Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
9204. Galaxis1 (válaszként erre: 9203. - De Luca)
2012. máj. 9. 20:21

Igaz, nekem is van humorom -szerintem <is> - :))) , viszont iszonyatosan le tudom húzni magam bármilyen apró sérelem, vélt, vagy valós kudarc ér... Na, ezeket akarom megtanulni kezelni, és tudom, hogy a humor egy óriási "fegyver" ezek ellen !!! :)

Szóval ezt a hoztad ki belőlem: a te humorod az enyémet is gyorsan előcsalta !!! :)

9203. de Luca (válaszként erre: 9201. - Galaxis1)
2012. máj. 9. 20:13
Te se vagy karót nyelt :-)
9202. Galaxis1 (válaszként erre: 9199. - K.Tamara)
2012. máj. 9. 20:11
Szuverén jogod: te tényleg ne csináltass "ilyen műtétet", esetleg még kárt tennél/tennének az agyadban!!!:DDD
9201. Galaxis1 (válaszként erre: 9198. - De Luca)
2012. máj. 9. 20:09

Nem, ha jól tudom 1 évig kell járni kontrollra, gondolom egyre kevesebb alkalommal, de ez a klinika sztem tényleg korrekt, bármi probléma van, vissza lehet menni konzultálni a dokival, és nem zavarnak el, mint sokan írtátok, nagyon segítőkészek, és végre értelmes válaszokat kaptam, mindent részletesen elmagyaráztak, nem maradt bennem kérdés (ami nálam nagyon ritka...:)), a neten -ezt mondjuk már több ismerősöm is mondta, hogy álljak le a "tanulmányozással", mert a végén még megkattanok- iszonyú sok hülyeséget tudnak összehordani, be is paráztattak rendesen, pedig nem vagyok én olyan ijedős!:) Szóval most már sokkal jobban érzem magam, és bár vmi miatt nálam kicsit lassabb a gyógyulási folyamat, az nagyon jó, hogy tudok bízni az orvosban, most is nagyon sokat segített, és bízom benne hogy 100% lesz!!!:)

Amúgy neked is köszi Luca, tudtodon kívül is támogattál a kiváló humoroddal és rendíthetelen optimizmusoddal!!! Ezt kellene nekem még megtanulni/eltanulni!!! :)

9200. de Luca (válaszként erre: 9199. - K.Tamara)
2012. máj. 9. 19:55
Mert az agyunk rendben van :-D
9199. K.Tamara
2012. máj. 9. 19:48
Én soha életemben nem csináltatnék ilyen műtétet. Belegondolni is borzalmas, hogy lézerrel nyúlnak a testem legérzékenyebb részéhez. Arról nem is beszélve, hogy a látás az agyban dől el. Akkor meg minek a "közvetítő közeget" babrálni?
9198. de Luca (válaszként erre: 9197. - Galaxis1)
2012. máj. 9. 19:47
Na, szuper! 1 hónap múlva az már az utolsó kontroll lesz?
9197. Galaxis1
2012. máj. 9. 19:40
Engem igencsak megnyugtattak a dokik, sőt, le a kalappal: nagyon türelmesek voltak velem, minden kérdésemre válaszoltak (én már lehet bekattantam volna magamtól...), alaposan vizsgáltak, megnyugtattak: az ödémának már nyoma sincs, szal a Flucont már csak nagyon keveset kell használni, ellenben műkönny mindenképp kell, áll. nagyon ki van száradva a szemem, én meg észre sem vettem!(ezt is megkérdeztem, hogy lehet ez, áll. vki érzi, vkinek pedig nem tűnik ez fel, pl. nekem...) 1 hónap múlva kell visszamennem, most a jobb szemem 100%, a bal gyengécskébb még, cilinder ici-pici maradt mindkét szemen, szaruhártyám alig vékonyodott a műtét után, még most is benne vagyok a normál tartományban!!!:))) Remélhetőleg a "lustább" szemem is 100-as lesz 4 hét múlva!!! :)
9196. de Luca (válaszként erre: 9195. - Vivi1975)
2012. máj. 9. 14:25
Akkor ez az élet egyik megoldhatatlan rejtélye marad :-)
9195. vivi1975 (válaszként erre: 9188. - De Luca)
2012. máj. 9. 14:21
:-DDDD Te nem vagy normális! Amúgy én ha sírok, utána pár óra múlva még jobban ki van száradva a szemem..Szal ez se megoldás.
9194. Galaxis1 (válaszként erre: 9193. - De Luca)
2012. máj. 9. 12:12

Jelentem: "Összefoglaltam"!:)

(És NAGYON remélem, h legalább egy 3/4-et kapok <már azzal is meg lennék elégedve...>, miután felálltam!:)))

9193. de Luca (válaszként erre: 9192. - Galaxis1)
2012. máj. 9. 11:13
Összefoglalni? "Leülhetsz, 1-es!" :-D
9192. Galaxis1
2012. máj. 9. 11:10

Na, most meg a hasamat fogom a röhögéstől!!!:DDD

Szóval ez lehet a te nagy bajod: "túl optimista" vagy, még a legborzasztóbb dolgokkal kapcs.-ban is vmi eszméletlen hüleség jut eszedbe, ezzel a habitussal NEM LEHET "BIO-KÖNNYEZNI"!!!:DDD

Amúgy köszi a jó tanácsot, már nagyjából összeírtam, most akkor felállok, és megyek "összefoglalni"! :)

(És igen, inkább nézzenek idiótának, a szemem fontosabb, mint az "idiotizmusom"!!!:)))

9191. de Luca (válaszként erre: 9189. - Galaxis1)
2012. máj. 9. 11:00

Ezzel a szomorúsággal megjártam, nekem is eszembe jutott. (Azt hiszem, itt is megosztottam a sztorit, de az biztos, hogy szüleimmel is jót röhögtünk otthon)

A lényeg: megpróbáltam arra gondolni, hogy mindenki meghal a családban, már majdnem összeomlottam a gondolattól is, de eszembe jutott, hogy mindenki után én fogok örökölni :-D

Egy könnycsepp sem csordult ki.


Írd fel egy cetlire, hogy miket szeretnél kérdezni. Inkább nézzenek idiótának, minthogy azon bosszankodj, hogy valami fontosat kihagytál.

9190. Galaxis1
2012. máj. 9. 10:32
Most látom, hogy itt is hirdetnek "sima" LASIK műtétet! (Áll., ha az orvos profi, semmiben nem rosszabb, mint az IL.)
9189. Galaxis1 (válaszként erre: 9188. - De Luca)
2012. máj. 9. 10:29

Állítólag vannak "bio műkönnyek" is, mondjuk ezeknek még nem néztem utána...

Vagy: esetleg próbálj meg napjában minél többször nagyon szomorú dolgokra gondolni, hogy legyen saját "bio könnyed"!!! :DDD

A "mókázást" félretéve, én meg most nagyon be vok sz@rva, 3-ra megyek a "soron kívüli" vizsgálatra... Nagyon izgulok, 1részt, nem akarom, h megint elhajtsanak azzal a szöveggel, h "türelem", az ödéma, stb..., a másik félelmem pedig, h annyi kérdésem lenne, és ha sürget az idő (az orvos), épp a lényeget nem tudom meg, esetleg csak össze-vissza habogok, és amit az orvos mond, a stressztől nem is jut el az agyamig... Aztán mikor kijövök, úgy érzem magam, h "adtam a sz@rnak 1 pofont"... Egyik ismerősöm azt tanácsolta, kapjak be előtte 1 Xanaxot...

9188. de Luca (válaszként erre: 9187. - Galaxis1)
2012. máj. 9. 09:35

Érdekes, hogy ezt mondod... a műkönny után mindig csak 1-2 percig van komfortosabb érzésem, aztán tényleg olyan, mintha atomra szárítaná.

Úgyhogy pár hónapja már csak akkor csöpögtetek, ha úgy érzem, mintha tele lenne az alsó szemhéjam porral. Lényegében a műkönnyet arra használom, hogy átmossam a szemem felszínét, mert a saját könnyem ehhez kevéske.

9187. Galaxis1
2012. máj. 8. 15:19
Mondjuk ez is érdekes, a műkönnyek egyik fő összetevője a propilén-glikol (elektromos cigi folyadék egyik fő hatóanyaga is, ezért tudom biztosan...), ami köztudottan szárít, kb. úgy, mint a növényi glicerin: "belülről kifelé"... Szóval sztem hosszú ideig nem szabadna ezeket használni, mert hozzászokik -adott esetben- a szem... (Jaj-de-homályosan látom a betűket!!!!! GRRRRRRRR!!!!!!)
9186. Galaxis1 (válaszként erre: 9183. - De Luca)
2012. máj. 8. 15:14
Na, az para lehetett a javából...! Még jó, h csak a villám volt... :DDD
9185. de Luca (válaszként erre: 9184. - Vivi1975)
2012. máj. 8. 15:14
Csak a jóég tudja. Annak idején, mikor capuccino77 a több mint 1 éves szemeivel írta, hogy még mindig kell használnia, akkor dobtam egy hátast. De sajnos az enyémek is nagyon szárazak még mindig. Gyakran érzem úgy, hogy a "táskáim" tele vannak porral.
9184. vivi1975
2012. máj. 8. 15:01
A szemszárazság mikor múlik már el? mert már 2 hója nem csepegtetem a Flucont, napközben elvagyok, de éjjel, ha felébredek kell a műkönny és a reggeli ébredéskor is, mert puskapor száraz a szemem és össze van ragadva.
9183. de Luca (válaszként erre: 9182. - Galaxis1)
2012. máj. 8. 14:55

Na látod innen kell nézni a dolgokat :-D


Egyszer olvastam, hogy a retinaleválás egyik tünete, hogy villanásszerű fényeket lát az ember. Ugye nem kell mondanom, mit éreztem, mikor tavaly tavasszal a távolban lecsapott az első villám, de annyira messze volt, hogy egyáltalán nem volt hangja. Azt hittem, napokon belül leválik az ideghártyám :-D

9182. Galaxis1 (válaszként erre: 9181. - De Luca)
2012. máj. 8. 14:48

O.K., köszi az infót, erre csak azért gondoltam, mert 1 orvos (nem szemész) ismerősöm mondta, h a szteroidok ugyanakkor el is vékonyítják -hosszabb távon- a szöveteket, így a szaruhártyát is, ezért parázok már ettől is, nehogy már annyira elvékonyítsa a szaruhártyámat -nem tudom, hogy ebben az esetben ez mikor léphet fel...-, hogy aztán, ha 2. műtétre lenne szükség, már ne legyen elég vastag... Szal már ettől is para van/lett nálam... (most 2szer cseppentek csak Flucont, aztán majd "kíváncsi vok" holnap mit mondanak...

(Viszont annak azért tudok örülni, h pl. legalább a retinám nem vált le, stb...:)))

9181. de Luca (válaszként erre: 9180. - Galaxis1)
2012. máj. 8. 14:35
Csepegtetéssel ne vagánykodj, a szteroid maga az ödéma elleni szer, tény, hogy szárítja a szemet, de nem engedi a sejteket visszadagadni, azaz a szaruhártya visszavastagodását gátolja mindamellett, hogy fertőtlenít is.
9180. Galaxis1
2012. máj. 8. 14:18
Hát ez az... Ha megint az ödémát fogják felhozni, és hogy megint csepegtessek több Flucont, nem fogok, csomó mellékhatása van, stb..., akkor elmegyek egy kontrollra vhova máshova, hátha mondanak vmi okosat az okosok...
9179. de Luca (válaszként erre: 9178. - Galaxis1)
2012. máj. 8. 13:47

Ezt az ödémás dolgot nekem is emlegették még 2 hónap után is.

Az a baj, hogy én sem gondoltam volna, hogy én leszek majd a kivétel. Eddig mindig minden összejött elsőre, nem vagyok én ehhez hozzászokva, hogy valami ne sikerüljön :-)

9178. Galaxis1
2012. máj. 8. 13:30

A mérésnél azt mondták, hogy nagyon jó, mert még picit vastagabb is az átlagnál, nagyon örültem és iszonyú optimistán álltam hozzá: nekem tuti "sasszemem" lesz... Hááát, egyenlőre visszasírom a szemüvegem... (arra is gondolok, lehet, hogy a bal szememről -amire panaszkodom- nem szedték le teljesen a cilindert...)

Amúgy műtét után 2 nappal iszonyatosan begyulladt mind a 2, ez 1 napig tartott, aztán kb. 2-3 hétre rá egyik reggel arra ébredtem, h a bal szemem tiszta homály... Felhívtam az asszisztensnőt, bementem másnap, azt mondta a doki, hogy még kicsit ödémás a bal, ezért lehet... (elvileg az ödéma max. 1 hét alatt elmúlik, ezt a műtét után mondta...)

9177. de Luca (válaszként erre: 9176. - Galaxis1)
2012. máj. 8. 13:22
Milyen vastag volt a szaruhártyád?
9176. Galaxis1
2012. máj. 8. 13:17

Igen, már kicsit lenyugodtam, visszacsinálni már úgysem lehet, de nagyon türelmetlen vagyok, meg félek, és azt sem értem, hogy hogy nekem a PRK-t miért nem mondták, tehát, hogy miért nem választhattam, mikor ők "sima" LASIK-et és PRK-t is csinálnak, és nincs túl nagy árdifferencia a 2 között... Én a PRK-t választottam volna, mert ez a "lebeny dolog" hányingerrel tölt el, akárhányszor rá gondolok... Még kérdeztem is, hogy nem lesz 3 napig bekötve a szemem? Mert mindenkitől ezt hallottam... Azt válaszolta, hogy ez egy újabb fejlesztés, itt már nincs "szembekötősdi", stb... Viszont azt nem is említették, hogy a lebenyre egy életen át nagyon kell majd vigyázni, nehogy elmozduljon, én meg szeretem az extrém sportokat+thai boxot is, erre majd holnap rákérdezek, de csak óvatosan, vádaskodni -egyenlőre- nem akarok, meg lehet, h nincs is igazam... Hiszen mostanában a PRK-ról is hallottam ezt-azt (most utoljára tőled...)

Én NAGYON DUKKOLOK MAGUNKNAK, ha már "megcsináltattuk" a szemeinket...!!! :)

9175. de Luca (válaszként erre: 9174. - Galaxis1)
2012. máj. 8. 13:03
Viszonylag kevés idő telt még el a műtéted óta, még akármi is lehet. Kezdetben elég bizakodni, aztán majd lesz valahogy :-)
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook