Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
10516. pantuf (válaszként erre: 10514. - Sünöcske)
2013. jún. 18. 23:24
Már majdnem 6 és csak szavakat mond, de ritkán használja őket kommunikációra. Mért kérdezed?
10515. Bazsóné (válaszként erre: 10514. - Sünöcske)
2013. jún. 18. 11:08
Az enyém 16 beszél,de csak keveset,de ismerek olyat is aki egyáltalán nem beszél,képekkel kommunikál.
10514. sünöcske
2013. jún. 17. 11:26
Rég nem jártam erre felé, már nem is látok olyan neveket akiket ismerhetnék max. 2-3. Emiatt bocsi csak egy kérdés erejéig kukantanék be így hivatlanul. Van-e köztetek olyan akinek a kisfia elmúlt 6 és nem beszél?
10513. Bazsóné (válaszként erre: 10510. - Kristof555)
2013. jún. 17. 06:13
Nekünk 6 évesen csináltak először iQ tesztet a delej utcában.És azóta amikor kérem megismételik.És úgy tudom csak a legelső vizsgálat fizetős.
2013. jún. 16. 08:33

Köszönöm a válaszokat. Én ki tudnám fizetni az első vizsgálatot, csak az aggasztott, hogy utána állandóan nagy összegeket kell otthagyni. Ezek szerint nem. :)

A kisfiam régebben 3-4 évesen produkált sok autisztikus tünetet. Félt a zajoktól, mindig haza kellett jönni az oviból, mert ha nem akkor kiakadt. (pl.ha előbb boltba mentünk). Az új helyzeteket utálja, az új ruhát is és nagyon ragaszkodik a megszokotthoz.

Engem most egy dolog aggaszt, hogy más gyerekkel ellentétben ő tényleg nem tud beszédet és játékot kezdeményezni. Van egy nagyobb fiam, van hasonlítási alapom. Ő már nagyon régóta "beszélget", élményt megoszt stb.

A kicsi nem. pl. ő magától nem tudna olyat mondani pl. :hogy az anyukám azt mondta...vagy én nem így szoktam, vagy bármit..

Beszél az aktuális dolgokról, játékról, stb.

A könyveket (Marék Veronika) szóról szóra mondja, ahogy lapozunk. Mindenki egy végtelenül aranyos, kedves, tündéri kisfiúnak látja. Kis jószánékú, jóindulatú - olyan kisbabás (a viselkedése). Olyan kis ártatlan, nagyon ragaszkodó, állandóan bújik hozzám....

10511. little (válaszként erre: 10509. - Juditkecskemet)
2013. jún. 16. 00:20

A Delej utcában lehet kérni alapítványi támogatást. Nyilatkozhatsz arról, hogy csak egy részét tudod kifizetni a díjnak, vagy egy részét sem és leírod miért. Nem kell csatolni jövedelem igazolást, semmit. Azt bírálják el, amit te leírsz. Nekünk megadták így a támogatást.

A későbbiekben nem kell már fizetni sem a felülvizsgálatért, sem bármilyen előadáson való részvételért.

Ott ezt a tájékoztatást adták.

10510. kristof555 (válaszként erre: 10506. - Juditkecskemet)
2013. jún. 15. 23:18

Azok alapján amit leírsz a kisfiadról, nem értem, mivel indokolták a Vadaskertben a diagnózist?


Egyébként pedig ne aggódj, az ép intellekusával szépen minden autisztikus jellemvonását ki fogja korrigálni, csak bizonyos viselkedési szabályokat, ami másoknak magától értetődő, azt neki meg kell tanítani (ezt magyarázták el nekünk is nagyon értelmesen a Delej utcán)

Az IQ tesztek tudomásom szerint kb. 10 éves kortól adnak valamennyire pontos eredményt, kisebbeknél nagyon függ az érték a gyerek pillanatnyi hangulatától.

10509. juditkecskemet (válaszként erre: 10508. - Bazsóné)
2013. jún. 15. 08:20

Köszönöm!


Egy ilyen vizsgálatért mennyit kell fizetni? Csak érdeklődöm, hogy ugye először kb. 40.000 és utána a többi felülvizsgálat stb. mennyibe kerül?

10508. Bazsóné (válaszként erre: 10507. - Juditkecskemet)
2013. jún. 14. 22:00
A delej utcában lehet kérni iQ teszt vizsgálatot,kérdőívnek az alján van egy olyan rész hogy egyebek,és oda lehet írni egyéb vizsgálatok kérését.10 ÉVE ODA JÁRUNK.Az igaz sokat kell várni,de megéri.
10507. juditkecskemet (válaszként erre: 10505. - 091111)
2013. jún. 14. 08:48
Nálunk is úgy vélekednek az óvónők, hogy ott a helye és szeretik, és barátai vannak, nem szabad onnan kiemelni. Ráadásul járunk autista iskolába fejlesztésre és csak ámulok bámulok a többi gyerek láttán, hogy mi mit keresünk itt. (senkit nem akarok megbántani ezzel, de mi tényleg semmi jelet nem mutatunk). Furcsa hogy kártyákkal kell ott kommunikálnia mikor tökéletesen végrehajt mindent szavakkal is és ő is szavakkal érteti meg magát. Szóval nem hagyom annyiban a dolgot én sem...
10506. juditkecskemet (válaszként erre: 10504. - Kristof555)
2013. jún. 14. 08:45
Hát ez az. Semmit nem mondtak a világon, hogy akkor most mi van. Nem is nyugtattak meg, hogy enyhe vagy ilyesmi. Akinek mondtam eddig (mostmár tényleg úgy látom én is, hogy jobb ha senkinek nem mondom) le vannak döbbenve, mert azon kívül, hogy visszahúzódó (mint amilyen én is voltam) semmit nem lehet észrevenni. (nem repked, nem ismétel, szépen beszél ha hajlandó, kacag, nevet, játszi,verset mond stb.) Nem szereti az új helyzeteket, inkább egyedül szeret játszani, imád itthon lenni. Igenis látja a mimikát és érti, és viccelődik stb. Biztos, hogy később nem a Vadaskertbe viszem, alaposabb vizsgálatot szeretnék. Még IQ tesztet sem csináltak. :-(
10505. 091111
2013. jún. 13. 22:57

Valójában aki nem olvas utána az autizmusnak, hogy ez egy széles spektrum hajlamos azt hinni a papír alapján, hogy az esőemberrel van dolga.

Mi most az oviba való bejutással kínlódunk, mert a tavalyi gyermekkori autizmus diagnózisunk után az idei "csak" sni-s, kevert fejlődési zavar diagnózisunkkal már megvagyunk bélyegezve. A kisfiam maximálisan normál óvodába való, ezt mindenki alátámasztja, aki valaha is többet foglalkozott vele félóránál tovább (logopédusunk, bölcsődei gondozónők, gyógypedagógus, gyerekorvos, stb.). Aki pedig még nem is látta, elküldené az egymi-be. Közben meg verik a mellüket, hogy ők csak jót akarnak.

Éppen most nyomozom hol lehet utolérni az egyenlő bánásmód hatóságot.


Mi a Delej utcában jártunk és megerősítették a tavalyi auti diagnózist, amit a szakértői bizottság adott. A Delek utcában egy ADOS nevű tesztet végeztek, ami az autizmusra irányul. Kétszer kellett menni a gyerkőccel, harmadszor pedig csak nekünk szülőknek. Bár elég lassan haladnak, mert 8 hónappal később kaptunk időpontot, minthogy beadtam a kérelmet, az írásos vélemény pedig 1,5 hónapja várat magára, pedig 1 hét múlvára ígérték a szóbeli tájékoztatást követően.

10504. kristof555 (válaszként erre: 10503. - Juditkecskemet)
2013. jún. 13. 22:32

Egymás mellé tudok tenni neked több diagnózist, egyiken autista , a másikon nem....ez lényegtelen. A Delej utcától jóval több segítséget , tanácsot kaptunk, a Vadaskert meg önti magából a diagnózist érdemi segítség nélkül.

A tanácsom az, hogy a gyerek érdekében ne mondd el csak annak ezt a diagnózist, akinek nagyon muszáj. Akit a környezete (óvoda, iskola) eddig csak furcsaságnak gondolt, a diagnózis ismeretében megbélyegzi, felnagyítja, a gyerekek csúfolni fogják.... Az iskola keresésünket is megkeserítette ez a papír, látatlanban elküldtek sok helyről.

Régen is voltak beilleszkedéssel küzdő gyerekek, de senki nem mondta rájuk, hogy autista, most kibővítették ezt a fogalmat, és szinte minden rosszul alkalmazkodó, nehezen kommunikáló, furcsa szokásokkal rendelkező gyerekre rámondják. Ez még önmagában nem lenne baj, a probléma ott van, hogy a külvilág nem tudja ezt a helyén értelmezni.

A Delej utcában csináltak velünk olyan komoly képességtesztet,ami pontosan feltérképezte a kisfiam gyengébb részképességeit. Ennek ismeretében lehet fejlesztőt keresni, na ennek van értelme, a diagnosztizálgatásnak szerintem nincs.

10503. juditkecskemet (válaszként erre: 10501. - Kristof555)
2013. jún. 13. 21:59
Nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat. Olvasgatom a szakirodalmat és az én fiam tényleg nem lehet súlyos. Szépen beszél, kér, válaszol (igaz csak röviden)stb. Én inkább azt hiszem, hogy olyan magányosabb fajta, egyedül is jól ellevő ember, mint én és a férjem. Az Autizmus alapítvány (Delej utca) is mindenkit így diagnosztizál? Mert gondolkodok, hogy a következő vizsgálatra oda menjünk, mert én nem hiszem, hogy autista a fiam, csak van néhány autisztikus tulajdonsága...(bár megrémít, hogy több szakember együttes véleménye ez...)
10502. Bazsóné (válaszként erre: 10499. - NAZARET)
2013. jún. 13. 20:20
Kb azok a tünetek amiket le is írtam,hogy pld idegeneket is ha megszólít furcsa szavakat mond,ami éppen az agyában van,mások számára ez érthetetlen.Nem érti a tartalmasabb beszédet,és képek nélkül nem is nagyon tudja szükségleteit kifejezni.Vizuális segítséget igényel.Csak szavakban beszél,max 2szó spontán.Mehanikusan elmondja amit megtanult,versek,ének,mondóka,stb...Nem tudja magát egyáltalán lekötni,állandóan feladatot kell neki adni.Soha nem kereste más gyerekek társaságát,csak ritkán játszott gyerekekkel,többnyire egyedül.Furcsa kézmozgás,arckifejezés,amikor olyanja van.
10501. kristof555 (válaszként erre: 10478. - Juditkecskemet)
2013. jún. 13. 16:59

Kedves Judit!

Mi is hasonló cípőben jártunk, kicsit késve beszélő, ép értelmű, de nehezen alkalmazkodó, autisztikus tünetekkel rendelkező kisfiammal. A Vadaskertben szinte mindenkit autistának diagnosztizálnak, nekünk leírták, hogy képcserével kommunikáljak az akkor már elég jól beszélő fiammal.Nem képcseréztünk, de holnap a suliban ő fogja mondani az egész Himnuszt a ballagáson. 10 éves.

A fiam egyébként valóban autizmus spektrum zavaros, de ez csak annyit jelent, hogy a szociális képességei nehezen alakulnak ki, van néhány fura szokása, amit közösségben kordában tart. Ezért ne ijedj meg a diagnózistól, a fiad ettől még lehet boldog ember. Kicsit olyan ez a diagnózis, mintha azt mondanák valakire, hogy ő aggresszív.... ami csak akkor baj, ha nagyon az és sérült értelemmel jár együtt .

Mindenki autista egy kicsit, a kérdés hogy a spektrum melyik részén van...Ne törődj a diagnózissal, nem az a lényeg, keress olyan fejlesztőket, akik a gyerek konkrét hiányosságait fejlesztik még a suli előtt.

Bocs, kicsit hosszú voltam....

10500. kristof555 (válaszként erre: 10461. - Emese6)
2013. jún. 13. 16:41

Kedves Emese!

Iskola ügyben mi is egy évig keresgéltünk Budapesten. Végül találtunk olyan sulit, ami minden szempontból megfelelt az épértelmű, de autizmus spektrumzavarral küzdő gyermekemnek.Kicsi létszám (8-10 fő) jó körülmények, ingyenes. Ez egy logopédiai iskola elsősorban beszédproblémás gyerekeknek, de a kicsi létszám miatt lényegében más problémákat is sikeresen kezel. Az első osztályt két évig járják, utána a tanmenet azonos a többi normál iskolával. Palotás Gábor Általános Iskola,Budapest, nézzetek utána. Nem könnyű bejutni, mert az Országos Beszédvizsgáló adhat rá engedélyt.

10499. NAZARET
2013. jún. 13. 13:44
kifejtedéd Bocs.
10498. NAZARET (válaszként erre: 10496. - Bazsóné)
2013. jún. 13. 13:43

Milyen tünetek vannak nálatok. Kicsit ha bővebben kifelytenéd !

Köszönöm

10497. pzm3
2013. jún. 13. 12:30

Tudtok valamit a győri korai fejlesztőről?

Milyenek ott?25én viszem a fiamat,és nem tudom mi fog ott velünk történni..

10496. Bazsóné (válaszként erre: 10495. - NAZARET)
2013. jún. 13. 12:21
Ezt örömmel hallom.Mindig örömmel tölt el,ha hallok,jobb képességű autistákról.Az enyém elég súlyos eset.
10495. NAZARET
2013. jún. 12. 12:46

Szia!


Nálunk szerencsére ennél jobb a helyzet. Majd julusban megyünk vizsgálatra.

10494. Bazsóné
2013. jún. 11. 22:43
Középsúlyos autizmus:(Persze ezen belül is vannak eltérések)az ilyen gyermekek nem általában nem integrálhatóak.Kommunikáció,beszédértés,kifejezés,zavara,vizuális segítség (képek)nélkül képtelen a tartalmas beszédet megérteni,pld:gyere ide,tedd le,álj fel,ilyeneket megért,vezényszavakat,de többszavas mondatokat tartalmasabb beszédet már nem.Az agyfélteke azon része sérült,ami a kommunikációért felelős.Részben értelmi fogyatékosság,és még súlyos esetekben más fogyatékosság is társulhat hozzá,pld:testi.Nem teremt szemkontaktust,kapcsolatokat,más gyerekekkel,felnőtekkel,ha igen,akkor furcsa módon fejezi ki magát(eholál).Mások számára értelmetlen tartalom nélküli szavakat mond,furcsa viselkedés,esetleg kézmozgás.Személyes névmások személyragok felcserélése.Furcsa módon közeledik másokhoz,pld:idegenek ölébe ül,intim családi dolgokról mesél.Nem játszik társaságban többnyire csak egyedül,és ha belekeveredik,nem tud beilleszkedni.Némelyeknek azonban lehetnek kiemelkedő képességeik,egy bizonyos területen.Bár ez középsúlyosaknál nem annyira valószínű,de előfordulhat.Megfelelő fejlesztéssel elég jó erdményeket lehet elérni náluk.Ismét hangsúlyozom,ez általánosság,és a középsúlyos kategóriában is vannak eltérések,széles skálán mozog.Én azt írtam le amit én tapasztaltam,amiről én tudok.
10493. NAZARET
2013. jún. 11. 12:57

Szia!

A korai fejlesztöben vizsgálták, ambulánsan. megfigyeléses vizsgálat volt. Teszteket nem töltöttünk ki.

10492. NAZARET
2013. jún. 11. 12:37
Érdekelne, hogy mit takar a középsúlyos autista diagnozis?
10491. Tavaszvirág (válaszként erre: 10480. - NAZARET)
2013. jún. 10. 21:35

Szia,


Mi a jövő héten megyünk a SOTE-ra 4 napos vizsgálatra. Sosem voltunk ilyenen, eddig a vizsgálatokon csak pár órát látták a fiunkat, meg a mi véleményünk számított. Én örülök neki, bővebb képet kapnak a gyerekről.

A Vadas-ban is csak velünk beszélgettek... Azt talán látni lehet majd , hogy mennyit fejlődött a gyerkőc.

Vadasban nem tudom, hogy kell elképzelni a hetes vizsgálatot, de a SOTE-n 4 nap 8-12 között foglalkoznak a gyerkőcel, mintha oviban lenne. Ebéddel zárul a nap, aztán lehet hazamenni.

Gyerkőcödet hol vizsgálták és milyen tesztekkel?


Üdv,

10490. Bazsóné (válaszként erre: 10484. - Sztolyka)
2013. jún. 10. 20:23
Az én fiam középsúlyos,hidd el jobb helyen van integrált suliba olyan diagnózissal.Amúgy nem rossz iskola,csak súlyosabbaknak való.
10489. NAZARET (válaszként erre: 10486. - Labolen)
2013. jún. 10. 17:40
Eléggé el vagyok keseredve. Nem tudom, hogy tudnak e újat mondani. Nekünk autizmus sprektum zavar volt a diagnozis.
10488. NAZARET (válaszként erre: 10487. - Labolen)
2013. jún. 10. 17:36
Köszönöm szépen!
10487. labolen (válaszként erre: 10486. - Labolen)
2013. jún. 10. 14:50
Ja az előző Nazaretnek ment, csak nem válaszként írtam véletlenül.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook