Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
9684. antuci (válaszként erre: 9678. - Babyshambles)
2013. febr. 22. 09:52

Szia,

nagyon drukkolok neked!Közelre sem látsz élesen??

Először nekem sem volt éles műtét után!Kellet egy nap hozzá,aztán visszahomályosodott,és azóta is ingadozik,de most beállt egy jó közelire és egy kb 1-2 dioptriás távolira.A bal szemem nekem is határozottan rosszabb:)Neked mi volt a kezdő dioptriád?

9683. pajty (válaszként erre: 9682. - Burmai)
2013. febr. 22. 09:12

Nekem is erősen plusszost (5 fölöttit) műtöttek 2 hónapja Debrecenben Lasik-el, és minden OK. :-)

Olvasáshoz kell csak egy gyengusz szemüveg , de ezt tudtuk előre.

Egyetlen probléma, hogy éjszakai vezetésnél a távoli erős fények csillagszerűen szóródnak, bár ahogy közelednek úgy kontúrosodnak és tisztulnak, illetve a nagyon erős neonszerű fényeknek 12 óra irányába van egy halvány szellemképük ! Én is hivatásos járművezető vagyok, így ez kicsit zavaró sajnos, de mintha lassú csökkenő tendenciát mutatna ! Burmai neked volt esetleg hasonló tapasztalatod ?

9682. Burmai (válaszként erre: 9679. - Mikike)
2013. febr. 22. 08:43

Üdv!

Gondoltam, én is megosztom a tapasztalataimat:

47 éves vagyok, fél éve volt a lézeres szemműtétem az Optik Mednél, plusz 3-as volt a dioptriám. IntraLasik kezelésem volt, az orvos azt ajánlotta.

Valóban nagyon gyors volt a felépülés, aznap este már tisztán láttam. Azóta sincs semmi probléma a szememmel. Olvasáshoz kell ugyan a szemüveg, de az én esetemben csak így lehetett megoldani a kezelést, mert hivatásos gépkocsivezető vagyok.

Ha felmerülne a kérdés, újra belevágnék a kezelésbe, örülök, hogy így döntöttem. A klinikát csak ajánlani tudom, profi csapat, türelmesek, segítőkészek.

Nekem alapvetően nem volt száraz a szemem, a kezelést követően viszont kellett műkönnyet használnom egy darabig.

Neked hányas a dioptriád? Hány éves vagy? A pluszos dioptriák kezelésénél úgy tudom, ezek komoly befolyásoló tényezők. Voltál már alkalmassági vizsgálaton?

9681. Lolka33
2013. febr. 21. 19:07

Justicia, szuper, hogy Te is túlestél a kezelésen, most milyen a látásod?

Milyen érzés? :)

9680. Justicia (válaszként erre: 9678. - Babyshambles)
2013. febr. 21. 16:31
Remélem, Neked is helyreáll a látásod! Talán ez a cylinder miatt volt. Mit mond az orvos?!
9679. Mikike
2013. febr. 20. 20:12
Sziasztok volt-e valakinek mostanába sikeres plusszos szemmütétje és esetleg alapból is szárazszemmel küszködik, ha igen hol és milyen eljárássaltörtént a mütét, köszi mindenkinek jó látást!
9678. Babyshambles (válaszként erre: 9676. - Antuci)
2013. febr. 20. 14:38

Szia!

Sajnos nem javult.. A bal szemem nagyon rossz.. Tényleg aggaszt, hogy mindenki élesen látott közvetlenül műtét után de nekem a bal szemem akkor is nagyon homályos volt.. szerintem nem fog jól meggyógyulni.


Örülök, hogy neked szépen javul! :)

9677. antuci (válaszként erre: 9672. - Ancsi86)
2013. febr. 19. 19:58
Köszi a bíztatást,már jobb:)Még nem sas, még csak légy sem,de legalább a lámpák körüli fénykörök eltűntek:)
9676. antuci (válaszként erre: 9671. - Babyshambles)
2013. febr. 19. 19:54
Javult azóta valamit a látásod???Nekem lassan ,de javul:),remélem neked is:)))
9675. angyal27
2013. febr. 19. 11:37

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy valakinek volt-e tapasztalata sikertelen PRK kezelés után, sikeres lebenyes kezeléssel (esetleg Zyoptix-Elite)?

9674. Justicia (válaszként erre: 9673. - Justicia)
2013. febr. 19. 11:01

Egy kis élménybeszámoló, elsősorban azoknak, akik PRK műtét előtt állnak.

5 nap telt el a műtét óta, mely viszonylag gyorsan – 15 perc alatt - lezajlott, fájdalommentes, de kétség kívül kellemetlen. Az orvos nagyon segítőkész és empatikus volt, akár csak a nővér. Műtét után közvetlenül élesen láttam! Ez a felemelő állapot addig tartott, amíg hazaértünk, mert onnantól már nehezen tudtam kinyitni a szememet 2 napig. Amikor megpróbálkoztam a szemnyitással, ömlött belőle a könny, ezért inkább zárva tartottam. Csak a kötelező szemcseppentésekre nyitottam szét az ujjaimmal a szemeimet. Anyukám segített enni, inni, megtalálni a lakásban a dolgokat.

Mikor hazamentem, még a leengedett rollón átszűrődő fény is zavart. Mára eléggé lecsökkent a fényérzékenység, de azért még napszemüveget hordok sokszor.

Első és második éjszaka voltak fájdalmaim, de fájdalomcsillapítóval teljesen jól lehet kezelni. Első napi kontrollon levették a védőkontaktlencsét, onnantól 1 napig azért nem tudtam kinyitni a szemeimet, mert olyan érzés volt, mintha homokot szórtak volna a szemem alá és kinyitásnál erős szúró érzés volt. (Doktor úr is megmondta, hogy az első két napra nem ígér semmi jót.:))

Szerencsére a műtéttől számított 3. napra a hámosodás megtörtént és mindenfajta fájdalmas panasz elmúlt. Már a 3. napon is élesen láttam. Nagyon gyors ütemben gyógyulok. Napról napra terhelhetőbb a szemem, de azért vigyázok rá, kíméletesen használom. Nem látok duplán, nincs fényudvar a fények körül, semmilyen panaszom nincs.:) Első heti kontrollra pénteken megyek.

Minden szempontot figyelembe véve, abszolút meg vagyok elégedve a Budai Szemészeti Központtal (Mom parkban van.) Ha kéne mennem még egyszer - remélem többet nem kell:) – hozzájuk mennék újra.


Mindenkinek éles látást és szép napot kívánok!

9673. Justicia (válaszként erre: 9665. - Lolka33)
2013. febr. 19. 10:16
Túl vagyok rajta én is!:DDD
9672. Ancsi86 (válaszként erre: 9670. - Antuci)
2013. febr. 18. 20:41
A cilinder az parásabb, nekem is szerintem az okozta a galibát.. De azt is lenullázták, szóval biztosan neked is kitisztul majd! :)
9671. Babyshambles (válaszként erre: 9667. - Antuci)
2013. febr. 17. 23:58
Nem mondanak semmit. Közelre még mindig nem látok. Igazából sehova se. Pénteken megyek kontrollra, kivi leszek mit szólnak.
9670. antuci (válaszként erre: 9668. - Ancsi86)
2013. febr. 17. 20:10
Nekem 3dio +ugyanannyi cilinder.Remélem nekem is kitisztul.Jó neki:)
9669. Ancsi86 (válaszként erre: 9659. - Justicia)
2013. febr. 17. 19:43
Remélem már élesedik a látásod :) Ne bánd a prk-t, nekem IL-em volt, de ma már a prk-t választanám, mert úgy látom, hogy kis dioptriát sikeresebben kezelnek prk-val. Nekem így is tökéletes lett a látásom, de voltak kisebb gondok vele 2x annyi pénzért, sokat ingadozott, míg a tesómnak prk-val 1 hét alatt beállt a szeme, és maradt is (sokkal jobb, mint az enyém). persze az enyém is minimum 100%, így nem panaszkodom, csak gondoltam ezt leírom, hogy ne hidd, több pénzért jobbat kapsz..
9668. Ancsi86 (válaszként erre: 9666. - Antuci)
2013. febr. 17. 19:39
Hát nem tudom, tesómat én vittem prk után másnap kontrollra, már akkor 80-90%-os volt a látása, még azon a héten felment mindkettő 100% fölé.. Persze ez attól is függ, hogy mennyit szedtek le.. Neki 3-4 dioptriát kb., tavaly nyáron, azóta is 125%-os mindkét szeme.
9667. antuci (válaszként erre: 9660. - Babyshambles)
2013. febr. 17. 17:02
Nekem 1 hete volt,közelre simán megy,távolra bal:60%.jobb 30%.Mit mondtak a kontrollon?
9666. antuci
2013. febr. 17. 17:00

Sziasztok,

1 hete volt PRK-m,és most kíváncsian várom,mikor fogok élesen látni.Nektek mik a tapasztalataitok?

9665. Lolka33
2013. febr. 17. 15:17

Justicia, mi a helyzet?

Megvolt a kezelés? Várjuk az élménybeszámolót! :)

9664. Justicia (válaszként erre: 9663. - Lolka33)
2013. febr. 13. 22:10

Budai Szemészeti központban lesz. Már várom.

Jó lenne már túl lenni rajta, de mindennek megvan a maga ideje.:)

9663. Lolka33 (válaszként erre: 9659. - Justicia)
2013. febr. 12. 21:27

Szuper, akkor holnapután Te is túlleszel a szemműtéten! :)

Nem kis életminőség-javulás lesz Neked is, majd írd meg az élményeidet! Ha az orvos a PRK-t javasolta, akkor Neked az lesz a megfelelő, sajna nem mindig mi, páciensek választjuk meg a kezelés módját.

Melyik klinikán lesz a műtéted?

Igen, tényleg könnyű megszokni a jót, bár még mindig újra és újra rácsodálkozom a „tiszta” világra!


Babyshambles:

Szerintem ha aggódsz, jelentkezz be egy extra ellenőrzésre, nem hiszem, hogy bárhol problémát csinálnának ebből (nem tudom, hol kezeltetted a szemed, én az Optik-Medben, ott nagyon készségesek). Bár nekem IL kezelésem volt, tájékozódtam a PRK-ról is, az így kezelt barátnőmet is kifaggattam, mielőtt a szemműtét mellett döntöttem, ő mondta, hogy nem feltétlenül kell panaszoknak jelentkezni, egyéntől is függ, ki hogy reagál, Te ezek szerint szerencsés vagy ebből a szempontból. Van, akinél a végleges látásélesség beálltáig türelemre van szükség, de annyit megér, hogy megnézesd a szemed és megnyugodj!

2013. febr. 12. 09:52

Írtam nkik emailt, két hét múlva lesz az egy hós kontrollom. Sztem azt még kivárom.. de már nagyon rossz érzéseim vannak.


Amúgy láttam, hogy beszélgettetek az első napokról: nekem egyáltalán nem fájt, szúrt, könnyezett a szemem, fényérzékeny se volt egy pillanatig. Lehet ez volt a baj. :) Nem ültem a sötét szobában sötét szemüveggel. Otthon voltam, pihentettem, de nem éreztem semmi extrát. Csak a lencselevétel utáni nap volt olyan "homok a szemben" érzésem délután.

9661. marcsika123 (válaszként erre: 9660. - Babyshambles)
2013. febr. 12. 09:19
Szerintem menj vissza, és nézesd meg inkább!
2013. febr. 12. 08:53

Sziasztok!

Valaki tudna közelítőt mondani, hogy prk után mikor kéne már kb élesen látni? Nekem már két hete volt a műtét, de még közelre se látok, olvasni se tudok, távolra meg.... a két szemem között meg kb egy dioptria eltérés van. Kicsit izgulok

9659. Justicia (válaszként erre: 9658. - Lolka33)
2013. febr. 10. 20:29

Nekem valentin napon csütörtökön, 11.00 órakor lesz. Már csak 4-et kell addig aludnom.:D

PRK lesz, bár IL-et szerettem volna, csak nem vagyok rá alkalmas, de már belenyugodtam. Huszon éve nem jó a szemem, úgyhogy nekem egy csoda lesz, ha végre élesen és tisztán láthatok mindenfajta segédeszköz nélkül.:)

Neked milyen most a szemed? Kezdesz már hozzászokni reggelenként az éleslátásodhoz?:) Azt mondják, a jót megszokni könnyű!:D

9658. Lolka33 (válaszként erre: 9657. - Justicia)
2013. febr. 10. 18:45

Bizony!

Neked mikor lesz a szemműtéted? PRK-d lesz?

9657. Justicia (válaszként erre: 9656. - Lolka33)
2013. febr. 10. 12:35

Nahát Lolka33, 120% lett?! Az nagyon jó!


Köszi az infót!:)

9656. Lolka33
2013. febr. 9. 17:44

Sziasztok!

Túl az egy hetes kontrollon is, képzeljétek, 120%-os a látásom!

Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, bátran ajánlom mindenkinek a szemműtétet, aki gondolkozik, hogy belevágjon-e! Nagyon vicces, hogy reggelente még mindig úgy ébredek, hogy meghökkenek, amikor kinyitom a szemem: élesen látok! Hozzászoktam, hogy korábban rögtön a szemüvegem után tapogatóztam felkelés előtt, de most már kezdek rájönni, hogy el lehet felejteni ezeket a mozdulatokat. :)


Justicia: A barátnőmnek PRK-műtéte volt, ő simán járkált az utcán az első napokban is, csak arra figyelt, hogy mindig napszemüvegben legyen, mert kezdetben eléggé zavarta a fény.

9655. Justicia (válaszként erre: 9654. - Marcsika123)
2013. febr. 6. 12:36
Köszi a választ!:)
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook