Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
10426. labolen (válaszként erre: 10424. - Pzm3)
2013. máj. 14. 16:06

Szia!


Esetleg ezt az oldalt érdemes elolvasni, hogy milyen kérdésekre számíts, illetve mire kell figyelni.

[link]

10425. Emese6 (válaszként erre: 10424. - Pzm3)
2013. máj. 14. 14:42

Szia,


totálisan megértem amit érzel.Én sem tudtam semmit a kislányomról egészen 5 éves koráig. Nem beszélt, de mégsem mondta senki, hogy autista lenne, mert semmi más autista jellemzőt nem mutatott. Hajlamosak a nem beszélő gyerekekre ráfogni az autizmust, de mégis azt mondom, hogy jobb ha felkészültök minden eshetőségre, mert engem olyan váratlanul ért a hír, mint a villámcsapás.

Ebben a korban azt mondták nekünk biztosan autista, ha sorba rakja a játékokat v. minden játékkal máshogy játszik ( pl. kocsit nem tologat hanem a kerekeit pörgeti ), nem beszél v. csak ismétli amit mástól hall...Kérdezték még tőlem, hogy csecsemőként visszamosolygott-e rám?

10424. pzm3
2013. máj. 14. 14:20
Sziasztok!A kisfiam 2és fél éves.A beszédfejlődése gyenge,és a viselkedésével is vannak néha problémák.Beutaltak minket a gyermek neurológiára,ahonnan tovább küldték a fiamat,hallásvizsgálatra,és fekjlődési felmérésre.A hallása jó,de a fejlesztés felmérésem azt mondták,hogy a kortársainál lassabb a fejlődése,le van maradva.Ma mentem vissza a neurológiára,és ott azt mondta a dr-nő,hogy számolnunk kell a lehetőséggel,hogy a kisfiam autista.A szemem kisirtam délelőtt.Most el kell majd mennünk gyermekpszichológushoz,és korai fejlesztőbe,ahova talán majd szeptemberre kapuk időpontot.Nem tudom elhinni,hogy ez is szóba jöhet,hisz a fiam kommunikál,sokat nevet,nem zárkózott.
10423. Emese6 (válaszként erre: 10422. - Pantuf)
2013. máj. 14. 12:57

Szia,

Igen. Mi is külföldön élünk, nagyon messze. 1 évben 1x megyünk csak haza. A lányom itt született és itt is derült ki a problémája.Neked mennyi idős a gyermeked és mennyire autista?

Nekem sincs semmi segítségem, férj azt hiszem a legtöbb családban a karrierre és arra koncentrál, hogy eltartsa a családot. A feleség dolga marad minden egyéb. Nehezen is viselem, egészségem már romokban. Súlyos pajzsmirigy betegségem lett, és azóta sem gyógyulok.

Nálunk a környezetemben csak egészséges gyerekek vannak, csak az oviban láttam messziről 3 autista kisfiút, de ahhoz nem hasonlított a lányom egyáltalán. Ezért is volt nehéz feldolgoznom , hogy ez is autizmus csak enyhe formája.

Nálatok hogy derült ki és mikor?

10422. pantuf (válaszként erre: 10419. - Emese6)
2013. máj. 14. 12:00
Most láttam ezt a hozzászólásodat. Ezek szerint nagyon hasonló a helyzetünk.
10421. pantuf (válaszként erre: 10415. - Emese6)
2013. máj. 14. 11:56

A féjem sajnos nagyon nehezen viseli a helyzet. Mivel idősebb szülők gyereke mindentől meg volt kímélve. Csak a hobbija érdekil, emiatt minden itthoni munka rám hárul és persze a gyerek.

Szóval igazából nekem a legnehezebb. Mivel külföldön élek, nincs mellettem családi segítség, megértés. A barátok is elmaradtak.

10420. frogi
2013. máj. 13. 19:03
Angol a fiam keresztapja és egyetemi oktató. Furcsa de ö azt mondja ott jobb a helyzet az oktatás területén. Ha diagnosztizálják az autizmust akkor kap a lányod saját asszisztenst a suliba. Tavaly a keresztlányom kint járt iskolaoviba (5 évesek iskolája) és ott két gyereknek is volt asszisztense.) Ö úgy került be az iskolába, hogy nem beszélt csak magyarul és nem volt gond. Járj utána szerintem. Fel a fejjel hidd el nem ez az igazi gond. Magány sajnos tudom milyen, az én férjem is állandóan dolgozik, de unatkozni nincs időm mert fiam csinálja a programot.Én néha "értelmes" beszélgetésre vagyok kiéhezve. Nagyon fontos ebben a korban elkezdeni a fejlesztést. Napirendi kártyát próbáld ki.A hangok na az Őrjítő. Nálunk régen sem hajszárítás sem robotgép sem tv nem mehetett. Mi neki engedtük, hogy ezeket kapcsolja és ha úgy érzi ki kapcsolja. Mindig több és több időt bírt elviselni a zajból.Ma már ö porszívózik és használja a gépeket nézz tv-t stb. Most már csak a kutyaugatás amit nem bír. Tényleg kérdezd meg az óvónőket ilyenkor hova fordulj tovább hol kaptok fejlesztést stb. Itthon jár a gyes emelt csp utazási kártya parkolási igazolvány stb.
10419. Emese6 (válaszként erre: 10418. - Frogi)
2013. máj. 13. 14:18
Nagyon köszi a választ. Igazán jobban lettem:)A helyzetünk elég speciális.Külföldön élünk angol nyelvterületen. Teljesen egyedül vagyok a gyerekkel és a problémájával, miután a férjem napi 10-12 órát dolgozik.Semmit nem tudtam az autizmusról, még ma is alig tudok róla vmit, csak az oviban mondták el nagyjából miért tartják a lányom autistának és egyet kellett értenem vele:( Magyarul 70%-osan, angolul max 30%-ban beszél. Sokszor zavarják a hangok, befogja a fülét, folyamatosan az egyik festményt nézi a nappaliban és még sorolhatnám...Nehéz pozitívnak maradni és optimistának, ahogy itt hál istennek sokan, mert nálam még a magány is közrejátszik. Ezért jöttem fel erre az oldara is, hogy legalább más hasonló helyzetű családokkal beszélgethessek.
10418. frogi
2013. máj. 13. 13:15
Nézd meg egykét filmet Pl Temple Grandin. Biztos, hogy enyhén érintett a lányod ha csak most diagnosztizálták. Nagyon sok felnőtt ember van aki teljes életet él. Sőt mióta olvasom meg tapasztalom fiamnál az "auti tüneteket" egyre jobban úgy érzem én is az vagyok csak megtanultam kockaként viselkedni.Kaptok fejlesztést? Az ebben a korban nagyon fontos!!!!!! Mi olyan helyen lakunk, hogy mellettünk van siketek, vakok és egymi iskola. Sokat találkozzunk velük játszon buszmegállóban . Tudod tényleg sokan felnőttként önálló életet él.Fogd fel úgy most már tudod mi a "baj" és így tudod merre indulj a segítésben, fejlesztésben és megértésben. Hol diagnosztizálták? Még egy ötletem van van az auti.hu oldal ott találsz sok segítséget (feladatok, fejlesztések és iskolák is fenn vannak akik fogadják az autikat. A forumon minden kérdésre válaszolnak . A kérdésedre válaszolva Milyen munkát tud elvállalni? Én a fiam szórakozott profnak tudom elképzelni.Párkapcsolat: nekem van egy 7 éves fiam neked egy 6 éves lányod összeillenek. Mindenkinek megvan a társa.
10417. Emese6 (válaszként erre: 10416. - Frogi)
2013. máj. 13. 11:40
Szia, 6 múlt. Pont e te felfogásodat szeretném eltanulni, mert egyenlőre ha ránézek azonnal sírni tudnék, mert olyan aranyos, szép, kedves, mégis annyira más és ez az életben csak hátrány lesz neki. Kirekeszti a társadalom, nem tudom elképzelni sem, hogy mi lesz vele később? Milyen munkát tud elvállalni, milyen párkapcsolata lesz?
10416. frogi (válaszként erre: 10413. - Emese6)
2013. máj. 13. 11:33

szia

Hány éves a kicsi lányod? Most oviba jár? Tudom nehéz, de én úgy fogom fel nem beteg csak más. Bár "meggyógyítani" tényleg nem tudom, de fejleszteni igen. Én lehet túl optimista vagyok, de csak a jó példákat nézem. PL. Milyen kis zsenik egyes területen. Én sokszor szeretném úgy élni az életem mint Ö. valahogy természetesebb az ö viselkedése mint a miénk (nem mindig, de sokszor)

10415. Emese6 (válaszként erre: 10414. - Pantuf)
2013. máj. 13. 06:35

A kislányom 6 éves múlt. Még rendes óvódába jár,de iskolába már nem engedték normális gyerekek közé. Ő sem a legsúlyosabb eset, mégis úgy élem meg, mint a világvégét.

Bár szép lassan megértem mit miért csinál és miért sír, de még nagyon sok számunkra a teljesen furcsa és érthetetlen viselkedés. Nálatok a férj hogy viseli ezt a szituációt?

10414. pantuf (válaszként erre: 10413. - Emese6)
2013. máj. 12. 23:00

Kedves Emese, mennyi idős most a kilányod?

Igazából mindig azt mondják, hogy az autizmus nem betegség, mivel nem gyógyítható, hanem inkább fejlődési rendellenesség. Sajnos az én kisfiam is autista, ráadásul nagyon súlyos eset, ezért nem tudlak semmivel sem biztatni.

De úgy érzem, hogy itt a többi hozzászólónak kevésbé autista a gyermeke, ezért remélem tudnak valamivel biztatni.

10413. Emese6
2013. máj. 12. 20:03
Sziasztok. Nekem is autista kislányom van. Csupán 1 éve tudjuk mi a baja,bár mindig "más" kislány volt, mint az átlag mégsem gondoltunk semmi rosszra. Jelenleg 70%-osan beszél, de egyre több "furcsaságot" csinál. Iskolába nem vették fel, mert autista gyerekkel nem foglalkoznak. Rengeteget sírtam, nem tudok beletörődni, hogy beteg a kislányom. Engem főleg az érdekelne, hogy ki hogyan vette észre a gyermekén az első jeleket és hogy dolgoztátok ezt fel? Hogy lehet elfogadni, hogy életed értelme beteg és nem tudod meggyógyítani?
10412. linocska (válaszként erre: 10408. - Bazsóné)
2013. máj. 11. 20:24
Szia! Autista,nem beszélő kislányom van,20 éves elmúlt.A beszéde lassan de megindult. "Dühroham,hiszti,hogyan előzhető meg,mi a kiváltó ok,és az hogyan tárható fel." Ebben a mondatban minden benne van,ami érdekelne.Sok mindent kipróbáltunk,de mindig találok új dolgokat.Sokat küzdök érte,hogy ebből az állapotból kikerüljön.
10411. frogi (válaszként erre: 10410. - Scluk)
2013. máj. 4. 07:07
jár a Kismama bérlet Bkv-nál fél évnél nem régebbi határozatot kell bemutatni. Ha régebbi akkor a Mák honlapján igényelheted emailben is. nekem tavaly 1 hét alatt kiküldték. Most rendszer átállás van igy hosszabb az ügyintézés.
10410. scluk
2013. máj. 3. 19:32

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy meghosszabbított GYES esetén is jár-e a kisgyerekes BKV bérlet? A MÁK-os kártya csak akkor használható, ha a gyerek velem van. Jó lenne, ha munkába menet is olcsóbb lenne a közlekedés, amikor a manóm iskolában van.

10409. badmash90
2013. ápr. 24. 19:42

Kedves mindenki!


Gyógypedagógusként dolgozom, az osztályomban most végez egy 18 éves autizmusban érintett fiatal felnőtt srác, akinek szeretnénk megfelelő bentlakásos, leginkább lakóotthonos jellegű intézményt találni Budapesten.


Nagyon kérek mindenkit, hogy akinek bárhonnan is van egy kis információtöredéke, vagy tud ajánlani egy jó intézményt jelezzen nekem! AKár itt, akár a badmash90@gmail.com e-mail címen is!


Nagy segítség lenne a szülőknek!


Szabó Annamária

10408. Bazsóné
2013. ápr. 17. 12:57
Sziasztok Nóri vagyok van egy 16 éves autista fiam,és kettő kicsi,3-5 évesek,úgy gondolom segítségetekre lehetnék,hogy hogyan,kezeljétek gyermekitekkel kapcsolatos nehézségeket.Gondolok itt a mindennapi nehézségekre,problémákra,amik felmerülnek.Dühroham,hiszti,hogyan előzhető meg,mi a kiváltó ok,és az hogyan tárható fel.Nyugodtan kérdezztetek akár privátban is.Hogy miért ajánlom fel?Nekem is jó lett volna annak idején,ha tudtam volna valakihez fordulni!!
10407. pati g (válaszként erre: 10406. - Frogi)
2013. ápr. 10. 17:02
köszi szépen csak egy kicsit nehéz.föleg ha kettö gyerek csinálja egyszere a rosszaságot.
10406. frogi (válaszként erre: 10404. - Pati g)
2013. ápr. 10. 15:33
Nekem a szakemberek azt mondták ne legyek engedékeny csak azért mert "beteg" csak türelmes. Mivel nála a kiabálás nem hatásos. Hát van, hogy ugyanazt 1000x mondok el, de 1001xre már nem csinálja. Volt, hogy mondta a szabályt és csinálta a rosszaságot. De igy vissza tekintve megérte most már "könnyű" vele.
10405. megi04 (válaszként erre: 10403. - Frogi)
2013. ápr. 10. 13:57

Köszönöm szépen! Akkor úgylátszik nem álmodtam,és nem hazudozok..

Én is mikor 2 szer telefonáltam,azért nem mertem újra,mert leüvöltötték a fejemet,hogy miért nem értem meg,majd szólnak!Más gyerek is van,más dolguk is van...

10404. pati g (válaszként erre: 10402. - Frogi)
2013. ápr. 10. 13:42
szolnokon lakunk.abban kértem volna segitséget,hogy legyek még jobb anjuk nekik.néha már nem tudom hogy viselkedjek velük szemben.engedjek mindent vagy legyek határozott.
10403. frogi (válaszként erre: 10400. - Megi04)
2013. ápr. 10. 11:37

Én senkit nem akarok elítélni, de IGEN ki lehet esni a rendszerből. Mi most 2013 kiestünk, többszöri kioktatás után és telefonálás után végre komolyan vettek és utána néztek Miért nem kaptunk vizsgálati időpontot? Pedig már ott tartottam, hogy nem merek telefonálni mert azt a kioktatást amit kaptam "Sok a gyerek aki vizsgálatra vár, ne telefonálgassak majd szólnak stb. Sőt az ovink vezetöjét is lerázták "Ne idegeskedjen a szülő, időben meglesz a vizsgálat.Nekünk a sulihoz kell a a felülvizsgálat Már évek óta a rendszerben voltunk Mégis kiestünk egy adminisztrációs hiba miatt. A beiratkozás megvolt de mi még mindig nem voltunk felülvizsgálaton. Féltem telefonálni pedig én nem is vagyok depressziós.


Pláne a rendszerváltás után amit simán mindennapos volt amit megi04 ír. Minden átalakult hatáskörök, intézmények, minisztériumok, stb. Végeredményben most ugyan ez van csak állami lett a suli újra. Talán nem lesz akkora káosz mint akkor mert már van számítógép.Bár amiket most mai történeteket hallok nem biztos !!!!!!!!!!!!!

10402. frogi (válaszként erre: 10401. - Pati g)
2013. ápr. 10. 11:24
Nem tudom miben szeretnéd a segítséget. Hol laktok? Jártok valahova fejlesztés, iskola,óvoda? Hallássérültek is? Megvigasztallak minden gyerek "fárasztó" tud lenni!!!!!!!!!!!
10401. pati g
2013. ápr. 9. 15:14
nekem 2 autista gyerekem van. kettö különbözö világ.a 8 éves lányom beszédfelödés zavaros autisztikus jeleket mutató közepesen hallássérült gyermek.a 4 éves kisfiam atipusos autista enyhén hallássérült gyermek.a lányomnak kell esténként nyugtatót szednie,mert nem aludna meg önagresziv lenne. én így szeretem öket ahogy vannak,csak néha fárasztoak tudnak lenni.
10400. megi04
2013. ápr. 9. 15:12

[link]


Próbálkozz itt,de szigorúan az elején,mert a vége felé,mint minden fórumban előbb-utóbb,csak a mocskolódás megy.:(

10399. pati g
2013. ápr. 9. 15:00

nekem 2 autista gyermekem van.egyik 8 éves a másik 4 éves lesz.

már nem tudom igazán,hogy probáljak nekik megfelelni.ebben kérek segitséget kérni.

10398. pati g
2013. ápr. 9. 14:58
Autizmus
10397. 091111
2013. ápr. 7. 22:59

Én is mint eddig csak olvasó szólok most hozzá.

Komolyan ti felnőtt emberek vagytok?

Hogy mertek így kiosztani valakit?

Soha senki nem jár ugyanabban a cipőben, mint a másik.

Csodálkozom, hogy megi04 még válaszolgat a kérdésekre. Ráadásul teljesen higgadtan.

Kivétel nélkül azt tapasztalom, ha egy fórumon csak nők vannak, ott előbb-utóbb egymásnak ugrás lesz a vége.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook