Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


2007. febr. 22. 16:26

Egyik ismerősöm nem rég csimáltatta meg a szemét

lézeres műtéttel.Neki sikerült,nagyon boldog,hiszen már régóta gyüjtött rá.Akkor 100E-be

került.Ha úgyveszük az én olvasószemüvegem került 30E-be.Nem volt drága,és ha sikerül egy halom pénzt spórolunk meg,bosszúságoktól szabadulhatunk meg.És persze a szemünk is,"egy kincs"!

53. emagdi (válaszként erre: 52. - Strucy)
2007. jan. 11. 21:35

hidd el, érdemes kivárni, amíg beáll a végleges értékre! gondold el, ha megműtteted, kifizetsz egy zsák pénzt, végigcsöpögteted a fél évet, jársz a kontrollokra, aztán mire végre macera nélkül élvezhetnéd a sas-szemed, addigra elkezd megint romlani, és egy év múlva már nem látsz tökéletesen...

inkább még várj 1-2 évet, és ha már nem romlik, akkor vágj bele!

de ha nagyon izgat a téma, akkor szerintem menj el egy vizsgálatra, és beszéld meg az egyik ottani dokival a dolgokat!

52. Strucy
2007. jan. 11. 21:27
Tudom és mindenképpen szeretném is megcsináltatni,de egyenlőre nem állt meg,pedig ha felmegyek egyete,mre akkor azt gonolom, hogy a tanulás mellett sok fejfájást fog nekem okozni akár a lencse is.Úgyhogy minnél hamarabb szeretném,de még nem állt meg a szemem.Peidg már - 4,75-ös.sőt.sztem, most romlott annyit, hogy már -5-ös.:(
51. emagdi (válaszként erre: 50. - Strucy)
2007. jan. 11. 21:24

az agykontroll az biztos segíteni fog!!

amúgy totál megéri a műtét, mert nagyságrendeket javít az ember életminőségén. (aki nem volt még sosem szemüveges v. klencsés az el sem tudja képzelni).

szóval érdemes megcsináltatni, de csak akkor, ha minden körülmény adott!

50. Strucy
2007. jan. 11. 21:20
Ohh..köszike.Akkor remélem megáll!!:)Agykontrollal próblkozom jobbá is tenni meg meg is állítani,csak túl sok projektet nyomatok egyzserre és azt is ritkán..Na mind1.köszi a válaszokat..Cska mivel állatorvos akarok lenni,tudom, hogy kigubbad a szemem egy nagyobb műtét során ahol a kontaktlencse sme megoldás!!a szemüveg meg az izzadságtól simán lecsúszik..Meg amúgy is.Sportolok és kényelmetlen a szemcsi..
49. emagdi (válaszként erre: 48. - Strucy)
2007. jan. 11. 15:42
általában megáll. (ha nem, akkor viszont nem érsz semmit a műtéttel sem)
48. Strucy
2007. jan. 11. 13:29
Aha...értem..mivan ha nem áll meg?vagy mindenképpn megáll egyzser?még mielött megvakulnék??:)
47. emagdi (válaszként erre: 46. - Strucy)
2007. jan. 11. 13:27

ez végülis a te döntésed.

ha nem vagy biztos abban, hogy véglegesre beállt a szemed, akkor a te érdeked, hogy ne most műttesd meg, hanem mondjuk 1-2 év múlva.

46. Strucy
2007. jan. 11. 13:26
aham...és muszáj 1.2 év,vagy lehet h fél éve megállt és megcsinálják?
45. emagdi (válaszként erre: 44. - Strucy)
2007. jan. 11. 11:51

hát, éjjel azért nem annyira kell a napszemüveg:))))


a te érdeked, hogy csak akkor csináltasd meg a műtétet, ha már megállt a szemed romlása, mert ha még nem állt meg, akkor nincs értelme. (ezt a lézeres műtétet kb úgy kell elképzelni, mintha a mostani szemüveged v. kontaktlencséd "égetnék bele" a szaruhártyádba, tehát az az érték lesz korrigálva, amit a vizsgálatkor bemértek. ha nem romlik tovább a szemed, akkor ezzel szuperül fogsz látni a későbbiekben, de ha még nem állt be véglegesre a dioptria-értéked, akkor pár év múlva éppúgy rosszul fogsz látni, mint mondjuk a mostani szemüvegeddel)

44. Strucy
2007. jan. 11. 11:20
Huh,tiszta Bono leszek ha majd megcsináltatom!Napszemcsi éjjel-nappal:D:D:D..ÉS scak akkor csinálják meg ha az utóbbi 1-2 évben nem romlott a szemem?
43. Nikosz
2007. jan. 9. 18:37
köszönöm szépen az információkat:)))
42. emagdi (válaszként erre: 41. - Nikosz)
2007. jan. 9. 18:28

azt neked kell tudnod, hogy mondjuk az elmúlt 1-2 évben romlott-e a szemed (erre rá is fognak kérdezni). papírt erről nem kell vinni, végülis ez a te érdeked, hogy a valóságot mondjad:))))


a műtét utáni fél évben a műtét eredményét a cseppekkel korrigálják, ezért is fontos a rendszeres kontroll, mert ha gáz van, azaz a lelézerezett sejtek elkezdenek visszanőni, adnak egy erősebb cseppet, és azzal korrigálnak.

a szemedet arra az állapotra állítják be, amit a vizsgálaton bemértek, ezt még a műtét előtt még egyszer kontrollálják. (ezért nem szabad vizsgálat előtt kontaktlencsét hordani 1 napig, hogy biztos a jó eredményeket mérjék be a gépekkel, mert aztán azt égetik bele az ember szemébe:))))

41. Nikosz
2007. jan. 9. 17:00

és hogy ha közben romlana az ember szeme, akkor tudnak még valahogy segíteni, hogy az abbamaradjon, vagy csak egy újabb műtéttel lehet már segíteni?

Ja és még azt kérdezném, hogy ők a vizsgálaton meg tudják állapítani, hogy abbamaradt-e már a szemem romlása, vagy kell vinni korábbi eredményeket?

köszönöm

40. emagdi (válaszként erre: 37. - Nikosz)
2007. jan. 9. 16:49

ja, és az első fél évben (amíg megy a csepegtetés) havonta vissza kell járni kontrollra.

(ez is még a macera részhez tartozik).


mondjuk én volt, amikor 2 hetente mentem, mert én olyan parázós típus vagyok, és állandóan méregettem, hogy mennyire látok, és ha azt hittem, hogy kevésbé, akkor már jelentkeztem is be kontrollra, csak a saját magam megnyugtatása végett :)) de amúgy semmi gond nem volt, plussz kontrollokért nem kérnek pénzt.

39. emagdi (válaszként erre: 37. - Nikosz)
2007. jan. 9. 16:46

az elején napi 5-ször kell cseppenteni, utána havonta 1-el csökken a cseppentésszám. a végén, amikor csak napi kétszer, illetve egyszer kell, akkor már tökjó, mert akkor reggel-este otthon el lehet intézni, nem kell az embernek magával hordani a szemcseppet is.


igen, fél évig a macera a csepegtetéssel és a napszemüveggel meglesz, de szerintem megéri.

38. emagdi (válaszként erre: 37. - Nikosz)
2007. jan. 9. 16:44
napszemüveget komolyan kell venni!! ha nincs olyan uv szűrős szemüveged amit sportolás közben tudnál viselni, akkor inkább szerintem ezekben az őszi-téli hónapokban csináltasd meg a műtétet, mert ilyenkor nagyon ritkán süt a nap.
37. Nikosz
2007. jan. 9. 16:27

na ez teljesen jó:)

És ezt a napszemüvegezést mennyire kell komolyan venni?

Például focizom egy fél órát a napon már az is baj? Akkor ezt hanyagoljam egy félévig?

Az elején napi hányszor kell cseppenteni?

36. emagdi (válaszként erre: 35. - Nikosz)
2007. jan. 9. 16:18

fájni csak a műtét utáni 3 napban fáj, az is eltérő, hogy kinek mennyire.

utána már csak macera, hogy csepegtetni kell fél évig szemcseppel. (egyre ritkában, az utolsó hónapban már csak naponta egyszer)


hátránya annyi, hogy drága, 1 hétig "kivonod magad a forgalomból", illetve még egy darabig macera van a szemcseppekkel.


előnye, hogy szemüveg és kontaktlencse nélkül tökéletesen látsz!!

35. Nikosz
2007. jan. 9. 15:18
És ti akik már megműttettétek, most már sosem szokott fájni vagy ilyesmi? semmi hátrányát nem érzitek annak, hogy megcsináltattátok?
34. Manon (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2007. jan. 9. 14:52

na azt hiszem a saját csapdámba estem!:)

Minden esetre neked sok sikert a bőrgyógyászhoz! és meg gondolkozom még!:)

33. emagdi (válaszként erre: 32. - Manon)
2007. jan. 9. 14:50
na látod, pont ilyen a szemműtét is!:)))
32. Manon (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2007. jan. 9. 14:50

az megint csak szar!

bár a vizsgálat még csak elmegy, a leszedés rosszabb!

31. emagdi (válaszként erre: 30. - Manon)
2007. jan. 9. 14:45

jaja.. teljesen megértem, sajna én is ilyen vagyok...

én most bőrgyógyászhoz készülök vagy egy éve már folyamatosan, anyajegy-bevizsgálás miatt...

30. Manon (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2007. jan. 9. 14:44

igaz!

csak az első lépés mindig nehéz! legalábbis nekem!:(

29. emagdi (válaszként erre: 28. - Manon)
2007. jan. 9. 14:41

igen, teljesen megértem.

de ha nem mész, akkor csak magadban rágódsz a dolgon, és az sem lehet jó!

28. Manon (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2007. jan. 9. 14:20

köszi a biztatást!

még gondolkozom a dolgont! Aztán egyszer csak megszületik az eredmény!

bár én alapból utálok szemorvoshoz járni!

szarul érzem magam, mikor kiderült, hogy már megint romlott a szemem, és már megint kevesebbet tudok elolvasni a tábláról!:(

27. emagdi (válaszként erre: 24. - Manon)
2007. jan. 9. 14:17

szia! szerintem a vizsgálattól ne félj, érdemes elmenni, több helyre is, hátha máshol mást mondanak. (általában a honlapon történő regisztrálás után ingyenes a vizsgálati lehetőség)


ha azt mondják, hogy nem lehet műteni, akkor legalább már nem kell ezen gondolkodnod, ha azt mondják, hogy műthető, akkor pedig már csak azt kell eldöntened, hogy szeretnéd-e, hol, és mikor :))


amúgy én is sokáig hezitáltam, és tartottam a műtéttől, de aztán egyik kollégám megcsináltatta, akkor végképp elhatároztam, hogy én is belevágok.

nem bántam meg azóta sem!

26. Manon (válaszként erre: 23. - Nikosz)
2007. jan. 9. 13:59

Szia!

Olyanról nem tudok aki megbánta de olyanról igen akinek az egyik szemén nem sikerült elsőre, így 2x csináltatta meg!

és azt mondta, hogy a 2. jobban fájt mint az első!:(

2007. jan. 9. 13:59
Én is megcsináltattam még 2000-ben, a dioptriát leszedték, de nekem cilinderem nagyon sok volt a jobb szememen és ez miatt nem sikerült, azaz most 3-as körüli, de a bal az tökéletes, nem romlott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook