Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
9376. trapiti
2012. jún. 30. 12:03
9375. trapiti
2012. jún. 30. 11:41
9374. Edina 2 (válaszként erre: 9367. - Mimi-rita)
2012. jún. 30. 11:39

Képzeld el, az Én gyerekem autista és boldog .

Az Én fiam például olyan nagy ugrással fejlődött a PECS és Napirend hatásásra . Hogy a PECS-et már nem használjuk , ugyanis elérte a legfelsőbb szintet és mesél és beszélget másokkal , nem csak az Ő kedvenc témájáról.

Napirendben , pedig saját maga megtudja szervezni a napját , nem egy tevékenységet csinál reggeltől estig . Elkezdett kifelé nyitni és érdekli a külvilág .Pontosan megtervezi az útvonalat ha valahová szeretne eljutni mert kiváncsi a külvilágra , végre.

Már "csak" Heti rendet és évest használunk .

De ezt egy átlag család is használja ez a naptár ugye.

Szóval az elmúlt 6 év eredménye ,: Agresszív , nem beszélő, folyton kiboruló, öntörvényű ,stb , gyerekből , a Fejlesztések, TSMT, PECS és napirend , megtanította beszélni és nyitott barátságos boldog gyerek lett , aki igényli a barátokat .

Beszéd értési gondja van még , de ezen tud a környezete segíteni , rövid mondatokkal.


Most légyszi akkor írd meg , hogy Ti milyen eredményeket értetek el ne vagdalkozz a szavakkal. Anyák vagyunk és mindenki bármit megtenne a gyerekéért .


Én azóta nem hiszek a diétában például, mióta az az anyuka aki az egészet behozta Amerikából kétségbe esve , jött a Vadaskertbe a gyerekével , hogy évek teltek el , és nincs változás .Kérte a PECS-et és a napirendet, el is készítettük neki.

Szóval akkor miről is beszélünk ????

Saját szememmel láttam nem legenda .

9373. Szanya (válaszként erre: 9371. - Trapiti)
2012. jún. 30. 11:25

Dehogynem egységes. És hogyne változtatna a lényegen. Alapvető a különbség.

Mindegy, nem szeretem a parttalan vitát, kiszálltam.

9372. trapiti (válaszként erre: 9370. - Szanya)
2012. jún. 30. 11:13

Nem értem, miből gondolod, hogy bárki azt akarná, hogy ne fejleszd a gyereket, ne adj neki PECS-et, SŐT! Én azt gondolom, ezeket ugyanúgy tovább kell csinálni, mint ahogyan én is tovább csinálom pl. az alapozó terápiát a gyerekemmel. Nem HELYETTE hanem MELLETTE próbáltuk ki a reflexológiát.


A másik: szerinted hogyan tudna sok autista, vagy bármilyen más gyereket kezelni és eredményeket felmutatni, ha minden szülő így állna hozzá?


A pénztárcáról annyit, hogy amit az elején leírt, az igaz is, benzinköltségért megcsinál két kezelést, nekünk is megtette. Utána döntöttem el, hogy látom-e annyi értelmét hogy folytassuk.

9371. trapiti (válaszként erre: 9369. - Szanya)
2012. jún. 30. 11:07
Azért írtam mindkettőt, betegsé ill. állapot, mert az általad oly kedvelt szakiroldalom sem minden esetben egységes ezügyben. Válaszd ki a Neked tetsző kifejezést, a lényegen nem változtat.
9370. Szanya
2012. jún. 30. 11:05

Nem arról van szó, hogy az ember nyitott-e vagy sem. Mint az ábra mutatja, mindent elolvasunk és mérlegelünk.


Ha valaki egy témában teljességgel tájékozatlan, azt sem tudja, mit akarna elérni ("mély hang"...!) és ahelyett, hogy próbálna utánanézni a dolognak, ahelyett szajkózza a saját maga által kiötölt "tényeket", eredményként pedig mindösszesen 1 gyereket tud felmutatni, őt is csak elmondás alapján, azt hadd ne vegyük komolyan.


Felőlem egyébként mindenki azt próbál ki, amit akar. Feltehetően az eljárás valóban nem árt. Max. a pénztárcánknak.


Amit fordíthatnánk gyógypedagógusra is.

Mondjuk Floor Time-ra vagy szabotázsra vagy babzsákozásra, vagy TSMT-re, ha a PECS nem szimpi...


(Viszont ha nem adunk PECS-et a nembeszélő autinak, akkor ne adjunk kerekesszéket a mozgássérültnek se, meg Braille-t a vaknak, csupán az esélyegyenlőség jegyében.)


Ha valaki szeretne az auti blogján beszámolni a fejlődési eredményekről, akkor küldheti, nagyon örülnénk neki. Bármilyen módszer, amivel eredményt értek el, érdekel minket.

9369. Szanya (válaszként erre: 9368. - Trapiti)
2012. jún. 30. 10:59
Az autizmus nem betegség. Ha orvos vagy, akkor ezt illene tudni.
9368. trapiti (válaszként erre: 9365. - Labolen)
2012. jún. 30. 09:23

Nem ezt mondta egyébként. Az autizmus és a hiperaktivitás tipikusan olyan betegségek, állapotok, amelyeknek a pontos oka nem tisztázott. Ismert egy csomó tényező, genetika, táplálkozás, stressz, oltások, oxigénhiány stb. amelyek okoHATják, de a legtöbb esetben a dolognem egytényezős. A genetikai háttér sem jelenti feltétlenül azt, hogy mindenképpen minden leszármazottnál azonos mértékben jelenik meg az adott betegség (hacsak nem egyetlen génhibáról van szó, ami ugye autizmus esetén nincs bizonyítva) hanem egy csomó más körülmény is befolyásolja. Ahogyan szurikáta is írja, semmi gond nem lenne a gyerekkel, ha nem ilyen környezetben élne - tehát a genetika mellett az élettér, életritmus, környezet stb. meghatározó.


Ami miatt nekem bizalmam volt a módszerhez az az, hogy én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy pontosan tudom, a kislányom állapotához több tényező együtt vezetett, és ebben nagyon fontos szerepe lehetett a magzati életben és a születés környékén átélt szörnyűségeknek. Nyilván egy csomó dolgot nem fog tudni a reflexológia maradéktalanul megszüntetni, pl. az oxigénhiány következményei nem javíthatóak, de csak ha a sok tényező közül azon az egyen tudunk segíteni, ami a születése körül átélt dolgokból fakad, már elégedett vagyok. És elsősorban nem "gyógyulás" kerestem, hanem egy olyan lehetőséget amitől a gyerekemnek könnyebb lesz az élete, pl. nem lesznek rémálmai.

9367. mimi-rita
2012. jún. 30. 09:13

na, néha benézek ide, és csak azt látom, hogy a nagy "szakértőknek" már megint sikerül valakit leugatni...

maradjon csak benne a gyereketek a szenvedésben, betegségbe, fogadjátok csak el a fájdalmukat, rémületüket, és mutogassatok nekik képeket... ismét csak gratulálok.

lehet hogy érdemes lenne kinézni néha a PECS mögül.

9366. trapiti
2012. jún. 30. 09:12

Sziasztok!

Végigolvastam a beszélgetést, bár közvetlenül nem vagyok érintett autizmus ügyben.

Igaz, az én kislányom "csak" hiperaktív, de nekem az a tapasztalatom, hogy jelentős eredményeket a "nyugati" orvoslás a hasonló állapotokban nem ér el. A különböző fejlesztési lehetőségeknek is igen nagy része nem vagy nem teljesen elfogadott ha mindenképpen tanulmányokat akarunk. És az is biztos, hogy amíg a mi gyerekeink felnőnek nem is lesz ilyen tanulmány, 20 év múlva meg már késő... Az én kislányom súlyos oxigénhiánnyal született, orvosi szemmel semmi esélye nem volt rá hogy helyrejöjjön. Aki helyrehozta ennek ellenére, azt 30 évvel ezelőtt legszívesebben máglyán égették volna meg a módszere miatt. Igaz, ma már főiskolán oktatják amit Ő létrehozott, mégis alig van kórház pl. ahol a koraszülöttek közelébe engedik. Pedig nála már eltelt 30 év, ordítóak az eredmények.

Természetesen mindenkinek joga eldönteni, hogy megpróbálkozik-e valamivel, ami nincs ezer oldalról bizonyítva, bár nekem az a tapasztalatom, hogy nem sokra jutottunk volna ha a "hivatalos" utat járjuk. És joga mindenkinek bizalmatlannak is lennie, de azt azért nem hiszem, hogy sárba kellene döngölni azt, aki jószándékkal jött ide.

(Mellesleg, ha Laci előbb megkérdezett volna, hogy írjon-e ide, én biztosan lebeszéltem volna, mert biztos lettem volna benne, hogy támadások fogják érni. Azt hiszem, ez tipikusan egy olyan módszer, lehetőség, ami szájhagyomány útján fog terjedni, és nem félek attól, hogy Lacinak nem lesz dolga... attól már inkább, hogy nem fogja tudni beosztani az idejét. Messziről jött ember azt mond amit akar - szokták mondani. Amit Ő mond, szerintem csak az hiszi el, aki maga megnézi, kipróbálja, vagy látja a közvetlen környezetében milyen változásokon megy át egy általa kezelt gyerek. Én a magam részéről úgy döntöttem, hogy kipróbálom, veszteni való nincsen. Ha valakit érdekel, szívesen megosztom a tapasztalataimat, de én is úgy látom, hogy nagyon kevesekben van meg a kellő nyitottság, bátorság és rugalmasság hozzá, hogy a saját tapasztalataira alapozva ítélkezzen...)

9365. labolen
2012. jún. 29. 22:29

Azt hiszem én már ott leírtam ezt az egész dolgot magamban, mikor a kedves masszőr azt fejtegette, hgy az én idegességem miatt lett apergeres a gyerek. A másik kettő miért nem? Mikor ott már több stressz volt a terhességem alatt?

Na ne már...

9364. Edina 2
2012. jún. 29. 22:17
"Nem lehet megjavítani, ami nem romlott el."
9363. Szanya
2012. jún. 29. 22:13

Már leírták a többiek: nem értesz az autizmushoz semmit. Amit a neten elolvastál az nulla. Ha majd megtanultad a szakmát, levizsgáztál, elmentél autizmus irányú képzésekre, elolvastál annyi szakirodalmat, amennyi elvárható és tudni fogod, mik a célok, akkor biztosan szívesen fognak jelentkezni szülők egy ingyenes kutatáshoz.

Ha pedig megvannak a kutatási eredményeid, és ezt valamilyen hitelesítő szervezet elfogadja, akkor kérhetsz pénzt a tevékenységedért.


A segíteni akarás még nem elég.

2012. jún. 29. 21:08

jó eredmények, drukkolok, hogy sok gyermeken segítshess.

A mély hangot nem értem. Azzal mi a baj?

2012. jún. 29. 20:47
az ebben a szakmában nem egy praktikus tulajdonság :)
2012. jún. 29. 20:45
milyen szintről meddig juttattad el?
9359. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9351. - Edina 2)
2012. jún. 29. 20:39
:-))
2012. jún. 29. 20:38

De ha ez így van, akkor tedd, amit javasolunk..


Mert ne sértődgessél, hanem tanulj, olvass, és menj a tűz közelébe, tedd "hivatalossá" a tudásod, képességed..


Nincs semmi gáz..

2012. jún. 29. 20:34
hány autizmussal élő kezelten vagy már túl?
2012. jún. 29. 20:31
És szerinted mi az oka annak, hogy több van?
9355. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9353. - Zebracsikó)
2012. jún. 29. 20:30

No, hát kicsit megcsiklandozzuk a jegyző talpát, hogy nehogy elaludjon a nyári melegben.. Csak ennyi, semmi extra..


Legrosszabb esetben maradhatna a régi ovijában, de én ezt már nem szeretném. Persze nem teljesen hivatalosan, hanem a tkvb hallgatólagos beleegyezésével...

2012. jún. 29. 20:29

Javasolom edina 9372-es hsz-ét!!


Meg a Vadast.. Meg Prekop Csillát..


Ha őt meggyőzöd, akkor milliárdos lehetsz, mi meg sokat fogunk javulni..

Hidd el, hogy nem vagyunk ellene...


De a gyerekeinket azért nem tesszük ki kérdezés nélkül akárminek, ezt ne várd senkitől.

9353. zebracsikó (válaszként erre: 9352. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 20:29

4 van és tele vannak??

pedig a jegyzőnek kötelessége ezt a helyzetet megoldani. Remélem, sikerül!

9352. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9349. - Zebracsikó)
2012. jún. 29. 20:27
Nem, arról, hogy jelöljenek ki nekünk integrált ovit. Csak nem akarnak, mert "nincs hely".. Pedig a kerületünkben négy is van.
9351. Edina 2
2012. jún. 29. 20:26

Ezzel kéne kezdeni


[link]


Ezzel folytatni

[link]


Utána elgondolkodni.

2012. jún. 29. 20:26

Honnan tudod, hogy régen, akiket csak "bolondnak" tartottak, annak hány százaléka volt súlyos autista?? És honnan tudta azt Manci néni, hogy három faluval odébb van-e?


Mert szerinted mitől lenne több? A mi családunkban egyértelmű a genetikai meghatározottság, és nem csak nálunk..


Akkor az őseink között is kellett, hogy legyen.


Persze beszélnek más lehetséges kiváltó okokról, összefüggésekről, de azért ez nem egy olyan vírusos nyavaja, ami ma jobban terjed..

9349. zebracsikó (válaszként erre: 9348. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 20:25

nagyjából követem a sztoritokat, de nem minden részletével vagyok tisztában.


jogi utat?

maradni akartok az oviban és fejlesztést kérni? vagy másról van szó?

9348. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9346. - Zebracsikó)
2012. jún. 29. 20:22
Hát a szokásos az autista diagnózissal (pár oldallal ezelőtt írtam).. De már pont itt egy fórumtársunk segít is... Úgyhogy talán meg lesz oldva a fejlesztő ovija, ha végigjárjuk a jogi utat..
9347. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9342. - Zebracsikó)
2012. jún. 29. 20:20

Pedig nem hangzott rosszul, és ha úgy fog hozzáállni, meg eredményei is okot adnak rá, én a jövőben nem is zárkózom el ezelől..


De úgy összességében csak olyanra bíznám a gyereket, akinek azért van fogalma a dolgokról, mert ez nem az a szellemi szint egyenlőre, ami nekem bejön.. Nem is a tárgyi tudás, meg a statisztika, hanem az emberi hozzáállás valamilyen felmerülő konfliktushoz, vagy egyáltalán kérdéshez..


A legtöbb normális embert eddig én itt az autisták és szüleik között ismertem meg...

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook