért. Az első vizsgálat kb. 2 órán keresztül tartott. Az alap szemvizsgálattól a szem szkeneléséig minden volt. Aztán beültettek minket egy külön kis szobába és elmondták az eredményeket. Az egyik szemem 3.75-ös a másik 4-es volt. Tájékoztattak minket a lehetséges műtéti megoldásokról és azok ellenértékéről…


Miután kiválasztottuk a nekünk megfelelőt kaptunk időpontot december közepére egy IL műtéti megoldásra. Egy kérésük volt, hogy műtét előtt egy nappal vegyem ki a lencsémet és ne használjam.


A műtét napján odaérve kis csúszással de sorra kerültem. Én már bent voltam a műtőben amikor az operáló orvos kiment a férjemhez és megkérte mondja el magyarul hogyan kell mondani: „nézz a piros fénybe, nézz a fehér fénybe” Gondolhatjátok mennyire meglepődtem amikor megszólalt az orvos magyarul. A műtet maga nem volt annyira vészes. Maga a beavatkozás nem volt több 15 percnél es nem töltöttünk több időt mint 1-1,5 óra a klinikán.


Azóta is jól érzem magam. Februárban elkezdtem rendszeresen Zumbázni, es ezt orvosi engedéllyel. A napszemüveget csak utcán es napsütésben kell viselnem. Egyszóval minden ok…


Akit részletesebben is érdekel írjon, válaszolok.

8932. msothello (válaszként erre: 8931. - F8c064fac4)
2012. febr. 17. 19:48

Igen, tudom! Napszemuveg ejjel-nappal! :)) na jo, ez tulzas, de megis...

Neked hol mutottek?

8931. f8c064fac4 (válaszként erre: 8930. - Msothello)
2012. febr. 17. 19:30

Nem csípte nekem. Egyébként a dokit megkérdeztem utána és azt mondta hogy 6 hét a teljes hámosodás, úgyhogy inkább addig várj, de utána nem lesz baj.

(uv-val kell vigyázni nagyon, végig a 6 hónap alatt)

8930. msothello (válaszként erre: 8929. - F8c064fac4)
2012. febr. 17. 18:00
Es a smink lemosas? Nem csípi?
8929. f8c064fac4 (válaszként erre: 8926. - Msothello)
2012. febr. 17. 16:24
Szerintem nyugodtan moshatsz arcot meg krémezhetsz (szem környékét mondjuk inkább ne), én is 2 hét után már hajat is mostam, arcot is és semmi bajom nem lett, 1 hónap után már sminkeltem, most 3 hónapos vagyok és mondják minden vizsgálaton hogy gyönyörűen gyógyul a szemem. Nem hiszem hogy ez befolyásolná érdemben a dolgot egy idő után, óvatosnak kell lenni de azért túlzásokba se kell esni szerintem.
8928. msothello (válaszként erre: 8927. - Ancsi86)
2012. febr. 17. 15:53

Köszi az infót.

Nekem az a baj, hogy sem azt nem érzem, hogy javítana, sem azt, hogy nem. Tehát semmit nem érzek tőle, csak csöpögtetem egyfolytában.

De akkor lehet csökkenteni fogom én is egy kicsit...

8927. Ancsi86 (válaszként erre: 8921. - Msothello)
2012. febr. 17. 15:07
Ez becsapós dolog, szerintem neked saját magadnak kell kitapasztalni, hogy szükség van-e rá, illetve ha igen, akkor tényleg javít-e valamit a helyzeten. Nekem mindig elmondták a klinikán hogy öntsem a szemembe óránként vagy gyakrabban is, mert száraz a szemem. De úgy éreztem, minél többet rakok bele, annál kevésbé hat. Aztán kísérleti jelleggel letettem időnként, és az első 1-2 napot leszámítva nem lett rosszabb semmivel. Így 1 év elteltével már csak reggel ébredés után igénylem a szemcseppet, de akkor se mindig. Számítógépnél nekem sokat segít, hogyha érzem hogy fárad a szemem, lejjebb veszem a fényerőt, hogy ne vakítson annyira.
8926. msothello
2012. febr. 17. 13:05

igen, szerintem én is túlzásba viszem az aggódást...nem tudom, mikor merek majd egyedül hajatmosni és rendesen arcotmosni.

Az én arctisztításom is leginkább csak a két orcámat és az orrom hegyét érinti, ez nagyon zavar egyébként.

Kénytelen vagyok a szememet is megtisztítani, mert a szemcsepp kirakódik a szempillámra, tiszta fehér tőle állandóan a vége, s azt úgy szoktam, hogy egy kis törölköző csücskét bevizezem és óvatosan csukott szemmel letörölgetem. De ennyi.

Krémet én sem merek használni, pedig nagyon kellene főleg ebben a hideg, szeles időben. De mindegy, ettől függetlenül is nagyon boldog vagyok, hogy látok rendesen.


Mennyi idő után kell majd csökkenteni a csepegtetést? Most még napi 5x Flucon...

8925. de Luca
2012. febr. 17. 11:53
másfél hét után mostam meg először, az első munkanapom előtti estén, behajtottam a fejem a kád fölé, mint mindig, csak még gondosabb voltam, mint máskor. Az aggódást én túlzásba vittem, azt hiszem 2 hónap után mostam meg úgy istenigazából szappannal az egész arcom és szemem környékét is, és akkor is krémeztem be először a szemem környékét. Jópár szarkaláb kijött a 2 hónap alatt, semmi krém nem érte addig. Előtte csak a két orcám kapott egy kis vizet és szappant.
8924. msothello
2012. febr. 17. 11:30

És a hajmosás?

Normális arcmosás?

Én a műtét óta fodrászhoz járok hajatmosni, mert kifejezetten felhívták a figyelmünket, hogy még víz sem mehet a szembe, nemhogy sampon...

Előre hajolni nem lehet, a hajam hosszú, szóval egyedül elég macerás lenne...de már jó lenne magamnak mosni, s nem mindig időponthoz igazodni egy hajmosás miatt...:)

Az arctisztítást pedig kozmetikai vattakoronggal szoktam csinálni, azt benedvesítem, illetve arctisztító tonikkal

8923. msothello (válaszként erre: 8922. - De Luca)
2012. febr. 17. 11:16

tényleg?? :)

én óránként szoktam, de akkor sem azért, mert azt érzem, hogy kellene...csak mert mondták, hogy csináljuk :)

nem is tudom, mit kell érezni, amikor nincs könny, amikor ki van száradva a szem...

8922. de Luca (válaszként erre: 8921. - Msothello)
2012. febr. 17. 10:54

5-20 percenként :-D

Egyáltalán nem volt saját könnyem.

8921. msothello
2012. febr. 17. 10:35

Sziasztok,


még arról szeretnék tapasztalatokat olvasni,hogy ki hogyan/mennyit/milyen időközönként használta a műkönnyet? Főleg, aki számítógépen dolgozik? Használtatok egyáltalán?


Köszi

8920. msothello (válaszként erre: 8919. - De Luca)
2012. febr. 16. 19:49
Hat igen, szerintem meg1-2hetig zart terben hordanom kell nekem is....
8919. de Luca (válaszként erre: 8918. - Msothello)
2012. febr. 16. 19:28
Időben kifejezve nem tudom, hogy én meddig hordtam zárt térben, de egészen addig, amíg a fényérzékenység zavaró volt. Nekem közvetlenül egy déli tájolású üvegfal mellett van az íróasztalom, és a fényáradat tompításához kezdetben a szalagfüggöny is kevés volt.
8918. msothello
2012. febr. 16. 19:14

Sziasztok,

Nekem a soten volt a mutet, most kb. 2 es fel hetes. Nagyon elegedett vagyok a szemeimmel, az egy hetes kontrollon vegigolvastam a tablat, igaz csak az egyik szememmel, a masikkal csak felig. De igazabol nekem az a fontos, hogy egyutt a kettovel mit latok. Mint ahogy irtam az elobb, a cseppentessel van gondom, nagyon bena vagyok :)) folyik ossze-vissza.

Szamitogepen dolgozom napi 8 oraban, 2 hetet voltam itthon, ezen a heten kezdtem dolgozni. Haaat... Elso nap kemeny volt, de mar naprol napra a monitort is egyre jobban birom.

Napszemuveget ti meddig hordtatok? Kint a szabadban tudom, hogy sokaig kell, de bent? En meg mindig abban ucsorgok az irodaban is, mert sokkal jobb ugy a szememnek.

8917. pbeácska75 (válaszként erre: 8916. - Mogyi654)
2012. febr. 16. 19:14
Én előtte 15-évig hordtam!!! De a lencsét a műtét előtt egy hónappal el kellett hagyni! Minden jót!!
8916. mogyi654 (válaszként erre: 8913. - Pbeácska75)
2012. febr. 16. 19:09
Köszi! Jó hír, hogy sikeres volt. Én is régóta hordok lencsét (min. 5 éve) és most szombat óta nem, vagyis 7 napig a vizsgálat előtt, remélem elegendő lesz...
8915. msothello (válaszként erre: 8911. - Bobek30)
2012. febr. 16. 19:09
Szia, engem nagyon erdekelne a csepp, ha meg megvan, mert nem vagyok a csepegtetes nagymestere, s felek, elobb el fog fogyni, mint kene...
8914. mogyi654 (válaszként erre: 8912. - De Luca)
2012. febr. 16. 19:07
Köszi, nekem is gyanús, hogy kell idő a visszaállásra.
8913. pbeácska75 (válaszként erre: 8909. - Mogyi654)
2012. febr. 15. 19:28

Én pár hétig vissza jártam ,mert nem voltam alkalmas,mivel sokáig hordtam kon.lencsét!!

Aztán megvizsgáltak pár hét után és egy szombaton megműtötték a szemem,egyszerre mind a kettőt!!

Szerencsére sikerült!! :)

8912. de Luca (válaszként erre: 8909. - Mogyi654)
2012. febr. 15. 19:24

A pupilla-tágítás miatt nem vállalják aznap. Megkockáztatom, bár nem emlékszem rá pontosan, hogy talán még másnap sem, csak napok vagy egy hét múltán(?)

A két szem különböző időben történő műtését nem preferálják, ha egyébként semmilyen orvosi dolog nem indokolja. Nekik amúgysem érné meg anyagilag, hisz maga a tényleges műtét pár perc, viszont a 10-15 percet mindenképpen bent kell töltened, és közben a teljes stáb (orvos, asszisztens, lézertechnikus) rezsijét ki kell fizetniük egy szem árából.

8911. bobek30
2012. febr. 15. 19:18
Sziasztok! van egy doboz felbontatlan Flucon szemcseppem, nagyon szívesen odaadnám valakinek, ha valakit érdekel, kérem jelezzen!
8910. Gyarmi (válaszként erre: 8908. - Adi29)
2012. febr. 15. 18:14
Ne aggódj. Magyarországon több tízezer műtétet végeztek eddig és még senki sem vakult meg. Nagyon kis mértékben eredménytelenséghez vezetett a műtét. Arra meg ott a garancia amit minden esetben vállalnak a normális klinikák.
8909. mogyi654
2012. febr. 15. 14:39
Sziasztok! Szombaton megyek vizsgálatra és az eddigi csak telefonos bejelentkezés alkalmával jelezték, hogy ha alkalmas vagyok akár ugyanazon a napon meg is műthetnek. Volt valaki más is akit azon a napon műtöttek? Azt olvastam, hogy legfeljebb másnap lehet. Olyan esetekre is kíváncsi lennék, hogy valaki nem egyszerre műttette a két szemét. Előre is köszi a válaszokat!
8908. adi29 (válaszként erre: 8907. - De Luca)
2012. febr. 14. 20:10
Igen, ebben bízok én is, hogy nem én leszek az első...
8907. de Luca (válaszként erre: 8906. - Adi29)
2012. febr. 14. 19:56
Eddig még senki nem írta, hogy tudna olyanról, aki közvetlenül a műtét miatt vakult volna meg.
8906. adi29 (válaszként erre: 8905. - De Luca)
2012. febr. 14. 19:46

Értem.


Azért elég kemény lehetett ez az esemény-sorozat a műtét előtt.

Annyira, hogy el is gondolkodtatott engem.

Tulajdonképpen nem is az anyagi vonzata az, ami miatt csalódott lennék a "visszaromlás miatt".

Sokkal inkáb az hogyha nem látnék többet.

8905. de Luca (válaszként erre: 8903. - Adi29)
2012. febr. 14. 19:33
Ezt a sztorit leszámítva igazából reméltem, hogy nem lesz itt semmi vakság, de nem tudtam, hogy milyen állapotban lesznek a szemeim a műtét után ahhoz, hogy egyedül egyből orvoshoz menjek elindítani a táppénzt, beváltani a műtét után kapott recepteket. Szóval tudnom kellett, hogy frissen leégetett szemekkel mire számíthatok.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook