Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
10276. Mandula71 (válaszként erre: 10272. - Rita 72)
2013. márc. 15. 09:15

Megsérteni csak az tud, akit szeretek. Így ez a megállapításod nem állja meg a helyét.

Linket nem kértem. Nyilván ha valamiről tudom, hogy nem létezik, akkor nem foglak arra kérni, hogy beszélj róla...És attól, hogy én valamiről még nem olvastam, még létezhet.

Nem osztottalak ki, az a te bajod, ha így érzed.

További szép napot!

10275. zebracsikó (válaszként erre: 10272. - Rita 72)
2013. márc. 15. 09:13
egyébként ezt az egészet megelőzhetted volna azzal, ha eraanyának csak annyit írsz: félreértetted, mert nem volt vessző ...
10274. zebracsikó (válaszként erre: 10273. - Rita 72)
2013. márc. 15. 09:13
Kutatások folynak, én meg ugyan tanultam róla, de nem ezen a vonalon mozgok....ezért gondoltam, hogy hátha valami újat tudok meg, bár kissé azért szkeptikus voltam.
10273. Rita 72 (válaszként erre: 10270. - Zebracsikó)
2013. márc. 15. 09:10

Tudtam, hogy Te tudod, hogy nincs ilyen.


Meg is lepődtem, hogy linket kérsz róla.:D

10272. Rita 72 (válaszként erre: 10271. - Mandula71)
2013. márc. 15. 09:06

Te nem kérdeztél tőlem, hanem idejöttél, hogy kiossz, mert bántani mertem eraanyát. Linket kértél, és azt, hogy beszéljek arról, ami nem is létezik.

Most meg Te érzed megsértve magad.

Hagyjuk már....

10271. Mandula71 (válaszként erre: 10269. - Rita 72)
2013. márc. 15. 08:57

Persze, hogy nem tudhatom, hogy te hogyan tanulsz. De mivel lehurrogtál minket, mert kérdezni mertünk, talán elég logikusan azt feltételezhettem, hogy te más módszerrel tanultál.

Én eddig is és ezután is beszélni fogok más érintett szülőkkel, a gyermekem orvosaival, az óvónőivel, a gyógypedagógusával. Majd igyekszem, hogy a jövőben tőled ne kérdezzek, mert kioktatásra és gúnyos hangvételre nincs szükségem.

10270. zebracsikó (válaszként erre: 10265. - Rita 72)
2013. márc. 15. 08:56
Köszönöm, így már világos.... azt hittem, valami kimaradt a tanulmányaimból, de csak a szép magyar nyelv és a vessző hiánya űzött tréfát.
10269. Rita 72 (válaszként erre: 10267. - Mandula71)
2013. márc. 15. 08:27

Te nem tudhatod, hogy én hogy tanulgatom a dolgokat.

Nem csak a saját fejem után mentem, mindig beszéltem más szülőkkel is, és amit lehetett, azt elolvastam. Egy szülőnek nem kell tudnia mindent, a saját gyerekét kell megértenie. Mert ez a legfontosabb.

Én sem állítottam, hogy mindent tudok, mert olyan nincs.

10268. Rita 72 (válaszként erre: 10266. - 325b42d966)
2013. márc. 15. 08:15

Kedves Erika!


Lehet, hogy Te már nem emlékszel, de mi privátban is beszéltünk régebben. Segíteni próbáltam Neked.

Azóta sem tudom, hogy mi történt abban az ügyben, mert nem írtad meg. Ezzel semmi gond, rengeteg dolgod van, és nem juthat mindenre időd.

Azon képedtem el, hogy a Lázi autizmusról kérdeztél. Ha kutakodsz autizmus témában, akkor tudod, hogy bár nagyon széles a spektrum, az autizmusnak 3 típusát különböztetjük meg. És sehol nem találkozhattál az az általad említettel.

De már azt is látom, hogy nem csak Téged tévesztett meg a dolog. Vagy a többiek nem láttak a pipától, és annyira meg akartak védeni Téged, hogy maguk is elhitték, hogy létezik ilyen típus.

További szép napot!

10267. Mandula71 (válaszként erre: 10265. - Rita 72)
2013. márc. 15. 08:02

Bocs, hiányzott egy vessző, így félreértettük. És talán nem feltétlenül a mi hibánk.

Nem gondolom, hogy egy szülőnek mindent tudnia kell az autizmusról. Majd ha már tizenéves lesz a gyerekem, nyilván sokkal többet fogok tudni erről az állapotról. Pillanatnyilag többet tudok, mint az átlag és kevesebbet,mint azok, akiknek nagyobb gyermeke van több éves diagnózissal, vagy éppen súlyosan érintett gyermekkel éli mindennapjait.

Mellesleg pedig egy fórum pont arra való, hogy az ember kérdezzen. Örülök neki, hogy te úgy tanultál meg mindent, hogy saját magad jártál utána és soha senkitől nem kérdeztél.

10266. 325b42d966 (válaszként erre: 10265. - Rita 72)
2013. márc. 15. 06:45

Kedves Rita!

Nem akartam belefolyni de sajnos nem tudok mást tenni.

Az elejéről kezdem :április 6-án lesz 1-éve hogy hazahoztuk a fiamat a gyermekotthonból,aki akkor 3-éves volt,az otthon udvarán kivül még utcán sem járt ha orvoshoz vitték autó jött érte.Ez a kicsi fiú menni is alig tudott ,mert ha "rosszul"viselkedett állandóan a kiságyba tették,félt mindentől és mindenkitől,csak pépeset evett,nem játszott,nem kötődött senkihez.Mi őt úgy vállaltuk el hogy akik 3-évig (gondozták )az otthonban annyit mondtak róla hogy valami nem stimmel(ennyi talett azoktól is akiktől állitólag a korai fejlesztést kapta az otthonban.Nekem áprilisban kellett neurológus,pszichiáter,és fejlesztési lehetőség (ovit)keresnem.,és persze a bizottság.próbáltam minél többet megtudni az autizmusról ebben nagy segítségemre volt a pszichiáter és később az ovoda,ha nem sikerült eléggé szerinted tájékozódnom elfogadok minden segítséget hogy hol olvashatok még utána de nálunk az autizmus még nincs eldöntve mert a pszichiáter szerint igen az óvi szerint nem ,ezért is kell 2015-től más ovit keresnünk ahol súlyos értelmi fogyatékosokkal foglalkoznak.

és röviden az 1-évvel későbbi állapot:eszik mindent,utazunk(tömegközlekedünk),játszótérre járunk,játszik,még néha mesét is néz,és ami a legjobb kötődik (leginkább hozzám)a legfontosabb sikerült az egy év alatt megkellett őt tanítani családban élni ,a hospitalizációt legyőzni elég nagy feladat volt számunkra.Nagyon nem szeretek magyarázkodni mert aki ismeri őt látja a különbséget a tavalyi és a mostani állapot között ,de mint minden szülő én is állandóan tanulok ezért nem elitélni hanem segíteni kellene ha te többet és máshogyan tudsz hiszen ez a fórum azért van.További szép napot!Erika

10265. Rita 72
2013. márc. 15. 00:01

Nem címezem egyikőtöknek sem a mondandómat.

Kernautizmus szerintem nem létezik, gondolom itt a Kanner-szindrómáról lett volna szó, ami a gyermekkori autizmus másik illetve korábbi neve.


Kistestvér nevű felhasználó hozzászólásában ez áll:

"... vagyok, három gyermekem közül a legnagyobb Lázi autista."

A fiát hívják Lázinak. Erre eraanya már azt kérdezi, hogy mik a Lázi autizmus jelei...


Tehát se linkelni, se írni nem tudok ezekről, mivel nem léteznek.

Úgyhogy ahelyett, hogy itt rámugrotok, olvassátok el az előzményeket, és akkor értelmet nyer az én hozzászólásom.


És igenis elvárható lenne, ha az embernek autista a gyereke, akkor mindennek utánajárjon, amit csak találni lehet a témában. De legalább az alapokat tudja.

10264. Mandula71 (válaszként erre: 10260. - Rita 72)
2013. márc. 14. 20:50

Szerintem többen vagyunk, akik se egyik, se másik kifejezéssel nem találkoztak. Az én gyerekem nem kapta meg az autista diagnózist, de még nincs véglegesen elvetve ez sem (szakorvosok által). Pár hónapja elég sok mindent olvasok a témával kapcsolatban, ugyanakkor ezekkel az elnevezésekkel én sem találkoztam még. Akkor most én sem tudom felelősséggel nevelni őt? Biztos vagy benne, hogy ettől függ, hogy ki mennyit tud segíteni a gyermekének?


Viszont kérlek, ha te ennyire tisztában vagy ezzel, akkor magyarázd el nekünk is, hogy mit jelent a kernautista és a lázi autista kifejezés. Szerinted az alapoknál kell kezdeni. Akkor kezdjed és mondjad el, amit te tudsz erről. Én szívesen tanulok másoktól.

10263. zebracsikó (válaszként erre: 10260. - Rita 72)
2013. márc. 14. 20:37
Tudsz linket adni ezekhez? Én sem hallottam még ezt a két kifejezést
10262. Tavaszvirág (válaszként erre: 10260. - Rita 72)
2013. márc. 14. 20:26

Meg kell vèdenem Eraanyát...még ismeretlenül is. A kisfiúnak már most sokkal jobb sora van,mint egy évvel ezelőtt. A kernautizmus valóban szerepelt egy másik hozzászólásban, én sem értem, hogy ott mit ért pontosan az a szülő, aki leírta. Nem tudom, neked hány évnyi tapasztalatod van autizmus terén, de majd Eraanya is összegyűjti tapasztalatait, ahogy halad előre a feladatokkal.

Ahogy mindenki más is, Te is, én is...

10261. 325b42d966 (válaszként erre: 10260. - Rita 72)
2013. márc. 14. 13:52
Köszönöm a kedves kioktató szavaidat igérem elgondolkodom rajta.Legyen szép hétvégéd.Erika
10260. Rita 72 (válaszként erre: 10259. - 325b42d966)
2013. márc. 14. 05:48

Kedves eraanya! Először azt hittem, hogy viccelsz, de rá kellett jönnöm, hogy sajnos teljesen komolyan tetted fel a kérdést.


Finoman szólva is felháborító, hogy ennyire halvány lila gőzöd nincs az autizmusról. Pedig lassan már egy éve neveled ezt a kisfiút, aki állítólag autista. (Ha most megkérdezed, mik az állítólag-autizmus tünetei, akkor sikítok.)


Én nem kérdőjelezem meg, hogy szereted a gyerekeket, akik a családodban vannak. De szeretni, és felelősséggel nevelni két egészen más dolog.

Ha már rád bízták őt, akkor tessék utána nézni a dolgoknak. Legalább az alapoknak, hogy legyen némi fogalmad erről az egész állapotról. Mert az, hogy sötétben tapogatózol senkinek nem jó, legfőképpen a gyereknek.

10259. 325b42d966 (válaszként erre: 10257. - Kistestvér)
2013. márc. 13. 14:35

Kedves Gabriella! Kérlek szépen segíts nekem hogy az autizmusnak milyan "típusai" vannak,mert egy másik fórumon írtak kernautista kisfiúról,te a Lázi autizmusról de én mindenhol az atípusos autizmusról olvasok ,

mi a külömbség ,melyik miről ismerhető fel?Erika

10258. vocean
2013. márc. 13. 14:00

Kedves Szülők!


Hász Vivien vagyok, autizmus-pszichopedagógia szakos hallgató Budapesten. Egyetemi tanulmányaim melletti szabadidőmben szívesen foglalkoznék otthoni segítéssel, fejlesztéssel autizmusban, hiperaktivitásban, tanulási nehézségekben érintett gyerekekkel, családokkal. 2 évet dolgoztam már a szakmában külföldön egy családdal, és rengeteg élményt, módszert, ötletet, sikerült összegyűjtenem különösképpen abban, hogy hogyan segíthetem az otthoni légkört könnyebbé tenni, és a művészeti terápiákkal kapcsolatban.

Megadom az elérhetőségeim, kérem írjanak vagy hívjanak, ha úgy érzik, hogy a segítségükre tudnék lenni.

e-mail: vivuska999@freemail.hu

tel.: 06303173018


Köszönettel:


Hász Vivien

2013. márc. 12. 13:35

Kedves Szülőtárs!


Szabó Gabriella vagyok, három gyermekem közül a legnagyobb Lázi autista.Szakpszichológusi képzésem záró-dolgozatának elkészítéséhez kérem segítségét/segítségedet.A dolgozat részben azt vizsgálja, hogy milyen összefüggés van a nehézségekkel való megküzdés módjai és az autizmussal való szembesülés feldolgozásának folyamata között. Kérem, munkám segítése érdekében áldozzon/áldozz rá 15-20 perccet és válaszoljon/válaszolj a következő kérdésekre. A kérdőívek név nélkül, összesítve kerülnek feldolgozásra.


A következő linken megtalálja/megtalálod a kérdőívet: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/619296420/


Mivel a kérdések az egyéni tapasztalatokkal, érzésekkel foglalkoznak, lehetőséget adnak arra, hogy egy családból a két szülő külön-külön is kitöltse, amit nagyon szívesen vennék.


Köszönettel:


Szabó Gabriella

10256. Sirga (válaszként erre: 10255. - Labolen)
2013. márc. 10. 09:53

A parkolási kártyánk még érvényes, de ismerősünk azt sem kapta meg.

Ugyanannak a hatóságnak a helyi kirendeltsége utasított el minket, akik neki - fellebbezés után - megadták az adókedvezményt. :S

10255. labolen (válaszként erre: 10254. - Sirga)
2013. febr. 27. 19:33

Nyugodtan kérdezd meg tőle a technikai részleteket, biztos válaszolni fog rá. :)

A parkolási kártyát sem akarják megadni?

10254. Sirga (válaszként erre: 10252. - C6973617d3)
2013. febr. 27. 18:37

Köszi, megtaláltam. :)

Fogalmam sincs, ő hol fellebbezett, mert tőlem már a fellebbezést se fogadta el senki - mindenki a másikra mutogatott! :P

10253. c6973617d3 (válaszként erre: 10252. - C6973617d3)
2013. febr. 25. 09:59
Pontosabban a 7. oldalon.
10252. c6973617d3 (válaszként erre: 10251. - Sirga)
2013. febr. 25. 09:55

[link] -juttatasok-valtozasa?limit=20&start=120#16497


Ebben a fórumban, menj a végére!

10251. Sirga (válaszként erre: 10241. - C6973617d3)
2013. febr. 25. 09:48
hol olvastál erre vonatkozó hsz-t? Nem találom. :(
10250. Sirga (válaszként erre: 10235. - Nagymacika)
2013. febr. 25. 08:24

A közlekedési támogatást köznyelven benzinpénznek hívták, önkormányzatnál lehetett igényelni évente 1x, a beteg 62 éves koráig 24.000 Ft volt, ha jól emlékszem.

Súlyadó kedvezményt tényleg lehetetlen elintézni? :O

10249. edicske
2013. febr. 18. 13:07
10248. Lara33
2013. febr. 17. 14:49

Kedves Szülők!

Szakdolgozatomhoz kérdőíveket kellene felvennem autizmussal élő gyermekek szüleivel, ami 15 perces körülbelül,interneten bármikor kitölthető. A kérdőívet kitöltő szülők részére viszonzásképpen fel tudok ajánlani egy ingyenes konzultációt, amely során én segítek a szülőknek abban, amiben nekik van szükségük.

10 éve foglalkozom autizmussal élő gyerekek fejlesztésével értek a TEACCH módszer vizuális megsegítési technikáihoz, PECS-hez. ABA terápia szakembere vagyok,Angliában végeztem posztgraduális ABA képzést. Otthoni feladatozáshoz tudok feladatokat adni, viselkedésproblémákra stratégiákat keresni vagy csak segíteni eligazodni a fejlesztési lehetőségek között.

A kérdőív az alábbi linken érhető el vagy tölthető le illetve papíralapúan is el tudom küldeni válaszborítékkal. Köszönöm.(elérhetőségeim: Rónaszéki Kriszta abaterapia@freemail.hu, vagy 20/772-0929)


www.kerdoivem.hu/kerdoiv/613386749/

10247. INDUS11
2013. febr. 3. 13:22

Köszi Mandula :) ! Megírtam privát levélben is mindenkinek az okot! :) Hoxának írtam, hogy esetleg van-e lehetőség megváltoztatni a klub nevét (még nem érkezett meg a válasz), és akkor nem téveszt meg senkit a "régi" klub!

A visszautasítást senki ne vegye személye ellen szólónak, mert a legkevésbé sem erről van szó.


Egyúttal innen is várok mindenkit, aki szeretne ebben a zárt klubban beszélgetni! :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook