Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
9534. vivi1975 (válaszként erre: 9532. - De Luca)
2012. szept. 29. 12:10
Én megnemsokára megyek az 1éves kontrollra,szerintem nekem is romlott a szemem. :-(
9533. Galaxis1
2012. szept. 28. 18:12
Velem kb. detto..........
9532. de Luca (válaszként erre: 9531. - Galaxis1)
2012. szept. 28. 15:51
Persze, a 70 több, mint az 50 :-D
9531. Galaxis1 (válaszként erre: 9529. - De Luca)
2012. szept. 28. 15:46

Akkó',Neked má' előtte is sérült lehetett sztem... :XD

(Bocsi Luca, ezt nem tudtam kihagyni!!!:))))))

Amúgy azért jobb lett neked is, mint előtte volt???

(A szemedre gondolok!!! :DDD)

9530. Galaxis1 (válaszként erre: 9527. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 28. 15:44

Olyan fura, h bizonyos klinikákon %-ban mérik a látást, vhol pedig egyáltalán nem foglalkoznak %-okkal, hanem az abszolút sikeres a műtét, ha 0 dioptria, és 0 cylinder van (ill. nincs!!!:))) mind2 szemen...

Lássunk jól, most már tényleg csak ez a lényeg (legalábbis a szemünkkel kapcs.-ban!!!:))), függetlenül, kinek, milyen műtétje volt, visszacsinálni már úgysem lehet...

9529. de Luca (válaszként erre: 9528. - Galaxis1)
2012. szept. 28. 15:40
Lehet, hogy túltolták a lézernyalábot, akkor sérült meg az agyam :-D
9528. Galaxis1 (válaszként erre: 9526. - De Luca)
2012. szept. 28. 15:39
Na ne má' Luca, be ne feküdj, legalább az agyad minősége ne romoljon!!! :-)))))
9527. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9522. - Galaxis1)
2012. szept. 28. 14:42
szerintem nagyo sok fugg attol ki milyen szitubol indul ki. Dioptria, szaruhartya minosege, vastagsaga. Lehet hogy en kulon szerencsesnek mondhatom magam? Nekem minden tokeletesen mukodott es mindenkinek ajanlom az intralasikot. A prk-s ismeroseim egy hetig szenvedtek, en csak a mutet napjan, de akkor sem szenvedtem csak jo volt otthon csukott szemmel. Masnap mar 125% volt a latasom es ez azota (5 honapja) sem valtozott...lekopogom. A lebenykeszitest nem erzed egyaltalan...annyi hogy 1 honapig nem dorzsolheted meg a szemed...de ezt szerintem prk-nal sem ajanljak. Persze jol at kell gondolni a penzugyi reszet is. En ezerrel az intralasikot ajanlom, akkor is ha dragabb. De a lenyeg hogy mindannyian jol lassunk ujra :) :)
9526. de Luca (válaszként erre: 9525. - Galaxis1)
2012. szept. 28. 14:23
Akkor agyműtétre is be kéne feküdnöm :-D
9525. Galaxis1
2012. szept. 28. 14:20
Utánad 1 héttel !!! :)
9524. de Luca (válaszként erre: 9523. - Galaxis1)
2012. szept. 28. 14:11
Mikor volt a 2. műtéted? (Agyam, mint a szita...)
9523. Galaxis1
2012. szept. 28. 14:05

Ja, és még egy fontos: én most már úgy gondolom, bárcsak maradtam volna szemüveges, SEMMILYEN szemműtétet nem akarnék, sem lebenyeset, sem "hokikéses" PRK-t, max. várnék vmi ultrás megoldásra, néhány év, és tuti kitalálnak vmit, már most van egy módszer, ami mélyebb rétegekben dolgozik, de nem kell lebenyt készítani, "csak" 1 kis lyuk oldalról, és azon keresztül lézereznek. Ez szimpi. :)

Amúgy Luca, azt hiszem, nagyjából "kezet foghatunk"... Én is nagyon bizakodó voltam, h most már tökéletes lesz, mondjuk jobb, mint volt, de amit más elrontott, sztem azt nem 1szerű "kijavítani"...

9522. Galaxis1 (válaszként erre: 9519. - Katus9005)
2012. szept. 28. 13:56

Én "kés alá vetettem magam", a lebenykészítéssel -az utóbbi években már- SEMMI gond nincs, azt is számítógép vezérli, valamint a mikrokeratómok minősége is sokat változott 2005 óta!!!

Nekem sima Lasik volt, és a lebenyemmel semmi gond, pedig 2szer műtöttek (az eredeti lebeny felemelésével...), de hangsúlyozom, a lebennyel nincs gond, ha egyszer akkora ütést kapnék a szemembe, akkor azt az intralasikes lebenyem is megsínylené bizony...

Nekem maga a lézeres rész (ami már u.az, mint az intral.-nél) nem sikerült, -mert elszúrta az orvos valószínűleg-... Szerintem, ha már vágásos, mindkettőnek van hátránya, meg előnye is...(Pl. ha a sima Lasik-es lebennyel van vmi, könnyebb vele "dolgozni" az orvosnak...

Én utólag sokáig azt mondtam, h "jajj-de-kár-hogy-nem -PRK-m-volt!!!" Most úgy gondolom, azzal lehet, csak még sz@rabb lett volna...(Pl. nem bírom a szteroidos cseppeket, fél év alatt brutál lett volna a szemnyomásértékem...) Most kielégítően látok, bár nem 100-as még..., de nincs kettős látás, fényudvarok, stb...

9521. Hajca (válaszként erre: 9512. - Katus9005)
2012. szept. 28. 13:51

Szia Katus!


A késes műtéti eljárásról én sem hallottam jó dolgokat. Elavult,ezért is olcsóbb, mint az Intralasik. Nekem és a lányomnak 41-20 évesek vagyunk,mindkettőnknek Prk-ja volt, nekem tavaly, a lányomnak aug elején. Ő is félt a kieséstől a suliban,ezért előrehoztuk a nyárra, felvállalva,hogy napszemcsiben megy fürödni is. De megérte. Az elején nagyon el volt keseredve, mert nem látott azonnal olyan jól, már másnap,mint én, de egy hét után hirtelen megváltozott minden. Addig is látott, tulajdonképpen suliba és gyarkorlatra is nyugodtan el tudott volna menni. Fájdalma is csak a második műtéti napon volt. Gondold át a dolgokat, nekem a drágább műtétre nem lett volna pénzem, de engem a lebenykészítés is elrettentett. Semmivel sem tart tovább a gyógyulási idő a prk esetén, talán annyival,hogy fél évig kell napszemcsi és csepegtetni, de látni már látsz nagyon hamar. A drágább eljárásnál is személyfüggő,hogy milyen hamar alakul ki az éles látásod. Ha egy hét szabival meg tudod oldani, mert a kontrollokra is el kell menned, és ugye meló mellett nehéz ezt össze egyeztetni, akkor nyugodtan válaszd a prk-t, és ugye az áráról nem is beszélve... sok sikert és bátorságot kívánok :)

9520. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9519. - Katus9005)
2012. szept. 28. 10:38
Igen, valoban draga a mutet, de en ugy voltam vele, hogy a szememen nem sporolok inkabb kesobb muttetem magam. A kesesrol azt a negativumot hallottam, hogy nem lehet olyan precizen vagni, egy emberi kez sosem lesz olyan mint egy lezer, ezaltal amikor a lebeny visszahegesedik, nem lesz egyenletes a heg es zavarhat, szurhat, sot kesobb is ha megdorzsolod a szemed, feljohet ha nem hegesedett vissza szepen. A lezer olyan pontos hogy ilyen nem tortenhet. A szemcseppekkel kapcs...a systane ultra tenyleg draga (tobb mint 2.000) de en osszesen kettot hasznaltam el 4 honap alatt. Az antibiotikum receptre van es csak par100 ft.
9519. Katus9005 (válaszként erre: 9514. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 28. 10:24
Szia takmoki! Köszi a választ! Az Optikmed intralasik-jával csak az a baj, hogy nagyon drága. Fél millió forint, meg a szemcseppek... Persze, én is úgy vagyok vele, hogy a szemem világa nem játék. Éppen ezért kérdezősködök, mert ha azt mondják, hogy a késest semmiképpen sem, akkor inkább nem vállalom be most, és majd vmikorra összegyűjtöm a félmilliót. Miket hallottál a késesről?
9518. de Luca (válaszként erre: 9517. - Nettinet20)
2012. szept. 27. 22:42

Semmit nem mondanak, szerintem fogalmuk sincs. De az biztos, hogy most mindenki extrán kedves a klinikán, pedig a törődést pont nem igénylem, csak történne már valami javulás :-)

A műtét után annyira klafa volt minden, biztosra mondtam volna, hogy 2-3 hét alatt beáll 125%-ra.

9517. nettinet20 (válaszként erre: 9516. - De Luca)
2012. szept. 27. 22:37
Bakker! Neked ez nagyon nem akar összejönni! :( Mit mondanak?
9516. de Luca (válaszként erre: 9515. - Nettinet20)
2012. szept. 27. 21:59

Továbbra sem kielégítő, mondhatni semmit nem javult :-)

Hétfőn megyek a 2 és feledik havi kontrollra (egy ideje 2 hetente hívnak be, nem havonta)

2012. szept. 27. 21:38
Luca! Szemed?
9514. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9512. - Katus9005)
2012. szept. 27. 14:10
Katus engem a keses vagasokrol csak lebeszeltek. Nekem IntraLASIK-om volt apr vegen az Optikmednel es az elso nap eleg rossz, masnaptol mar mindent csinaltam, mindenhova elmentem, mintha mi sem tortent volna, csak egy kis enyhe szuro erzes ami fokozatosan elmulik. En is elvetettem a PRK-t mert nem akartam sokaig gyogyulni. Es megerte! Mar banom hogy nem elobb csinaltam. 125% a latasom mindket szememmel es 1,5 honappal a mutet utan mar tengerparton nyaraltam...allando napszemuvegben de gond nelkul
9513. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9511. - Galaxis1)
2012. szept. 27. 14:07

szia, a racsos szemuvegrol nem hallottam.

A mukonnyel kapcs viszont nekem a systane ultra jott be....az arat leszamitva...de en csak 3 honapig hasznaltam, most mar semmit...

9512. Katus9005
2012. szept. 27. 09:59

Sziasztok!

Énis szemműtétre készülök. Szeretném megkérdezni, hogy van-e vkinek tapasztalata, vagy hallott-e már másoktól a Budai Szemészeti Központról és az OptiLasik eljárásról.

Esetemben a PRK nem megoldás, mivel fiatal pályakezdő vagyok, aki sajnos nem engedheti meg magának az akár több hetes kiesés a munkából, mert ugye a PRK gyógyulási ideje jóval hosszabb. Az orvostól az OptiLasikra ezt a leírást kaptam:

"A LASIK esetében a lebenykészítést egyszer használatos automatizált késsel végezzük, nem lézerrel. A lebenykészítés veszélyei a korábbi időkből származnak, amikor még többször használták és nem volt automaizált a metszés. A modern késes megoldásokhoz képest a lézeres lebenykészítés pontossága nem jelent pluszt, nem befolyásolja a dioptriát az összehasonlító vizsgálatok tanúsága szerint."

Elvileg ez a műtét is olyan, hogy akár már másnap dolgozhatnék, de én hétvége előttre tettem be a műtétet, így két nap lesz táppénz, és még egy hosszúhétvége pihi. A kérdésem az h ki hallott már erről, kinek van tapasztalata, és mit tudtok a Budai Szemészeti Központról?

Köszi!!

9511. Galaxis1
2012. szept. 26. 17:43

És a látásjavító szemüvegről (rácsos, apró lyukakkal, napi 10perc azt hiszem az utasítás...)mi a véleményetek?

Nekem nem rég volt a 2. Lasik-om, az elsőt "elrontották", egy másik orvos műtött másodszor, szerintem nehéz kijavítani amit más elrontott..., így -még?- mindig nem tökéletes... Próbálkozzak szerintetek a "rácsos" szemüveggel?

Ja, és nektek melyik műkönny vált be? (tudom, "ízlések, és pofonok", de érdekelne, h kinek mi...) Köszi! :)

9510. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9509. - Nettinet20)
2012. szept. 25. 16:27
minden nap kb fel ora. e lenyeg a nyugis kornyezet es hogy ures nagy ter legyen elotted...ezert jo nyaron a toparton/tengerparton
9509. nettinet20 (válaszként erre: 9505. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 25. 16:24
Ja, még azt akarom kérdezni tőled, hogy mennyi ideig csináltad? Fél óra, egy óra???
9508. nettinet20 (válaszként erre: 9507. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 25. 16:18
Köszi, mindenképp meg fogom próbálni, mert romlani semmiképp nem szabad neki!!! :)
9507. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9506. - Nettinet20)
2012. szept. 25. 16:06
szerintem ne mondd nekik csak csinald. A mutet elott ugyis mindent elorol bemernek tehat az aznapi adatok alapjan mutenek, nem szamit elotte mi volt. Es amugy is ez a torna artani nem arthat semmikepp. Esetleg nem javit a helyzeten. De mondom en ugy vettem eszre segitett.
9506. nettinet20 (válaszként erre: 9505. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 25. 16:03

Én is műtét előtt állok, legalábbis remélem, hogy márciusban rámondják az Áment!!! Nagyon egyenlőtlen a szemfelszínem, ha ez változik, nem műtenek...

Na most, ha én elkezdem ezt a látásjavító tréninget, és minden nap csinálom, és esetleg javulna is valamennyit a szemem, akkor vajon mi van? Mert hogy ezzel is változna, még ha jó irányba is. Felhívni nem merem őket, mert elküldenek a jó büdös francba, a szemészek nem igazán hisznek ebben a módszerben!

9505. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 9504. - Nettinet20)
2012. szept. 25. 11:17
szia en probaltam, de meg a mutet elott. En mindig szamitogep elott vagyok es foleg hetvegen es nyaralaskor vegeztem a tornakat es utana mindig javult kicsit a szemem. EBbol azt vonom le hogy ha rendeszeresen csinaltam volna akkor meg tobbet javult volna. Most hogy megmuttettem probalom gyakrabban, hogy nehogy rosszabbodjon.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook