Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Íjászat! Hol tudom megtanulni, mennyibe kerül, mennyi idő? fórum

Íjászat! Hol tudom megtanulni, mennyibe kerül, mennyi idő? (beszélgetős fórum)

2013. okt. 15. 19:22

Engem a solymaszat erdekelne.

Tudna errol nekem valaki kozelebbi informaciot adni?

13. 867e00eac7 (válaszként erre: 12. - Enéh1)
2012. júl. 8. 19:00
A 16.ker.-ben , nyáron csak foglalkozás van,megnézheted. Szeptemberben indul, akkor több helyen is, ami neked megfelel.
12. Enéh1
2012. júl. 8. 17:20
Szia! Igen Bp-i vagyok, I.kerület
11. 867e00eac7 (válaszként erre: 10. - Enéh1)
2012. júl. 7. 12:30
Szia! A fiam íjászkodik. Bp.-i vagy?
10. Enéh1
2012. júl. 6. 23:37

Sziasztok! valaki mond nekem egy jó klubot ahol meg tudok tanulni íjászkodni? köszönöm....


Szívesen beszélgetek íjászokkal! :)

2011. szept. 25. 20:02
2010. dec. 13. 16:16
hm... halott az íjászati téma? senki nem foglalkozik vele?
2009. máj. 20. 16:18
koszonom a segitségeket, aranyosak vagytok, akkor bele is huzhatok ebbe a projektbe :D
6. Cszsuka (válaszként erre: 1. - 5a5c6c6a02)
2009. ápr. 23. 17:51

Egyelőre nem kell engedély, reméljük, nem is kell!

Kerecsen íjászbolt Pesten nagyon színvonalas és megbízható. Nem olcsó, de jó dolog az íjászkodás. Ha igazán érdekel, s még ehhez hasonló ősi magyar harcművészetek is, akkor menj fel a www.baranta.gportal.hu -ra.

Ezen kívül még érdemes megnézni a www.magyarokszovetsege.hu -ra.

Jó barangolást!

2009. ápr. 23. 14:39

Csak ilyeneket találtam neked:


"A nyílpuska és nyílpisztoly sporteszközként, engedély nélkül mindenki számára megvásárolható."


"Az íj a fent nevezett eszköznek számít! A teljes rendelet megtalálható az interneten, (a rendelet számát kell a keresõbe be írni), mi nem vagyunk jogosultak közzétenni ezt.


1. § (1) Tilos az e rendelet mellékletében felsorolt, a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni, kivéve…:


2. b) azokra a rendeltetésszerûen munkavégzési, sport és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyeknek a közterületen való birtoklása - így különösen a rendeltetésszerû használathoz történõ szállítása - indokolt, feltéve, ha a tényleges munkavégzésen (tevékenységen) vagy az igazolható munkavégzéshez (tevékenységhez) szükséges szállításon kívül a birtoklás (szállítás) rejtve vagy a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy tárolóeszközben, illetõleg egyéb biztonságos módon történik.


Íjat közterületen engedély nélkül TILOS felajzott állapotban tartani, vagyis lõni sem szabad terület hozzájárulási engedély nélkül!


A versenyek rendezéséhez, edzéshez, bemutatóhoz a magán-vagy közterület tulajdonosától engedélyre illetve szerzõdésre van szükség.


Amennyiben nincs ilyen dokumentum a rendõrség szabálysértési eljárást indíthat, illetve az 1999 LXIX. Törvény értelmében súlyos esetben az íjat is elkobozhatja.


Ha van engedély akkor is az alapvetõ itt is megtalálható, és letölthetõ javasolt biztonsági szabályokat be kell tartani, a nézõk versenyzõtársak embertársaink testi épségének maximális biztonsága értelmében!"

2009. ápr. 23. 13:59
Hát nekünk nincs engedélyünk... Nem szólt érte még senki...
2009. ápr. 23. 13:55
de valami kell hozzá, hogy tarthasd otthon, vagy hogy vihesd az utcán, mert amikor akartam venni egy csigás íjat akkor mondták, hogy kell
2009. ápr. 23. 13:52
Nem kell engedély :)
2009. ápr. 23. 13:46
sziasztok! az a kérdésem, hogy hol van íjász oktatás, mennyibe kerül, valamint engedély kell e az íj tartásához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook