Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
10786. zebracsikó (válaszként erre: 10785. - Nita081)
2013. nov. 22. 09:31

Nem kell a Korai Fejlesztőbe semmiféle NevTanos beutaló.

Simán bejelentkezhetsz

10785. Nita081
2013. nov. 22. 09:28
A segítsegeteket szeretnem kerni. Voltam a nevelesi tanacsadoban kisfiammal ahol mondtak h. fennall egy ket tunet. Ott azt mondtak h. meg pici (30 honapos)varjunk meg fel v.egy evet. Korai fejesztobe nem tudunk menni mert a nevelesi tanacsado beutaloja kell. De itt nem kaptunk semmit sot turelemre intettek h.varjunk. De en mar idegileg ramegyek. Teljesen mas lett a kisfiam.autisztikus tunetek figyelhetek meg nap mint nap. Ezt kivalthatja trauma is?Megijedt a bolcsodebe egy kisfiutol.Azota fugyelhetoek meg tajta a tunetek. Nagyon el vagyok keseredve h.merre tovabb..Vigyem Pestre a Vadadkertbe?Egyebkent nagyon ertelmes mindent megert megcsinal,beszel,csak eppen mindennapos duhkitoresek,repkedes(ha orul)dulongeles figyelheto meg nala.a bolcsibe miota ez tortent nem akar menni ha sir egy kisgyerek befogja a fulet (nalunk ugye ez valtotta ki h.hangosan sirt sinkongatott egy kisfiu)nem szivrsen v.nehezen jatszik a tobbiekkel.....kerlek segitsetek h.merre tovabb...nem akarok meg honapokat varni. Foleg aki Gyori,meg hiva vigyem?Esetleg Gezenguz?Nagyon koszonom a valaszokat,segitseget.
10784. sztolyka (válaszként erre: 10783. - Mandula71)
2013. nov. 21. 20:53

hát ez szuper! :(

akkor miért nem küldenek 3 példányt,mint régen?

na mindegy.

10783. Mandula71 (válaszként erre: 10781. - Sztolyka)
2013. nov. 21. 20:30
A MÁK biztosan nem fogja visszaküldeni. Ha a parkolásihoz eredeti kell, akkor csak a dokihoz tudsz visszamenni egy netről letöltött, üres nyomtatvánnyal és a nála lévő dokumentáció alapján ő kitölt neked még egy példányt.
10782. sztolyka (válaszként erre: 10765. - Sztolyka)
2013. nov. 21. 10:44

Megvolt az EEG.negatív.

Átmeneti tic:zavar a diagnózis.

doki mondta,hogy majd idővel enyhül.

10781. sztolyka (válaszként erre: 10780. - Mandula71)
2013. nov. 21. 10:41
Kettőt kapunk a MÁK-tól.Kitölti a doki mindkettőt,1 nála marad,1-et postátok a MÁK.nak vissza.előtte lefénymásoltam.azért nem értem,mert nekünk pl. a parkolásihoz az eredeti kell.de majd felhívom a MÁK-ot hátha visszaküldik.
10780. Mandula71 (válaszként erre: 10778. - Sztolyka)
2013. nov. 20. 10:29
Hivatalosan 1 példány kell a kiállítást végző orvosnak (ezt értelemszerűen nem kapjuk meg, az orvosnál marad), 1 pedig a MÁK-nak. Sok helyen azért adnak kettőt, hogy a szülőnél is maradjon egy példány, de ez nem kötelező. Ha kell valakinek (szülőnek, háziorvosnak), akkor mielőtt a MÁK-hoz leadja az ember, fénymásolni kell saját költségen.
10779. nefaria
2013. nov. 20. 09:39

Én eddig mindig 2-t kaptam. 1 a MÁKnak, 1 nekem (milyen orvosnak? Az én ho-m szinte nem is kéri a papírjainkat :( )

De szerintem ha neked nem elég, akkor kérj még egyet, biztos ad a dokker :

10778. sztolyka
2013. nov. 18. 12:08

IGAZOLÁS tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről.

2 példányt kaptam.

Ez hogy lehet?

3 volt eddig.1 az orvosnak,1 a Mák-nak,1 pedig nekem.

10777. 091111 (válaszként erre: 10774. - Nita081)
2013. nov. 11. 22:58

Szia!


Azt gondolom, hogy annak, akinek a gyereke egyik napról a másikra 180 fokos fordulatot tesz negatív irányban viselkedésben, beszédben és ráadásul 15-18 hónapos kora környékén, senki nem fogja megmagyarázni, hogy nem okolható az oltás. Nálunk a 15 és 18 hós oltás közötti Prevenarral voltak gondok, kisfiam 1,5 hónapon belül kétszer is elég durva tüszős mandulagyulladással kínlódott. Az ilyen "utóhatások" jelzik az oltás problémásságát. Azt, hogy konkrétan melyik oltásra "fogom" a problémát, nem tudom megmondani. De határozottan visszaesett szinte minden (mozgást kivéve) területen a kisfiam abban az időben. Egyszerre csak nullára esett vissza a szókincse, félt személyektől, helyektől. Babakocsiból nem szállt ki, vagy ha igen, pár perc múlva ölbe kéredzkedett. Dühkitörései voltak, harapott, tépte a hajam, stb. Csak hogy pár dolgot említsek. Előtte ezek egyáltalán nem voltak.


Rendkívül nehéz feldolgozni egy ilyen diagnózist (főleg ha a család sem áll az ember mellett), de jobb a biztos rossz, mint a bizonytalan. Én legalább is így álltam a dologhoz, mikor 9 hónapot kellett várnunk a beadott vizsgálati kérelem és a Delej utcai diagnózis között. Legalább tudom milyen úton induljak és hogy megadjam a gyerekem számára a legfontosabbat, hogy fejlesztve legyen és minél inkább beilleszkedhessen a többiek közé.


A kisfiam ma 4 éves és őrülök, hogy engem választott édesanyjának.


Rengeteg öröm és bánat ért a 2,5 év alatt. De ő normál óvodába járhat és jelenleg olyan szinten vagyunk, hogy nem néznek ránk furcsán az utcán és nem megyek minden nap haza bőgve a játszótérről.


Ebben pedig nagyban szerepet játszott az, hogy tudtam merre induljak el.

10776. Nita081
2013. nov. 10. 14:54
Koszonom a segitsegedet,megnezem.
10775. labolen (válaszként erre: 10774. - Nita081)
2013. nov. 10. 11:08

Szerintem nézz fel az auti.hu oldalra, ott nagyon sok információ össze van szedve, tünetek, okok, ilyesmi. Ez amúgy veleszületett állapot a legújabb elméletek szerint, nem oltás okozza.

A honlapon, amit ajánlottam, van sok történet is, ahol szülők írják le, hogyan derült ki a diagnózis, hogyan élték meg az egészet. Tényleg jól össze van szedve minden.

10774. Nita081
2013. nov. 9. 23:47
Tudnatok irni nekem az autizmusrol?rengeteget hozzaszolast visszaolvastam.illetve intetneten is neztem. Tenyleg lehet a vedoltadtol?en a kotelezon kivul az atyhartya ellenit adattam be kisfiamnak.lletve nekem van amalgan tomes a fogamba:-(annyira felek... A fiam a mindenem nem is tudom ha kiderul h.autista h.lehet ezt feldolgozni egyutt elni vele?..minden valaszt koszonok.
10773. Nita081
2013. nov. 9. 19:47
Jaj de orulok h. van gyori. Kisfiam 2 es fel eves. Eddig semmi szamomra furcsa dolgot nem csinalt. Kiveve h.felt a hangosabb zajoktol. Par hete megilyedt a bolcsodebe egy hangisabb kisfiutol.Azota minden hangos zajra befogja a a fulet oromebe neha repked a kis kezevel.zarkozottabb lett nem jatszik nagyon a tobbiekkel. Beszede elindult igaz de neha ismetel.Nem tudom h.ez meg normalis e.egyebkent nagyon ertelmes mindent megcsinal amit mondunk,szemkontaktus meg van. Felig meddig szobatisztak vagyunk csak estere kell pelus illetve du.alvashoz.megmutat dolgokat szerepjatekokat jatszik szoval teljesen ketsegbe vagyok este.a csaladom nem ert meg mindeni hulyenek nez pedig mar a dadus is szolt h.tulerzekeny. S fel. Egyre tobb duhkitorese van mostanaban.
10772. pzm3 (válaszként erre: 10771. - Nita081)
2013. nov. 9. 19:29
Szia!Mi Győrben élünk.A kisfiam nyáron kapta meg a gyermekkori autizmus diagnózist(mi kételkedünk ebben).Mit látsz a gyerkőcödön,hogy erre gondolsz?
10771. Nita081
2013. nov. 9. 19:14
Sziasztok!Esetleg van koztetek olyan aki Gyor vagy kornyeki?sajnos kisfiamon is eszrevehetoek az autizmus jelei ezert kerdezem fokent azoktol akik Gyor vagy kornyekiek h.hova lehet ilyen esetbe fordulni,mar pszichologushoz van idopontunk de nagyon-nagyon aggodunk.Koszonom.
10770. rolika99
2013. nov. 4. 19:43

Üdvözlet minden kedves fórumtársnak.

Egy olyan dolgot szeretnék kérdezni,hogy van egy 14 éves középsúlyos autista kisfiunk,és szeretnénk olyan szülőkkel felvenni a kapcsolatot,akiknek szintén hasonló állapotú a gyermeke,de természetesen az sem volna gond,ha bármi más betegsége lenne a gyermekének.

Tehát nagy vonalakban egy baráti kapcsolatot szeretnénk kialakítani,mivel a fiunk,Roland,igényelné a hasonló korú fiatalok társaságát,de mivel autista,ezáltal elég nehéz dolgunk van.

Esztergomban élünk,ő a Montágh Imre szakiskolába jár,jelenleg az utolsó évünk van(8.osztály).

Vannak rokon gyerekek,akikkel szívesen eljátszik,de mi inkább egy baráti kapcsolatot szeretnénk,amennyiben ez valakit érdekel,mivel szerintem sokan vagyunk hasonló problémákkal ebben a nem túl jó világban.


Köszönöm,hogy végigolvastátok,amit írtam,


Üdvözlettel,Keresztes Norbi és K.né Zsuzsi

Esztergom.

Email címünk:keresztesn@juropnet.hu

Telefonom:06703263919

10769. kevinanya (válaszként erre: 10765. - Sztolyka)
2013. okt. 29. 19:35
sZIA!rÉGEN VOLTAM.aZ ÉN FIAM IS 10 LESZ ÉS EGÉSZ NAP A KUKIJÁT FOGDOSSA ÉS NAGYON ÉRDEKLI MINDEN ILYESMI,DE EZ TERMÉSZETES.eGÉSZSÉGES GYEREK EZT ELTITKOLJA,MERT SZÉGYENLI,EZÉRT NEM SZEMBESÜLÜNK VELE!DE ŐK NEM TUDJÁK!!!!
10768. pzm3 (válaszként erre: 10742. - Filemon82)
2013. szept. 16. 09:33

Megvolt az esküvő,és utána a vacsora.Rendkívül büszke vagyok a fiamra.Végig ülte az esküvőt,szépen megvacsorázott és nagyon jól érezte magát.Végig mosolygott,haverkodott.

Egyébként egyre kevesebb a kirohanása,alig verekszik,kb annyit mint a korabeliek.Továbbra sem értek egyet a diagnózissal.

10767. labolen (válaszként erre: 10765. - Sztolyka)
2013. szept. 15. 21:28

Bizonyos ticek az autizmussal együtt járnak. Általában jönnek-mennek. Egy van, aztán elmúlik, de jön helyette másik. Nekünk is volt, én nem foglalkoztam vele. Bár tény, hogy ha nagyon zavaró, és a normál életvitelt akadályozza, vagy a beilleszkedést nagyon hátráltatja, akkor el lehet menni kivizsgálásra. De egy neurológus legfeljebb gyógyszert tud ajánlani.

Amúgy le lehet szoktatni róla őket, ha pont egy dolog zavar, akkor ajánlj fel helyette más lehetőséget, hogy mit fogjon, ha úgy érzi, hogy valamit kell.

10766. labolen (válaszként erre: 10764. - Zsuzsu75)
2013. szept. 15. 21:26
MI alapján van összeállítva a csoport? Csak életkor, vagy sérülés típusa is? csak autik mindannyian? Van a suliban másik csoport, ahol ilyen kicsik vannak? A szakértői mit jelölt ki neki, milyen tanmenettel menjen? Ezeket mind figyelembe kell venni, ha csoportot akarsz váltani. Bár én elsősorban azt javasolnám, hogy beszélj a tanítóval, igazgatóval, hogy mik a te és az ő meglátásuk, illetve milyen lehetőségeitek van. Innen messziről nehéz mindezt megítélni, minimális információval.
10765. sztolyka
2013. szept. 15. 19:51
van valakinél ticelés?fiamnak valószínű,hogy ez van.10 éves,forgatja,kidülleszti a szemeit,vállát néha húzogatja,fogdossa a kukiját.én nem szégyellem ezt kiírni,sajnos ez van.jövő hónapra kérek időpontot a neurológusunkhoz,remélem mond valami kézzelfoghatót. :(
10764. zsuzsu75
2013. szept. 15. 19:48
szegregált suliba a kisfiam külön csoportra vannak osztva mivel ők a legkisebbek 6 vannak az osztályba ő az egyedüli a többeik közül aki kommunikál probál közeledni a társak felé a többiek meg figyelembe se veszik senki nem kommunikál rajta kívül csak a tanárnő meg az asszisztens
10763. labolen
2013. szept. 13. 19:28
Jó lenne, ha írnál pár sort, hogy kicsit jobban értsük a helyzetet. Milyen iskolában, milyen csoportban van most a fiad? Használnak vizuális segítséget? Lehet, hogy írtad már korábban, de most nem emlékszem.
10762. zsuzsu75
2013. szept. 13. 10:22
sziasztok!Nem igazán szoktam írni de ez most elkeserítő .Történt egy nap hogy szólt a tanárnő hogy kis fiam nem ül meg a seggén ,nem hagyja békén a többieket .ebben szeretném a segítségeteket kérni.Hozzá teszem a körülötte levő gyerekek nem beszélnek csak néznek előre nem veszik fel a szemkontatktust szóval semmi reakciójuk nincs.lehet hogy rossz csoporba van?Köszi előre is
10761. oanita (válaszként erre: 10760. - Labolen)
2013. szept. 12. 08:19
Köszi szépen! Ezek tényleg nagyon jó ötletek! Bár, olyan nehéz..de próbálni fogjuk majd! Még egyszer, nagyon köszönöm!
10760. labolen (válaszként erre: 10759. - Oanita)
2013. szept. 10. 22:12

Az én fiam is most tanulta csak meg az orrfújást, ő most lesz hét éves. Eddig mi nem tudtunk orrszívózni se, mert hányt tőle. Egyszerűen nem tudtunk csinálni semmit. Orrspét használtam, és vártuk a csodát. Amúgy vannak kis technikák, hogy mivel lehet tanítani: Raksz kis papírszeleteket, amiket el kell fújni csak egy befogott orrlukkal, vagy szívószálat kell egyik orrlyukba fogni, és buborékolni vele egy vizespohárba. Nekünk egy éve annyi ment, hogy nagyon gyenge kis levegőt tudott kifújni, de nem volt ereje ennek, nem volt elég egy orrfújáshoz. Azt hiszem magénak tanulta meg úgy, hogy felrakott valamit az orrába, és ki kellett fújnia onnan. De ezt nem javaslom, mert aztán mindent feldugdosna. :O Nekünk is csak véletlen volt.

Remélem sikerül valami megoldást találnotok, mert tényleg szörnyű volt nekünk eddig minden nátha. A falnak mentem az állandó szívogatástól, mármint hogy visszaszívta csak, mert én mindig láttam magam előtt, hogy mi lesz a fülével... :( csak hát hánytatni meg nem akartam. :(

10759. oanita
2013. szept. 10. 07:12
Sziasztok! 7 éves kis auti fiam nem tudja kifújni az orrát. Eddig porszívó-orrszívóval oldottuk meg a dolgot, hála nagyon ritkán beteg, így nem kellett gyakran e "kínzáshoz" folyamodnunk, ugyanis retteg tőle. Az lenne a kérdésem, hasonló problémával, ti mit használtok? Tudtok-e ajánlani valamilyen konkrét típusú orrszívót, ami nem porszívóval használatos?Gyors javaslat-válaszaitokat előre is köszönöm!
10758. 325b42d966
2013. szept. 8. 20:47

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,már a jövő tanéven "ügyködöm"a kisfiam aki autista és nem meghatározott értelmi fogyatékos,ő oviba (most korai fejlesztősbe járunk de itt nem maradhatunk mert 5 évet tölti januárban)és a lánykám aki 7-lesz jövő májusban ő suliba menne ő hiperaktív,középsúlyos értelmi fogyatékos az Erzsébeti Benedek Elek intézményt szeretnénk.Véleményt,tapasztalatot várok.Köszönöm,Erika

10757. kristof555 (válaszként erre: 10732. - Laci1973)
2013. szept. 6. 08:20

bocs, az iskolakezdési hercehurca miatt régen jártam ezen a topicon. Az iskola weblapja:

[link]

Elsősorban logopédiai iskola, de mivel a beszédproblémák más problémákhoz is társulnak, ezért egyéb nehézséggel küzdő gyerekek is járnak ide. Csak ép értelmű gyerekeket vesznek fel, azaz normál IQ tartományba esőket. Max 12 fő lehet egy osztályban, nagyon színvonalas körülmények között tanulnak, pedig nem fizetős, állami iskola. Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook