Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
9714. de Luca (válaszként erre: 9713. - Antuci)
2013. márc. 6. 10:49

A kettőslátás teljesen lejött róla pár hónapja, viszont a műtét után lett rajta sph. -0,5 D, annak ellenére, hogy cylinderes dioptriával műtöttek, nem szférikussal.

Legutóbb ez a dioptria a doktornő szerint talán már közelebb volt a sph. -0,25 D-hez. Szóval alapdioptria miatt nem látok normálisan. Homályosnak mondanám.

9713. antuci (válaszként erre: 9711. - De Luca)
2013. márc. 6. 10:37

Most legalább már tisztán látszik a helyzet:)

Az mit jelent hogy nem jó?Homályos,dupla??

9712. nettinet20 (válaszként erre: 9711. - De Luca)
2013. márc. 5. 22:15
Jesszusom... már 7,5 hónapja? Hogy telik az idő!
9711. de Luca (válaszként erre: 9710. - Antuci)
2013. márc. 5. 21:59

Még nem voltam a zárón. Hívtam őket, ebből egyszer felvette egy nő, közölte, hogy mindjárt kapcsol valakit, akivel időpontot egyeztethetek, aztán nem tudott kapcsolni senkit. Párszor még hívtam őket, de senki nem vette fel, aztán írtam nekik egy e-mailt, hogy bármelyik napon, bármelyik napszakban jó az időpont, csak írjanak vissza, hogy mikor menjek. Azóta sem írtak vissza :-D

Éljen az OM!

Ha lesz kedvem, majd felhívom őket, de az újraműtött jobb szemem még mindig nem jó. (7 és fél hónapja műtöttek)

9710. antuci (válaszként erre: 9650. - De Luca)
2013. márc. 5. 18:22

Szia,

új vagyok itt,de visszaolvastam a topikot,tudod ,kiváncsi kacsa:) Már rég nem jelentkeztél,megkérdezhetem mi van veled?Mi lett a kontroll eredménye?

9709. antuci (válaszként erre: 9704. - Babyshambles)
2013. márc. 5. 16:35
Hát nem irigyellek...Azért hátha történik valami csoda....Mit mondtak,miért lett egyenetlen a felszíne?
2013. márc. 4. 16:20
Letelt a fél év! Pénteken alkalmassági, szorítsatok! :)
9707. Justicia (válaszként erre: 9704. - Babyshambles)
2013. márc. 3. 11:28
Ja, hogy újraműtét lesz, csak az időpont a gázos... Hát akkor előbb-utóbb csak megoldódik már! :-)))
9706. Justicia (válaszként erre: 9704. - Babyshambles)
2013. márc. 3. 11:17

Hogy lehet túlvastagodva, ha rendszeresen csöpögtetted a cseppet?!

Milyen megoldáokat javasoltak??

Most mi a következő lépés szerintük, mit kell csinálni a szemeddel?

Mivel biztattak?


Vagy ők rontották el, és akkor tegyék helyre.

Vagy te rontottad el, de ezt nem hiszem.

Vagy előre nem látható körülmény miatt ilyen a szemed, de akkor meg segítsenek ezt neked megoldani, elvégre ez az ő szakmájuk.

Vagy segítsenek megoldani a problémát, vagy vallják be, hogy fogalmuk sincs, mi történt.

Ez lenne az etikus sztem.

Ha nem etikusok, akkor felelniük kell...


Remélem, hogy minél hamarabb megoldást fog nyerni a dolog és helyreáll már végre a látásod!

9705. Burmai (válaszként erre: 9692. - Pajty)
2013. márc. 3. 08:04
Ha kifejezetten csökkenő tendenciát tapasztalsz, akkor az mindenképp bizakodásra ad okot, el fog múlni, nálam is így volt!
9704. Babyshambles (válaszként erre: 9703. - Antuci)
2013. márc. 2. 23:40
Nekem pont azt mondták, hogy túlvastagodott és hupákos. Most már szemhéjon keresztül is látni a púpot rajta. :( Elég elkeserító. És továbbra se látok. Tuti, hogy újraműtét lesz, de nekem vagy MOST jó, vagy csak kb egy év múlva. :( Mire fél éves lesz, én nem leszek az országban.
9703. antuci (válaszként erre: 9700. - Babyshambles)
2013. márc. 1. 18:56
Gondolom te is Flucont kaptál,nem ?Szteroidos szemcsepp,megakadályozza hogy visszatermelődjön a lézerrel leégetett réteg a szaruhártyádon.Ha nem kell csöpögtetni,infóim szerint azt jelenti,hogy vissza kell hogy termelődjön,mert túl sokat szedtek le belőle.nézz át a idex fórumra ,ott is vannak infók!Javult már egyébként??
9702. Mikike
2013. febr. 28. 08:22
Sziasztok igen jártam Bp-en ahol a Dr-nő nem javasolta a mütétet, a szemszárazság miatt,én most is naponta 5-6-szor cseppentek mükönnyet,a dioptriám távolra +2.5-es közelre +4-es az lenne a kérdésem ha valaki volt hasonló helyzetbe és megmütette a szemét rosszabb lett-e a szemszárazsága? .Nagyon szeretném legalább az utcai szemüveget elhagyni, de félek hogy még szárazabb lessz a szemem és még többet fog égni, ha tud valaki infót azt köszönettel venném.Tudja valaki hogy akinek töbszöri korigálás után sem sikerül a látás annak milyen lehetőségei vannak hogy lásson? Köszi.
9701. buschne (válaszként erre: 9699. - Marcsika123)
2013. febr. 27. 20:45
Köszi Marcsika;-))
9700. Babyshambles (válaszként erre: 9695. - Antuci)
2013. febr. 27. 19:46

A rosszabbik szemembe azt mondták, hogy egyáltalán ne csepegtessek, a másikba 2-t.

Ez annyit számítana? Igazából nem tudom mit csinál a mostani csepp.

9699. marcsika123 (válaszként erre: 9698. - Buschne)
2013. febr. 27. 06:47
Simán :)
9698. buschne
2013. febr. 26. 20:15

Hahóó! Van itt még valaki a három évvel ezelőttiek közül? :-)


Sziasztok! Nekem három éve volt a műtétem, azóta élem a sasszeműek életét:-)

Merjek-e szolizni?

9697. edi555
2013. febr. 26. 08:16
esetleg kulfoldi kezelésrol van valakinek informácioja, tapasztalata? ausztria, szlovákia..
9696. edi555 (válaszként erre: 9694. - Pajty)
2013. febr. 26. 02:43

koszonom a tanácsokat, sajnos Debrecen nekem nagyon messze van, Esztergomban lakom. de ha más lehetőség nem lesz, megoldom valahogyan..

a tompalátást szinte már megszoktam, igy a fél sikernek is nagyon orülnék! a tompalátó szememre mindenhogyan homályosan látok, a bal szemem szinte tokéletes kontaktlencsével. a fényre /foleg fáradtan és este nagyon érzékeny mindkét szemem/. előzőleg irtam, hogy +6D kontaktlencsét hordok, de találtam egy érdekes leirást amiben ezt irják: Azok, akik +/- 4,0 D-nál erősebb szemüveget hordanak, általában kissé más erősségű kontaktlencsét kell, hogy viseljenek. Ez a szemüveg lencséje és a szem (10-16 mm), valamint a kontaktlencse és a szem (0 mm) közötti távolság különbségéből adódik (vertex távolság). A távollátó pácienseknek (pluszos dioptriák) magasabb dioptriaszámú kontaktlencsére van szükségük, mint amilyen a szemüveg erőssége, a rövidlátóknak (mínuszos dioptriák) pedig alacsonyabb dioptriaszámúra.

mihamarabb elmegyek a vizsgálatokra, és érdeklodom orvosoktol is..


BUDAPESTEN, GYORBEN, VAGY A KORNYEKEN MUTOTTEK MAR VALAKIT akinek +5D korul volt a szeme, és 23év koruli?

9695. antuci (válaszként erre: 9690. - Babyshambles)
2013. febr. 25. 17:01
Nem tudom hogy jelent-e valamit a műtét közbeni eltérés a két szem között...Mennyit kell csepegtetned??
9694. pajty (válaszként erre: 9693. - Edi555)
2013. febr. 25. 09:05

Javaslom keresd meg Dr. Hassan Ziad -ot a Debreceni Orbident -ben, szerintem ő az egyik legnagyobb szakértője a problémádnak ! Ráadásul ő nem idegenkedik az erőssen plusszos korrekciótól sem.Nekem is ő csinálta és úgy tűnik minden OK ! Olvasd vissza a hozzászólásaimat.

A +6 -ot lehet nem tudja teljesen nullázni, de valószínű sokat le tud venni ha alkalmas vagy. A tompalátás is maradni fog azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Egyébként a kontaktlencsével vagy szemüveggel jól látsz, más probléma nincs csak a fénytörési hiba ?

9693. edi555
2013. febr. 25. 05:35

sziasztok, 23éves vagyok, jelenleg +6 os kontaktlencsét viselek mindkét szememen.

gyerekkoromban volt szemtengely ferdulést korrigálo/nem lézeres/ mutétem az egyik szememen, azóta az a szemem tompalátó.

nagyon elkeserito, hogy szinte vak vagyok, és tobb helyen is azt olvastam, hogy +5D felett nem vállalják a mutétet.. én már annak is nagyon orulnék, ha fele annyira látnák mint most, mivel ilyen nagy dioptriánál a szemüveg nálam esztétikai okokbol nem johet szoba./1cm vastag üveg még a vékonyitott verzional is/ akármit megtennék, hogy jól vagy legalább jobban lássak, bármennyi pénzt fizetnék érte de kevés esélyt látok rá :(

jár valaki hasonló cipőben? a válaszokat előre KOSZONOM!:)

9692. pajty (válaszként erre: 9691. - Burmai)
2013. febr. 24. 19:23

Köszi a választ, nyugtattál a lelkivilágomon ! :-)

Igaz nálam 2 hónap már eltelt ,és még mindig tapasztalom,de határozottan csökkenő a tendencia, már alig-alig van !

9691. Burmai (válaszként erre: 9683. - Pajty)
2013. febr. 24. 10:13

Nekem az éjszakai vezetésnél csak az első időszakban voltak ilyen tapasztalataim, nem egészen egy hónap alatt el is múltak. A szembe jövő autók fényszórójával volt nekem is problémám, olyan volt, mintha egy fényudvar lett volna a lámpák fénye körül. Megjegyzem, annyira nem volt kellemetlen, hogy ne tudtam volna így vezetni, sikerült jól kezelnem.

Nálam is fokozatosan múlt el ez a dolog, ha Te is úgy érzed, csökkenő tendenciát mutat, akkor jó eséllyel elmúlhat Nálad is!

9690. Babyshambles (válaszként erre: 9689. - Antuci)
2013. febr. 23. 22:49

Járni tudok, de egyetemre járok és nem nagyon megy az olvasás, ami elég gáz.. pedig a félév letelte előtt nekem még vizsgaidőszak is lesz..


Én is gondoltam rá, hogy elmérték... de kétszer is megmérték.. nekem az volt fura, hogy az egyik szem letakarásánál meg a másik szem letakarásánál (műtét közben) mást láttam. De nem is volt időm szólni, hogy tegyék arréb a valamit, mert már kaparták is a szemem. :( Tiszta futószalag. Ha lesz legközelebb műtétem, majd én mondom hogy mit mikor és nem akarok úgy kezelve lenni mint vmi disznó a vágóhídon.

9689. antuci (válaszként erre: 9688. - Babyshambles)
2013. febr. 22. 20:33

Szia,


hát ez nem jó hír:(Mást tényleg nem tudsz csinálni,várni kell.Tudsz így közlekedni,vezetni??

Lehet hogy elmérték a dioptriát?

Egyébként a szemnyomás nekem is megnőtt...és gyakrabban járok majd kontrollra:)

Neked hol műtötték?

2013. febr. 22. 18:13

Sziasztok!


Justicia: Milyen kedves, hogy érdeklődsz! :) Igen, voltam ma kontrollon és tényleg nem gyógyul jól a szemem. Szerintem mondjuk már a legelején baj volt, de persze azt nem mondják.. A doktornő szerint a bal szemem nagyon lassan fog alakulni, és lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy újra kell műteni. Majd a félév végére kiderül, de bízni kell.


antuci: Sajnos közelre se látok jól a bal szememmel, igazából sehova se. Amúgy a szemnyomásom is megnövekedett. -4,5 volt mindkét szemem, valamiért a balt -4-re, a jobbot -4,5-re mérték.. A kontaktlencsém is egyforma vol. :S De ők állítják, hogy ott különböző volt. Nem csodálkoznék, ha emiatt lenne az eltérés. Amúgy nem fél dioptria az eltérés, hanem minimum 1,5. A jobb szemem már csak vmi görbületi cucc miatt nem éles.


Mostantól gyakrabban kell járnom kontrollra és el kell hagynom a cseppeket.

9687. feheredina (válaszként erre: 9679. - Mikike)
2013. febr. 22. 16:43

Szia!

plussz 4-es , 1cyl. szemeimet lézerezték szombaton az Optimumnál. Zyoptix Plus eljárással, ami ugye a gyors gyógyulásról híres, lebenykezeléses eljárás.

A mátét után hazafelé már a saját szememmel írtam az SMS.-t, ami 32 év után nekem felemelő érzés. A másnapi kontrollon minden ok volt, azonban most átfordult minusz 1 dioptriára a szemem. Távolra most kissé homály van de ez elmúlik. Remélhetőleg!!!

A szemem nem száraz, de amit felírtak azt használom. Bizti ami bizti.

9686. Justicia (válaszként erre: 9681. - Lolka33)
2013. febr. 22. 14:41
Hát igen, a jót megszokni könnyű. Ma vásárolnom kellett és nagyon élveztem a non stop éleslátást. Egész nap fülig ér a szám.:DDD
9685. Justicia (válaszként erre: 9671. - Babyshambles)
2013. febr. 22. 14:34

Ma voltál kontrollon? Biztattak?

Remélem, minden rendben lesz a te szemeiddel is!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook