Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
9826. zseba (válaszként erre: 9824. - 325b42d966)
2012. aug. 16. 07:57

Szia!

Sajnos nálunk évek óta megy a kiabálás, a sikítás, a hangos beszéd és bizony az oviban is zavarta a társait és a foglalkozásokat is a fiam. Ezek mellett az állandó hisztik, dührohamok nagyon megnehezítették a napjainkat.

Mi gyógyszerhez nyúltunk. Nagyon nehéz döntés volt, de a család nyugalmáért valamit tenni kellett. Bő 1 hete szedi a fiam a gyógyszert és már most sokkal nyugodtabb, nincs annyi kiabálás, kevesebb a dühroham. A gyógyszerhatás kialakulásához legalább 2 hét kell. Jobban le lehet köti mert nem zizeg egész nap, olyan játékokkal játszik amelyek alig kötötték le eddig. Szóval egyenlőre úgy néz ki hogy beválik.

Természetesen a gyógyszer mellett is kellenek a fejlesztések, használjuk a pecs-et, a napirendet.

9825. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9824. - 325b42d966)
2012. aug. 16. 07:11

Hát a Frontint meg a Xanaxot variálom a kiadós bőgésekkel...


Nekem is üvölt sokat, "ok nélkül", akár csak "beszélgetés" gyanánt is, velem is, tesókkal is, meg csak úgy... És zeng a ház, és jönnek a szemrehányó tekintetek, én meg amúgy is zuhanok össze a fizikai-lelki nemtudommitcsináljak-tól..


Nem tudom a megoldást.


Csak azt, hogy amint lehet, olyan éltteret keresünk, ahol jobban elfér a zaj..


Az ovival meg az a helyzet, hogyha integrálóba jár, vagy olyanba, ahol sérültek vannak, akkor nem foglalkozz vele, hiszen "baja van", oldják meg. Ha "normálba" jár, akkor gondolkozz el azon, hogy olyanba vidd (ha lehet), ahol jobban elfogadnák...


Elvileg a minél jobb napirend betartás, flott tevékenységváltás segít, de nálunk igazából most ez sem. Hiába van meg, meg elvileg érti is, de amit nem akar, akkor is hisztizik ugyanúgy...


Hát nem tudom..


Majd az idő állítólag..

2012. aug. 15. 21:48
segítsetek légyszíves mit tegyek nevelt fiam akiről már írtam autista és iszonyúan kiabál mostanában egyre hangosabban eddig még csak nappal de félek szeptembertől oviba megy hogy ezt nem fogják bírni,és itthon is nehéz,,,tanácsokat várok,köszönöm
9823. Fortuna79
2012. aug. 15. 21:26

S:O:S


Sziasztok!


A következő a kérdésem: Kisfiamnak szeptemberben kezdődik az ovi... Megoldottuk az egész nyarat, de az utolsó két hetet nem tudtuk. Nem tudtok valami megoldást? Autista gyerekeknek nincs ilyen esetekre valami segítség?

Oviba ugye nem veszik be ,mert auti...

( gyógypedagógus hiány és ugye óriási felelősség... ), babysitter meg egy vagyon lenne, arról nem is beszélve, hogy ki tudna - e jönni Petivel...


Van valakinek ötlete?


Köszönöm: Adri

9822. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9819. - Rita 72)
2012. aug. 14. 19:58

Köszönöm..


Pont most olvastam én is, ahogy böngésztem a törvényeket.

Csak sajna nekem elvileg enyhe eset a fiam, és az nem jöhet szóba, hogy csak fél napot legyen oviban.

De még aztán ki tudja, mi lesz..


Mostanában nagyon gázul viselkedik a játszótéren, már azt se tudom, hova vigyen őket ki, mert már alig merek belépni bárhová...

9821. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9818. - Zseba)
2012. aug. 14. 19:54

Az világos, hogy a kettő után nem, azt írtam is..


Én is arra jutottam, hogy az auti után lenne jobb, csak azért szerettem volna olyantól hallani, aki már csinálta..


Köszönöm..

9820. Tavaszvirág (válaszként erre: 9817. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 14. 17:23

Szia!


Azután a gyermek után igényeld, amelyik magasabb családi pótlékot kap. Én is módosítattam az egyik gyerekről a másikra. Gond nélkül ment. Így most 8 órában robotolhatok :)hivatalosan. És utána amúgy is 10 évig jár a GYES. Bár mostanság nem olvastam az új törvényeket.


Üdv,

9819. Rita 72 (válaszként erre: 9817. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 14. 11:13
9818. zseba (válaszként erre: 9817. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 14. 10:06

Szia!

A 2 együtt nem megy, csak az egyik gyermek után igényelhetsz gyest! Érdemesebb az auti gyerkőc után igényelni, mert így 8 órás munkát is vállalhatsz mellette. Nekem a MÁK-nál mondták ezt és én is így igényeltem meg.

2012. aug. 14. 08:42

Nagyon nyaraltok lányok!



Volt valaki olyan helyzetben, hogy a kicsije után gyes-t igényelhetett, de ugyanúgy a nagyobb (auti) után is megigényelhette?? (Kettőt tudom, hogy nem jár, végigolvastam a törvényt..) Azt is tudom, hogy a normál gyes mellett csak 6 órában lehet dolgozni.


A kicsi egyébként megy bölcsibe, én egyéni vállalkozó vagyok, de ha találok fix állást, akkor el fogok helyezkedni...


Tehát van valami olyan külömbség, amit nem sikerült kiolvasnom a törvényből, de a gyakorlatban tapasztaltatok?


Szerintetek melyiket igényeljem meg??

9816. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9810. - Gizi234)
2012. aug. 10. 10:27
Köszi a véleményed!
9815. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9809. - Anyamedve)
2012. aug. 10. 10:26

Édes vagy!!

Honnan tudod, hogy én jó lennék??

Képzeld, szörnyű neveletlen gyerekeim vannak, és egész nap üvöltözünk. :-)) A férjem zörög a műhelyében, és bőgeti a feketén javított autókat a ház előtt..

No, eladó még az a ház??


Egyébként arra nem nézelődtünk, inkább a Budaörs-Biatorbágy-Bicske vonal felé, mert arra vannak közelebb a szülők, meg Etyek (filmgyár) is, meg nagyon sok kamionos cég (a férjem szerelő).


Meg hát ennyi pénzünk nincs, olyan 12 a max. Ezért is kell messzebb mennünk. (A teleknek az uram hülyeségei miatt minimum 1000nm-nek kéne lenni.) Meg azért is, hogy nyugi legyen valamelyest, mert mondjuk Érd, meg ezek a lufiméretű elővárosok már Budapest megnyújtott karjai. Bicskéről egyébként mint munkahely már Fehérvár is szóba jöhet, ahol elég sok melóhely van... Mert mennék én az Őrségbe is, ha lenne hova járni melózni...


Mi van a másik szomszéddal..:-))

9814. labolen
2012. aug. 6. 12:38

Nekem 4 évesen kezdte. Az egész más volt. Addigra szobatiszta lett, és igényelte a társaságot. Két évesen ő még félt a gyerekektől. Azt vedd figyelembe, hogy minden kisgyerek más és más! Nem lehet általánosítani, nagyon egyediek a problémáik és az erősségeik is.

A fekvős problémán segíthetne a napirend. A Vadaskertben szülőtréningen hallasz majd róla előadást (ezekre mindenképp menj el, nagy segítség lesz!). Addig is a privátban küldött helyen találsz erről leírást és szülők által készített napirendekről mintát is.

Ha van egy testvére az hatalmas nagy előny! A legjobb terapeuta a testvére lesz. :)

9813. kecsenge
2012. aug. 6. 12:11

Labolen, köszönöm a privit!

Nekünk most kezdődött a fekvős korszak, szívszorító. Felébred, és rám se néz, fekszik, esetleg a könyveiből sorolja az állatokat. Iszonyúan kivagyok. Egész nap próbálok érdekes lenni, de azonkívül, hogy egyre izzadságszagúbb a dolog, semmi eredmény. Van egy egészségesnek tűnő ikertestvére, ő is nagyon megsínyli ezt. Minket felvettek szeptembertől normál bölcsibe próbaidőre, két vagy három nap lenne, mert muszáj dolgoznom. A Vadaskertben nagyon nem ajánlották, hogy menjen, szerintük káros, rossz irányba vinné. De a hozzászólásod szerint, jól értem, hogy lehet ennek épp az ellenkezője is?

9812. labolen (válaszként erre: 9811. - Kecsenge)
2012. aug. 6. 10:24

Kecsenge: Írtam privát üzenetet.

Amúgy: kisfiam most lesz hat éves, aspergeres, két évesen ő is csak ilyesmiket kérdezett. Milyen virág ez, milyen kerítés...

Miért korszak késett, csak 5 évesen kezdődött. Három évesen nekünk volt egy nagy törés, akkor semmibe nem tudtam bevonni, és nem érdekelte semmi. Naphosszat feküdt. Szerencsére 4 évesen oviba ment, és akkor nagyon sokat fejlődött. (3 évesen nem vették fel helyhiány miatt). 3 éves korában én is sokat sírtam, mert annyira nem kapcsolódott be a napi életünkbe, nem játszott, nem beszélt. Aztán ez javult. Lehet, ha 3 évesen kezdhette volna az ovit, akkor ez a rész ki is maradt volna.

Most már érdeklődik irántunk is, ki miért mérges, vagy szomorú, szeret a húgával és más gyerekekkel játszani, kifejezetten társasági lény lett! :)

A fejlesztések hasznosak, minél hamarabb el kell kezdeni őket. Mi nem a Vadaskertbe jártunk, nekünk sajnos nem ajánlották fel, hogy mehetnénk oda. :( Így nekünk minden fizetős volt. Szóval erről nem tudok semmi okosat írni.

9811. kecsenge
2012. aug. 6. 02:39

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Csütörtökön kaptunk diagnózist 21 hónapos kislányommal a Vadaskertben. Tüneteink: közönyösség,érdektelenség, szemkontaktus hiánya, érzelmek hiányossága, élménymegosztás hiánya. 17 hónapos korától folyékonyan, adekvát módon beszél, de nem közlés, hanem inkább leíró jelleggel. Kérdez is sokat, "mi az, mi van rajta, mit tart a kezében" stb. Szinte csak tárgyak érdeklik. Szimbólikus játékokat játszik, most már ez uralja a napját...Két dolgot szeretnék kérdezni: az egyik, hogy ha a Vadaskertbe járunk, akkor hallgassak-e rájuk, és ne keressek más lehetőséget a fejlesztésre, mert, ahogy ők mondják, a legjobb kezekben vagyunk? Másik kérdés: ez a közöny, érdektelenség javulhat idővel? Szinte minden nap sírásba fordul nálam a próbálkozás, hogy kedvet csiholjak neki... annyira tud fájni a szívem, olyan jó lenne, ha csillogni látnám a szemét...lesz ez valaha más vajon, kicsit is?

9810. gizi234 (válaszként erre: 9805. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 5. 18:38

Mi is Pestről költöztünk vidékre, konkrétan a világ végére.:) Komoly szempont volt a fiam, hogy itt is megkapja a fejlesztéseket és minden lehetőséggel tudjunk élni, amire szüksége van.

Nagyon jól döntöttünk. Ami hihetetlenül jó, hogy nem kell másfél órát utazni A-ból B-be, nem kell versenyt futni az idővel. A kertes ház, vidéki körülmény meg egyszerűen a nyugalom maga. A gyerekeim imádják, mi is azt élvezzük a legjobban, hogy van hely, nincsenek falszomszédok, nincs az, hogy egy kis játékért, kikapcsolódásért külön utazgatni kell, de minimum babakocsival gyalogolni ide meg oda, hogy a gyerekek jól érezzék magukat. Elég csak kimenni az udvarra vagy a ház előtti térre, ahol autó se jár és lehet rúgni a labdát. Stb. stb. Megéri. Csak tényleg fontos minden szempontot mérlegelni, hogy amiért váltani akartok, az tényleg adott is legyen. Dunakeszi amúgy tök szép kis város!!! Ott is van minden, ami kell az ember kényelméhez, nem mellesleg, nagyon hamar be lehet jutni Pestre! Mi régen a XVIII. kerben laktunk, igaz, hogy Pest, de sokkal messzebb volt minden, Dunakeszi sokkal közelebb esett még a munkahelyünkhöz is. Konkrétan ott is nézelődtünk, terv volt, hogy odaköltözünk. Szóval, én csak ajánlani tudom vidéket! Persze olyan helyet, ahol minden elérhető, de mégsem a zsúfolt, idegesítő, szmogos város.

9809. anyamedve (válaszként erre: 9805. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 5. 00:59
Szia! Dunakeszi, nem érdekelne? A szomszédunkban egy kertes ház eladó, ha jól tudom 17 millió. Kb 300 nöl telekkel. Ha érdekel megadom a telefonszámot. Nekem sem mindegy, hogy milyen szomszédom lesz.
9808. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9806. - INDUS11)
2012. aug. 4. 20:01
Lehetőségem úgy van, hogy nekünk nincs semmink, tehát amit összerakunk, meg a hitelből tudunk menni. Oda, ahova gondoljuk. Ennek annyi az előnye, hogy nem kell itt úgymond "feladnunk" egy egzisztenciát... Nekem nincs melóm, a férjemnek decemberig van, a lakásból meg jövőre úgyis menni kell...
9807. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9806. - INDUS11)
2012. aug. 4. 19:58
Nem, nem vagyok olyan biztos. Csak próbálok alkalmazkodni. Kicsit én is féltem a "kényelmemet".
9806. INDUS11 (válaszként erre: 9805. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 4. 16:52

Olyan meggyőzően írsz, hogy szerintem ez már el is van döntve...


A szüleid meg biztos csak aggódnak (Ők egyébként Pesten élnek?). Majd ha elköltözök, rá fognak jönni, hogy jól döntöttél.


Sajnos mi is társasházban lakunk albérletben (társasház, téglaház, bérház, panel,egyre megy). Szerencsére földszinten, mert különben az alattunk lakóval nekünk is biztos lenne 1-2 összetűzésünk. Meg tulajdonképpen bárkinek, akinek gyereke van.. :D


Amikor viszont anya elviszi magához a fiam, rá sem lehet ismerni. Mennek gereblyézni, lapátolni, stb..Sok mindent lehet egy kertben csinálni. Aztán ebéd, és magától (!) akar menni az ágyba, ahol simán alszik 2 órát..Nem beszélve arról, hogy a társasházban elvislehetetlen a meleg, míg egy kertesben egész jó a hőmérséklet nyáron is.


Egy szó mint száz, sokkal nyugodtabb nála a fiam.

Szerintem ez minden pénzt megér, és az ő fejlődését is sokkal jobban segítené egy ilyen környezet.


És az sem utolsó szempont, hogy a közeletekben lenne a férjed!!

Nálunk pl. a garászban szokott bütykölgetni a férjem, és viszi magával a fiam. Legalább egy fél óráig elvan ott a fiam! Ő is fűrészel a játékfűrésszel, nézegeti a csavarhúzokat, stb.. :)


Nekünk sajnos nincs most lehetőségünk kertesbe menni, pedig nagy vágyam!! Egyszer majdcsak összejön.


Ha viszont neked van, ne fogd vissza magad. Persze fontos előkészíteni a talajt a fiad számára, de ha ez megvan, én tuti nem késlekednék!!


Na, és még amit akartam: mi megyeszékhelyen élünk, és a város egyik pontjából eljutni a másikba simán van 1,5 óra is. Tömegközlekedéssel, merthogy autónk (még) nincs.

Tehát fél órára lakni a fővárostól, igazán ideális.


Sok sikert nektek, ha belevágsz!

2012. aug. 4. 15:22

Én kicsit másban szeretném a véleményeteket kérni..


Tervezünk Pestről vidékre költözni. Ennek egyik oka az autista kisfiam lenne. Van más ok is persze... Nem a világ végére, olyan távolságra, ahonnan mondjuk fél óra vonattal a főváros. Monor, Bicske, Bia, meg ilyen helyeket nézünk.. Mindenki hülyének néz, hogy el akarok menni. Persze nyilván akkor döntenék véglegesen valami mellett, ha már ott lenne helye oviban, suliban, meg mondjuk van uszoda, meg ilyenek... Annyi eszem nekem is van.


Mi most egy két szobás pesti bérházban lakunk, előtte meg lakótelepen laktunk. (A lakótelep egyébként nagyon jó volt, az egyik legjobb hely Budán.) De mindenütt ott a gond, hogy nagyon zajos a gyerek,(ebből állandó konfliktus van a szomszédokkal, amitől én is idegbeteg vagyok) és nagyon hamar szétesik napközben még napirenddel is... Ha meg valahol vidéken vagyunk, annyira elvan egész nap, hogy a vidéki rokonaink, ismerőseink el sem hiszik, hogy baja van, és talán jogosan. Ilyenkor tényleg észre se lehet venni, nincs szenzorosan túltelítve, tehát normálisan beszélget, mert van hely, és nem kell egyfolytában fegyelmeznem olyan dolgokért, ami igazából nem is neki szól, hanem a szomszédoknak, akik a csöndet igényelnék.. És nem katasztrófa, ha mondjuk nem tudunk lemenni a játszóra, mert ott a kert..


Ugyanakkor meg apámék izélgetnek, hogy ne menjünk el a fővárosból, maradjunk ott a lakótelepen, mert mindent könnyebb megoldani...


A másik ok meg az apja lenne. Tulajdonképpen ugyanezért, csak felnőttbe. Őneki a műhelye a mindene. Így mindig távol van tőlünk, mert máshol béreli a műhelyt. Ez egyrészt pénz, másrészt nincs velünk, keveset van a gyerekekkel. Ha ez telken belül lenne, más lenne. Egyébként ő is érintett valamennyire, tehát mégcsak haragudni se tudok rá igazán miatta.. Meg tény és való, hogy a pénzt is ezzel keresi, meg az eddig összegyűjtött kis vagyonkája is a gépekben van.


Nekem egyébként nincs ellenemre a vidék, nagymamámnál hónapokat töltöttem hasonló helyeken. De az is igaz, hogy életvitelszerűen még nem éltem távolabb..



??

9804. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9800. - Gizi234)
2012. aug. 4. 15:07

Nyugi, nekem 5 éves koráig mondták ezt a szakemberek. Az óvónők meg azt, hogy baja nincs, csak rosszul nevelem.


Utána is én mentem be végülis a sima gyerekorvosunkhoz, csaptam az asztalra, hogy márpedig adjon valamelyik központi klinikára pszichiátriára beutalót. Ha hiszik, hogy baja van, ha nem, vállalom, hogy lehülyézzenek, hogy odamegyek az egészséges gyerekkel. (Az autizmus volt egyébként a legutolsó, ami bárkiben is felmerült..) Így kerültünk a SOTE-ra...


Mert "mások" a bűnbakot bennünk látják, mert biztos mi neveltük rosszul. (Ami akár igaz is lehet, de azért nekik se sikerült jobban, hiszen ők is annyit vannak vele, vagy lett volna lehetőségük beleszólni - igaz ez pláne az óvónőkre) De igazából a szüleim se külömbek..


Nekem mondjuk sohase jutott eszembe az okokat keresni, szerintem ezek nagyon összetettek, hiba lenne egy dologra visszavezetni... Genetika, tulajdonságok, esetleg szülés körüli kisebb bajok, lelki alkat, testi betegségek.. Mindegyik, és egyik sem..


Ha ebből egyet kiemelünk, csak magunkat csapjuk be, és igaztalanul okolunk bárkit, akár magunkat is.

9803. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9802. - INDUS11)
2012. aug. 4. 15:00

Bizonyos értelemben kinövik. Egyre jobb lesz. De inkább 5-8 év, amire kinövik ezeket. Amikorra már amúgy is normálisabbak egy kis időre, még a kamaszkor előtt... Amikor bent voltunk a Vadasban, az én 5 évesem mellett egy másik aspi gyanús kisfiú volt, aki 7 múlt. Hát, ég és föld volt. Mondta az anyukája, hogy 2 éve még ő is olyan volt, mint az enyém. Meg mások is ezt mondták.


Akkor viszont meg már más jön. Ők egyre inkább keresnék koruknál fogva a társas kapcsolatokat, és egyre inkább rájönnek másságukra. Tehát akkor kezdődik a lelki depik ideje, ami a kamaszkorban éri el tetőpontját..

9802. INDUS11
2012. aug. 4. 08:41

Sziasztok!


Kérdésem lenne, ha lehet rá válszolni...

Bizonyos elemek a viselkedésben kinőhetők? Arra gondolok, hogy tegnap eljött hozzánk egy ismerős a kislányával, és a fiam annyira örült, hogy fel-alá rohangált a folyosón vagy negyed óráig..

Ezek a dolgok megmaradnak? Vagy erre (is) értendő, hogy 3-5 éves kor között a legerősebbek a tünetek?

9801. INDUS11 (válaszként erre: 9800. - Gizi234)
2012. aug. 2. 23:13

Igen, sajnos költői! :( Azt vettem észre, hogy az embernek saját magának kell szakemberré válnia a szakember helyett. De ugyebár ez meg nem lehetséges 100%-osan. Ez így most nagyon fekete-fehér, de sokszor bizony így van. Holott nem a Te feladatod lett volna.

Meg emberi természetünkből fakad, hogy keresünk valakit, akit hibáztatni lehet a kialakult helyzetért. Magunkat, vagy mást. Én is hibáztatom magam valamilyen szinten, mert nem tudtam, hogy az első terhességemnél valószínűleg toxémiás voltam. Legalábbis MINDEN jel, tünet, és a szülésindítás is ezt bizonyítja. Hát, én meg nem álltam ki magunkért, mert még 150-es vérnyomással is hazaküldtek. Másnap pedig már idő előtt indították a szülést... Aztán anyukám magát okolja, hogy nem szólt a FOGADOTT szülésznő helyett (!) az orvosnak, hogy a gyerekem 1,5 órája aszülőcsatornában van. Esélyes, hogy mindezek miatt tartunk mi is ott, ahol. Ezt már utólag nem tudhatjuk. És valahol kár is energiát pazarolni utólag ezekre a gondolatokra..

A legutolsó pszichológus mondta jól: az adott helyzetből kell a legjobbat kihozni!

Most nem tudom visszakeresni, de ha jól emlékszem, a kisfiad 2,5 éves. Tehát időben vagytok, csak így több munka lesz a dologban, mintha valóban korábban kezdtétek volna a fejlesztéseket. Nekünk is több munkánk lesz benne 3 évesen, de ez van! Bízzunk a legjobbakban, és tényleg ne hibáztasd magad... !! :)

9800. gizi234
2012. aug. 2. 21:23
Én olyan elkeseredett lettem amiatt, hogy nem tettem meg mindent a fiamért.... Visszagondolva, születése óta láttam, hogy nem stimmelnek a dolgok és elhittem az orvosnak, hogy minden rendben lesz. Talán, ha pici csecsemőként elhordom fejlesztésre, most nem tartanánk itt.... Én ehhez képest mindig megnyugodtam, amikor a doki azt mondta, hogy nincs semmi baj. Annyira bosszant. Miért nem mentem tovább??? Már volt egy egészséges nagyobb gyerekem, tényleg elhittem, hogy nem lehet gond a kicsivel. Most meg verem a fejem a falba........ ezt most nem tudtam máshová kiönteni, ezért írtam ide. Talán majd elolvassa egy anyuka, aki nem késik le bizonyos dolgokról.... Utálom a rendszert, utálom, hogy iszonyú árat fizet az ember azért, hogy tényleg tisztán lásson.... Mondjátok meg, mibe kerül egy gyermekorvosnak, hogy tájékozódjon és odafigyeljen???!!! Mibe kerül elküldeni fejlesztésre, vizsgálatra, ha egy anyukában kétségek merülnek fel??!! A kérdés költői...
9799. gizi234 (válaszként erre: 9796. - Zebracsikó)
2012. aug. 2. 12:32
Nagyon köszönöm a választ! Mindjárt rákeresek, hogy pontosan milyenek ezek a terápiák!
9798. 1napraforgo (válaszként erre: 9783. - 325b42d966)
2012. aug. 2. 12:02

Parkolási igazolvány ügyben nézzétek meg a www.aosz.hu (esoember) honlapot, a mai híreiben konkrétan és érthetően leír minden tudnivalót.

Sajnos mi is csak jogász segítségével nagy nehézségekkel tudtuk elintézni, de akkor már soron kívül és azonnal elkészült a kártya, mindez két héttel ezelőtt.

Ha konkrétan nem mozgássérült a gyermek, hanem az autizmus miatt van rá szükség, leginkább a legegyszerűbb módja a szakorvos által kiállított: 3. számú melléklet az 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelethez

IGAZOLÁS

tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről

Ha nem találod szívesen átküldöm a nyomtatványt e-mailben.

9797. anyamedve (válaszként erre: 9793. - INDUS11)
2012. aug. 2. 11:11
Örülök neki! Na látod, lesz itt változás.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook