Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
10096. Barnataska (válaszként erre: 10091. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 23. 19:01

Szia,

te hol hallottad vagy olvastad, hogy 5-8 éves kor között a legrosszabb a helyzet? Én valahol azt olvastam, hogy 5 éves korig a legrosszabb. Köszi

10095. Szanya (válaszként erre: 10094. - Szanya)
2012. szept. 21. 19:20
Mármint a másik probléma.
10094. Szanya (válaszként erre: 10093. - Dorothea2)
2012. szept. 21. 19:19
Ez meg a másik. :(
10093. dorothea2
2012. szept. 21. 18:53

Szanya!


szerintem nem csak gyerekfüggő a kérdés, hanem intézményfüggő is.

Ismerek olyan szegregált intézményt, ahol csodálatosan és korszerúen fejlesztik a gyerekeket, olyat is, ami nagy hírű, de fogyiknak hívják a gyerekeket, nincs beszoktatás, a fejlesztési módszer 20 éve változatlan. De nagy híre van. Na bumm.


Inetegráltban dettó, As gyerek még csak-csak boldogul egy ideig, de ép értelmű, súlyos autira nincsenek felkészülve.


Azt hiszem lassan feladom a keresét és alternatív megoldás után nézek.

10092. Szanya (válaszként erre: 10091. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 21. 12:59

Hofi témájában nem vagyok képben egyébként, csak pont most hallottam, hogy még ült is, azért jegyeztem meg a dolgot. Viszont a tehetség az biztos, hogy megkülönbözteti mindenkitől.

Mit nem lehet kibeszélni? Akkor miről van szó, ha félreértettem?


Ez mondjuk igaz, kénytelen volt, viszont azt nem tudhatjuk, hogy az utána következő riportja mennyire volt őszinte. Én azért többnyire jóhiszeműen állok az emberekhez, ha a továbbiakban az ilyesmit mellőzi, akkor túl tudok ezen lépni.


Én képtelen vagyok dönteni... :( Pedig nagyon időszerű a dolog és az enyém nem is olyan magasan funkcionáló, mint a fiad. Viszont nagyon nyugodt, alkalmazkodó és rugalmas. Bele fogok ebbe zakkanni.

10091. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10089. - Szanya)
2012. szept. 21. 08:05

Mégis a párt repülője vitte fel a Balcsiról előadásokra, egyszerűen ezért, mert ő lágyította a kemény diktatúrát keserűen gúnyossá, a forradalmat forró nevetéssé... Viszont ő legalább tehetséges volt.. Egybként pont erre a témára gondoltam, amit ITT nem lehet kibeszélni, és nem az együttérzés nélküli világra.. Ugyammá..


Belátta?? Miért, mit tehetett volna még, ha a pályán akar maradni, minthogy ezt mondja? De erről ennyit, mert több szót nem érdemel, mert akkor már elérte, amit akart. De persze az is lehet, ténylegeg megértett valamit, mert miért is ne? Mindannyian eljutottunk valameddig, akiknek volt rá okunk..


Én a szegregáció mellett döntöttem egyenlőre, majd ráér az integráció, ha lement ez az 5-8 éves kori diliház...

10090. 36a26f5226
2012. szept. 20. 17:58

Az én nagyfiam rengeteget beszél, annyit, hogy szóhoz sem lehet tőle jutni, és mindig kötelező őt végig hallgatni, különben elkiabálja magát, hogy ő beszél!! :))


Ugyanakkor van, amiben zseni, de van, amit nem fog fel szegénykém, és vannak most már elég ritkán enyhébb kitörései, ha valamit nem talál, valami nincs meg, akkor tud cirkuszokat rendezni...


Sajnos a pénz fogalmát nem érti, hogy azért dolgozni kell, és ha nincs elég, akkor azért nem tudjuk neki megvenni, amit néha követel...

10089. Szanya (válaszként erre: 10088. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 20. 16:17

Igen, minél magasabban funkcionál, minél jobban érti a beszédet és a gúnyt, annál sértettebb lesz és teljesen indokolt, ha kiakad tőle. Ezért erősen dilemma az integráció ebben az esetben. Hiába okos, ha szétszedik a többiek! Hát nem egyszerű, az biztos.


Egyetértek. Ez egy empátia és együttérzés nélküli világ. :( Na de azért ez sincs 100%-ig így szerencsére. Pont az auti ügy kapcsán sok nagyon empatikus, olyan igazi jó embert ismertem meg.


Szerintem egyébként amit előadott, nem volt vicces. De ha az lett volna se szabad. De belátta!


A Hofin? Többször bevitték szétrugdosni...

10088. 4c1a787e8f
2012. szept. 20. 15:46

Az enyém sem úgy "dühöngő", de az érzelmeket, bántásokat nehezebben kezeli. Pont mivel nagyon jól működő, ezért több talkálkozási felülete van a világgal, így több a bántás is... Ettől auti.


Ami a sértést illeti, messzebbre visz ez a téma, nem ott a gond, hogy valakinek a vicce másként sült el... Ennél mélyebbnek gondolom a bajt, persze ez már túlmutat egy adott személyen.


Pont azért volt ez szerencsétlen, mert mondjuk egy vak ember, vagy egy mozgássérült ilyen tekintetben simán egészségesebb lelkű. Egy autinak, - meg talán a szüleinek is rajta keresztül - pont az a nehézsége, hogy ezeket a szociális kapcsokat, kifejezésmódokat, - amilyen a vicc is - nehezen, vagy nem értik..


Meg hát más a vicc, meg más a gúny.. Miért van az, hogy Hofin egy rendőr, meg politikus se sértődött meg...

10087. Szanya (válaszként erre: 10085. - 36a26f5226)
2012. szept. 20. 11:51

Tudom, hogy akinek a gyereke dühöng, az iszonyú nyomás alatt áll. Mivel még ilyet nem láttam, nincsenek ez irányú tapasztalataim, de azt mondja a szakma, hogy ha biztosítja az ember a kommunikáció lehetőségét (nembeszélőnél alternatív kommunikáció, beszélőnél a kommunikáció javítása, segítése) és minden esetben a kiváltó okok megkeresése-ezek csökkentése- jelentősen javíthatja a helyzetet. És van az az eset, mikor csak a gyógyszer segít. De szerintem (most csak a saját tapasztalataimból kiindulva) lehet, hogy autik esetén gyakoribb az agresszió, mint az átlagpopulációban (nem tudom), de annyira biztosan nem gyakori, hogy az autikat en bloc dühöngő autistaként lehetne emlegetni. Az értelmi fogyatékosok közt is magasabb a dühöngők aránya, velük kapcsolatban azonban senkiben nem merül fel az a sztereotípia, hogy "dühöngő értelmi fogyatékos".


A cikkel kapcsolatban: valóban humorizált ezen, tényleg egységesen minden autit nevelő szülő kiakadt, de bocsánatot kért, adott egy hosszú interjút, hogy azóta utánanézett, megbánta, leszervezett egy flash mobot, és azt hiszem a jövőben fogjuk még látni autizmussal kapcsolatos eseményeken támogatóként.

Azt ne mondja nekem senki, hogy soha az életben nem mondott olyan hülyeséget, amivel megbántott volna valakit... Ellenben a Bochkor is a Music FM-en egyik reggel az autikon humorizált, azon nem akadt ki senki, pedig a fórumunkon akkor írtam is. Engem spec. az is zavar.

10086. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10085. - 36a26f5226)
2012. szept. 20. 08:09

Tök igazad van. Nekem egy tök értelmes aspim van, de ha nem tudja kiadni, levezetni, kimondani a baját (pl, hogy mások alattomosan bántják), - márpedig ez autizmusnál igen gyakori - bizony ő is üt, csapkod céltalanul, gondolkozás nélkül, rohan, tesz tönkre dolgokat... Nagyon félek, hogy egyszer valakit rosszul talál..


Néha a tesóit is féltem tőle, pedig egyébként ő a legjobblelkű, legszelidebb gyerekem, és még akár egyetemi tanár is lehet belőle elvileg...


És ez bizony iszonyat nagy baj, és az idegeim, a figyelmem emiatt a sokszoros munkát végzik, mint bárki másnak..


Ez nem gyerekjátékj, és ráadásul nem látszik, ezért a világ számára "nincs". Pedig egy évalatt ötöt öregszem..


Úgyogy menjen ő is, meg a fajtája is a búsba.. A mai világban ez megengedhetetlen...

10085. 36a26f5226
2012. szept. 19. 23:51

Az én nagyfiam is, aki immár 18 éves lesz, kőkemény 10 éven át az volt, dühöngő, tomboló, őrjöngő, törő, zúzó, pusztító autista...


Több, mint 10 év után akadt egyetlen egy orvos, aki úgy be tudta állítani neki a gyógyszereit, hogy azóta megszelídült...


Olyan ön és közveszélyes, auto-és heteroagresszív autista volt, akitől a testi épségét kellett mindenkinek féltenie...


Régen tört csontot a családban, és az intézetben is, ahol volt, féltek is tőle... mint írtam, több, mint 10 év után sikerült végre eltalálni úgy a gyógyszereit, hogy azóta szelíd bárányka... Ő az autizmus összes jegyével rendelkezik...


Csak én nem szoktam ide írni, csak néha bele olvasni...


Úgyhogy nem laikusként írtam azt, hogy én is felháborodom azon, ha valaki viccet gyárt az ilyen családok nyomoráról, és kíváncsi voltam, hogy mások mit szólnak hozzá...


De ha elolvassátok a cikket, nagyon sok autistás szülő volt felháborodva!

10084. Szanya (válaszként erre: 10082. - 36a26f5226)
2012. szept. 19. 23:43
Mert az. Én spec. nem láttam még dühöngő autistát, pedig nekem is van egy auti fiam. Plusz láttam jópárat szülőtalálkozón meg fejlesztéseken. Ettől függetlenül biztos van dühöngő autista, pont úgy, mint dühöngő autóvezető/szerelő/kis óvodás/nagy iskolás stb. is.
10083. 36a26f5226 (válaszként erre: 10079. - Labolen)
2012. szept. 19. 23:28
Mondjuk ezt nem láttam, én erre a viccet csinált az autistákból - is most bukkantam rá...
10082. 36a26f5226 (válaszként erre: 10080. - Labolen)
2012. szept. 19. 23:26
Már miért sztereotípia? Nem láttál még dühöngő autistát?
10081. 36a26f5226 (válaszként erre: 10079. - Labolen)
2012. szept. 19. 23:26
Nem őrá gondoltam, hanem még vissza vághat neki a sors egy autista gyermekkel...
10080. labolen (válaszként erre: 10076. - 36a26f5226)
2012. szept. 19. 23:19
dühöngő autistás: azért szerintem ez ugyanolyan szintű sztereotípia, mint amit ő mondott.
10079. labolen (válaszként erre: 10078. - 36a26f5226)
2012. szept. 19. 23:18

Még megkaphatja: Mit kaphat meg? Remélem nem az autizmusra gondoltál.


Amúgy ez egy évvel ezelőtti dolog, azóta részt vett a kérdéses humorista egy, az autizmussal kapcsolatos performanszon is.

[link]

Nekem nincs vele bajom. Pedig van egy autista fiam. Mindenki hibázhat, és úgy vélem, ő tisztességesen bocsánatot kért, és segítette az autizmus ügyét is a flashmobbal.

10078. 36a26f5226
2012. szept. 19. 23:01
Még megkaphatja, és akkor kétszer is meggondolná, hogy milyen viccet űz mások betegségéből, vagy nyomorából!!!!
10077. Lullaby70 (válaszként erre: 10076. - 36a26f5226)
2012. szept. 19. 22:47

Sajnos a bocsánatkéréséből nekem az derül ki, hogy nem fogja fel mégsem a dolgot teljes mélységében, nem "egy anyát" bántott meg, ennél többről van szó. :(


Sosem ő volt a kedvencem a showderosok közül.

10076. 36a26f5226 (válaszként erre: 10075. - 36a26f5226)
2012. szept. 19. 22:35

Hát az a félkegyelmű b.rom, aki mások nyomorából viccet gyárt!!!! Csinálja ő az autistás szülők után a nyomorukat, főleg a dühöngő autistás szülők után, és még akkor sem lesz joga hozzá, hogy viccet, gúnyt űzzön belőlük!!!!


Felháborító!!!!

10075. 36a26f5226
2012. szept. 19. 22:33

Mit szóltok ehhez a félkegyelmű b.romhoz, aki az autistákról poénokat gyárt????



[link]


Viccet űzött az autistákból a humorista... félkegyelmű barmoknak nevezte őket...



Olvassátok el, érdemes...


Hát nálam is kiverte a biztosítékot, az biztos!!!!

10074. remeny10 (válaszként erre: 10071. - Labolen)
2012. szept. 15. 07:47

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

A fejlesztőnk Egerbe jár főiskolára, elmondta az esetet az egyik gyógyped oktatónak, aki azt mondta erre, hogy ezt fel kellene jelenteni.

Hát ez van.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

10073. Barnataska (válaszként erre: 10072. - Tavaszvirág)
2012. szept. 14. 23:49
Szia, már régebben kérdezted. Mi a Vadasban kaptuk a diagnózist, szülőtréninget ajánlottak és könyveket. Kisfiam tényleg nagyon jól van, csak nekem kellene valami iránymutatás, hogy mit kezdjek a diagnózissal.
10072. Tavaszvirág (válaszként erre: 10069. - Remeny10)
2012. szept. 14. 21:07
A másik óvónő hogy áll ehhez a kérdéshez? Neki jobban kellene ismernie a fiadat. Azt mivel magyarázzák, hogy iskolába akarják küldeni, miközben kiemelik a többiek közül?
10071. labolen (válaszként erre: 10069. - Remeny10)
2012. szept. 14. 16:00

Nézd meg az új oktatási vagy köznevelési vagy milyen rendeletet, azt hiszem van benne olyan rész, hogy a szülőnek joga van a foglalkozást megtekinteni. Vagy valami ilyesmi, a lényeg, hogy neked is vannak jogaid és kötelezettségeid, mint az óvodának is. Szerintem talán még erről a különültetésről is lehet benne valami, hogy ez tilos vagy ilyesmi.

Van egy kritériumlista, ami az iskolaérettséget megállapítja. Ha azt a gyerek nem teljesíti, márpedig a mieink nem, mert szociális és önállósági dolgok is vannak benne azon túl, hogy tud számolni 10-ig, ja és kommunikációs fejlettség is talán. Szóval ha annak nem felel meg, akkor az óvoda is kérheti, hogy maradjon a gyerek még egy évet, vagy el kell vinni a bizottság elé, ők biztos visszatartják, ha gondok vannak. Vagy talán akkor is, ha kéred a diagnózisra hivatkozva.

A lényeg, hogy még mindig lehet visszatartani a hat éveseket egy évig, ha szükséges. Az hogy olvas ír, vagy mint az enyém számmániás és nem 10-ig de 10ezerig számol, még nem teszi alkalmassá, hogy akár csak 10 percig figyeljen, vagy üljön egy helyben. Hiába 6 éves.

10070. 4c1a787e8f
2012. szept. 14. 15:25
Tudom én, hogy nem könnyű, mert az autiknak tulajdonképpen "semmi nem jó". Már ami a ami helyzetet illeti..
10069. remeny10 (válaszként erre: 10065. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 14. 13:57

Az iskolát azért találta ki, hogy megszabaduljon jó időben tőle, mert tudta, hogy ő lesz velük mostantól. Az indok az volt, hogy tud írni/olvasni. Csakhogy ahhoz nem kell nagy észlénynek lenni, hogy nem ezek az iskolaérettség kritériumai.

De itt nálunk nincs hová vinnem. Megpróbáljuk kihúzni ezt az évet, azt hiszem.

10068. remeny10 (válaszként erre: 10065. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 14. 13:54

Köszönöm a válaszokat.

Teljesen igazad van, ráadásul ez a nő meg van győződve arról, hogy ez az egész teljesen rendben van.

Én azt szeretném csinálni, hogy egy darabig bejárok segíteni (az persze kérdés, hogy megengedik-e), mert ha mindent szépen lerajzolok/írok, és megmagyarázom a kisfiamnak, akkor egy idő után nem fogja "zavarni" a tevékenységeket.

Utána pedig néha razzia-szerűen rájuk török a teraszon keresztül... Tudom, ez nem egy brilliáns terv, de valóban én is ezen gondolkodom egyfolytában...

10067. scluk
2012. szept. 14. 11:24

[link]



Szerintetek ez most egy előrelépés vagy csak a sötétben tapogatóznak?

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook