Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
9856. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9854. - Labolen)
2012. aug. 22. 15:32
Én is idegenkedtem egy kicsit a Vadastól, de tény, hogy az alapinformációk nélkülözhetetlenek. Persze más is érthet az autizmushoz, de az elmúlt 25-30 év tapasztalatai mégis ott összegződtek, csapódtak le.. Ez tény..
9855. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9854. - Labolen)
2012. aug. 22. 15:30
:-)) tőlem is sokat tanult a szakértői bizottság..
9854. labolen (válaszként erre: 9852. - Mokika80)
2012. aug. 22. 15:19

Szakértői bizottság sajnos általában a nevével ellentétben nem szakértői.

Milyen gyermekpszichiátriára jártok? Mert abból is sok van ám. És az sem mindegy, hogy milyen gyógypedagógus foglalkozik a gyerekkel. Jártam én is egy évig kognitív terápiára elméletileg olyanhoz, aki ismerte az autzzimust, és mikor mondtam, hogy csinálunk én-könyvet, akkor meg nézett nagyokat, hogy az mi. Ismert az autizmust, de inkább a mélyebben érintett gyerekekkel foglakozott korábban, emiatt például az én fiammal nem tudott igazán mit kezdeni. Ezért mondom, hogy még ez sem mindegy.

Én nem bíznék nagyon olyanokban, akik kizárják a hagyományos megközelítést. Vadaskert és szülőtréning szerintem kötelező egy autizmusban érintett gyermek mellett. Pláne, hogy ingyenes.

2012. aug. 22. 15:08

Én úgy valék az alternatív gyógymódokkal, hogy csinálják, hajrá, de a "hagyományos" módszereket, nem hanyagolnám el.


Minden olyan vádra, hogy "csak anyagi érdeke az orvosoknak" azt tudom mondani, hogy az "alternatív" gyógymódot gyakolóknak ugyanolyan anyagi érdekeik vannak.


Nekem soha nem jutott eszembe, hogy bármilyne oltástól lenne a probléma (bár olvastam ilyen cikkeket természetesen). Az én gyerekem aztán kapott oltást eleget, de egészen bizotsan nem ettől alakult ki ez az állapot.. Már a méhben is másként viselkedett...


Ha "okot" szeretnék keresni, akkor valahol a családi tényezők neurotizáló hatását tudnám mondani. Magyarán a "sok hülyeség" éppen nála adódott össze, és éppen nehéz helyzetben is érkezett..


Az Ellen Notbohm könyv is azt írja, hogy kár ezekbe az utólagos "biztos ez volt az oka" dolgokban elmerülni. Ez a negatív energiáinkat mozgósítja, nehezíti a helyzet feldolgozását, nem jó irányba mozgósítjuk erőnket, és nem utolsósorban nem azt nézzük a gyerekben, aki lehet, hanem aki "lehetett volna".


Szépen csinálni kell a terápiákat, napirendet, tornát, és élni az életet.


(Nem azért, mintha ez utóbbit olyan könnyűnek találnám...)

9852. mokika80 (válaszként erre: 9851. - Labolen)
2012. aug. 22. 14:32

Hát ezt az oltáskivezetést nem a hagyományos orvoslás javasolta,hanem alternatív gyógyászat!

Nekünk a szakértőiben adták az F80-as kódot(beszédfogyatékosság),valamint gyermekpszichiátriára járunk rendszeresen,fejlesztésekre is!Vadaskertben még nem voltunk(gondolkodok rajta),alternatív szakemberek persze ezt nem is javasolják!Nagyon sok mindent kipróbáltunk már(TSMT,kranioszakrális terápia,gyógypedagógusok,beszédindító logopédus stb),fejlődött is a kisfiam sokat,de még nagyon nagy a lemaradás!

9851. labolen
2012. aug. 22. 14:15

Kizárólag saját vélemény: az autizmus már a méhben kialakul, és mivel tünetek alapján lehet felismerni, ezért derül ki csak később. Mondjuk pont másfél éves kor után. Ami a fejlődést elősegítheti az az autizmus specifikus terápia, és a vizuális eszközök alkalmazása. Valamint az otthoni, egész napra szóló, autizmus specifikus életvitel.

Még egy fontos kérdésem lenne: hova jártok, merre voltatok diagnózisért. Javaslom, hogy amennyiben nem voltatok a Vadaskert vagy a Sote gyermekpszichiátriáján, úgy menjetek el oda. Ott szakemberek vannak, és valami konkrétabbat mondanának annál, hogy oltáskivezetés, mert nincs jobb ötlet.

9850. zebracsikó (válaszként erre: 9848. - Barnataska)
2012. aug. 22. 12:05

[link]


2009-es cikk, itt azt írják, van benne ez a higanyvegyület (tartósítószer)

9849. zseba (válaszként erre: 9848. - Barnataska)
2012. aug. 22. 12:03

Úgy tudom hogy a kötelező oltásokban már nincs thiomersal, de a H1N1 infl. oltásban éppen van!

Egyébként a védőoltás egy "nagy pofon" az immunrendszernek, amire egyéni érzékenység szerint, különböző módon reagálhatnak egyes emberek.

Nálunk az MMR oltás után nagyon beteg volt a kisfiam, minden mellékhatás előjött, de nem gondolnám hogy ettől lett autista, mert előtte is voltak apró jelek amelyek arra utaltak hogy valami nincs rendben.

9848. Barnataska (válaszként erre: 9846. - Zseba)
2012. aug. 22. 11:27
Szia, mindegyik oltásban ilyen van? Mi hülye módon beadattuk a H1N1 oltást és utána sokat rosszabodott az állapota. Rengeteget volt beteg kb félévig. Kisfiam nagyon rosszul viselte a betegségeket és lehet, hogy csak a sok betegségtől lett rosszabb az állapota. De az biztos, hogy az oltás után volt egy nagyon rossz félévünk. (közösségbe nem járt) Köszi
2012. aug. 22. 11:26

Az oltás következményeiről eddig is megoszlottak a vélemények. Ez is csak egy alternatíva volt. Nem tudják mi okozza az autizmust. Ez olyan, hogy nem tudják, miért van, hogy valaki értelmi fogyatékos, epilepsziás stb. noha az egész családban nem volt, a terhesség normális és a szülés, valamint a gyermek mozgásfejlődése is megfelelő (időben) volt. Az agy rendkívül összetett szerv, a legnagyobb orvos is találgat.

A szülők szintén, nem értik, miért.,...?

Főleg ha nincsenek barátok, nincs kikapcsolódás, csak a probléma. Mert az van. Na, meg remény. A jövőkép teljes összeomlása, félelem :(

9846. zseba (válaszként erre: 9844. - Mokika80)
2012. aug. 22. 10:46

Szia!

A sógorom és a sógornőm kémikusok és tőlük tudom hogy az oltásokban lévő higany az etil higany, amely vízben oldódik és a bélrendszeren keresztül kb. 1 hét alatt kiürül a szervezetből. Ami veszélyes, az a metil higany, de ez nincs az oltásokban.

2012. aug. 22. 09:31

Tegnap vettem egy 3.évezred magazint, amolyan tudományos-bulvármagazinnak szoktam mondani. Érdekes cikkek, laikusoknak...

No, a lényeg, hogy most indult benne egy sorozat, aminek minden számban leközlik egy-egy részét....A sorozat a tudományos csalásokat, meghamisításokat mutatja be. A januári számban lesz szó ANdrew Wakefieldről, aki hamis adatokkal próbálta bizonyítani, hogy a csecsemőkori védőoltások okozzák az autizmust.


Nyilván nem ér fel ez az újság pl. a Nature vagy bármely más híres szaklappal, csak jelzem, ha valakit érdekel a téma.


Véleményem szerint se pro se kontra nem tudták még hitelt érdemlően bizonyítani egyik vélekedést sem. Nem foglalok állást, csak ajánlónak írtam be ezt, ha valakit majd érdekel.

9844. mokika80
2012. aug. 22. 09:20
Hát nekünk azt mondták most(ez már sokadik variáció),hogy attól lehetnek a problémák a kisfiammal(beszédfogyatékosság,autisztikus tünetek,de nincs autistának diagnosztizálva),hogy a kötelező védőoltásoknál a nehézfémek(higany,ón,ólom stb)felhalmozódtak és ezzel gátot képeznek az idegrendszerben és ezt nem tudjuk áttörni a TSMT-vel sem!A módszer,hogy homeopátiás bogyókat adatnak be neki,és erre az immunrendszer válaszol(láz,hasmenés,hányás stb)és kilöki a szervezetből a túltelített nehézfémeket!De nekem az a furcsa,hogy nekünk ez semmilyen vizsgálattal nincs kimutatva,hogy tényleg ez a baj,ezt ránézésre mondják!Vergődünk a hagyományos orvoslás és az alternatív gyógyászat között!Ezért lenne jó olyanokat találni,akiknek ez használt valamit,mert persze az orvos nem fogja azt mondani,hogy ez még soha senkinek nem hozott változást,hiszen ő ebből él!Én egy anyukával találkoztam,akik csinálták,de nekik semmi pozitívuma nem volt,de gondolom ez a gyerek állapotától,betegségétől is függhet!
2012. aug. 21. 19:13
van valakinek valamilyen tapasztalata avval kapcsolatban ,hogy a gyermekének védőoltás nem volt jó hatású?
9842. nagymacika (válaszként erre: 9838. - Mokika80)
2012. aug. 21. 19:03
sziasztok! Ez a terápia engem is érdekelne. mi egy ideje méregtelenítő algával próbálkozunk.
2012. aug. 21. 16:33
szerintem olyasvalami készítmény, ami az oltás során keletkező nehézfém (higany) eltávolítása a szervezetből.
9840. 325b42d966 (válaszként erre: 9839. - Mokika80)
2012. aug. 21. 16:05
ez mit jelent pontosan?
9839. mokika80
2012. aug. 21. 15:43
Homeopátiás oltáskivezetésről lenne szó!
9838. mokika80
2012. aug. 21. 13:33

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy van e valakinek tapasztalata oltáskivezetéssel kapcsolatban?

4 éves,még nem beszélő kisfiamnak ajánlották,mert hiába TSMT-zünk,fejlesztésekre járunk,beszédindító logopédushoz,nagyon minimális fejlődés figyelhető meg nála!

Jó lenne ha lenne valakinek tapasztalata,tanácstalan vagyok,hogy belevágjunk e(nem hiszek 100%-ra benne)!

9837. zseba (válaszként erre: 9835. - Pöffeszkedő)
2012. aug. 19. 16:25
Mi is hrg-re járunk most hetente 2-szer, de nagyon jó lenne az alapozó is, csak azt nem tudom megoldani (időben). 5 éves kortól ajánlják az alapozót, mi voltunk már felmérésen, de semmilyen különleges vizsgálat nem volt.
2012. aug. 19. 16:18
Jaj,még egy élménymegosztás gyors...Csütörtökön bebarangoltuk az állatkerti Varázs hegyet,nagyon klassz,annyi minden érdekelte a gyerkőcöket,hogy még lesz belőle több forduló:-)JÓtanács!10-kor nyit,érdemes nyitásra menni,mert utána tumultus egy órán belül!-nekünk a bálnák éneke(egy búra altt állva ,vagy fülhallgatóval) különösen marasztaló volt:-)
2012. aug. 19. 16:12
Sziasztok!Mi korábban Ayres -re jártunk,most hetente egyszer HRG-re,itt is hétről hétre látszik a jótékony hatás,sokkal koncentráltabb és türelmesebb a Nagyfiú:-) KÉRDÉSEM a következő:Alapozó terápiára jár,járt valaki?esetleg kis csoportban? Mi most,suli előtt egy évvel kezdenénk,de előtte a HRG-s lány mindenképp felméri,mennyire sikeresen gátolták a csecsemőkori reflexeket,léphet e magasabb szintre".Egy kedves ismerősünk azt mondta,hagyjuk,hogy a megérzéseink vezessenek...,mi a jó a gyermekünknek-ebben én is,mi is hiszünk.
9834. 325b42d966 (válaszként erre: 9833. - Gizi234)
2012. aug. 18. 22:07
köszönöm nálunk az oviban van ez a torna és itthon is csináljuk kaptunk a nyáriszünetre egy feladatsort vettünk hozzá labdát,(hatalmas gimnasztika labdát,tölcsért,trambulint,az ovink tényleg mindent megad ezeknek a gyerekeknek ahhoz hogy fejlődjenek,a legjobb helyre járhatnak szerencsések vagyunk hogy ide bejuthattunk.
9833. gizi234 (válaszként erre: 9830. - 325b42d966)
2012. aug. 18. 12:59

Nálunk a TSMT torna annyira bevált, hogy komolyan mondom, leborulok az előtt, aki kitalálta.

Két hónapja csináljuk és a kisfiam olyan, mint akit kicseréltek. Minden nap bővül a szókincse, nyitott és kezdeményező, mindent megcsinál amit kérünk, mutat, kér, közöl. A bölcsödei gondozói is minden nap lelkesen mondják, hogy mekkorát változott, szóval nem csak én látom, hanem mindenki, aki ismeri.

Persze, Te sokkal nehezebb helyzetben vagy, mert ahogy olvasom, két gyermeket is nevelsz, akiknek szükségük van segítségre, és még minden más.... Le a kalappal előtted, hogy ezt viszed a válladon! Mégis, ha meg tudjátok oldani, én a TSMT tornát ajánlom, fantasztikusan jó!

9832. kismackó2006 (válaszként erre: 9823. - Fortuna79)
2012. aug. 17. 10:01

Szia!

Esetleg gyógyped. babysitter. Nem olcsó, de ő legalább érti a dolgát.


Nálunk 3000 Ft/nap áron vállalja egy hölgy, aki nem messze lakik tőlünk, s bár nem gyógypedagógus, nagyon ért a gyerekekhez. Persze, nem tudom, mennyire alkalmazkodó, milyen eset a fiad (beszéd, idegen környezet, evés stb.).

9831. Tavaszvirág (válaszként erre: 9830. - 325b42d966)
2012. aug. 16. 21:05
Minden tiszteletem és elismerésem a Tiéd!
2012. aug. 16. 15:09
köszönöm ,az ovink integrált ott remélhetőleg megoldják ,itthon vagyok bajban de még inkább az utcán ,utazásnál,boltban,és mivel csak április óta nevelem így félek a téltől mert jobban összeleszünk zárva ,most felőlem kiabálhat kertes házban lakunk,a szomszéd véleménye nem érdekel,de jön a rossz idő és még van 3 gyerek és lesz tanulás stb nem sokára.Dávid semmit nem ért meg bár látok némi picike előre lépést áprilisi érkezése óta,nála az értelmével is bajok vannak és a gyerekotthonban kiságyban eltöltött két és fél év is sokat rontott az ő állapotán fejlesztést nem kapott ,pépeset evett,semmivel nem játszott amikor ide került hozzánk most eszik darabosat,néha utánozza a többieket inkább olyankor amikor egyedül van az udvaron ,csak a nevére hallgat és a gyere szóra.Nem tudom mit tegyek ,hogyan segítsek neki mint azt már írtam mellette van egy hiperaktív,középsúlyos értelmi fogyatékos neveltkém is ,és amikor kétségbeesek hogy mi lesz hogyan tehetném a mindennapokat kicsit könnyebbé mindnyájunknak ,bizony sokszor reménytelennek tűnik ,és olyankor elkeseredem annyira szeretnék segíteni de nehéz az utat megtalálni.
9829. Edina 2 (válaszként erre: 9823. - Fortuna79)
2012. aug. 16. 11:49

Próbáld meg hátha van ötletük.



[link]

9828. zseba (válaszként erre: 9827. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 16. 08:13

Köszi! :-)

Igen, gondoltam hogy így érted! ;-)

Én is nagyon féltem a gyógyszertől mert sok rosszat lehet róla olvasni, meg hát ezek nem cukorkák, nagyon oda kell figyelni az adagolásra a mellékhatások megjelenésére, de szerencsére eddig nincs semmilyen mellékhatása, nem változott meg a fiam személyisége, de sokkal kezelhetőbb lett és remélem hogy a fejlesztések hatására hamar el is tudjuk majd hagyni a gyógyszert!

9827. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9826. - Zseba)
2012. aug. 16. 08:06

Megértem.

Néha a szakemberek azt elhanyagolják, hogy jó-jó a gyerek érdeke, de mi lesz a többiekkel..


Mert hiába nyerünk egy fronton csatát, ha utána a másik négyen elveszítjük a háborút...


(egyébként a nyugtatókat én arra értettem, hogy néha én már este az idegtől azokkal alszom el, bár igyekszem nagyon ritkán bevenni..)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook