Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
9654. marcsika123 (válaszként erre: 9653. - Justicia)
2013. febr. 6. 08:28

Szia!


Én 2-3 napig gubbasztottam a sötét szobába csukott szemmel.

TV-t csak hallgattam, és fetrengtem.

Persze a ház körüli dolgokat megcsináltam, de csak ami fontos. Nagyon zavarta a szememet a fény, szinte otthon is rajtam volt a napszemcsi. Altatót vettem be 2 este, meg fájdalomcsillapítót nap közbe. Mintha egész nap hagymát pucolnál, non-stop könnyeztem.

2-3 nap elteltével viszont minden rendben volt, ennyi "szenvedést" nagyon megér :)

De hallottam már olyat is, akinek egyáltalán nem fájt, ez egyén függő.

9653. Justicia
2013. febr. 6. 08:07

Tudnátok nekem válaszolni arra, hogy PRK után kb. 1hétig -a gyógyulásból adódóan- mennyire van az ember beszorulva a 4 fal közé? Pl. ti kimentetek vásárolni ez idő alatt?:)


Szép napot!

J.

2013. febr. 4. 20:30

sziasztok!:)

nekem januárban volt 2 éve a műtétem az optic medben és még mindig teljesen rendben van a szemem:)

szóval aki gondolkodik rajta annak ajánlom, életem egyik legjobb döntése volt.

akik meg már elszánták magukat azoknak meg sok sikert és gyors lábadozást:)

9651. nettinet20 (válaszként erre: 9650. - De Luca)
2013. febr. 4. 20:26
Ajajjj...
9650. de Luca (válaszként erre: 9649. - Nettinet20)
2013. febr. 3. 14:09

Már 2 hete esedékes a zárókontroll, de még nem jelentkeztem be. Egyébként semmit sem javult. 2 hónapja 80%-ot adtak (szerintem ez túlzás volt), olyan 70% körül lehet.

De jövő héten szerintem elugrom hozzájuk.

2013. febr. 2. 23:37
Luca! Hogy alakul a látásod???
9648. marcsika123 (válaszként erre: 9647. - Lolka33)
2013. febr. 1. 10:22

Nekem lassan jön az 1 éves kontroll, szemem tökéletes szerencsére ;)

Nagyon megérte!!!

Gyógyulást és éles látást kívánok :)

9647. Lolka33
2013. jan. 31. 21:21

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen a hozzászólásaitokat, nagyon jólestek! :)

Bizony, túl vagyok a műtéten, én is elmondhatom, hogy sasszemű lettem!

Tegnap délelőtt volt a kezelés, meglepően gyorsan zajlott, kb. negyed órát töltöttem a műtőben. Érdekes élmény volt, abszolút nem éreztem semmit. Utána kb. egy órán keresztül könnyezett a szemem, de megnyugtattak, hogy ez normális és el fog múlni, úgy is lett. Amikor kijöttem a műtőből, olyan volt a látásom, mintha egy vízfüggönyön keresztül néznék, fura volt, de így is jóval élesebb volt a látásom, mint azelőtt. A doktornő a kezelés után még egyszer ellenőrizte a szemem, ezután mehettem is haza aludni (ez nem volt nehéz, mert előtte éjjel igen sokat forgolódtam).

Estére elmúlt a vízfüggöny-szerű érzés, teljesen tisztán láttam, hihetetlen élmény! A ma reggeli kontrollon is minden rendben volt, holnap pedig megyek vissza dolgozni. Most már csak az a feladatom, hogy betartsam az utasításokat (csepegtetés, UV-védelem, stb.).

Nagyon boldog vagyok, ma egész nap csak vigyorogtam, majd írok az egy hetes kontroll után is! :)

9646. Justicia (válaszként erre: 9642. - Lolka33)
2013. jan. 30. 22:42

Szia Lolka!


Te már túl vagy a műtéten! :-)))


De jó Neked!;)

9645. kondorat (válaszként erre: 9642. - Lolka33)
2013. jan. 29. 21:41

Szia!

Nekem is Intralasik műtétem volt, szintén az optik-medben. Pozitív élmény volt, kb. negyed órát töltöttem a műtőben, de az egészből semmit nem lehetett érezni. Utána már rögtön sokkal jobb volt a látásom, mint a kezelés előtt, igazán tisztán csak estére láttam.

Nekem fontos volt, hogy gyorsan visszatérjek a régi kerékvágásba, a másnap reggeli ellenőrzés után mentem is dolgozni.

Ne izgulj, holnap ilyenkor túl is leszel rajta! :)

9644. Minimax (válaszként erre: 9642. - Lolka33)
2013. jan. 29. 17:06
Nekem is az OM-ben volt IL-em. 125%-os vagyok. Fekete doktornő végezte. Nagyon korrekt volt, mindig mindent elmondott előre, így nem ért meglepetés. Én is paráztam, azonban beszélgettünk az előttem műtöttekkel és nekik már fülig ért a szájuk és nyugtatgattak. Megjegyzem tényleg nagyon gyorsan megvolt a műtét és éreztem, hogy a lézer a szememhez ért, azonban úgy becsillapítózzák az embert, hogy fájdalmat egyáltalán nem érezni. Ettől nem kell félned. Meg alapvetően semmitől. Én valami nagyobb dologra számítottam a műtétet illetően. Ne izgulj!
9643. Lolka33
2013. jan. 27. 08:34
Elírtam, pénteken mennék dolgozni... :)
9642. Lolka33
2013. jan. 26. 19:08

Sziasztok!

Szerdán lesz az IntraLasik szemműtétem az Optik-Mednél. Már nagyon izgulok és várom is egyben, csepegtetem a műkönnyet, ahogy kérték a klinikán. -6-os a dioptriám, már nem hordom a kontaktlencsét sem, csak a szemüveget.

Úgy tervezem, szerdán már megyek is dolgozni, két nap szabit szántam a szemműtét-projektre.

Nektek mik a tapasztalataitok az IL kezelésről? Volt valakinek ilyen kezelése az Optik-Medben?

Előre is köszi az infókat!

9641. feheredina (válaszként erre: 9639. - Pc-world)
2013. jan. 26. 09:14

Szia!

Hol csinálták?

9640. feheredina (válaszként erre: 9637. - Pajty)
2013. jan. 26. 09:13
Azt ígérte 0-ra kihozza. Esetleg majd pár év múlva negyed dio elöjöhet. De tornáztatni fogom. Nem használok csak ezt az egy szemüveget távolra és közelre is.
9639. pc-world
2013. jan. 25. 13:54
Sziasztok! Nekem 2012. dec. 7-én volt Lasik típusú lézeres szemműtétem,szerencsére sikerült, annak ellenére hogy cylinderes meg pluszos voltam!
2013. jan. 23. 13:33

Sziasztok!

Én még új vagyok itt fórumon. Nekem csupán az egyik szememen van -1 cyl, de engem ez eléggé zavar és helyre szeretném rakatni, mivel szemüveget nem hordok, így szinte csak a másik szememet használom. Az OptikMed-nél voltam vizsgálaton, ott az orvosnő azt mondta, hogy ilyen kis fénytörési hiba esetén inkább az IntraLasik jöhet szóba, pedig nekem a PRK lenne a szimpatikusabb (nem csak az ára miatt). Válaszát azal indokolta, hogy PRK esetén a javítósejtek aktívabbak, és a mínusz még plusszba is átfordulhat. Az én eddigi fogalmaim szerint a javítósejtek az eredeti állapotot próbálják meg helyreállítani. Akkor hogyan is mehet át plusszba?

Ez nem csak akkor lenne lehetséges, ha a sokat szednek le a szaruhártyából? Légyszi írjon, aki tudja a választ!

9637. pajty (válaszként erre: 9636. - Feheredina)
2013. jan. 22. 13:37

Ne izgulj, biztos jó lesz ! Szerintem a +3.75-öt

nullásra kihozzák, ha ügyesek, és miért ne lennének

azok ! Egyébként a 3.75D távolra és olvasáshoz is jó, vagy közelre erősebbet használsz ?

9636. feheredina (válaszként erre: 9631. - Pajty)
2013. jan. 22. 10:46
Végre valahára akit plusszos szemmel mútöttek! Én 3 hét múlva megyek az Optimumhoz és szintén lebenykezeléses eljárással fognak kezelni. + 3.75 Diopr.val mindkét szememen. Már kicsit izgulok.
9635. lea1
2013. jan. 19. 14:38
Nekem 2000-ben volt mindkét szememen a lézeres szemműtét. A bal szemem: -11.0D-ás a jobb szemem -7.5D-ás volt plusz cylinder. A műtétet követő másnap a kontrollellenörzésen már mindkét szemem --6.0D-ás volt. Nekem is kellett naponta többször csepegtettnem, sötét szemüveget viselnem, olvasni utcára menni emelni tilos volt. Csak a lesötétitett szobában lehettem. A fájdalom a műtétet követő 2 napon megszünt. Hányingerem volt amig a fejem meg nem szokta hogy a drioptriám csökkent. A szemem teljesen 100%-an jo tökéletesen látok vele. Azt monták lehet hogy a műtét után kb 5-év mulva visszaromolhat. Már 12-év telt el és minden ok. Merjetek nyugodtan belevágni.
9634. ronthal
2013. jan. 13. 19:17
Oh de hülye vagyok! elnéztem, az van a receptre írva, hogy 1x5 ml-es szemcsepp és 2x1 akkor megválaszoltam a kérdésemet azt hiszem:DD
9633. ronthal
2013. jan. 13. 18:52

Sziasztok!


1 hónapja műtöttek PRK-val, és a szemnyomásom 24 és 20-as értékű. Huma timololt írtak fel és azt mondták csepegtessek 2 hétig a tobradex mellett ezzel is !!napi 5x!! és 2 hét múlva meglátjuk segített-e.

Valahol azt olvastam, hogy a szemnyomássökkentő hatása 12 óráig tart és volt egy ember akinek 38,30 értékkel reggel meg este kellett csöpögtetnie.

Akkor most hogy van ez?

9632. marcsika123 (válaszként erre: 9630. - Galaxis1)
2013. jan. 12. 00:13
Nekem PRK volt. Elnéztek valamit? Jesszus! Melyiknél voltál? Ha privbe írod az is jó!
9631. pajty
2013. jan. 11. 19:36

Nekem december 20.-án volt a műtétem ( LASIK ) Debrecenben az Orbidentnél !

Az előzményeimről annyit, hogy kisgyermek korom óta szemüveget viselek, mely erősen +os ( +5.5D ) volt ,mely 25-30 éves koromra feljavult +3.0D közelébe, azóta viszont lassan újra romlani kezdett ( most 48 vagyok ).

A műtét előtt +4.75D -t használtam távolra, és +5.5D -t olvasáshoz, de kicsit már gyengének éreztem mindkettőt !

Azért vártam eddig a műtéttel, hogy a 40-es életévek közepére tehető viszonylag gyors romlás után egy talán már kissé stagnáló állapotban történjen, így stabilabb a hatás. A szemüveg viselése nekem egyébként nem volt nagy

teher soha, inkább pár éve az kezdett zavarni, hogy az esztétikai okokból választott vékonyított lencsék torzítanak a szélük felé, és ez szerintem generált nálam egy kis fejfájást és valami szédülős féle érzést néha.

Kékszemű lévén ( fényérzékenység ) egyébként nappal szinte mindíg erősen sötétített szemüveget viseltem, és ebben mindíg is tökéletesnek éreztem a látásomat a viszonylag magas dioptria ellenére is ! 30 éve hívatásszerűen járművet ( nem is kicsit ! ) vezetek Európa útjain ( bő 2 millió km ) balesetmentesen , és soha nem éreztem olyat, hogy a látásom kicsit is korlátozott volna !

Nos tehát 20.-án délután megtörtént a műtét. Azt nem mondom, hogy fájt, de nem kellemes a vákuumos szerkentyűvel a lebenykészítés az biztos. Este amikor kiment az érzéstelenítés, na az is elég kutya volt, de reggelre egész elfogadható lett. Olyannyira, hogy reggel a kontrollra már én vezettem Debrecenbe ( kb 70 km ) és természetesen

szemüveg nélkül :-) ! Egyébként a Doktor úr azt mondta, nem biztos hogy teljesen ki tudja nullázni a szemem, de ezt tudtam én is, és nem is ez volt a célom inkább csak az, hogy jól visszavegyünk a dioptrián !

Ez olyannyira sikerült, hogy jelenleg ( 3 héttel a műtét után ) csak az apró betűk olvasásához érzem szükségét egykb +1.0 - 1.5D-ás olvasószemüvegnek ! Az egyéb tevékenységekhez nem kell szemüveg, csak szoknom kell még hogy mindent mintha kicsit kisebbnek látnék, de tisztán és élesen, úgy mint régen a szemüvegben !

Egyetlen dolog van ami egy kicsit árnyalja a képet, ez pedig az éjszaka, ill. a sötétség. A műtét előtt nagyon szerettem éjszaka vezetni mert kitűnően láttam, (persze egy jó minőségű szemüvegben) !

Most azt tapasztalom, hogy a fények szóródnak kenődnek kicsit, messze nem olyan élesek és kontrasztosak mint régen voltak, továbbá olyan mintha egy picit homályos üvegen át látnék mindent, és ez nem jobb akkor sem ha felte-

szek egy +1.0D-s szemüveget, tehát ezek szerint nem dioptriahiányról van szó, vagyis ez szemüveggel nem javítható. Ez jelenleg aggaszt kicsit, bár mintha csökkenő tendenciát mutatna ez a tünet. Végtére is még csak 3 hete volt a műtét. Nem annyira vészes dolog ez ( ha igy maradna azzal is együtt lehetne élni - valamit valamiért - ) , de ha később feltisztul ez a kis homály, és eltünnek a fényudvarok, akkor csipetnyi kétségem sem marad, hogy jó döntés volt a műtét.

Ha valakinek van tapasztalata ezzel a "feltisztulási" folyamattal, annak időtartamával

szívesen olvasnám hozzászólását itt !

Mindenkit üdvözlök, és mindenkinek jó LÁTÁST kívánok !

9630. Galaxis1 (válaszként erre: 9629. - Marcsika123)
2013. jan. 11. 17:01

Áll. vmit nem néztek meg...

Neked milyen műtét volt?

9629. marcsika123 (válaszként erre: 9628. - Galaxis1)
2013. jan. 11. 16:29

Nem mondod :( Nagyon sajnálom!!! De hogy történhetett ilyen hiba? Amikor én úgy döntöttem hogy belevágok, csak pozitívumokat olvastam a műtétről!

Lucával mi történt? Nemrég regisztráltam, így nem ismerem a történetet..

9628. Galaxis1 (válaszként erre: 9627. - Marcsika123)
2013. jan. 11. 14:37

Szerencsés vagy ! :)

Nekem is kb. 1 éve műtötték, én személy szerint visszasírom a szemüvegemet, amiben tökéletesen láttam, kétszer műtöttek, a jobb szemem sikerült nagyjából helyrehozni, de a bal 75% maradt cylinderrel... (És már nem tudnak szemüveget felírni, el lett szúrva, ráadásul nekem még "szét is lett vágva" (a szaruhártyám), lasik volt...)

De Lucát sem irigylem...

9627. marcsika123 (válaszként erre: 9626. - Justicia)
2013. jan. 10. 08:07

Szia!


Nekem áprilisba lesz 1 éve, hogy megműtettem a szemem.

Én 13 évig hordtam kontaktlencsét, és csak néha szemüveget, de csak akkor, amikor már szinte égett a szemem :) Gyűlöltem a szemüveget nagyon :/


Nagyon megéri ;)

9626. Justicia
2013. jan. 6. 11:17

Sziasztok!


Én karácsonyra kaptam lézeres szemműtétet. Mindkét szemem -8 Dioptriás. 17 éve hordok kontaktlencsét, 25 éve nem látok élesen szemüveg nélkül.

Már voltam alkalmasságin, ahol PRK-t javasoltak (a LASIK-nál meglévő retinaleválás kockázata miatt). 1 hétig otthon kell majd maradnom.

Február 14-én lesz a nagy nap.:))) Addig is munka, vizsgaidőszak, buli-haverok-fanta és persze olvasom a fórumot szorgalmasan... :-)


Szép napot!:)

2012. dec. 26. 11:38

Helló mindenki!

Először is szép ünnepet mindenkinek!

Rólam annyit, hogy januárban ismét visszamegyek egy pupillatágításos bulira, a második PRK után is romlott a szemem...-(

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook