Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
9586. Szanya (válaszként erre: 9585. - Kismackó2006)
2012. júl. 15. 16:19
Edina azt mondja, nekik nyugtatólag hatott a halolaj, bár ők nem Vegepát szedtek. Az én fiam tök kiegyensúlyozott, mi nem is emiatt vettük, hanem arra, hogy hátha beindítja a beszédet.
9585. kismackó2006 (válaszként erre: 9584. - Szanya)
2012. júl. 15. 14:39

Hát igen, mi is a bizonyíték, hogy ennek tulajdonítható a dolog?

Nálunk vannak nagyon nyugodt időszakok, s vannak olyanok, hogy azt hiszem, elmenekülök otthonról. Na, ha ez utóbbi érzésen segítene a Vegepa, vagyis kiegyensúlyozottabb lenne a fiam, már megérné. A többiről már nem is beszélek.

9584. Szanya (válaszként erre: 9583. - Kismackó2006)
2012. júl. 15. 14:36
Érdekes módon egy állatorvos foglalkozik a Vegepa importjával, ő mesélte, hogy volt már gyerek, akinek beindult a beszéde tőle (vagy mástól...).
9583. kismackó2006 (válaszként erre: 9582. - Szanya)
2012. júl. 15. 14:31

Mi "hagyományos" omega 3-at esszük, A Vegepáról írnak kiugró változást, bár nem hiszek a csodákban.

Sajnálom, hogy nem használt, pedig fél éven keresztül szedte a fiad. Az elég hosszú idő ahhoz, hogy eredményes legyen.

9582. Szanya (válaszként erre: 9581. - Kismackó2006)
2012. júl. 15. 14:07
Ártani valószínűleg nem árt. Nekünk nem használt semmit (kb. félévig szedte a fiam).
2012. júl. 15. 13:10
Nem tudom,hogy ismeritek-e a Vegepa-t, de nemrég hallottam róla,milyen sokat javult a gyermekük viselkedése a szedése során. Próbáltam a gyógyszertárban, de rendelésre tudják beszerezni. Utána néztem a neten, elég sok jót írnak róla. Szerintem egy próbát megér.
9580. gizi234 (válaszként erre: 9579. - Labolen)
2012. júl. 15. 09:55
Köszönöm a választ! Mostmár csak az izgat, hogy mi lesz bölcsi után... Szóval nem kéne lógatnom a lábam.:( A nagyobbik gyerekem ovija integráló, konkrétan van egy enyhén aspergeres kisfiú is a csoportjában. Nekem úgy tűnt, hogy nagyon jól beilleszkedett a kissrác, a gyerekem is mindig szeretettel, teljesen természetesen beszél róla, nem úgy, mint aki kilóg a sorból, szoktak együtt játszani. Nagyon jó az óvónéni, annyi biztos. Múltkor csak úgy spontán 3/4 óráig beszélt nekem lelkesen arról, hogy mennyire fontosnak tartja a vizuális nevelést az iskolai felkészítésben, büszkén mesélt arról, hogy egy oxigénhiánnyal született kisfiút hogy tanított meg lépésről-lépésre rajzolni és milyen szépen felzárkóztatta. Nagyon szimpatikus volt, látom is a nagyobb gyerekemen, hogy amióta ebbe az oviba jár - március óta - hihetetlenül sokat fejlődött, csodálatosan rajzol, rengeteg mesét, verset tud. Szóval, gondoltam már arra, hogy milyen jó lenne az én kis különleges fiacskámnak is ez az óvónéni. De óriási dilemma, hogy jót tenne-e a nagyobbik gyerekemnek, ha az SNI-s öccsével egy helyre járnának. A nagyobbnak meg van a maga privát élete, egyénisége, szerepe a csoportban. Nem biztos, hogy jó lenne leterhelni azzal, hogy az öccsére vigyázzon állandóan, biztos, hogy mindez befolyásolná a kialakult kis életét az oviban. Van erről valakinek tapasztalata?? Nagyobb, NT gyerek ugyanabba a csoportba jár, mint SNI tesó?
9579. labolen
2012. júl. 15. 07:44

Ez az a bizottság. Itt mondják meg, hogy milyen fejlesztésre vagy jogosult, ha integráló intézménybe kerül a gyerek. Ti mindent az elképzeléseknek megfelelően kaptok, van kijelölt integráló intézmény, és a kiírt fejlesztéseket is megkapja a gyermek.

Csak ez nincs mindenhol így. Kéőbb iskolát cak úgy választhatsz már, hogy a bizottág is látta a gyereket, é kijelöli az intézményt. Ha van a közeletekben jó integráló suli, akkor ez is tök jó.

Nálunk az a gond, hogy nincs a városban integráló intézmény semmi, ezért az sni kód miatt nem vehetné fel a helyi suli. A tőlünk legközelebbi is fél óra autós út, vagy egy óra tömegközlekedés, ami pedig szegregálná a gyereket és nem integrálná. Én meg oda nem akarom vinni. És innentől már gond, hogy van bizottágos múltunk.

De nektek minden oké, így kéne működnie a rendszernek.

9578. gizi234 (válaszként erre: 9577. - Labolen)
2012. júl. 14. 19:52
Teljesen primitíven hangzik szerintem a kérdésem, de mi ez a bizottság voltaképpen? Mi a tanulási képességet vizsgálóban voltunk, ahol nem volt bizottság, az Aut-Pont Alapítvány vezetője vizsgálta a fiamat, ő állított ki szakvéleményt róla. Az ő papírja alapján fejlesztik a bölcsiben a fiamat, az ottani gyógypedagógus heti kétszer megy be hozzá, illetve heti egyszer van neki ott helyben torna, ingyen. Ezen kívül csináljuk itthon a TSMT-t, ajánlottak erre egy nagyon jó szakembert - szimpatikus kiképző:) - az tény, hogy neki 4-5 hetente fizetünk 2500 forintot. A gyógypedet amúgy próbáltam lefizetni:):), mert bennem is volt jócskán aggodalom, hogy nem lesz jó, vagy esetleg nem veszi komolyan a bölcsi a fejlesztést. De a gyógyped néni nem fogadott el pénzt, hiába tukmáltam. Régivágású, hivatásának élő szakember. Most nyári szünet van elvileg, ilyenkor nem működik az ingyenes szolgáltatás, mégis bejár a fiamhoz. Nagyon aranyos, fiam nagyon szereti. A bölcsis gondozói is nagyon rendesek. A fiamon látom, hogy mennyire szeret ott lenni, mennyire imádja a gondozókat és a fejlesztőket. Ez a legjobb szűrő. Szóval, én ezért vagyok elégedett. Most. Aztán jó lenne, ha így lenne később is....!
9577. labolen (válaszként erre: 9574. - Gizi234)
2012. júl. 14. 18:08

Nem kötözködni akarok, félre ne értsd, de ha egyszer voltál bizottság előtt, akkor már szerintem nem lehet levenni az sni jelzést olyan könnyen. És innentől van olyan, hogy inkább hátrány, mint előny.

Az nagyon jó, ha ilyen korán már kap fejlesztést a kicsid, de ahogy olvasom, ez is magánban megy. Vagy ingyenes?

Amúgy nálunk is ismerik a diagnózist az oviban, csak mivel ez nem integráló ovi, ezért nem kap fejlesztést. És a bizottság jelölte ki ezt az ovit.

9576. Szanya (válaszként erre: 9575. - Nagymacika)
2012. júl. 14. 14:45

Igen, most szeptembertől lesz alapszak a főiskolán az autizmus, eddig csak tanfolyamok, továbbképzések voltak. Honnan lenne szakértelem...

Szerintem még legalább 5-10 év, mire kinevelődik a megfelelő számú, autizmusban képzett és gyakorlott szakembergárda. De az még mindig nem fogja megváltoztatni a pedagógiai szemléletet általánosságban.

9575. nagymacika (válaszként erre: 9572. - Szanya)
2012. júl. 14. 14:34
mi most megyünk hatodik osztályba és már előre stesszelek ,hogy mi lesz továbbtanuláskor,hova tovább. Amikor az általánost kezdtünk tudtam egy kislétszámú családias iskolát tanítónént választani, jól vettük az akadályokat. de úgy látom öt év alatt semmi előrelépés nem történt az oktatásilletve fejlesztés terén,szóval jogos az aggodalom.
9574. gizi234
2012. júl. 14. 09:55
A fejlesztéssel kapcsolatban talán tényleg tévedek, mert nincs hosszútávú tapasztalatom és talán igaz az is, hogy bölcsiben még sokmindent tolerálnak, nincsenek annyira kötött szabályok, ezért nem kaptam még rosszat az arcomba. Nekünk azért érte meg nevén nevezni a dolgokat és papírt kapni, mert fiam gyógypedagógusa tényleg nagyon jó szakember és egyébként nem tudta volna elvállalni magánban. Mi sem tudjuk napközben hozni-vinni, úgyhogy jó, hogy bent a bölcsiben megkapja a fejlesztést. Ezen kívül minden nap tornázunk, mást most nem tehetünk, azt hiszem. Nem tudom, hogy később az oviban, aztán suliban mi lesz. Remélem, hogy nem lesz nagyon zord kilátás. Én a papírt csak addig tartom fontosnak, amíg pozitívan ki lehet aknázni a lehetőséget. Ha nem így lenne, nem kéne papír, mert amúgy nem lelkesedek a bélyegért.
9573. oanita
2012. júl. 14. 09:24

[link]

Teszt az autizmus korai felismeréséhez

9572. Szanya (válaszként erre: 9571. - Labolen)
2012. júl. 13. 14:39

Nem csodálom, ha ideges vagy miatta már most, én már évek óta stresszelek a sulin. :(

Nagyon nincs. Szerintem egyébként elsősorban azért, mert 3-4 éves korig nem is szívesen adnak auti diagnózist. Emiatt viszont tizedannyi diagnózis nincs, mint a valós helyzet és ezért nem érzi senki fontosnak a korai fejlesztés támogatását. Úgy vannak vele, hogy diagnózissal majd beadja a szülő bölcsibe, oda meg kimegy egy utazó gyógyped., kb. úgy, mint az ovikba, tehát nem auti szakos. Vagy ha annyira súlyos, akkor majd megoldja az EGYMI ovija 3 éves kortól, addig csak elvan otthon! Nem tudom, mi lenne a megoldás, mert az tényleg nem lenne szerencsés, ha mindenkire ráaggatnák az auti diagnózist, hogy korai fejlesztést kapjon, miközben mondjuk egész más baja van, csak ilyen alacsony életkorban még nem tudják differenciálni.

9571. labolen (válaszként erre: 9570. - Szanya)
2012. júl. 13. 14:18

Ez is igaz... Az ő bizottságos papírján most annyi áll, hogy asperger tüneteit mutatja. Lehet maradunk ebben. Csak annyit írtatok mostanában, hogy asszisztens kell mellé, hogy egészen elbizonytalanodtam. de igazad van, az igazgató is azt mondta, hogy kezdjük el, és ha bent van a gyerek, könnyebb kiharcolni neki valamit.

Nem is kéne most idegeskednem amiatt, még van egy évünk, remélem minden rendben lesz.

Csak le akartam írni, hogy mennyire nincs úgy, hogy ami jár, az tényleg jár... :(

9570. Szanya (válaszként erre: 9568. - Labolen)
2012. júl. 13. 14:08
Az jó gondolat, de csak akkor, ha eldöntötted, hogy diagnózissal akarod beadni, mert ha nem, akkor nem jó írásba adni, hogy auti. Én a helyedben megpróbálnám diagnózis nélkül, és ha látom, hogy nem megy, akkor kezdenék levelezésbe. Ha már bent van az iskola állományában, nehezebb kitenni, hiszen nem tudnak mondani alternatívát, hogy hova vidd. Az itteni ovik, iskolák megtehetik, mert azt mondják, hogy itt az EGYMI, vigye oda a szülő (más kérdés, mit mond az EGYMI, mivel oda csak értelmi fogyatékossággal vehetik fel a gyerekeket, de akkor ezen már ők elvitáznak egymás közt az érekezleten), de felétek nincs ilyen, szerintem így nem tudják simán kirakni.
9569. Évili84 (válaszként erre: 9564. - Zebracsikó)
2012. júl. 13. 13:16
Voltunk hallásvizsgálaton. Ott nem találtak eltérést. Ott azt mondták, hogy attól, hogy ez a vizsgálat negatív lett, lehetett időszak, hogy nem hallott. Azóta egy másik fülész is megerősítette, hogy a reflux is okozhatott átmeneti halláscsökkenést. Javasolták a gastrossal beszéljek, aki meg közölte, hogy olyan nincs. De mióta szedi a gyógyszert a refluxára, azóta mintha kicserélték volna.
9568. labolen (válaszként erre: 9567. - Szanya)
2012. júl. 13. 12:51
Épp azon gondolkozom, hogy újra megpróbáljuk, csak levélben.
9567. Szanya (válaszként erre: 9566. - Labolen)
2012. júl. 13. 12:38
Én be se mentem a hivatalba, csak leveleztem. Hatékonyabb!
9566. labolen (válaszként erre: 9565. - Edina 2)
2012. júl. 13. 12:21

Sajnos nehéz úgy harcolni, hogy közben azt éreztetik az emberrel a hivatalban, hogy milyen anya vagyok én, hogy nem nézem a gyerek érdekeit, és a helyi óvodában-iskolában szeretném elérni neki a fejlesztéseket. Miért nem viszem oda, ahol foglalkoznak vele. Nagyfokú önzőség a részemről, hogy a testvéreivel, ismerőseivel egy oviba, vagy iskolába szeretném járatni, védett környezetben. Úgy, hogy idővel egyedül haza tudjon jönni az iskolából. Úgy, hogy a játszótéren találkozhasson a társaival. Úgy, hogy egy csoportba járjon az egyetlen barátjával. Mégis mit képzelek, majd az én egy szem fiam miatt változtatnak bármit is? Hogy aztán még több ilyen gyerek jöjjön az oviba???

És ezek szó szerint elhangzottak. No erre mondom én, hogy jogszabály van, de mindenki tesz magasról rá. Tényleg összefogás kéne, mert egyedül nem fogok harcolni, mert nem tudok. Mert nem akarom magam rossz anyának érzeni amiatt, hogy az okos, értelmes, szelíd, integrálható fiamnak szeretném megadni mindazt, ami szerintem a fejlődését szolgálja. És az egy védett, ismerős környezetben a legkönnyebb. De emiatt én már gonosz és önző anya vagyok szerintük, mert egy szegregált csoportba kéne vinnem a gyereket. :(

9565. Edina 2 (válaszként erre: 9558. - Gizi234)
2012. júl. 13. 11:50

Épp ideje lenne a szülőknek összefogni autizmus téren. Mert az autizmusban minden fizetős.

"fiatal" fogyatékosságnak számít és még semmi nincs megszervezve az auti gyerekek ellátására.

:(((((

Vannak jó jogszabályok, csak mindenki beletörődik a helyzetbe és fizet . :((

9564. zebracsikó (válaszként erre: 9560. - Évili84)
2012. júl. 13. 10:07
és voltatok hallásvizsgálaton?
9563. labolen (válaszként erre: 9562. - Szanya)
2012. júl. 13. 09:16
Pont ezt akartam írni én is. Én is megkaptam, hogy csak nem foglalkozok a fiammal eleget. :(
9562. Szanya (válaszként erre: 9560. - Évili84)
2012. júl. 13. 08:40
Ez is tipikus, hogy az anyát hibáztatják. Te nem vagy hibás, mindent megteszel a gyerekért. Aki ezt mondja, az csak árt.
9561. Szanya (válaszként erre: 9558. - Gizi234)
2012. júl. 13. 08:39
Itt nálunk ingyen nincs korai fejlesztés.
9560. Évili84
2012. júl. 12. 22:54
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Az én kislányomnál inkább a passzív szókincs kevés, ezért is merült fel, hogy a hallásával is lehet valami. Most fejlesztjük a passzív szókincset és egyre több a használt szó is. Már mondja, hogy anyáé, apáé, babáé. A gyerekekkel is együtt játszik. Neki a finommozgása és a nagymozgása is rendben van. Sokszor jobban koordinálja a mozgását mint én, egyedül felhúzza cipőjét. Persze lehet ez a fejlesztések hatása, de úgy érzem, hogy ő nem autista. A család szerint én vagyok a probléma okozója, mert más társaságában teljesen másképp viselkedik.
9559. labolen (válaszként erre: 9558. - Gizi234)
2012. júl. 12. 21:49

"de ha van diagnózis, akkor alanyi jogon jár minden!"

Ezt ne hangoztasd nagyon, mert ez így ebben a formában nem igaz. Lehet, hogy jogszabályban ez le van írva, de a kivitelezésben nem járnak elől az önkormányzatok. Mi sem kapunk semmit se ingyen.

9558. gizi234 (válaszként erre: 9557. - Nagymacika)
2012. júl. 12. 21:20
Így van, tökéletesen egyetértek! Annyit még, hogy pici korban nem kell megriadni a diagnózistól, nem baj, ha kap róla papírt!! Mert bizony súlyos pénzbe kerül a magánfejlesztés, de ha van diagnózis, akkor alanyi jogon jár minden! Ha van arra megfelelő szakember, hogy ingyen foglalkozzon a gyerekkel, azt bölcsis, óvodás korban feltétlenül ki kell használni. Aztán majd kiderül, hogy suliban is kell-e. Ez a gyerek érdeke!!!
9557. nagymacika (válaszként erre: 9553. - Gizi234)
2012. júl. 12. 21:00
velünk is ugyanez történt. Kaptunk egy diagnózist ennyi. mindent mi kutattunk fel gyógytórnától ,fejlesztésig kezdve. Nem az a lényeg mi van a papíron ,hanem az megfelelő irányba induljon el az ember és a megfelelő szakembereket találja meg.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook