Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


24. Manon (válaszként erre: 21. - Kiskacsa)
2007. jan. 9. 13:58

szia!

én is hasonló problémákkal küszködöm!

az egyik szemem 2 körüli a másik meg 5 körüli(pontos eredményt így fejből most nem tudok) és nekem is a rosszabb romlik tovább!

nem tudom mi lenne a jó megoldás!

voltál már kivizsgáltatni, hogy miért van ekkora eltérés a 2 szemed között? Ha igen miket csinálnak?

nekem mondták, hogy menjek de nagyon félek, hogy valami nagyon gázos dolog derül ki! Tudom stucc politika de ez van!

23. Nikosz
2007. jan. 9. 13:48

Sziasztok!

Én is tervezem, hogy megcsináltassam, de nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy minden pontosan úgy van, ahogy azt a klinikán elmondják, hiszen mégis csak a profitvágy hajtja őket és nem a szem világának javulása, és a két dolog nincs teljes összefüggésben, hiszen ha már fizettem nem feltétlenül aggódnak a további sorsomért. Én tényleg csak úgy mennék bele, ha biztos a siker, de hát ilyen nem hiszem, hogy van. Nem tudtok esetleg olyanokról, akik megbánták a műtétet, vagy bármilyen nem várt maradandó kárt szenvedtek volna miatta?

22. szika
2007. jan. 2. 20:17
köszönöm... :))) Gondolkodni fogok rajta, és akkor nyilván várok vele még legalább egy fél évet. :) De mindenképp szükség lesz rá. :)
2007. jan. 2. 20:04
Sziasztok! Nekem is mondták azt valamikor, hogy a szülés alatti erőfeszítéstől romlik a szem (még nem szültem). Nekem azért lenne különösen jó a műtét, mert az egyik szemem -2.25-ös, a másik -4.75-ös, de sajna pont a gyengébb romlik tovább :((( Van közetek, aki hasonló problémával küszködik? És nagyon félek, hogy a műtéttől még ez a maradék látásom is megszűnik...
20. Strucy
2007. jan. 2. 18:17
Huh..:) Ez tök durva.Én már nagyon meg akarom csináltatni a szemem.Mivan ha addig romlik h megvakulok..akkor már nem nagyon lehet ezt csinálni.Meghát akkor tanulni sme tudok.Szóval meg kell várnommíg megáll a romlásban??!!:( mikor??:(((
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Pitypang)
2007. jan. 2. 16:16

na igen, azzal teljesen egyetértek, hogy a lakhely szerinti városban a legjobb megcsináltatni, mert ugye az első napokban több vizsgálatra is vissza kell menni, és utána is minimum havonta vannak kontroll vizsgálatok.


közelre egy darabig én sem láttam olyan jól. pár nap után már tudtam simán olvasni, csak fárasztott. állítólag ilyenkor az agynak át kell állnia, hogy másképp kell közelre nézni. (azoknál, akik eredetileg közelre nem láttak jól, azok egy darabig távolra látnak gyengébben, mert az ő agyuknak ahhoz kell alkalmazkodni. legalábbis állítólag:)))

2007. jan. 2. 15:59

Akkor biztos mas eljarassal csinaltak. En nagyon utaltam, hogy nem tudtam olvasni egy darabig es alig vartam, hogy ujra jo legyen minden. :) Meg hat feltem is, hogy mi van, ha ugy marad... :))


Igen, az arak eleg kulonbozoek tudnak lenni. Nekem mondjuk 2 eve mondtak egy helyen 120 ezret szemenkent. Elsosorban a tavolsag dontott, mert a lakohelyemrol konnyebb volt eljutni a vizsgalatokra es ellenorzesekre Pecsre.


A vegeredmeny viszont igy is jo, szoval barkinek ajanlom. :)

2007. jan. 2. 15:33
Én láttam utána közelre is-legalábbis nem maradt meg semmi olyan élmény, hogy ne láttam volna-1 hét után már számítógép előtt ültem-, pedig 4-es volt előtte a szemem.
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Pitypang)
2007. jan. 2. 15:25
2 éve még itt pesten is "csak" 90e volt :)
15. Pitypang (válaszként erre: 8. - Szika)
2007. jan. 2. 14:50

En Pecsen csinaltattam, nem emlekszem pontosan, hogy 85.000 Ft vagy 90.000 Ft volt egy szem. Lenygesen olcsobb, mint amit korabban Budapesten mondtak egy vizsgalaton. Eredmeny ugyanaz. :))

A tanulasi idore en azert nem javasolnam, mert mutet utan nem fogsz rendesen lati rogton. Nem tudom miert, en sem tudok tudomanyos magyarazatot, de valahogy az az "ara" hogy lass tavolra, hogy a mutet utan kb. 2-3 hetig nem latsz kozelre. En nagyon megijedtem, mert senki sem mondta elotte. Persze sirni nem szabad, mert erolteti a szemet, de bogni tudtam volna, hogy most meg kozelre nem fogok latni... Aztan elmult par het alatt.

Egyszerre nem csinaljak meg a ket szemet, mert kulonben nem tudsz kozlekedni meg a lakasban sem. Itt leragasztjak 2 napra a mutott szemet, hogy biztosan ne erje feny stb. Kozben fajdalomcsillapito cseppeket kell hasznalni X orankent.


Szulni meg en sem szultem, most fogok 3 honap mulva, de erre rakerdeztem anno es a doktorno szerint semmi baj nem lesz belole. Sem romlani ne fog a latasom, sem a szemnek nem lesz baja.

Remelem is. :)

14. eva1229 (válaszként erre: 2. - Mókica)
2007. jan. 2. 14:15
Az öcsém is meg szeretné csináltatni. A párod melyik klinikán csináltatta?
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Strucy)
2007. jan. 2. 14:06

úgy tudom, mindenképpen érdemes megvárnod vele a felnőttkort, merthogy ugye a végleges állapotot kell korrigálni, tehát meg kell várni amíg a szemed már nem romlik tovább.


jelenleg 130eFt/szem körüli árban van, úgy tudom.

nyilván ahány klinika, annyi ár, és műtétből is többfajta van.

ha valakit komolyan érdekel a dolog, én javaslom, hogy mindenképpen menjen el több helyre is vizsgálatra, és olvasson utána a neten alaposan, hogy az egyes műtét-típusoknak mik az előnyei és hátrányai!!

itt is igaz az, hogy nem biztos, hogy a legdrágább megoldás a legjobb, illetve mindenkinek saját maga kell, hogy eldöntse mit szeretne. tényleg érdemes utánaolvasni, az egyes klinikákon azért hajlamosak csak azt elmondani ami az ő érdekük!!!!


egyszerre csinálják a 2 szemet, hacsak valami extra oka nincs, hogy külön tegyék.


én 2 éve voltam szemműtéten, szinte minden nap megjegyzem, hogy milyen jó döntés volt!

12. Strucy
2007. jan. 2. 13:57
Én is meg szeretném majd csináltatni..De szüleimmel úgy vagyunk, hogy majd ha 18 leszek.vagyis utána..most szeptemberben töltöm majd be..Nekem már most 4,75-ös a szemem,és nagyon utálom, hogy nem látok rendesen...Tényleg,mennyit jelent ez pénzben kifejezve?Gondolom nem olcsó.És egyzserre csinálják a két szemet,vagy külkön-külön?
11. Strucy
2007. jan. 2. 13:57
Én is meg szeretném majd csináltatni..De szüleimmel úgy vagyunk, hogy majd ha 18 leszek.vagyis utána..most szeptemberben töltöm majd be..Nekem már most 4,75-ös a szemem,és nagyon utálom, hogy nem látok rendesen...Tényleg,mennyit jelent ez pénzben kifejezve?Gondolom nem olcsó.És egyzserre csinálják a két szemet,vagy külkön-külön?
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Szika)
2007. jan. 2. 13:52

szia!

terhesség alatt ill. közvetlen utána azért nem javasolják a műtétet, mert ilyenkor a hormonháztartás változása miatt változhat a szem "víztartalma", és a fénytörés is (bocs, ha nem vagyok tudományos:)), tehát ha erre az értékre korrigálják a szemet, akkor lehet hogy a "normál" állapotában nem lesz tökéletes.


az viszont tényleg gond, ha folyamatosan romlik a szemed. ilyenkor nem szokták javasolni a műtétet. ennek az az oka, hogy ha most a 2D-t korrigálják a szemeden, de az folytatja a romlást, akkor egy-két év múlva ismét rosszul látsz majd.

azt szokták kérni, hogy 1-2 évet érdemes várni, amíg nem romlik a szem, és akkor műttetni.

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Szika)
2007. jan. 2. 13:51

szia!

terhesség alatt ill. közvetlen utána azért nem javasolják a műtétet, mert ilyenkor a hormonháztartás változása miatt változhat a szem "víztartalma", és a fénytörés is (bocs, ha nem vagyok tudományos:)), tehát ha erre az értékre korrigálják a szemet, akkor lehet hogy a "normál" állapotában nem lesz tökéletes.


az viszont tényleg gond, ha folyamatosan romlik a szemed. ilyenkor nem szokták javasolni a műtétet. ennek az az oka, hogy ha most a 2D-t korrigálják a szemeden, de az folytatja a romlást, akkor egy-két év múlva ismét rosszul látsz majd.

azt szokták kérni, hogy 1-2 évet érdemes várni, amíg nem romlik a szem, és akkor műttetni.

2007. jan. 2. 12:45

köszi mindenkinek. :)

Elvileg nem vagyok terhes...bár elgondolkodtató, hogy műtét után egy évet várni kell....mert hogy hmarosan azért szeretnék az lenni..pár hónap...és mivel most jönnek az államvizsgák nagyon fogom erőltetni a szemem..szóval nem tudom, ennek lehet e valami rossz hatása...


2D felül vagyok már valamivel..és romlik ugye..., de nagyon jó lenne újra rendesen látni...el fogok gondolkodni rajta azért mindenképp. :)


Műtét árára tudtok valami összeget mondani? kb?

7. emagdi (válaszként erre: 4. - Szika)
2007. jan. 2. 12:33

szia!

szerintem menj el másik helyre is, elég furcsa amit mondott a doki (márminthogy csak szülés után érdemes megcsináltatni).

az más kérdés, hogy ha nagyon kevés a dioptria a szemeden, akkor lehet, hogy úgy értette, hogy nem érdemes műttetni. általában 1,5D alatt nem szokták javasolni

6. rika (válaszként erre: 4. - Szika)
2007. jan. 2. 10:18
Terhes vagy? Különben nem értem amit mondtak neked. Nekem a doki azt mondta, hogy a műtét után az első évbe nem lehetek terhes, meg nem hízhatok sokat. Hát sokat nem híztam, de híztam...:(
5. rika
2007. jan. 2. 10:17
Én is megcsináltattam most kell majd visszamenni az utolsó vizsgálatra. De teljesen jó a szemem. Nagyon féltem, de most már örülök, hogy túl vagyok rajta. Már ötös! volt a szemem.
2007. jan. 2. 09:47

Én nagyon szeretném, de azt mondták, hogy amíg folyamaos romlásban vana szeme, nem érdemes megcsináltatni...most 2-es szemüveget hordok, de már érzem, hogy vezetéshez pl. kevés.

És a doki azt is mondta, hogy amíg nem szülök, szintén nem csinálják meg, emrt a szüléskori erőkifejtéstől vissztérhet a szem romlása,ezért várjak még ezzel, nem is olyan vészes a helyzetem...de szemüveget csak ritkán hordok...ha nagyon muszáj....és a kontaktlencsével is kölcsönös az utálatunk...szóval jó lenne....

2007. jan. 1. 23:38

En is megcsinaltattam tavaly, illetve mar tavaly elott, 2005 tavaszan. Nem bantam meg, sot, nagyon-nagyon orulok neki! Par napig fajt a szemem, nem is kicsit, de az a par nap mar ezerszer megterult, mert utaltam a szemuveget is hordani es a lencsevel szoszmotolni minden aldott nap. :)

Mindeninek ajanlom, aki szeretne, de meg gondolkozik rajta.

2006. nov. 30. 16:21

Az en parom is megcsinaltatta kb 5 ev...tokeletes a szeme azota is:)

Csak ajanlani tudom en is...ne feljetek tole!

2006. nov. 30. 15:42
Ha valakit érdekelne, én tudok róla pozitívumokat mondani, nekem bevált, már kb 3 éve teljesen jó a szemem, és 4-es vol mindkettő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook